Coca-Cola vs. Voda

poruka: 248
|
čitano: 65.857
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Coca-Cola vs. Voda

VODA

1. 75% Amerikanaca je kronično dehidrirano.

2. 37% Amerikanaca ima mehanizam žeđi tako oslabljen, da ga često zamijene za glad.

3. čak i LAKŠA dehidracija usporava metabolizam za 3%.

4. čaša vode gasi večernju glad skoro 100% (rezultati testa Washingtonskog sveučilišta).

5. Nedostatak vode prvi je znak umora.

6. Prijašnja istraživanja su pokazala da 8-10 čaša vode dnevno otklanja glavobolje kod 80% ljudi koji su skloni glavoboljama.

7. Samo 2%-tno smanjenje količine vode u tijelu može izazvati brisanje kratkotrajnog pamćenja, teškoće s osnovnim matematičkim operacijama, težu koncentraciju kod čitanja sa papira ili kompjuterskog monitora.

8. Pet čaša vode dnevno smanjuje opasnost od raka na debelom crijevu za 45%, a kraj toga i za 79% smanjuje rizik raka na dojki te za 50% smanjuje mogućnost nastanka raka na mokraćnom mjehuru.

 

 

COCA-COLA


1. U mnogim državama SAD-a policijske patrole voze u automobilu dva galona (1 galon = oko 4 litre) Coca-Cole za uklanjanje tragova krvi na cestama nakon prometnih nesreća.

2. U zdjelu napunjenu Coca-Colom stavite sirov odrezak mesa i pogledajte za dva dana. Nema ga više!!!!

3. Za čišćenje WC školjke : limenku Coca-Cole istresite u školjku, ostavite jedan sat i isperite vodom. Citronska kiselina u Coca Coli uklanja mrlje od kamenca.

4. Za uklanjanje mrlja od hrđe sa automobila: zgužvanu aluminijsku foliju namočite u Coca-Colu i time istrljajte mrlju.

5. Za uklanjanje korozivnih mrlja na automobilskom akumulatoru: limenku Coca-Cole istresite preko akumulatorskih baterija pa će korozija nestati.

6. Sve mrlje od hrđe možete očistiti krpom, natopljenom Coca-Colom, koju nekoliko minuta držite na mrlji.

7. Kako ispeći sočnu pečenku: u posudu istresete limenku Coca-Cole, pečenku zamotate u alu-foliju i pečete. 30 minuta prije kraja pečenja maknite foliju, pečenku prelijte "sokom" i zapečete da dobije zlatnosmeđu boju.

8. Uklanjanje masnih mrlja na odjeći: Coca-Colom nakvasite odjeću, dodajte deterdžent i operite u mašini. Coca-Cola ce pripomoći u uklanjanju masnih mrlja.

9. Ako magle stakla na autu, premažite ih Coca-Colom.

 

još par informacija

1. U Coca-Coli se nalazi fosforna kiselina čiji je pH 2. Može rastopiti nokat za četiri dana. Fosforna kiselina otapa i kalcij iz kostiju, što je glavni uzrok osteoporoze.

2. Za koncentrat - sirup Coca-Cole prijevoznici moraju korisititi cisterne sa posebnom zasštitom da ne nagrize unutrašnju stijenku cisterne

3. Distributeri Coca-Cole već 20 godina koriste Coca-Colu za čišćenje kamiona i motora!

 

 

=========

 

pa se vi sad malo zamislite. ja sam se šokirao...

15 godina
protjeran
offline
Coca-Cola vs. Voda

*********

Cenzurirano ovo gore

Otvaraš glupe teme.

 

moj je ero najbolji njega svaka cura voli xD
15 godina
online
Coca-Cola vs. Voda

Ma,Coca- Cola i sva ta gazirana pića su živo SMEĆE!!!

15 godina
neaktivan
offline
Coca-Cola vs. Voda

Tema je sama po sevi ok

Čovik lipo   i pošteno iznosi jako zanimljive činjenice

Svaka čast

Život je spolno prenosiva bolest koja uvijek završi smrću
15 godina
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda
neki_lik kaže...

*********

Cenzurirano ovo gore

Otvaraš glupe teme.

 zašto bi ovo bila glupa tema?! neka malo vidimo čime se trujemo
15 godina
neaktivan
offline
Coca-Cola vs. Voda

Tema nije glupa, zanimljiva je (iako je, da odmah zaključimo, copy/paste). Neke od ovih stvari su bile na 'Mythbusters" i pokazale su sa kao neistinite.

 

A što se tiče mogućnosti Coca-Cole da razgradi meso za 2 dana, ne boj se, kiseline u našim želucima su mnogo 'jače', a ne štete nam. Što se tiče zdravlja, mislim da umjetna bojila svakako nisu poželjna.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2009 20:43 (Random.).
15 godina
protjeran
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda
jurluk kaže...
neki_lik kaže...

*********

Cenzurirano ovo gore

Otvaraš glupe teme.

  zašto bi ovo bila glupa tema?! neka malo vidimo čime se trujemo
  Moga si stavit da vidimo kolko se cigarama ljudi truju xD
moj je ero najbolji njega svaka cura voli xD
15 godina
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda

znamo da se trujemo i uredno je pijemo pitam se zašto.

 

zato jer je nemožeš izbjec

15 godina
protjeran
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda
 Priznaj gledao si razbijace mitova
ZLOČESTI MOD NR.1
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2009 21:32 (LUXX).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda
jurluk kaže...
 Pijem Coca-Colu već dosta dugo i mogu reći da mi nije ništa. Nisam primijetio da mi nedostaje ruka, možda jetra odu u budućnosti, ali nisam preveliki ovisnik tak da niti do toga neće doći. Ne znam otkud si ovo c/p, ali nema šanse da je sve to istina. Čak da i jest, rađe ću piti Coca-Colu za koju znam kaj je nutra, nego nekakvu retardiranu GMO hranu iz Dominikanske Republike koja se uvozi k nama pod oznakom "Kupujmo hrvatsko" ili K PLUS. Ovo s vodom je istina, treba piti, glavno da se za rak dojke ne moram brinuti :D

Random. kaže...

Tema nije glupa, zanimljiva je (iako je, da odmah zaključimo, copy/paste). Neke od ovih stvari su bile na 'Mythbusters" i pokazale su sa kao neistinite.

 

A što se tiče mogućnosti Coca-Cole da razgradi meso za 2 dana, ne boj se, kiseline u našim želucima su mnogo 'jače', a ne štete nam. Što se tiče zdravlja, mislim da umjetna bojila svakako nisu poželjna.

 Zapravo, štete. Znaš kako nastaje vrijed ilitiga po domaći čir. Nagrizanjem HCL...

EDIT: Skratio sam jurlukov citat da ne dobijem karton :D Bilo kako bilo, Coca-Cola je zakon, bila ona zdrava ili ne.
Pogodikojamitipkanedostaje
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2009 20:50 (Horagio).
15 godina
offline
Coca-Cola vs. Voda

Ne znam kad sam nešto gazirano popia. Ima možda 5 god. Ža mi je ljudi koji konzumiraju CC i ostala smeća.

We need a patch for human stupidity.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda

.

 vrlo zanimljivo, ali ne izgleda mi ovo baš uvjerljivo...ima u ovom tekstu i istine ali lako je vjerovatno da su neke stvari u tome izmišljene...
ZLOČESTI MOD NR.1
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2009 21:33 (LUXX).
15 godina
protjeran
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda
  Drogiram se već neko vrjeme, i mogu reć da mi nije ništa.
ZLOČESTI MOD NR.1
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2009 21:34 (LUXX).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda
SPAWNK4MPER ti mama kaže...
jurluk kaže...

VODA

1. 75% Amerikanaca je kronično dehidrirano.
.............................................

3. Distributeri Coca-Cole već 20 godina koriste Coca-Colu za čišćenje kamiona i motora!

 

................................................

=========

 

pa se vi sad malo zamislite. ja sam se šokirao...

  vrlo zanimljivo, ali ne izgleda mi ovo baš uvjerljivo...ima u ovom tekstu i istine ali lako je vjerovatno da su neke stvari u tome izmišljene...
šta gledaš u ovaj potpis, rađe zuri u sunce ili tako nešto
16 godina
neaktivan
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda
Horagio kaže...
jurluk kaže...
 Pijem Coca-Colu već dosta dugo i mogu reći da mi nije ništa. Nisam primijetio da mi nedostaje ruka, možda jetra odu u budućnosti, ali nisam preveliki ovisnik tak da niti do toga neće doći. Ne znam otkud si ovo c/p, ali nema šanse da je sve to istina. Čak da i jest, rađe ću piti Coca-Colu za koju znam kaj je nutra, nego nekakvu retardiranu GMO hranu iz Dominikanske Republike koja se uvozi k nama pod oznakom "Kupujmo hrvatsko" ili K PLUS. Ovo s vodom je istina, treba piti, glavno da se za rak dojke ne moram brinuti :D
 jesi siguran da znaš šta je sve u Coca-Coli?
C'est la vie
16 godina
neaktivan
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda
neki_lik kaže...
Horagio kaže...
  Pijem Coca-Colu već dosta dugo i mogu reći da mi nije ništa. Nisam primijetio da mi nedostaje ruka, možda jetra odu u budućnosti, ali nisam preveliki ovisnik tak da niti do toga neće doći. Ne znam otkud si ovo c/p, ali nema šanse da je sve to istina. Čak da i jest, rađe ću piti Coca-Colu za koju znam kaj je nutra, nego nekakvu retardiranu GMO hranu iz Dominikanske Republike koja se uvozi k nama pod oznakom "Kupujmo hrvatsko" ili K PLUS. Ovo s vodom je istina, treba piti, glavno da se za rak dojke ne moram brinuti :D
  Drogiram se već neko vrjeme, i mogu reć da mi nije ništa.
 Reci dileru da ti prestane davati šećer...
Pogodikojamitipkanedostaje
16 godina
neaktivan
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda
leo_819 kaže...
Horagio kaže...
jurluk kaže...
 Pijem Coca-Colu već dosta dugo i mogu reći da mi nije ništa. Nisam primijetio da mi nedostaje ruka, možda jetra odu u budućnosti, ali nisam preveliki ovisnik tak da niti do toga neće doći. Ne znam otkud si ovo c/p, ali nema šanse da je sve to istina. Čak da i jest, rađe ću piti Coca-Colu za koju znam kaj je nutra, nego nekakvu retardiranu GMO hranu iz Dominikanske Republike koja se uvozi k nama pod oznakom "Kupujmo hrvatsko" ili K PLUS. Ovo s vodom je istina, treba piti, glavno da se za rak dojke ne moram brinuti :D
 jesi siguran da znaš šta je sve u Coca-Coli?
 Sastojci:voda, fruktozno-glukozni sirup, CO2, bojilo: E 150d, kiselina: H3PO4, arome, kofein,... Mmmm, baš je dobra ova boca, moram zamijeniti za 0,5. Prije će mi organizam otići od K Plus namirnica, nego od Coca-Cole... Hvala Bogu, u mojem lokalnom mjestu, većina toga je prirodno.
Pogodikojamitipkanedostaje
15 godina
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda
Random. kaže...

A što se tiče mogućnosti Coca-Cole da razgradi meso za 2 dana, ne boj se, kiseline u našim želucima su mnogo 'jače', a ne štete nam. Što se tiče zdravlja, mislim da umjetna bojila svakako nisu poželjna.

 pa ne štete nam zato što se nalaze samo u želudcu.  zato i želudac ima zaštitni sloj koji štiti stijenku od nagrizanja.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda
jurluk kaže...
Random. kaže...

A što se tiče mogućnosti Coca-Cole da razgradi meso za 2 dana, ne boj se, kiseline u našim želucima su mnogo 'jače', a ne štete nam. Što se tiče zdravlja, mislim da umjetna bojila svakako nisu poželjna.

 pa ne štete nam zato što se nalaze samo u želudcu.  zato i želudac ima zaštitni sloj koji štiti stijenku od nagrizanja.
 Coca-Cola nejde kroz želudac?
Pogodikojamitipkanedostaje
15 godina
neaktivan
offline
Coca-Cola vs. Voda

ovo je jedno malo osvježenje (ne mislim na coca colu) u hrpi glupih tema.

 

ja sam po sebi preferiram vodu, ukusnija i zdravija, ne sadrži svakojake kemikalije i šećere. razmišljam o tome da kupujem coca colu umjesto domestosa.

 

jedino što mi se sviđa kod coca cole su njezine reklame. te me reklame uvijek nasmiju.

Trenutno igra: NFS Undercover, Burnout Paradise, Fallout 3, Riddick EFBB, Red Alert 3, Oblivion
15 godina
neaktivan
offline
Coca-Cola vs. Voda

coca-cola u većim količinama kroz duže vrijeme može naštetiti jetri,al da je fina..je..

15 godina
protjeran
offline
Coca-Cola vs. Voda

Slažem se da je Coca Cola sumljivo piće, manje više opasno pod zdravlje, ali svakako je neprirodno, jer je na primjer žeđ prirodna, te ju sa sa vodom možemo ugasiti, ali nam treba duže vremena, dok sa CC to činimo puno brže, s tim da ona budi želju da je još uzimamo.

Ljudi koji porizvode slična pića CC kažu da nema nikakve tajnosti njezinog spremanja, jer je to obično piće sa aromom karamele, nego da je CC razivikana, te stoga kupujemo reklamu, a ne piće kao takvo. Na primjer, Turci im ne vjeruju, te proizvode piće slično tome i guštaju i to ih ne spriječava da budu kul i da gledaju MTV. Viva Cola Turka!

...baš je dobro vidjeti ti Vas opet..
16 godina
neaktivan
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda
Raving Rabbid kaže...

ovo je jedno malo osvježenje (ne mislim na coca colu) u hrpi glupih tema.

 

ja sam po sebi preferiram vodu, ukusnija i zdravija, ne sadrži svakojake kemikalije i šećere. razmišljam o tome da kupujem coca colu umjesto domestosa.

 

jedino što mi se sviđa kod coca cole su njezine reklame. te me reklame uvijek nasmiju.

 Voda nema okusa, bar meni.
Pogodikojamitipkanedostaje
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2009 21:08 (Horagio).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda
seneka kaže...

coca-cola u većim količinama kroz duže vrijeme može naštetiti jetri,al da je fina..je..


Vece kolicine kroz duze vrijeme ne znaci nista, i ne bi uopce trebalo bit iznoseno kao neka cinjenica. Sto je veca kolicina? Litra dnevno? Cetiri litre dnevno? Sto je duze vrijeme? 20 godina svaki dan? 50 godina svaki dan?

Horagio kaže...
Raving Rabbid kaže...

ovo je jedno malo osvježenje (ne mislim na coca colu) u hrpi glupih tema.

 

ja sam po sebi preferiram vodu, ukusnija i zdravija, ne sadrži svakojake kemikalije i šećere. razmišljam o tome da kupujem coca colu umjesto domestosa.

 

jedino što mi se sviđa kod coca cole su njezine reklame. te me reklame uvijek nasmiju.

 Voda nema okusa, bar meni.
 
Voda mozda nema prepoznatljivi okus, ali zar nisi osjetio razliku u okusu vode kad ju primjerice pijes kod nekog drugog, u odnosu na onu koju pijes kod kuce?
http://irale.deviantart.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2009 21:15 (RaLe).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda

u zivotu koka kolu pio nisam...a ovo gore je scary

15 godina
neaktivan
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda
Garfield-LŠ kaže...

Slažem se da je Coca Cola sumljivo piće, manje više opasno pod zdravlje, ali svakako je neprirodno, jer je na primjer žeđ prirodna, te ju sa sa vodom možemo ugasiti, ali nam treba duže vremena, dok sa CC to činimo puno brže, s tim da ona budi želju da je još uzimamo.

Ljudi koji porizvode slična pića CC kažu da nema nikakve tajnosti njezinog spremanja, jer je to obično piće sa aromom karamele, nego da je CC razivikana, te stoga kupujemo reklamu, a ne piće kao takvo. Na primjer, Turci im ne vjeruju, te proizvode piće slično tome i guštaju i to ih ne spriječava da budu kul i da gledaju MTV. Viva Cola Turka!

 istina da želimo još i još, ali ja ugasim žeđ prije vodom nego coca colom.
Horagio kaže...
Raving Rabbid kaže...

ovo je jedno malo osvježenje (ne mislim na coca colu) u hrpi glupih tema.

 

ja sam po sebi preferiram vodu, ukusnija i zdravija, ne sadrži svakojake kemikalije i šećere. razmišljam o tome da kupujem coca colu umjesto domestosa.

 

jedino što mi se sviđa kod coca cole su njezine reklame. te me reklame uvijek nasmiju.

 Voda nema okusa, bar meni.
 ne slažem se. voda ima odličan okus. btw, imaš Janu od limuna :)
Trenutno igra: NFS Undercover, Burnout Paradise, Fallout 3, Riddick EFBB, Red Alert 3, Oblivion
16 godina
offline
Coca-Cola vs. Voda

Ja sam i tak alergican na gazirano, a i cola mi nije bas nekaj posebno, voda ftw :P

People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
15 godina
neaktivan
offline
Coca-Cola vs. Voda

Pijem ju samo na poslu kad dehidriram od rada da me malo protrese.

Inače voda je najbolje.

Mama, želim biti slikar. Sine, znaš da oni gladuju.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda
mislav_01 kaže...

u zivotu koka kolu pio nisam...a ovo gore je scary

 Bas nikada? :D

Nisam znao da postoji takva osoba...
16 godina
offline
RE: Coca-Cola vs. Voda
Luka kaže...
mislav_01 kaže...

u zivotu koka kolu pio nisam...a ovo gore je scary

 Bas nikada? :D

Nisam znao da postoji takva osoba...
 ni ja alkohol, pa kaj ve :P
People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice