Mac OS na PC-u?

poruka: 1.621
|
čitano: 454.389
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u??

Da, ali ako imas vremena i volje i znanja, probaj na obicni PC, proci ces jeftinije ...

Laborare non amo! iMac 20" - C2D 2,4GHz, 2GB DDR2, Mac OS X Leopard
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mac OS na PC-u??
crowolf kaže...

Skinuo sam image za Vmware Tiger x86,stavio,radi ali vuce se kao crknuta macka.

p.s.konf:P4 1,6Ghz,1,5gb,6600gt 128 p4p800 se 700gb hdd,itd

 VMware (Server i Workstation) služi više za OS-ove bez graf. sučelja - u tome je najbrži.
A MacOS X ima dosta 3D efekata koje VMware proslijeđuje procesoru (a on je loš u tome), zbog toga imaš osjećaj da je sve jako sporo.
16 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u??

zanimljivo kako 90% Hackintosh usera, čak i kad im sve proradi bez greške ipak na kraju prelazi na Mac - zato valjda Apple i tolerira Hackintosh community

nego... macoljupci - jel postoji kakva najava imaca sa boljom grafičkom karticom (npr. Radeon 4850 - kupujem odmah!)

Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u??

Svi noviji modeli imaju NVIDIA kartice ,trenutno najjača u iMacu je NVIDIA GeForce 8800 GS sa 512MB GDDR3 i NVIDIA GeForce 8600M GT sa 512MB GDDR3 za MacPro i MBP

http://www.youtube.com/watch?v=upzKj-1HaKw
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mac OS na PC-u??
dgigibao kaže...

Svi noviji modeli imaju NVIDIA kartice ,trenutno najjača u iMacu je NVIDIA GeForce 8800 GS sa 512MB GDDR3 i NVIDIA GeForce 8600M GT sa 512MB GDDR3 za MacPro i MBP

 Ovak je sa karticama u macu.

MBP ima 8600M sa 512MB i jos su u prodaji stari modeli sa istim karticama sa 256MB rama.

24" iMac ima sa ATI Radeon HD 2600 PRO 256MB i NVIDIA GeForce 8800 GS 512MB.
medjutim trba nazvati powecom i pitati kako nabaviti i koliko kosta iMac sa nvidijinom karticom.

Apple u mac pro kao opciju stavlja NVIDIA Quadro FX 5600 1.5GB ili NVIDIA GeForce 8800 GT 512MB, a standardno sa kompom dolazi sa ATI Radeon HD 2600 XT 256MB. Isto kao  sa imacom, treba zvati powercom i vidjeti kako doci do kompjutera sa nvidijinim karticama.

jesti i spavati
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mac OS na PC-u??
Gerontius kaže...

zanimljivo kako 90% Hackintosh usera, čak i kad im sve proradi bez greške ipak na kraju prelazi na Mac - zato valjda Apple i tolerira Hackintosh community

nego... macoljupci - jel postoji kakva najava imaca sa boljom grafičkom karticom (npr. Radeon 4850 - kupujem odmah!)

Ma Apple-u to definitivno ide samo u korist. Ja recimo da nisam imao OS X na pc-u mjesec dana i igrao se da vidim jel mi se sviđa ili ne, ne bih vjerojatno nikada niti išao riskirati da ga kupim. Šta ako mi se ne svidi pa mi ostane skupi stroj sa slabijim komponentama, neisplativo. Zapravo, samo na grafičkim karticama nekako štede, procesori su vrlo dobri naravno, memorija šljaka na 800 mhz, disk je vrlo velik i vrti se na 7200 rpm...
http://www.youtube.com/watch?v=qHO8l-Bd1O4
16 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u??

Ako nekom treba, evo jedan dobar tutorial na hrvatskom kako instalirati Mac OS X na PC - http://www.pc-riders.net/forum/index.php?topic=1091.msg22846.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u??

več puno godina promatram apple(os x i imac).glupo mi je dat tolke pare za imac kad za duplo manje para mogu napravit 10 puta bolji pc.

moja konfa bi se sastojala od 8gb rama,512 mb ati grfička,500gb hard,2X3,16 intel core 2 duo.jer bi mi na ovoj konfiguraciji dobro radio os-x

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mac OS na PC-u??

Ma ne radi se o tome da napucaš najjaču konfiguraciju i da je to jamstvo stabilnog pokretanja mac OSX.

 

Apple računala se prodaju kao "out of the box" sistemi koji samo treba uključiti u struju te je odmah spreman za rad, sa predinstaliranim sistemom i softwareom koji dolazi u paketu.

 

Instalacija OSX-a na računalo koje si sam sklepao i natrpao nešto za šta misliš da je najbolje što novci mogu uzeti ne jamče stabilnost brzinu i pouzdanost Mac-a kupljenog u dućanu.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

ja mislim da se ne isplati stavljat mac osx na pc.jer se treba dosta zezat.

bolje kupit odma apple raćunalo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mac OS na PC-u??
mmm kaže...

več puno godina promatram apple(os x i imac).glupo mi je dat tolke pare za imac kad za duplo manje para mogu napravit 10 puta bolji pc.

moja konfa bi se sastojala od 8gb rama,512 mb ati grfička,500gb hard,2X3,16 intel core 2 duo.jer bi mi na ovoj konfiguraciji dobro radio os-x

 

 puno ti ovisi o maticnoj... na google mozes naci popis kompatibilnog hardvera
go pirate bay go
15 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Uspio sam instalirati retail verziju OS X-a na konfiguraciju iz potpisa uz pomoć boot 132. Sav hardware radi, znači grafika, mreža, zvuk... Jeste da sam se malo napatio dok sam se u sve to uštelio ali trud je se na kraju isplatio.   Ako nekoga zanima instaliranje retail osx-a na pc ima sva upustva na http://www.insanelymac.com/forum/

q9300@3,00/Gigabyte X48-DQ6/ OCZ Reaper DDR2 @ 1066/ASUS 4870/X-Fi - XtremeGamer Fatal1ty Pro
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mac OS na PC-u?

ja sam instalirao iPC 10.5.6 na svoju mašinu, sve podržano, igre se pokreću bez problema, stabilno i brzo (postao sam ovisnik xD)

 

vidim da neki govore da je ilegalno, NIJE.

Iako se radi o modificiranim macu, nije ilegalno instalirat ga na PC, ali ako i samo ako posjedujete key, odnosno kupili ste mac os X.

 

Naravno, nemate pravo traziti nikakvu tehničku podrsku niti žaliti se Apple-u.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Mac OS na PC-u?
ivoleko kaže...

ja sam instalirao iPC 10.5.6 na svoju mašinu, sve podržano, igre se pokreću bez problema, stabilno i brzo (postao sam ovisnik xD)

 

vidim da neki govore da je ilegalno, NIJE.

Iako se radi o modificiranim macu, nije ilegalno instalirat ga na PC, ali ako i samo ako posjedujete key, odnosno kupili ste mac os X.

 

Naravno, nemate pravo traziti nikakvu tehničku podrsku niti žaliti se Apple-u.

  A ti si kao kupio licencu za Mac OSX?
q9300@3,00/Gigabyte X48-DQ6/ OCZ Reaper DDR2 @ 1066/ASUS 4870/X-Fi - XtremeGamer Fatal1ty Pro
16 godina
offline
RE: Mac OS na PC-u?
zoka kaže...
ivoleko kaže...

ja sam instalirao iPC 10.5.6 na svoju mašinu, sve podržano, igre se pokreću bez problema, stabilno i brzo (postao sam ovisnik xD)

 

vidim da neki govore da je ilegalno, NIJE.

Iako se radi o modificiranim macu, nije ilegalno instalirat ga na PC, ali ako i samo ako posjedujete key, odnosno kupili ste mac os X.

 

Naravno, nemate pravo traziti nikakvu tehničku podrsku niti žaliti se Apple-u.

  A ti si kao kupio licencu za Mac OSX?
 
nisam (pssst :D), ali ja ni Windowse nikad nisam kupova, niti bilo kakav software, par igara jedino
eto sad znas za moju mracnu tajnu xD

uostalom ovdje nisam bitan ja, nego samo govorim opcenito, a ni Leopard nije tako ni skup, tako ako netko ne zeli ici protiv zakona, a zeli os x...

15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

ja uvijek imam leoparda pri ruci u dualbootu s wistom 

uopče nije teško instalirat

I7 940 @4.1 , ASUS RAMPAGE II EXTREME , Dominator 12 gb DDR3 1600mhz , EVGA GTX295 & ASUS GTX 295 , HX1000W , Coolermaster 932 HAF + monitor u boji .
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mac OS na PC-u?
c0x0x kaže...

ja uvijek imam leoparda pri ruci u dualbootu s wistom 

uopče nije teško instalirat

 ovisi kakvu konfiguraciju imas, ja sam se ipak namucia dok nisam dovea sve u red...
16 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Zna li netko, bi li isao leopard na leptop HP 6830s FU358ES, link: http://www.telebit.hr/default.aspx?SifPro=617394669

 

Najbitniji su naravno zvuk, grafika i wlan..

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mac OS na PC-u?

teoretski mi be sve trebalo radit, jer imas poprilicno kompatibilan hardware, 

malo su uvjek problemi s ATI mobilty grafikama, ali mislim da ce Natit (univezlani driveri za vecinu ATI i nVidia grafičkih kartica) driveri radit bez problema

 

edit: za LAN i WLAN ne pisu detaljne informacije

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2009 15:01 (ivoleko).
16 godina
offline
RE: Mac OS na PC-u?

a koja distribucija bi mojoj konfiguraciji najbolje odgovarala, da se moze update.at po mogucnosti? hvala..

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2009 16:07 (2fast4u).
16 godina
offline
RE: Mac OS na PC-u?

hmm koliko znam, najnovija verzija Leoparda (10.5.6) dolazi od iPC-a i iDeneb-a

 

a najnovije sta je izdano je iPC Live DLDVD (dual layer DVD) koji omogucava da pokrenes Mac OS X Leopard direktno s DVD-a bez instalacije i bojazni da ce se izgbutiti neki podaci (ovako pokrenut Leopard je znatno sporiji jer se pokrece s DLDVD i nemoguce je instalirati porgrame), naravno s tom verzijom moguce je i instalirati mac samo je nesto sporija instalacija (iako osobno nisam probao instalirati)

 

dakle iPC 10.5.6 : http://www.mininova.org/tor/2211813

iDeneb 1.4 10.5.6: http://www.mininova.org/tor/2289273

iPC 10.5.6 LIVE DLDVD: http://www.mininova.org/tor/2331734

 

EDIT: po pitanju update-a nikad nije pametno stavit automatic update, vec manualno kad si siguran da update nece zeznuti mac i kako ga uopce instalirati...

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2009 16:25 (ivoleko).
16 godina
offline
Mac OS na PC-u?

reci mi molim te jos dal bi instalacija bila sto laksa na hp compaq nw8240, imam i taj lap pa ako ce na njega ici lakse da probam. Pogledaj mu komponente molim te..

 

koja je uopce razlika izmedu iPC i iDeneb_

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2009 18:34 (2fast4u).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mac OS na PC-u?

cini se daleko laksa na ovom prije HP 6830s

 

razlika izmedu iPC i iDeneb je u uključenim driverima, kernelima, patchevima itd...

ja osobno najnoviji iDeneb v1.4 nisam nikad probao, jer mi iPC radi odlicno

 

prije nego krenes u instalaciju moras naci jos tocne podatke za svoj LAN i WLAN (vidi u u manual koji si dobia s laptopom), tako da prilikom instalacije znas koje drivere izabrati

 

kako bi znao sta trazis, na ovoj slici ovdje možeš vidjeti listu svih ponudenih drivera za iPC verziju:

http://gallery.gilldownloads.com/view.php/686_ipcppf5packagelist.png.html

i naravno morat ces sve oznacit tocno ako želiš uspješnu instalaciju

 

iz one specifikacije za HP 6830s doznao sam da medu kernelima ne moras oznaciti nista (instalira se po default originalni Vanilla kernel), medu video driverima izaberi Natit (univerzalni ATI/nVidia driver), medu chipstetima Intel ICH10 SATA support, medu audio izaberi AD1984, ethernet, wireless i power menagment  pronađi, 

uz to oznaci patched USB drivers, firewire mount fix, IOUSBmassstorage fix, shutdown/restart fix, patch DSDT i Apple SMBIOS-27 Rev3 800

 

među aplikacijama što ti odgovara (pisat ce ti deskcription na svaki porgram kad ga oznacis)

 

tutorial kako proci kroz instalaciju imas ovdje: http://tgrounds.blogspot.com/2008/10/osx-leopard-1055-on-pc.html

 

sretno :D

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

Ne instalirati iTunes na Vistu :))


https://www.youtube.com/watch?v=UCCCgGLQ09U&feature=related

 

Inače...na mojoj konfi radi iATKOS uz izuzetak problema grafičke.

 

Malo o legalnosti:

The Legal Bit

Because both packages come as complete Leopard installs they are some obvious legal issues involved. In addition, the Leopard software agreement limits its use to an “Apple-labeled computer”. If you plan on using Leopard you should absolutely purchase a legal copy, after which downloading a patched version is a legally gray but likely defensible area. The agreement refers to an “Apple-labeled” computer and not “Apple-manufactured’, so putting one of those Apple stickers that came with your iPod or something similar on your computer should also be enough to comply here.

 

http://www.andrewgrant.org/2008/03/26/installing-osx86-part-1-iatkos-v-kalyway.html

Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja.- J. Krishnamurti
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Pozdrav svima.Sinoć sam pokušao instalirati verzije iDeneb 1.4 i iPC OSx86 10.5.6 Universal FINAL i niti jedna mi ne uspjeva.Sama instalacija prođe bez problema ali kada dođe do restarta i nakon toga se pojavi famozna jabuka,vrti se onaj krug ,oko pola minute i nakon toga se pojavi još jedna sličica iznad jabuke(kocka sa prekriženim krugom unutra)i to je to,ništa ne piše niti nešto drugo da izbaci. Pa ako netko može dati kakav savjet,možda ipak ima način da to stavim na ovu konfu.Hvala svima.

 

DualCore Intel Core 2 Duo E8400, 3000 MHz (9 x 333)

Gigabyte GA-EP35-DS3 (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Chipset na matičnoj ploči - Intel Bearlake P35

2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

NVIDIA GeForce 9600 GT (1024 MB)

Realtek ALC889A @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller

Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC

Maxtor 80 gb

nunaVk
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mac OS na PC-u?
nunaVk kaže...

Pozdrav svima.Sinoć sam pokušao instalirati verzije iDeneb 1.4 i iPC OSx86 10.5.6 Universal FINAL i niti jedna mi ne uspjeva.Sama instalacija prođe bez problema ali kada dođe do restarta i nakon toga se pojavi famozna jabuka,vrti se onaj krug ,oko pola minute i nakon toga se pojavi još jedna sličica iznad jabuke(kocka sa prekriženim krugom unutra)i to je to,ništa ne piše niti nešto drugo da izbaci. Pa ako netko može dati kakav savjet,možda ipak ima način da to stavim na ovu konfu.Hvala svima.

 

DualCore Intel Core 2 Duo E8400, 3000 MHz (9 x 333)

Gigabyte GA-EP35-DS3 (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Chipset na matičnoj ploči - Intel Bearlake P35

2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

NVIDIA GeForce 9600 GT (1024 MB)

Realtek ALC889A @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller

Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC

Maxtor 80 gb

 
mogao si kliknuti prilikom prvog bootanja "-v" da ti ispise error, mada ja predpostavljam koji je kad tako čeka
radi se vrlo vjerojatno o: "waiting for root device" a on nastaje zbog pogrešne instalacije kernela ili chipseta
kako imas c2d kernel može Vanilla kernel (kod iPC-a ništa ne izabereš i onda taj instalira)
a kod chipseta oznaci Intel ICHX i JMicron ATA controller (ako imaš ATA disk, a predpostavljam da je ovi Maxtor takav)
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2009 11:32 (ivoleko).
15 godina
offline
RE: Mac OS na PC-u?

Prijatelju svaka čast na odgovoru,ja sam bio sve zakačio   osim JMicron ATA controller,evo sada sam pokušao i radi iz prve.Još samo moram instalirati zvuk i to je to.Hvala još jednom.

nunaVk
16 godina
offline
RE: Mac OS na PC-u?

np,

zvuk si moga vec instalirat jer ga imas na iPC

tvoja maticna koristi ALC889A, samo ga oznaci i kad instaliras u opcijama izaberi zvucnike (jer je po default stavljene slušalice)

16 godina
offline
Mac OS na PC-u?

jos jedno pitanjce, koja je razlika izmedu recimo iPC i Retail verzije (osim sto se retail moze slobodno update.at) ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mac OS na PC-u?

Retail verzija se može instalirati samo na macovima, odnosno samo na Apple računalima.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice