Bolovanje, da ili ne?

poruka: 14
|
čitano: 19.323
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Bolovanje, da ili ne?

eh ovako. radim već cca 2 mjeseca u pekari, zadnja 4 tjedna na istovaru kruha. kroz ruke mi dnevno prođe nekih 8000-9000 komada kruha koji skidam s kolica, trpam u gajbe i onda sve to opet razvlačim dalje. počela su me užasno boljeti leđa, donji dio + oko ramena a sada me čak zaboli u prsima ako jače udahnem. fizički nisam prejak no uspijevam obaviti svoj posao. ali ta bol u leđima postaje sve jača. ujutro se probudim i tako me bole leđa da se jedva okrenem sa jedne na drugu stranu tijela dok sam u krevetu. ustanem se nekako, sve i dalje boli. kada počnem hodati bol lagano popusti i tako traje ostatak dana. pio sam lekadol, ibuprofen, lupocet itd za bolove ali od tih tableta ništa. ruke i noge me ne bole od posla, to je bio problem cca tjedan dana dok se malo nisam naviknuo no ovo sa leđima je druga priča.

doktorica mi je pomalo glupa, zadnji put kada sam trebao bolovanje dala mi je 2 dana. na gripu sa početkom upale pluća.... 

zanima me mišljenje osoba koje su imale sličnih problema sa leđima, dali doktor može otvoriti nekoliko dana bolovanja na moj zahtjev, da se fizički odmorim jer inaće imam slobodan dan svakih 8 dana a radim cca 10 sati dnevno. taj jedan dan mi apsolutno ništa ne znači što se tiće odmora jer ako ležim, leđa bole još jače. ako sjedim ista stvar. dok se krećem bol je podnošljiva. 

16 godina
offline
Re: Bolovanje, da ili ne?
Skullscar1989 kaže...

eh ovako. radim već cca 2 mjeseca u pekari, zadnja 4 tjedna na istovaru kruha. kroz ruke mi dnevno prođe nekih 8000-9000 komada kruha koji skidam s kolica, trpam u gajbe i onda sve to opet razvlačim dalje. počela su me užasno boljeti leđa, donji dio + oko ramena a sada me čak zaboli u prsima ako jače udahnem. fizički nisam prejak no uspijevam obaviti svoj posao. ali ta bol u leđima postaje sve jača. ujutro se probudim i tako me bole leđa da se jedva okrenem sa jedne na drugu stranu tijela dok sam u krevetu. ustanem se nekako, sve i dalje boli. kada počnem hodati bol lagano popusti i tako traje ostatak dana. pio sam lekadol, ibuprofen, lupocet itd za bolove ali od tih tableta ništa. ruke i noge me ne bole od posla, to je bio problem cca tjedan dana dok se malo nisam naviknuo no ovo sa leđima je druga priča.

doktorica mi je pomalo glupa, zadnji put kada sam trebao bolovanje dala mi je 2 dana. na gripu sa početkom upale pluća.... 

zanima me mišljenje osoba koje su imale sličnih problema sa leđima, dali doktor može otvoriti nekoliko dana bolovanja na moj zahtjev, da se fizički odmorim jer inaće imam slobodan dan svakih 8 dana a radim cca 10 sati dnevno. taj jedan dan mi apsolutno ništa ne znači što se tiće odmora jer ako ležim, leđa bole još jače. ako sjedim ista stvar. dok se krećem bol je podnošljiva. 

 Najbolji lijek je pretpostavljam, pravilno podizanje velike tezine, drzanje ravnih leda.

 

Ako te bas boli, nabavi si pojas za kicmu no nemoj ga abusat jer ce ti se previse opustit ledni misici.

I naravno, vjezbaj ledne misice.

 

Mozda patis od nekog tezeg problema, tipa dislociran kraljezak ili nesto slicno ali onda trebas strucniju pomoc od one forumske.

Prebaci se na drugu doktoricu definitivno.

- Psiho246
8 godina
neaktivan
offline
Bolovanje, da ili ne?

a što se tiće bolovanja, dali doktorica mora otvoriti bolovanje ako je ja to tražim radi bolova u leđima? znači par dana da vidim hoće li to popustiti ili ne. možda zaista jedino trebam malo više odmora od 1 dan svaka 8 dana

14 godina
offline
Re: Bolovanje, da ili ne?

Moze kako ne a hoce li je druga prica ali bi trebala ako joj sve tako ispricas i ako ima imalo razumijevanja

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
protjeran
offline
Re: Bolovanje, da ili ne?
Imam 2m i leda me bole svako malo radi posla, nekad me bolovi drze i po mj.dana (jednom cak 3mj zbog injekcije) jedan dan odmora u tjednu ti je drek ako to radis...a kad zaboli trebaju dani i dani odmora, nisu ti leda mali prst, kad zabole si prakticki "polu invalid"..sva sreca radim za sebe pa se mogu odmoriti kad ja zelim! Bolovanje trebas dobiti bez problema jer ako se za crijevnu virozu dobije 10dana onda bi za bol u ledima trebali dobiti 3mj...:)lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bolovanje, da ili ne?

Predpostavljam da radiš na određeno, t.j. po obimu posla (a možda i na crno). Ako odeš na bolovanje, raskinuti će ti ugovor, pa sad razmisli.... Pravilno jutarnje razgibavanje i zagrijavanje leđnih mišića i ostalih bi ti više pomoglo nego bolovanje. Mene kada "škrcne" u leđima (kičmi) a događa mi se jgba godina proizvodnje, koristim "Deep Relief" gel i pomaže. Za bolovanje ti neću reći ništa nego razmisli i odluči sam.

P.S.

Prijatelj mi je to isto radio 9 mjeseci od 4 ujutro do 11 i raznosio velike vreće brašna i razumijem te.

I pitanje je odgovor. Sporo tipkam i znam da kasnim na odgovor radi toga
14 godina
offline
Bolovanje, da ili ne?

I prehranu si pregledaj, da jedes raznoliko te voce i povrce.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bolovanje, da ili ne?
Skullscar1989 kaže...

eh ovako. radim već cca 2 mjeseca u pekari, zadnja 4 tjedna na istovaru kruha. kroz ruke mi dnevno prođe nekih 8000-9000 komada kruha koji skidam s kolica, trpam u gajbe i onda sve to opet razvlačim dalje. počela su me užasno boljeti leđa, donji dio + oko ramena a sada me čak zaboli u prsima ako jače udahnem. fizički nisam prejak no uspijevam obaviti svoj posao. ali ta bol u leđima postaje sve jača. ujutro se probudim i tako me bole leđa da se jedva okrenem sa jedne na drugu stranu tijela dok sam u krevetu. ustanem se nekako, sve i dalje boli. kada počnem hodati bol lagano popusti i tako traje ostatak dana. pio sam lekadol, ibuprofen, lupocet itd za bolove ali od tih tableta ništa. ruke i noge me ne bole od posla, to je bio problem cca tjedan dana dok se malo nisam naviknuo no ovo sa leđima je druga priča.

doktorica mi je pomalo glupa, zadnji put kada sam trebao bolovanje dala mi je 2 dana. na gripu sa početkom upale pluća.... 

zanima me mišljenje osoba koje su imale sličnih problema sa leđima, dali doktor može otvoriti nekoliko dana bolovanja na moj zahtjev, da se fizički odmorim jer inaće imam slobodan dan svakih 8 dana a radim cca 10 sati dnevno. taj jedan dan mi apsolutno ništa ne znači što se tiće odmora jer ako ležim, leđa bole još jače. ako sjedim ista stvar. dok se krećem bol je podnošljiva. 

 Welcome to capitalism. Ne bi me čudilo da dobiješ otkaz ako uzmeš bolovanje. Jbg imaš Hrvatsku i fino kad te zabole leđa i kad moraš radit 10 sati dnevno zamotaj se u Hrvatsku zastavu i stavi si grb na glavu i bol ce prestati a čak postoje mitovi da ti onda ne treba ni voda ni hrana i da možeš živjet samo od žuje.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Bolovanje, da ili ne?
Skullscar1989 kaže...

a što se tiće bolovanja, dali doktorica mora otvoriti bolovanje ako je ja to tražim radi bolova u leđima? znači par dana da vidim hoće li to popustiti ili ne. možda zaista jedino trebam malo više odmora od 1 dan svaka 8 dana

 Nemoj se zavaravati da ti treba malo odmora. Po simptomima kako si opisao tebi treba specijalistički pregled i to traži od doktorice, ne samo bolovanje. Opisi joj problem kako si i nama tu napisao, ako ima imalo mozga uputit će te na pregled. Druga stvar ti je da nemoj uzimati tablete protiv bolova dok radiš, bol ti daje do znanja da nešto nije u redu, ako je maskiraš sa tabletama može ti se desiti da činiš pokrete koji ti štete i pogoršavaju stanje. 

Life is a sexually transmitted disease and there is a 100% mortality rate.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bolovanje, da ili ne?

svi dobivaju ugovore po 1-3 mjeseca, neki tako već rade godinama. a na bolovanje neki ljudi idu jer doma peku rakiju itd. vidjet ću danas kako mi radi doktorica

8 godina
neaktivan
offline
Re: Bolovanje, da ili ne?

bio kod doktorice i dobio bolovanje + brufen tablete protiv upale. jedva je otvorila bolovanje, moram joj se javiti u ponedjeljak da vidi dali me još boli

12 godina
offline
Bolovanje, da ili ne?

Rijesenje je dati otkaz i prijaviti inspekciji poslodavca.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Bolovanje, da ili ne?

nažalost, ovo je hrvatska. ovakve stvari se događaju svaki dan i boli k... sve za to

10 godina
offline
Re: Bolovanje, da ili ne?

@Skullscar1989

 

Gle, nije bed može ona tebi otvoriti bolovanje kad hoće, ne trebaju biti ne znam kako jaki razlozi. Međutim, oni se kao liječnici jako boje svojih kontrola bolovanja.

Sada samo ovisi koliko tvoja dokt. ima damu.

Ak' me žišku?

 

Well, ovako moj neki savjet ili poruka...odi do dokt., te drmatiziraj, reci da želi ići na pregled kod specijaliste, odnosno ortopeda. 

Ili jednostavno, odi na hitnu, te se pravi da ti je gore, nego šta je...može i onako odmah poslije posla otići na hitnu, te reći da imaš pritisak, da te sve boli, te da ne znaš kaj napraviti više...te, onda poslije hitne drugi dan, odi do svoje dokt. opće prakse, te reci kaj je bilo, te joj reci da se jedva krećeš...odnosno, jednostavno da ti treba odmor. I, neka ti otvori bolovanje...

A, na posao javi da nemreš doći.

Nitko tebe nemre natjerati da radiš ako fakat nemreš...Mogu, oni doduše dati otkaz, al' gle zdravlje ti je u pitanju.

 

Ako nisi navikao na fizički rad, gle il' te ubije ili ojača...al' po mojoj preporuci, rađe odi negdje gdje bu ti lakše.

 

Znam da je u manjim sredinama pogotovo teško danas doći do posla, te je ekipa zadovoljna sa bilo kakvim, ipak probaj, ako možeš nađi drugi, lakši posao....

U Zg, ga ima samo treba putovati, što opet nije baš lako i jednostavno....

 

Sretno, kompa!

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice