Mac OS na PC-u?

poruka: 1.621
|
čitano: 453.805
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
protjeran
offline
Mac OS na PC-u?

Pozdrav, zasada sam uspio malo vise stvari napraviti.
Prateći ovaj tutorial:
http://www.tonymacx86.com/yosemite-desktop-guides/143976-unibeast-install-os-x-yosemite-any-supported-intel-based-pc.html

Uspio sam sljedeće:
1. Skinut yosemite
2. Sa UniBeast-om napraviti bootabilan USB
3. Stavio sam u komp, bootao, kliknuo na USB i sobio onaj screen gdje ucitava
OSX(samo jabuka i ispod status bar) ali je problem jer on dođe do pola i stane.

Ne kuzim u cem je greska ?

I jos jedno pitanje,
sta bi ovo trebalo znaciti:
"16. If using a 5 or 6 Series system with AWARD BIOS choose Legacy USB Support" ?
Jer me to jedino bunilo kad sam radio bootabini USB.

gre gre
Long Live Freedom
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2015 16:15 (The Black Iso).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Mac OS na PC-u?

Stao mi je na "vm swap subsystem is on" ?
Zna li tko rjesenje ?

Long Live Freedom
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Mac OS na PC-u?

 a ocito cu morat tako napravit al cu prije probat nac rjesenje za svoj problem.. trazim po netu al zasad neuspjesno..

Uglavnom nasao sam neko rijesenje a to je da koristim Clover, probat cu s njim pa cemo vidjet..

Long Live Freedom
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 20:08 (The Black Iso).
15 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Može mi neko pomoći? Patim se sa Yosemite. Napravio sam virtualku sa ML i skinuo Yosemite pa sada pokušavam napraviti bootabilni usb sa unibeastom ali mi svaki puta zasatne kao dolje na slici i tako stoji i stoji. Probao sam nekoliko puta i sa različitim usb stickovima ali uvijek isto bez obzira koliko dugo čekao...

 

Edit: Uspio sam nakon 10-ak pokušaja. Ne znam u čemu je bio problem...

FC Bayern Munchen
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2015 16:23 (Scorp21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Odlučio sam si kupiti novo računalo na kojem bi gurao samo Hackintosh. Windowsi uopće nisu bitni.

 

Tutorijal (s prve stranice) je sad star već nekoliko godina i dosta stvari se ne podudara više s tutorijalima na tonymacx86.com (npr oko instalacije i vađenje komponenti i sl.) tako da nisam više siguran koje komponente smijem izabrati a koje ne.

 

Je li netko voljan sastaviti komponente na kojima bi mogao pogoniti Hackintosh bez ikakvih problema? Namjena bi bila programiranje, eventualno pogledati neki film, Twitter, Facebook, Youtube, tako da nisam siguran je li grafulja uopće potrebna (?). Ako jeste, nije ni to preveliki problem. Ali ne želim da mi išta trza, da se terminalka instant otvara i sl.

 

Dakle radi se o desktop PC-u. Cijena nije bitna, ali ono... don't pretjerat pliz.

 

Najljepša hvala! :)

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Mac OS na PC-u?
Haswell i5 ili i7(hd 4600), moze i i3(hd 4400), ali bolja su ova prva dva, bilo koja gigabyte ploca(najbolje pasu za hackintosh) h87, z87, h81, b85, h97, z97, 8gb ddr3 ili vise, hdd ili jos bolje ssd.
I to je to, nema tu neke matematike.
Hejjjjj
13 godina
odjavljen
offline
Re: Mac OS na PC-u?
VidoM kaže...

Evo  mene  opet!  Nešto  se  čudno  desilo  predpostavljam  da  nije  nešto  strašno ......  U  glavno ,  prije  kad  bi  ugasio  Pc  normalno  bi  se  sve  ugasilo ,  sada  kad  idem  ugasiti  hackintosha  ekran  se  normalno  isključi  ali  ventilatori  nastave  vratiti  i  ne  prestaju!  Ne  znam šta  bi  moglo  biti? 

 

 

 Stisni enter i trebao bi se ugasit

11 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Ajde  baš  ću  probati !

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Mac OS na PC-u?

Može jedno pitanje ?
Ako uzmem SSD od 240 GB, dali na njega mogu instalirat OSX i Windowse 8/10 ?
Dali bi to funkcioniralo, jer ovako mi se neda vise zezat, uzet cu si jos RAM-a, SSD i i5.. pa me zanima dali bi na toj konfiguraciji sve radilo kako treba ?

Gigabyte H97-D3H
Intel i5(jos cu vidjet koji je najbolji za uzet)
RAM 16GB
SSD 240(jedan dio winsi jedan dio OSX)
Nvidia GTX 460

Možete i vi preporuciti proc, ram i ssd..

Long Live Freedom
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Mac OS na PC-u?
Uglavnom se dualboot nije pokazao kao stabilno rjesenje. Radije kupi 2 ssd-a od po 120 gb i sibaj.
Hejjjjj
16 godina
protjeran
offline
Re: Mac OS na PC-u?
Chico12 kaže...
Uglavnom se dualboot nije pokazao kao stabilno rjesenje. Radije kupi 2 ssd-a od po 120 gb i sibaj.

 aha.. a pitam jer mi je jeftinije kupit jedan od 240 GB..
a ove ostale komponente, bi trebalo radit sve na njima ?

Long Live Freedom
10 godina
offline
Re: Mac OS na PC-u?
The Black Iso kaže...
Chico12 kaže...
Uglavnom se dualboot nije pokazao kao stabilno rjesenje. Radije kupi 2 ssd-a od po 120 gb i sibaj.

 aha.. a pitam jer mi je jeftinije kupit jedan od 240 GB..
a ove ostale komponente, bi trebalo radit sve na njima ?

 Naravno.

Hejjjjj
11 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Da  li   mi  netko  može  pojasniti  zašto  mi  od  jednom  Hackintosh  ne  želi  prebaciti  fajlove  na  USB  stick?  USB  je  formatiran  na  FAT32!

  Do  jučer  je  normalno  sve  prebacivao  a  sada  niti  naprijed  niti  nazad .. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Mac OS na PC-u?

Formatiraj na exfat i nećeš imati problema.

Hejjjjj
11 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Da  li  je  netko  slučajno  pokušao  napraviti  hackintosh na  ovoj  matičnoj  ploči  www.asrock.com/mb/Intel/G41M-VS3/?

Našao  sam  tutorial  kako  sve  srediti  ali  to  se  odnosi  samo  za  rev2.0

a  moja  je  rev1.02,  e  sad  ne  znam šta  da  radim?

Ovdje  je  tutorial :  asrockg41m-vs3.blogspot.pt/2013/10/asrock-g41m-vs3-rev20-mavericks.html

 

UPDATE:

Vidim svi se trgaju...

 

Da li ima slučajno nekog iz Pule da bi bio voljan pomoči oko hackintosh?

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2015 6:15 (VidoM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Bilo tko...?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Pokušaj sa tim postavkama kao za rev2.0(nemaš što izgubiti). Vidi da prvo staviš snow leopard ili lion, pa onda poslije pokušaj nadograditi jer starija je platforma.

Hejjjjj
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2015 15:52 (Chico12).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Mac OS na PC-u?

A da... sa Niresh-ovim instalacijskim ili? Jer nemogu se nikako logirati na appstoreo sa hackintosha....

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2015 19:23 (VidoM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Mac OS na PC-u?

Možeš i sa niresh-om ali ima i drugih solucija.

Uglavnom uđi ovdje: http://www.tonymacx86.com/

Tu imaš sve, samo se učlani.

Hejjjjj
11 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Učlanjen  sam  već !

Problem  je  u  tome  da  ne  mogu  skinuti  sa  AppStore-a   Yosemite ...  Imam  već  jedan  hackintosh  ali  trebam još  jedan.  Ne  da  mi  da  se  ulogiram  sa  Apple  IDom

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

Imam OSX Yosemite vec duze vrijeme, ali cesto mi se samo zaledi slika i samo mogu misem micati ali nemam nikakve funkcije, znaci zaledi se skroz. To mi se desi mozda 2-3 puta dnevno i pocelo me uzasno zivcirati. Je li postoji nacin da se to rijesi ikako?

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Da li može netko dati neku preporuku za matičnu socket 1155 ili da netko nešto prodaje, po mogučnosti jeftinu, i da provjereno radi kako treba na Mavericks-u ili još bolje Yosemit-u?

Nemam sreće sa tim Hackintoshom, naravno zbog mojeg ne znanja i nerazumjevanja "teksta"...!

Bio bih naj sretniji da uspijem instalirati OSX na laptopu Asus K53S, i vidio i čitao, može se ali kako? 

Evo našao sam temu o tome i ako za početak mi netko može nacrtati kako da instaliram ovo: AppleIntelpowermanagment kext

Ovo je tema o laptopu:http://hackintosh.zone/downloads/download/467-kextpack-for-asus-k53s-series/#commentsStart

Registrirao sam se na forumu ali ne da mi da skinem kext pack za moj laptop pa nisam više pametan šta raditi!?

 

Update

Sad sam se okuražio i stavio stick od Niresh-a koji sam predhodno napravio.. Eh sada nakon bootanja sa sticka i punjenja onog  početka gdje piše hackintoš zone, čini mi se, dobijem ove dvije slike i neznam šta koja znači i zašto?!

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2015 20:52 (VidoM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Mac OS na PC-u?

Bilo koja Gigabyte matična 1155 i 1150 socket je najkompatibilnija za hackintosh.

Hejjjjj
11 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Ne mogu vjerovati da sam uspio bey ikakvih problema instalirati Niresh Yosemite na svoj laptop... Još sam u "šoku" 

Čak mi sve potrebno radi osim w-lana, ali to nije problem! Imam od D-linka mali usb adapter i da zvuk je živa banana! Ako pojačam više od pola odmah počinje hvatat mikrofoniju, kako nije mi baš jasno, probat ću stišati integrirani mikrofon, predpostavljam da mu smeta a možda je i drugi problem...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mac OS na PC-u?

pozz ljudi,da li postoji neki kext ili program s kojim mogu pojacavat i smanjivat glasnocu preko tastature...ovako stisnem dugme za smanjivanje i pokaze mi da smanji ali ne smanji ako me kontate,samo moze mute preko dugmeta dodatnog na tastaturi

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Koji mac os mi preporučate za konfu pod moj PC?
Ta konfa će mi služiti samo za online,photoshop i glazbu pa ću onda usputno staviti dual boot windows 7/10 i mac os,pa me zanima koji mac os bi bio najbolji za konfu pod moj pc,bez ssd-a.

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
kruskar kaže...

Koji mac os mi preporučate za konfu pod moj PC?
Ta konfa će mi služiti samo za online,photoshop i glazbu pa ću onda usputno staviti dual boot windows 7/10 i mac os,pa me zanima koji mac os bi bio najbolji za konfu pod moj pc,bez ssd-a.

 El Capitan će radit bez problema.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
13 godina
offline
Re: Mac OS na PC-u?
kizo2703 kaže...
kruskar kaže...

Koji mac os mi preporučate za konfu pod moj PC?
Ta konfa će mi služiti samo za online,photoshop i glazbu pa ću onda usputno staviti dual boot windows 7/10 i mac os,pa me zanima koji mac os bi bio najbolji za konfu pod moj pc,bez ssd-a.

 El Capitan će radit bez problema.

 Ja skinuo yosemite,sad stavio na usb a kasnije ću ić instalirat.

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
kruskar kaže...

 Ja skinuo yosemite,sad stavio na usb a kasnije ću ić instalirat.

 Napraviš upgrade nakon instalacije Yosemitea. Iako je bolje odmah instalirati El Capitan, čisto da se ne gubi vrijeme s upgradeom.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2016 14:37 (kizo2703).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice