[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

poruka: 581
|
čitano: 202.368
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Pentium 4? ''Pravi'' OS X ne ,možda neki iDeneb ,iAtkos ili slične verzije! Pogledaj ovdje pod Compatibility ,pa potraži po komponentama.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2011 17:14 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
kizo2703 kaže...

Pentium 4? ''Pravi'' OS X ne ,možda neki iDeneb ,iAtkos ili slične verzije! Pogledaj ovdje pod Compatibility ,pa potraži po komponentama.

OK

 

Nego, jel bi se moglo kako dual bootati OS X sa Win7 bez da se formatira cijeli disk, s obzirom da imam instalaciju Win 7 otprije, a neda mi se još i Win instalirati ponovo.

Long live Open Source and GNU/Linux!
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Najbolje ,najbrže i najbezbolnije je nabaviti još jedan disk (neki polovni ,160 gb ti je sasvim dosta) i na njega instalirati OS X. Jel sve metode za koje znam zahtjevaju da se OS X instalira prvi ,na čisti disk.

 

Ali naravno ,ja govorim ovdje o original OS X-u ,jel ima verzija spremnih za instalaciju i na MBR diskove (ali nisu original). Moraš malo progooglat i vidjet kaj ima.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2011 23:51 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Imam jedan HDD od 140 GB,lezi tu jadan sam u ladici sa ostalim komponentama... :-D

Super onda :-)
Long live Open Source and GNU/Linux!
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Nego, kako je sa grafickom? nisam nasao nikakve zapise za Asus 9800gt,samo za stock nvidia i ostale poput bgi,sapphire itd.
Long live Open Source and GNU/Linux!
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Mislim da sa 9800 nebi trebalo biti problema ,jedino ne znam hoće li to raditi s tvojim procesorom - probaj sa Snow Leopardom i iBoot Legacy-em odavde.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2011 23:59 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Zaboravio sam napomenuti, instalirao bih sa USB-a. Mijenja li to sta?
Long live Open Source and GNU/Linux!
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Ne ,uopće. Tak i tak je svejedno s čega je ,bitno da je usb dobro napravljen ,a i ovako će sve ići puno brže. Samo velim ,vidjet ćeš odmah hoće li to ići , s obzirom da je procesor ''malo stariji''!

 

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
kizo2703 kaže...

Ne ,uopće. Tak i tak je svejedno s čega je ,bitno da je usb dobro napravljen ,a i ovako će sve ići puno brže. Samo velim ,vidjet ćeš odmah hoće li to ići , s obzirom da je procesor ''malo stariji''!

 

 

Evo tu nešto:

To je baš ovaj moj Pentium 4 640, takav imam i ja.

Didn't take that long, Copied the Snow Leopard disc to a usb stick of 8Gb, patched the files with myHack 1.0 final, installed it. It failed, so I had to copy the chocolate_kernel manually to the internal drive (didn't notice any errors except for the kernel). After I booted, I patched the installation with myHack again and installed some additional kext's (NVEnabler 64, NVinject and VoodooHDA).

Long live Open Source and GNU/Linux!
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2011 9:58 (lzgr).
15 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Nazalost tu ti nemozemo previse pomoc s obzirom da je modificirani kernel ilegalan.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
:(

OK, nema veze, snaći ću se već nekako :-D
Iako nije ni ova tema čista jer je po EULA dozvoljeno OS X instalirati samo na Appleova računala :)
Long live Open Source and GNU/Linux!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Da ,ali po EULA-i ,Apple za takva računala može samo uskratiti podršku. Nigdje ne piše da je protuzakonito instalirati original OS X! {#}

Uostalom:

''a 1984 U.S. Circuit Court of Appeals decision held that a software publisher can't require consumers to run an operating system on a specific type of hardware." The US Supreme Court has refused to hear the case, so at this point it is legal for anyone who owns a copy of OS X to install it on any other hardware. The only thing Apple can do is refuse you support.

 

Međutim ,protuzakonito je modificiranje softwarea i po tome su sve modificirane verzije (iDeneb ,iAtkos ..... itd) ilegalne!! {#}

 

Budi siguran da su na TonyMacx86 dobro proučili što se smije raditi i s tim se dobro zaštitili od tužbi i to je jasno napisano (znajući kako su u Apple-u uvijek raspoloženi za tužakanje!)

 

Naravno ,ilegalne su i sve original verzije ako nisu kupljene ,to se valjda podrazumijeva!

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2011 19:36 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Nadovezao sam se samo na njegov post, on je pisao o nekakvoj modifikaciji Snow Leopard install DVDa sto je ilegalno, moj tut je legalan, to znam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Na tonymacx86 je iskočio odličan članak s OOB komponentama, ako radite računalo obavezno ovdje pogledajte. http://tonymacx86.blogspot.com/2011/11/building-sandy-bridge-customac-buyers.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

ovo si već duže vrijeme razmišljam stavit i svaka čast na tutorialu.

Vjerujem da će sve dobro radit,al opet da provjerim od vas,pa pogledaj moj PC i recite dali bi bio neki hardwer problem?

I recimo imam ovu situaciju.

Imam 2 hard diska.Jedan od 500  i jedan od 160gb.Instalirao bi na ovaj od 160 mac osx dok bi na ovoga prvoga ostavio windows 7.Moje je pitanje dali bi kada bi stavljao mac os x na drugi hard izbrisao tijekom instalacije sve što je na njemu bilo?

Hvala vam unaprijed :)

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
BugHacker kaže...

ovo si već duže vrijeme razmišljam stavit i svaka čast na tutorialu.

Vjerujem da će sve dobro radit,al opet da provjerim od vas,pa pogledaj moj PC i recite dali bi bio neki hardwer problem?

I recimo imam ovu situaciju.

Imam 2 hard diska.Jedan od 500  i jedan od 160gb.Instalirao bi na ovaj od 160 mac osx dok bi na ovoga prvoga ostavio windows 7.Moje je pitanje dali bi kada bi stavljao mac os x na drugi hard izbrisao tijekom instalacije sve što je na njemu bilo?

Hvala vam unaprijed :)

 

  Trebalo bi raditi bez problema, u svakom slučaju probaj.

Podatke gubiš formatiranjem diska (a potrebno ga je formatirati prije instalacije OS X-a), pa napravi backup važnih podataka.

15 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Hrpetina problema sa OS X-om,  zapne pri kopiranju fileova na disk.

2 kopije DVD-a, i ni jedna se nije dobro snimila. Obe imaju 996 KB. Sad sam restoreao image DVD-a na USB stick pa će valjda radit :)

Long live Open Source and GNU/Linux!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Pa da imas orginalni disk OSX nebi imao problema, pa da Windowse ides piratizirat ajde, 1500kn je puno, ali da OSX ides za 100kn...

15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Kakvih 100 kuna? Nemoj i ti sad fantazirati!

 

Da bi mogao kupiti OS X Lion (Snow Leoparda na dvd-u više nema u prodaji) moraš imati Mac (ili Hackintosh) sa instaliranim Snow Leopardom  da bi mogao skinuti Lion za 30$ sa AppStore-a ili naručiti usb stick za 69$!

 

Zato ,o čemu pričaš? Gdi je to 100 kn ,kupit ću odmah 10!!

 

Kod nas ,ni u iStyle-u ,ni u Apcom-u nema Liona na sticku!!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2011 17:33 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Pa ebay, zasto ne rabljeno. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
LordShgi kaže...

Pa ebay, zasto ne rabljeno. :)

 

Long live Open Source and GNU/Linux!
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Pošto kod OS X-a nema aktivacije i aktivacijskog ključa ,objasni gdje je onda razlika između instaliranja i aktiviranja s loaderom Windowsa 7 na PC

,i instaliranja rabljenog OS X-a (koji je prije toga instaliran na pitaj boga koliko PC-ja)?!

 

I jel to onda možda također piraterija?

 

License Terms:


.... B. License from Mac App Store or on Physical Media. If you obtained a license for the Apple
Software from the Mac App Store or on Apple-branded physical media, then subject to the
terms and conditions of this License and as permitted by the Mac App Store Usage Rules set
forth in the App Store Terms and Conditions (http://www.apple.com/legal/itunes/ww/) (“Usage
Rules”), you are granted a limited, non-transferable, non-exclusive license:
(i) to download, install, use and run for personal, non-commercial use, one (1) copy of the
Apple Software directly on each Apple-branded computer running Mac OS X Snow Leopard
or Mac OS X Snow Leopard Server (“Mac Computer”) that you own or control;

 

Apple Legal

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2011 19:14 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Kako god, ako netko zna i razumije se, može mi pomoć riješiti moj problem ovdje:

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=272722

 

Hvala

Long live Open Source and GNU/Linux!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Izgr ,Windows Explorer ne čita HFS+ i vidi na dvd-u samo ono kaj može pročitat na disku.

Evo ti primjer ,original Snow Leopard dvd

ima 7,5 GB ,a windows vidi samo 986 MB.
Evo ti za primjer koliko očitava TransMac ,software koji čita HFS formate na Windowsima:
 Probaj skinuti drugu verziju ,probaj ponovno instalaciju ,a prvo - potraži malo u temi Mac OS na PC-u? ,gdje ima dosta postova o instalaciji ''neslužbenih'' verzija OS X-a!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2011 19:19 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Koji bi kext išao za ovu grafičku u moj pc #3?

Long live Open Source and GNU/Linux!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Ljudi da vas pitam, planiram raditi hackintosh na novom računalu pa me zanima dali mi je bolje raditi Intel/Nvidia ili AMD/ATI konfiguraciju? Na čemu ću lakše instalirati? Čuo sam da ide teže na AMD konfiguracijama, a AMD konfiguracije su mnogo povoljnije za složiti nego Intel/Nvidia..  

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
lzgr kaže...

Koji bi kext išao za ovu grafičku u moj pc #3?

Probaj ovo: http://www.osx86.net/downloads.php?do=file&id=801

15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Cromaki kaže...

Ljudi da vas pitam, planiram raditi hackintosh na novom računalu pa me zanima dali mi je bolje raditi Intel/Nvidia ili AMD/ATI konfiguraciju? Na čemu ću lakše instalirati? Čuo sam da ide teže na AMD konfiguracijama, a AMD konfiguracije su mnogo povoljnije za složiti nego Intel/Nvidia..  

jbg, i pravi Mac je skuplji od običnog PC-a :)

Intel/neznam

Long live Open Source and GNU/Linux!
15 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Trebao bih pomoć (a tko ne bi)

Želim napraviti OS X instalacijski USB stick bootabilan u običnom PC-u.

Što da odavde odaberem?

Lipstick junkie be funky all he wanty
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Koji OS X?

 

Lion?

Verzija 1 - TonyMacx86

Verzija 2 - Maciverse

 

Snow Leopard? - Maciverse

 

Naravno ,kod svih se podrazumijeva da se radi s original OS X instalacijama!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2011 12:49 (kizo2703).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice