Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.682.119
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Ajmo ljudi - naručio sve samo mi još fali memorija, a proc ću uzeti Rajzenčinu 1600 - koju mem uzeti uz to? Gledam ima dual rank, single, jedna radi, druga ne - ni sam ne znam kaj. 

2x8GB.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DaShip kaže...

, vidiš koliko se novca nakupi?Isto možeš uraditi i za svaku komponentu dok na kraju ne kupiš gtx 1080 ti

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DaShip kaže...
GuitarMaster kaže...
DaShip kaže...
chaselol kaže...

Zaboravio si jos cinjenicu da ces na AM4 socket moci staviti "novi" ryzen koji po svemu sudeci dolazi za godinu dana, dok za intel jbga nova ploca opet 

 Kao što sam rekao, kada bih kupio r5 1400 promijenio bih ga tek poslije isteka garancije matične ploče (3-3.5 godine), dakle niko mi ne garantuje da bi i sa AM4 pločom bio siguran.Meni 15-20 fps-a razlike mnogo znači (35 vs 50 fps), pogotovo kada se uzme u obzir da namjeravam kupiti freesync monitor.Svejedno, kada se intel probudi vjerovatno će imati bolju ponudu od AMD-a. 

Kakvih 15-20 fps-a? Da ako gledaš neke primjere s visokim fps-ovima, ali ne kod tvog primjera (35 vs. 50). To bi značilo 40% više fps-a, što nije istina, ni blizu.

I još nešto, r5 1400 se može klokati (i to bez potrebe za boljim hladnjakom), dok se i5 7400 ne može.
Vidjet ćemo još rezultate (jer svi review-i pokazuju samo 1500x i 1600x), ali 1500x pobjeđuje i5 7500, tako da mislim da će i 1400 biti bolji od 7400..

 Da, svi benchmarkovi imaju preko 60 fps-a, ali ako je na 100+ fps-a razlika npr. x fps-a, zar ne bi trebala biti ista i na ~40 fps?Ne namjeravam overclockovati jer bi me b350 ploča koštala oko 265 kuna više, uzmi u obzir onda i hladnjak (~190kn), pa onda dodaj i brži ram (227kn), vidiš koliko se novca nakupi?Isto možeš uraditi i za svaku komponentu dok na kraju ne kupiš gtx 1080 ti, ispada da je bolje kupiti r5 1600 nego overclockovati r5 1400.

Da, ali to rezultati ne pokazuju. Kada bi u većini igara bilo nešto tipa 35 vs. 50 fps-a, to znači da je i5 7400 40% bolji od r5 1400. A to nije istina. Takve razlike (ako uopće budu) će se vidjeti tek kod visokih fps-a (npr. 100 vs 115), a to je onda 15%, a ne 40%.
Ali niti ne razumijem od kuda ti takva razlika, rezultati pokazuju da je r5 1500x u rangu s i5 7500, i to bez overklokiranja.
Što se tiče overklokiranja, rekao sam ti već, hladnjak ti ne treba, brži ram isto tako.. Ne ideš obarati rekorde.. Jedino b350 ploča.

I da, bolje je kupiti r5 1600, ali pričamo o i5 7400 vs. r5 1400, o njihovom cijenovnom razredu (1600 je nemalih 500kn skuplji).

7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Colossus7 Pričamo o oko 250kn razlike između A320 i B350 ploča, kao što sam rekao to mi nije malo, a pentium je jednostavno preglup ulog, osim što nema neku budućnost još bi se vjerovatno zajebavao sa trzanjem.

 

GuitarMaster o bržem ramu pričam jer je u benchmarkovima oko 10 fps razlike između 2400 mhz i 3200 mhz, a svi benchmarkovi koriste memoriju brzine 3200mhz sa ryzenom, a 2400mhz sa kabyjem, vidiš li u čemu je problem (plus onih 10-ak fps razlike čak i sa bržom memorijom)?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Colossus7 kaže...

Neki pokazatelj šta bi mozda moglo biti uskoro sa kombinacijom Vega+Ryzen? :O

 

http://www.anandtech.com/show/11244/the-amd-ryzen-5-1600x-vs-core-i5-review-twelve-threads-vs-four/14

 

Rocket League FPS scorovi Ryzen sa GTX 1060 i RX 480 

 gledam ove grafove i ne vjerujem. šta nvidia bojkotira amd ili šta? amd grafa + intel ili amd procevi, sve podjednako, nvidia grafa + amd proc, kao da je krepao cpu. ko tu koga j...?!

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DaShip kaže...

Colossus7 Pričamo o oko 250kn razlike između A320 i B350 ploča, kao što sam rekao to mi nije malo, a pentium je jednostavno preglup ulog, osim što nema neku budućnost još bi se vjerovatno zajebavao sa trzanjem.

 

GuitarMaster o bržem ramu pričam jer je u benchmarkovima oko 10 fps razlike između 2400 mhz i 3200 mhz, a svi benchmarkovi koriste memoriju brzine 3200mhz sa ryzenom, a 2400mhz sa kabyjem, vidiš li u čemu je problem (plus onih 10-ak fps razlike čak i sa bržom memorijom)?

Frende, ako pričaš o gamingu i budžetu, i ako ti je svaka kuna važna, onda ćeš si uzet pentiuma g4560.

 

g4560 košta cca 450kn, i5 7500/R5 1400 koštaju  1600kn u našim dućanima. Za tih 1100 extra kuna ubost ćeš si umjesto Rx 470 neki RX 480, i to će bit jača gaming konfa od i5 7500 sa rx 470 grafom.

 

Na 1080p rezi i debeloj većini igara nećeš imati nikakvog trzanja sa tim procom i RX 470 a kamoli sa jačom RX 480 ili GTX 1060 grafičkom karticom.

 

 

Znači gledaj najgornji red gtx 1060 rang ili srednji ako ćeš ić sa rx 470.

 

Previše razbijaš glavu.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DaShip kaže...

 Kao što sam rekao, kada bih kupio r5 1400 promijenio bih ga tek poslije isteka garancije matične ploče (3-3.5 godine), dakle niko mi ne garantuje da bi i sa AM4 pločom bio siguran.Meni 15-20 fps-a razlike mnogo znači (35 vs 50 fps), pogotovo kada se uzme u obzir da namjeravam kupiti freesync monitor.Svejedno, kada se intel probudi vjerovatno će imati bolju ponudu od AMD-a. 

Pa buduci da gledas da gejmas prvenstveno, sto gledas ryzene, idi nadji sebi pentiuma g4560 jer sigurno neces dati vise love od cca 1500 za grafu i s tom kombinacijom ces biti miran.

 

 

Uzimati 4c/8t za gaming po meni nema smisla, par igara danas imas koristi od HT (neke cak i gore rade s time ~CSGO), ryzen je najisplativiji kad se uzima 6c/12t model, imas 6 punokrvnih jezgri koji ce oduvati svaku i5 u zadacima gdje ti gaming nije jedina stvar koju ces raditi (mozes i streamati bez problema sa 6c/12t sigurno bolje nego i na 7700k samim time sto imas dvije dodatne jezgre i to su cak pokazali vise puta)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DaShip kaže...

Colossus7 Pričamo o oko 250kn razlike između A320 i B350 ploča, kao što sam rekao to mi nije malo, a pentium je jednostavno preglup ulog, osim što nema neku budućnost još bi se vjerovatno zajebavao sa trzanjem.

 

GuitarMaster o bržem ramu pričam jer je u benchmarkovima oko 10 fps razlike između 2400 mhz i 3200 mhz, a svi benchmarkovi koriste memoriju brzine 3200mhz sa ryzenom, a 2400mhz sa kabyjem, vidiš li u čemu je problem (plus onih 10-ak fps razlike čak i sa bržom memorijom)?

Nije baš skroz istina, u nekima je, ali dosta njih koristi ili 2666 mhz za oboje, ili 3200 mhz za oboje..

I opet, kakvih 10 fps-a? To je malo neprecizno, moraš u postotcima govoriti. Tih 10 fps-a je kod visokih, a ne niskih fps-a. Dakle 5-10%, a ne 10 fps-a (dobiješ s bržim ramom).

 

I kojih 10-ak fps-a razlike "čak i s bržom memorijom"? Koliko vidim, r5 1400 je u rangu s i5 7400 čak i bez overklokiranja.

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Colossus7 kaže...
DaShip kaže...

Colossus7 Pričamo o oko 250kn razlike između A320 i B350 ploča, kao što sam rekao to mi nije malo, a pentium je jednostavno preglup ulog, osim što nema neku budućnost još bi se vjerovatno zajebavao sa trzanjem.

 

GuitarMaster o bržem ramu pričam jer je u benchmarkovima oko 10 fps razlike između 2400 mhz i 3200 mhz, a svi benchmarkovi koriste memoriju brzine 3200mhz sa ryzenom, a 2400mhz sa kabyjem, vidiš li u čemu je problem (plus onih 10-ak fps razlike čak i sa bržom memorijom)?

Frende, ako pričaš o gamingu i budžetu, i ako ti je svaka kuna važna, onda ćeš si uzet pentiuma g4560.

 

g4560 košta cca 450kn, i5 7500/R5 1400 koštaju  1600kn u našim dućanima. Za tih 1100 extra kuna ubost ćeš si umjesto Rx 470 neki RX 480, i to će bit jača gaming konfa od i5 7500 sa rx 470 grafom.

 

Na 1080p rezi i debeloj većini igara nećeš imati nikakvog trzanja sa tim procom i RX 470 a kamoli sa jačom RX 480 ili GTX 1060 grafičkom karticom.

 

 

Znači gledaj najgornji red gtx 1060 rang ili srednji ako ćeš ić sa rx 470.

 

Previše razbijaš glavu.

 

 

 Problem je što na tržištu imamo samo pentium i i5/r5, dakle nema ničeg između tako da ili ćeš kupiti ovo ili čekati još 3-4 mjeseca r3, usput pentium bi me više koštao dugoročno zbog životnog vijeka.Znam kakve su performanse, ali vidim da dosta ljudi ne shvaća da iako se može kupiti nešto relativno skupo ne znači da se može kupiti nešto skuplje od toga, makar bilo 250kn skuplje, drugim riječima budžeti postoje sa razlogom.

 

chaselol pentium je preslab, ne sada ali za godinu dana sigurno, usput 1400 je u istom cjenovnom rangu kao i i5 6/7400 koji se do sada preporučivao cijelo vrijeme

GuitarMaster nebitno, ako je kod visokih fps-a razlika 10 fps, zar ne bi trebalo biti i na nižim?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 20:05 (DaShip).
15 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Gledam cijenu najjeftinijeg R5 ovdje u Njemackoj , znaci R5 1400 kosta oko 11 € jeftinije (dodao sam jos 6% poreza jer je PDV ovdje 19%) od istog koji se nalazi u u ponudi kod Linksa.... Kolika je marza nasih trgovaca, otprilike u postotcima ???
Maloprije sam bas procitao komentar da su cijenom i mogucnostima konkuretni i5-ci, a kad su u pitanju igre da zaostaje. Hm, to me pomalo podsjeca na FX seriju, sto su na drugim forumima pisali, imam jednog radi skroz uredno na BF4 sve na ultra, bez usporavanja. Zasto pojedinci jednostavno ne dadu priliku AMD-u, siguran sam da je i ovaj najslabiji bolji u igrama od procesora koji mi je u racunalu. Zanimljivo da je najjeftiniji R5 par eura skuplji od FX 9590, a cijeloj toj seriji cijena laganini ide dolje
Mozda tamo krajem svibnja ili sredinom lipnja padne cijena R5-ci kao sto je pala i 7-ci nakon mjesec dana.... Ovo ljeto ce biti jako zanimljivo ustedim li 400€, moram samo pripaziti da bolja polovica ne primjeti veliku promjenu u kucistu
Jedino sto mi se ne svidja je cijena najskuplje 5-ce i najjeftinije 7-ce, koja mi je trenutni favorit..... Podizanje frekvencije mi ionako nije od presudne vaznosti.....

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DaShip kaže...

chaselol pentium je preslab, ne sada ali za godinu dana sigurno, usput 1400 je u istom cjenovnom rangu kao i i5 6/7400 koji se do sada preporučivao cijelo vrijeme

Taj pentium je sve osim preslab, a tebe je izleda previse opio zargon sa foruma i5 rastura ovo, covjek bi pomislio da jebote sveti intel je toliko bolji da mu treba dati prvorodjence i uzimati najskuplje.
Realnost je drugacija, previse imas fanboya na forumu koji se drze starog balkanskog mentaliteta i to je problem.

 

 

Pogledaj video i vidi kakva je stvarna situacija, pokazace ti drugu sliku koju neces vidjeti na ovom forumu sigurno.

 

PONAVLJAM, novije je uvijek bolje, samo koliko si spreman da platis to bolje, dal' to vrijedi? 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 20:16 (chaselol).
15 godina
offline
AMD Ryzen CPU

stigao bios za Gigu AB350 G3. memorija radi na normalno na XMP 3200. 10 gb veća propusnot sada. temp su smješne. ventovi se vrte na 400 okretaja i jedva da se pale. :D pod max opterećenjem dođe do 50 stupnjeva ventovi na 800-900 okretaja. kad bi stavio da na max idu ventovi do kraja vjerovatno bi to bilo i manje. al mi je bitno da je što tiši pa će ostat ovako. meni super.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 20:23 (ranko091).
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ranko091 kaže...
Colossus7 kaže...

Neki pokazatelj šta bi mozda moglo biti uskoro sa kombinacijom Vega+Ryzen? :O

 

http://www.anandtech.com/show/11244/the-amd-ryzen-5-1600x-vs-core-i5-review-twelve-threads-vs-four/14

 

Rocket League FPS scorovi Ryzen sa GTX 1060 i RX 480 

 gledam ove grafove i ne vjerujem. šta nvidia bojkotira amd ili šta? amd grafa + intel ili amd procevi, sve podjednako, nvidia grafa + amd proc, kao da je krepao cpu. ko tu koga j...?!

Cudno da

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DaShip kaže...

 

 

 Problem je što na tržištu imamo samo pentium i i5/r5, dakle nema ničeg između tako da ili ćeš kupiti ovo ili čekati još 3-4 mjeseca r3, usput pentium bi me više koštao dugoročno zbog životnog vijeka.Znam kakve su performanse, ali vidim da dosta ljudi ne shvaća da iako se može kupiti nešto relativno skupo ne znači da se može kupiti nešto skuplje od toga, makar bilo 250kn skuplje, drugim riječima budžeti postoje sa razlogom.

 

 

 

 Pa sad je izbor barem širok :)

 

 Ti si sad u specifičnom nekom razmišljanju, barem sam te ja tako shvatio.

 

 Iako je jasno ko dan da procovi nisu bitni za budget gaming nego grafička pa čak i za godinu dana, budget koji sad nude di nize i bolje od pentiuma neide, koji daje mnogo ciganske svirke za malo para  po tebi nije dovoljan na duge staze, i5 7500-R1400 smatraš da su preskupi iako su zauzeli nizi srednji segment ponude.

 

Onda čekaj  r3 procove , mozda se usrećiš. 

 

Nemoze budget konfa nižeg segmenta i future proof ić u istu rečenicu nikako. 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

DaShip Naravno da ne, pa postotci su bitni. 35 vs. 50 je 40%, dok je 100 vs. 115 15%. A isto 15 fps-a razlike..

 

Ali rezultati ionako ne prikazuju takvu razliku (10 fps), nego su jako slični (bez overklokiranja).

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
chaselol kaže...
DaShip kaže...

chaselol pentium je preslab, ne sada ali za godinu dana sigurno, usput 1400 je u istom cjenovnom rangu kao i i5 6/7400 koji se do sada preporučivao cijelo vrijeme

Taj pentium je sve osim preslab, a tebe je izleda previse opio zargon sa foruma i5 rastura ovo, covjek bi pomislio da jebote sveti intel je toliko bolji da mu treba dati prvorodjence i uzimati najskuplje.
Realnost je drugacija, previse imas fanboya na forumu koji se drze starog balkanskog mentaliteta i to je problem.

 

 

Pogledaj video i vidi kakva je stvarna situacija, pokazace ti drugu sliku koju neces vidjeti na ovom forumu sigurno.

 

PONAVLJAM, novije je uvijek bolje, samo koliko si spreman da platis to bolje, dal' to vrijedi? 

Taj procesor je nevjerovatno jak kada se u obzir uzme cijena, međutim ja pričam o budućoj snazi, procesor ne namjeravam mijenjati barem 3 godine od kupovine.Sada je vjerovatno bolje kupiti gtx 1060 / rx 480 i pentium, ali šta će biti za godinu dana?Usput i5 "uzdižem" zbog ranih benchmarkova.

 

Colossus7 Nisam rekao da su i5 / r5 procesori preskupi već da bi r5 mogao biti skuplji od i5 zbog toga što zahtijeva brži ram kako bi imao iste performanse kao i5.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 20:26 (DaShip).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...
Colossus7 kaže...

 Kolega iz znatiželje sam išao kliknuti na Moj PC kod tebe u profil :)

 

 Za tebe je Pokemon trainer nula bodova, ti si ih uistinu skupio sve :P

 Mene samo zanima gdje to sve drži... 

 Uh nisam to "maj pisi" obnavljao već neko vrijeme, dosadan sam i sebi i svijetu s tim popisima željezarije. A poslikat ću neznam neki 360° kad dođem u taj stan, ako to ikoga zanima  No možda malo stvarno imam viška. 
Jednog starčića iz gulftown generacije 2010. ću skrpat u nešto za otpremiti. Ali svaka im čast. Ta 1366 socket generacija mi je mislim najzahvalnija (za moj posao) ikada izdana i od intela i AMD-a. 
Eee da ja netrebam redundancije i farme i pomoćne verkstejšene, nakrcao bih i ja jedan komp do čepa pa se natjecao sa lokalnim herojima u benčmarcima :P

BTW. odhebao me već i treći domaći dućan za 64 gb rama. Ono, svima njima pisalo "dostupno" a onda... Izgleda da ove module sa 16Gb (ili kitove od 32 i 64gb) normalne cijene i pristojne frekvencije nitko nema uz sebe. 
Sad sam na upitu za ove. Njima ću pak vjerojatmo morati čupati ukrasne hladnjake zbog hladnjaka  i da, scythe baš za fuma kuler naplaćuje AM4 kit. Nije neki novac, 4 eura, ali et... gnjavi me. Koji vrag uvoznik to nije u stanju nabaviti usput dok naručuje ostale hladnjake - pa za pretpostaviti je da će ljudi kupovati ryzene i trebati za njih dodatne hladnjake?
Edit; mislim da, barem za ovakav patent, postoji način da izbrusim dodatne rupice i da bih time mogao riješiti problem. Ako mi se bude dalo i bilo vremena, možda odradim da ne čekam dostavu. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 20:57 (overhaul).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
overhaul kaže...


BTW. odhebao me već i treći domaći dućan za 64 gb rama. Ono, svima njima pisalo "dostupno" a onda... Izgleda da ove module sa 16Gb (ili kitove od 32 i 64gb) normalne cijene i pristojne frekvencije nitko nema uz sebe. 
Sad sam na upitu za ove. Njima ću pak vjerojatmo morati čupati ukrasne hladnjake zbog hladnjaka  i da, scythe baš za fuma kuler naplaćuje AM4 kit. Nije neki novac, 4 eura, ali et... gnjavi me. Koji vrag uvoznik to nije u stanju nabaviti usput dok naručuje ostale hladnjake - pa za pretpostaviti je da će ljudi kupovati ryzene i trebati za njih dodatne hladnjake?

 preloše, za arctic pošalješ račun, nakon par dana dođe,

ni poštarina ni nadoplata nije potrebna

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DaShip kaže...

 

Colossus7 Nisam rekao da su i5 / r5 procesori preskupi već da bi r5 mogao biti skuplji od i5 zbog toga što zahtijeva brži ram kako bi imao iste performanse kao i5.

 Onaj video (i drugi testovi što sam gledao) što sam ti stavio oba stroja su bili testirani sa istom memom na 2400mhz, podjednaki rezultati u 90% igara, što je za ryzen daleko od maksimuma koji moze dati ako ga upariš sa jačom memom, znači cijena nije faktor, ako imaš jaču memu r5 1400 će bit samo bolji u FPS.

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DaShip kaže...

Taj procesor je nevjerovatno jak kada se u obzir uzme cijena, međutim ja pričam o budućoj snazi, procesor ne namjeravam mijenjati barem 3 godine od kupovine.Sada je vjerovatno bolje kupiti gtx 1060 / rx 480 i pentium, ali šta će biti za godinu dana?Usput i5 "uzdižem" zbog ranih benchmarkova.

Pa on sad kosta tricavih cca 60eur gdje god da ga kupujes, kad ti zatreba jos snage lako je nabaciti neku i5 ili i7, ako je sad ovo dovoljno sto da ne?
A kad on "oslabi" sto cisto sumnjam da ce u narednih godinu dvije uz kombinaciju s tom grafom, imaces more polovnih procesora koje ces moci ubaciti unutra i opet sve super? Gdje je problem?


Ako hoces sigurnost i5 sa 4 jezgre po toj logici onda nije sigurnost, evo 6 jezgri procesor sa HT je u toj cjenovnoj ponudi, uzmi to onda i miran si? Ne znam kakvu "sigurnost" ti hoces  znas li ti sam? 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DaShip kaže...

Čini se da ako PC namjeravate koristiti samo za gejming, intel je opet bolji u cjenovnom rangu od 170$, i5 7500 na najjeftinijoj ploči sa najjeftinijim ramom ponekad nadjačava r5 1500x sa 3200mhz ramom (10-15 fps), još 10-ak frejmova bi izgubio sa sporijim ramom tako da gubi do 20 fps-a.Znači neko poput mene, ko je namjeravao upariti r5 1400 sa rx 470, nema šta ovdje tražiti, takođe AM4 socket mi ništa ne znači jer bi procesor nadogradio tek poslije isteka garancije matične ploče tako da bi i5 7400 mogao biti bolji izbor.r3 će izgleda biti najbolja opcija, a kako je krenulo performanse će biti na nivou pentiuma.

a da prestanete trkeljat ove fore "ako PC koristis samo za gejming" nitko, ali NITKO ne koristi PC "samo za gejming".

 

cak ni oni koji kupe konzole ne koriste ju "samo za gejming"

 

moja baba koja ima PC  i ne zna nista osim pokretati "shorcute" na desktopu, ga ne koristi samo za gejming

 

totalna glupost "samo za gejming"

14 godina
offline
AMD Ryzen CPU

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Timo kaže...
 

totalna glupost "samo za gejming"

 Moj komp je iskljucivo za gaming , ali bacim oko na face da se cujem sa rodbinom i prijateljima iz rodnog kraja, te da citam sto pisu na Bugovom forumu ....

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Timo kaže...

a da prestanete trkeljat ove fore "ako PC koristis samo za gejming" nitko, ali NITKO ne koristi PC "samo za gejming".

 

cak ni oni koji kupe konzole ne koriste ju "samo za gejming"

 

moja baba koja ima PC  i ne zna nista osim pokretati "shorcute" na desktopu, ga ne koristi samo za gejming

 

totalna glupost "samo za gejming"

Kad se to kaze onda se misli da je gaming jedina po hardware zahtjevna stvar koju rade. Surfat, poslat mail, pogledat film ili napravit jednostavni dokument u office-u mozes sa bilo kakvim procesorom i integriranom grafikom...

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Timo kaže...

a da prestanete trkeljat ove fore "ako PC koristis samo za gejming" nitko, ali NITKO ne koristi PC "samo za gejming".

 

cak ni oni koji kupe konzole ne koriste ju "samo za gejming"

 

moja baba koja ima PC  i ne zna nista osim pokretati "shorcute" na desktopu, ga ne koristi samo za gejming

 

totalna glupost "samo za gejming"

 A čuj da to je tak kad se živi za FPS, okvirno igrači dječiji vrtič 130FPS-a je bolje od 100FPS-a, i to zato jer 100FPS-a nije dost itd.

Drago127 kaže...

Najintresantnije je zauzeče Ryzen proca, večinom je oko ili do 50% dakle u gejmingu pola CPU resursa odmara.To je kao hokejaški sistem jel, sad pola proca radi pa onda ide malo u zamjenu drugi dio proca i tak u krug.

 

Srečom ovo nije 2011 godina, s obzirom da je 8/16 Ryzen upao u srednji cjenovni rang, masovna gejming-optimizacija za minimalno 8 Threads je odma tu iza čoška.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-games-master-vijesti/bethesda-amd-suraduju-kako-donijeli-performan/249226.aspx?page=0&jumpto=5350396&sort=asc&view=flat

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Drago127 kaže...

  sa pola gasa prati ovog i5

 

zaključak sa hard ocp-a: I like the Ryzen 5 1600. I like it a lot. AMD is delivering a lot of desktop processing power for the money.

gold award

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 22:32 (dery).
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Colossus7 kaže...

 

 

 

 

 

 I gdje je taj ultra mega OC koji ste napominjali i nagovjescavali prije 2 mjeseca, kolko vidim nista od tih 4.5GHz, OC je kako sma rekao isti kao i na 8core modelima.

 

klik 

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Evo ja ću prvi priznati da nisam bio 100% u pravu, ali, ima jedan velik ali. Gledao sam linusov review gdje je stavio 1500x i 1600x na 4.0 ghz, i rekao je da je to za oba granica na zraku, iako na ok naponu, 1.375 ako se ne varam. Ok, ajmo sad na ali. Model sa 4 jezgre je imao preko 20 C stupnjeva manju temperaturu od 6 jezgrenog (di je onda tek 8 jezgreni), što bi značilo da se na 4 jezgrenom može staviti veći napon i još dignuti takt. Ali da, definitivno ima svoju granicu, iz nekog razloga ne ide linearno. No svejedno bih ja još malo pričekao da sazrije proces, jer se čini da su dosta hladni i učinkoviti.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Sljedeci put ostavite majstoru da prognozira, mnanite se corava posla ;)

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

I ja sam tvrdio da se nebu klokao niš više od 1800X proca jer je to i tak sve isti proc sa ugašenim jezgrama. Svejedno ne smatram se majstorom, svaki prosječni pratitelj zbivanja je to mogao predvidjeti.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice