Drugi svjetski rat zaključana tema

poruka: 109
|
čitano: 22.372
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RE: Drugi svjetski rat
Armor kaže...

Hitler je bil genijalac koji je svoju inteligenciju koristil u krajnje nemoralne svrhe.

  Jel' ti misliš i da su ovi likovi bili genijalci: Sadam Hussein, Idi Amin, Slobodan Milošević, ...

Sve su to likovi koje se naziva Hitlerima. I sve su to likovi koji su pokrenuli ratove i ubijali ljude bez veze, jer su u određenom trenutku bili vojno jači od svojih susjeda. Ne'š ti pameti - pošalji tenkove i avione na pješadiju i onda si veliki strateg i genijalac. A kad dođe malo jača vojska - onda šipak.
Ke?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Drugi svjetski rat
shkval kaže...
Armor kaže...

Hitler je bil genijalac koji je svoju inteligenciju koristil u krajnje nemoralne svrhe.

  Jel' ti misliš i da su ovi likovi bili genijalci: Sadam Hussein, Idi Amin, Slobodan Milošević, ...

Sve su to likovi koje se naziva Hitlerima. I sve su to likovi koji su pokrenuli ratove i ubijali ljude bez veze, jer su u određenom trenutku bili vojno jači od svojih susjeda. Ne'š ti pameti - pošalji tenkove i avione na pješadiju i onda si veliki strateg i genijalac. A kad dođe malo jača vojska - onda šipak.
 bili su fanatici
16 godina
offline
RE: Drugi svjetski rat

Kategorija glup/inteligentan sa etikom nema nikakve veze

15 godina
neaktivan
offline
RE: Drugi svjetski rat

Ova tema me jako zanima i dobro je kaj je otvorena.

Mi u skoli sve do sad nismo uopce ucili o II WW.

Isto tak me samo zanima zakaj je Domovinski rat u udžbenik iz povjesti samo na PAR stranica.

Mislim da je to apsurdno, valjda bi trebali znati kaj se desavalo.

Ja se nisam rodil kad je pocel rat.

Ono kaj sam culo na TV i iz udžbenika mi je premalo.

METALLICA!!! Zasto svi komadi moraju biti rodbina? ;(
16 godina
offline
Drugi svjetski rat

Zar se danas u školi prije uči Domovinski rat, nego Drugi svjetski? Koji je to povijesni redoslijed? Možeš li mi reći koja je to knjiga?

Ke?
16 godina
offline
RE: Drugi svjetski rat
shkval kaže...
Armor kaže...

Hitler je bil genijalac koji je svoju inteligenciju koristil u krajnje nemoralne svrhe.

  Jel' ti misliš i da su ovi likovi bili genijalci: Sadam Hussein, Idi Amin, Slobodan Milošević, ...

Sve su to likovi koje se naziva Hitlerima. I sve su to likovi koji su pokrenuli ratove i ubijali ljude bez veze, jer su u određenom trenutku bili vojno jači od svojih susjeda. Ne'š ti pameti - pošalji tenkove i avione na pješadiju i onda si veliki strateg i genijalac. A kad dođe malo jača vojska - onda šipak.
 Mislim da su genijalci - ne poput Einsteina ili šahista iz mog potpisa, već na neke druge, zlobne načine.
Da bi poveo mase za sobom, moraš biti pametan, jeli tak?
Jesi gledal suđenje Miloševiću, jesi vidjel koju je obranu iznosil sam sebi, iako je cijeli svijet znal da je kriv...
Genocid je uzrok vladanja loših i pomućenih umova, ne glupih, već krajnje pametnih ali uz ludilo nastane ono o čemu je tema - svjetski rat.
Svatko sposoban povesti milijune za sobom u svrhu ubijanja, inteligentan je ali s druge strane lud
"You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one." -Mihail Talj
15 godina
neaktivan
offline
Drugi svjetski rat

Prije svega Arijevci, financirani židovskim novcem. Hića je bio samo lutka koju su iskoristili za svoje interese da toga nije bio ni svjestan. Nije ništa bolje prošao kao ni Saddam Hussein i ini. Ukratko, WWII je mogao mnogo prije završiti samo što to nekolicini jasno nije odgovaralo.

s.t.a.l.k.e.r. semi-pro
15 godina
neaktivan
offline
RE: Drugi svjetski rat
stalker kaže...

Prije svega Arijevci, financirani židovskim novcem. Hića je bio samo lutka koju su iskoristili za svoje interese da toga nije bio ni svjestan. Nije ništa bolje prošao kao ni Saddam Hussein i ini. Ukratko, WWII je mogao mnogo prije završiti samo što to nekolicini jasno nije odgovaralo.

 opet teorija zavjere..?Cool
15 godina
neaktivan
offline
Drugi svjetski rat

O čemu ti to? WWI and WWII su isplanirani kao i većina drugih ratova da ih sada ne spominjem.

s.t.a.l.k.e.r. semi-pro
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2009 14:43 (stalker).
16 godina
offline
Drugi svjetski rat

Armor, svi su oni isplivali na površinu kad je bila kriza. A znamo šta uvijek ispliva na površinu.

 

Da su bili inteligentni onda bi stvorili dugotrajne države, a ne bi izgubili ratove i propali.

 

Koliko glup treba biti da sa onakvom njemačkom vojskom, kakvu je imao Hitler, danas nemaš ništa. Da je imao imalo pameti i dan danas je mogao držati okupirano sve od Atlantika do Rusije (ne daj Bože). To samo dokazuje da je bio idiot, a ne genijalac. U svoje vrijeme je bio samo dobro reklamiran (Goebbels) i to je sve. Zapravo, sve šta valja napravili su mu školovani generali, dok ih nije pobio i smijenio, a sve šta ne valja je direktna posljedica Hitlerovih glupih odluka.

Ke?
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2009 14:36 (shkval).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Drugi svjetski rat
stalker kaže...

O čemo ti to?

 ovo da" nekolcini nje odgovaralo da rat završi",zašto misliš da se to moglo kontrolirati..(nebi više diskutirao u ovoj temi..ima previše čudnih stavova a i homofobije-ne mislim na tebe)
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2009 14:45 (seneka).
15 godina
neaktivan
offline
Drugi svjetski rat

Čitajući knjige - logikom.

s.t.a.l.k.e.r. semi-pro
16 godina
offline
RE: Drugi svjetski rat
Whalter vT kaže...

 

Ja mislim da je napad na SSSR samo jedan od uzroka poraza sila Osovine u 2.svjetskom ratu.  Tj. splet okolnosti i događaja koju su se odvijali od 22.06.1941. godine je uvelike kumovao njihovom konačnom porazu. Npr. kad se govori o prekretnicama  II. svjetskog rata često se zanemaruje da su sile Osovine imale velikih šansi da te odlučujuće bitke dobiju u svoju korist. Odlučivale su finese.

 

 Prekretnicu 2. Svjetskom ratu su Staljingrad, El Alamein i Midway, ali po meni najveću uzlet saveznici su dobili 6.6.1944, tj iskrcavanjem u Normandiju, najveći desant u povijesti.
programcici.bloger.hr
16 godina
protjeran
offline
Drugi svjetski rat

Da Vas pitam. Dali je tko od Vas radio za Židova tj. dali mu je šef ili vlasnik bio Izraelac. Nadam se da nekog ima pa ču sa vama podjelit jedno zanimljivo iskustvo što se tiće židova.

http://www.myspace.com/soundimpuls
15 godina
neaktivan
offline
RE: Drugi svjetski rat
dovla kaže...

Da Vas pitam. Dali je tko od Vas radio za Židova tj. dali mu je šef ili vlasnik bio Izraelac. Nadam se da nekog ima pa ču sa vama podjelit jedno zanimljivo iskustvo što se tiće židova.

 nemoj dovla s tim avatarom,a iide se u offtopic..friendlyNamigiva
16 godina
protjeran
offline
RE: Drugi svjetski rat
seneka kaže...
 nemoj dovla s tim avatarom,a iide se u offtopic..friendlyNamigiva
 Ha dobro neču! ;)
http://www.myspace.com/soundimpuls
16 godina
neaktivan
offline
RE: Drugi svjetski rat
neki_lik kaže...

Fuck hitler, kakav bio, bio. Cim je ubo prvog covjeka, od tada nevalja i to je to. Nema veze koga je ubio. Ubojstvo je ubojstvo.

 ovo upiši u humor.
C'est la vie
15 godina
protjeran
offline
RE: Drugi svjetski rat
dovla kaže...

Da Vas pitam. Dali je tko od Vas radio za Židova tj. dali mu je šef ili vlasnik bio Izraelac. Nadam se da nekog ima pa ču sa vama podjelit jedno zanimljivo iskustvo što se tiće židova.

 aj da čujemo
mene osobno baš zanima tuđe iskustvo
nemaš pp omogućen da te pitam
www.ddoxy.blogspot.com I am the Lord, master of the sword
16 godina
neaktivan
offline
Drugi svjetski rat

Previše se ovdje bisera i ekstrema našlo.

 

 

CLOSED!

ZLOČESTI MOD NR.1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice