Mac OS na PC-u?

poruka: 1.621
|
čitano: 454.571
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: Mac OS na PC-u?
ivoleko kaže...

Retail verzija se može instalirati samo na macovima, odnosno samo na Apple računalima.

 

Nije tačno, ja imam retail na Hackintoshu, pomoću boot-132 metode sam instalirao, sve radi normalno.

Konfa iz potpisa.... samo x-fi ne radi , ali koristim onboard rješenje...

q9300@3,00/Gigabyte X48-DQ6/ OCZ Reaper DDR2 @ 1066/ASUS 4870/X-Fi - XtremeGamer Fatal1ty Pro
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2009 15:25 (zoka).
16 godina
offline
RE: Mac OS na PC-u?
zoka kaže...
ivoleko kaže...

Retail verzija se može instalirati samo na macovima, odnosno samo na Apple računalima.

 

Nije tačno, ja imam retail na Hackintoshu, pomoću boot-132 metode sam instalirao, sve radi normalno.

Konfa iz potpisa.... samo x-fi ne radi , ali koristim onboard rješenje...


dobro boot-132 je drugi par postola, to je opet modificiranje kextova, govoria sam očenito

ali dobro, u pravu si...
16 godina
offline
Mac OS na PC-u?
evo uspio sam upogonit iPC 10.5.6 na thinkpadu t400. 2 stvari ne rade, grafika; ati mobility 3470 (samo 1024x768) i wlan (intel 5300). Za grafiku znam da još nema lijeka no ima li lijeka za wireless?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?
Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja.- J. Krishnamurti
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mac OS na PC-u?

jesam no nisam naisao na temu s mojim wifi cipom, relativno je nov i rijedak pa ako netko nesto iskopa, bio bih zahvalan..

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mac OS na PC-u?

probaj instalirat najnovije natit drivere, trebao bi bar dobit podršku za punu rezoluciju...

 

svima ostalima koji su zainteresirani za instalaciju Leoparda evo detaljan priručnik na hrvatskom jeziku:

http://www.sklopka.net/sk_uploads/U_kandžama_Leoparda.zip

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

Svaka čast, Ivoleko.

Odličan i sažet tutorijal sa svim bitnijim stavkama.

iPC još nisam probao jer mi iATKOS radio iz prve kao i update na 10.5.6

 

Jedna vrlo zanimljiva stvar... Ploča je Asus P5KPL/1600. Nikakva zvijer.

Integrirana zvučna, ali... zvuk je jednostavno postao nevjerojatan na OSX u odnosu na XP ili Vistu.

Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja.- J. Krishnamurti
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2009 23:57 (archer02).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mac OS na PC-u?

stavio sam mac os na laptop (ibm/lenovo t400) no nažalost mislim da se neću dugo zadržavati. Previše toga mi ne radi (wlan, grafička, touchpad) da bi mi se dalo gnjaviti s okrljaštenim OS.om na pilici od laptopa. NEgo, htedoh pitati; postoji li mogućnost upogoniti touchpad da radi kako spada. Naime; sam TP radi no samo osnovne kretnje, dakle ne mogu jednim dodirom korisiti cijelu površinu da reagira kao lijeva tipka misa (ako me razumijete) te ne mogu smanjiti brzinu touchpada. Postoji li rješenje?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

U trenucima dosade instalirao iPC 10.5.6.

Iskreno, ostao sam zapanjen. Cijela instalacija traje ispod 10 minuta.

Od trenutka kada počne kalkulirati trajanje ispiše 6 minuta, ali sve završi za negdje oko 5 minuta.

Za ovu priliku kupio sam najjeftiniju novu grafičku nVidia 8500GT 256mb ( malo iznad 200 kn) jer moja ATI 4670 512mb nije podržana.

Stvar radi OOB. Nema rušenja, nema štekanja, poskidao sam sa Applea razne trail verzije programa.. jednostavno sve radi. I radi brzo.

Testna konfa je Asus P5KPL/1600, Intel P4 3,60 HT, SATA HDD 320 gb i SATA prža, 2gb rama, navedena kartica.

Prilično jeftina konfa za složiti. Uz to stara tipkovnica na kojoj sam zamjenio tipke Z i Y čisto iz navike.

Možda ovo navedeno nekome pomogne ako se odluči slagati nešto ne preskupo, a opet da radi.

Net radi preko LAN-a. Uskoro se poigram sa Wi-Fi usb pa da vidimo hoće li to raditi.

Kamera ( Sony) prepoznata i radi bez greške kao i digitalni fotić istog proizvođača.

 

Mislim da si je Apple otvorio Pandorinu kutiju prelaskom na Intel.

Osim pitanja legalnosti ne vidim što bi to više spriječavalo ljude da koriste divlji OSX, a koliko čitam okolo po stranim forumima

ima ih poprilično koji takav os koriste svakodnevno bez susprezanja.

 

btw...rekao sam da nema rušenja...hehe...ima. Instalirao MSN za OSX i nakon prvog zatvaranja opsss... Send - Dont send.

Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja.- J. Krishnamurti
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mac OS na PC-u?
archer02 kaže...

U trenucima dosade instalirao iPC 10.5.6.

Iskreno, ostao sam zapanjen. Cijela instalacija traje ispod 10 minuta.

Od trenutka kada počne kalkulirati trajanje ispiše 6 minuta, ali sve završi za negdje oko 5 minuta.

Za ovu priliku kupio sam najjeftiniju novu grafičku nVidia 8500GT 256mb ( malo iznad 200 kn) jer moja ATI 4670 512mb nije podržana.

Stvar radi OOB. Nema rušenja, nema štekanja, poskidao sam sa Applea razne trail verzije programa.. jednostavno sve radi. I radi brzo.

Testna konfa je Asus P5KPL/1600, Intel P4 3,60 HT, SATA HDD 320 gb i SATA prža, 2gb rama, navedena kartica.

Prilično jeftina konfa za složiti. Uz to stara tipkovnica na kojoj sam zamjenio tipke Z i Y čisto iz navike.

Možda ovo navedeno nekome pomogne ako se odluči slagati nešto ne preskupo, a opet da radi.

Net radi preko LAN-a. Uskoro se poigram sa Wi-Fi usb pa da vidimo hoće li to raditi.

Kamera ( Sony) prepoznata i radi bez greške kao i digitalni fotić istog proizvođača.

 

Mislim da si je Apple otvorio Pandorinu kutiju prelaskom na Intel.

Osim pitanja legalnosti ne vidim što bi to više spriječavalo ljude da koriste divlji OSX, a koliko čitam okolo po stranim forumima

ima ih poprilično koji takav os koriste svakodnevno bez susprezanja.

 

btw...rekao sam da nema rušenja...hehe...ima. Instalirao MSN za OSX i nakon prvog zatvaranja opsss... Send - Dont send.

 
da i meni se msn jedino ruši xD,
doduse je jedan put i Office 2008 :P
i ja sam impresioniran macom i sada mi je primarni OS, iako imam i windowse u dual boot, mada te iste pokrecem preko VMware-a nekad kad mi bas nesto od njih treba, kao skidanje Microsoft software-a s MSDN preko onih njihovih download programcica
15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

 

Archer molim te za pomoc ako moze.

 

Isto sam koristio iPC 10.5.6 i imam jedan problem.

Sve tece glatko do....

Kad dodjem do dijela gdje treba izabrati drive (partition) za install, vidi mi lijevo

particije koje imam, imam jednu FAT32 od 60ak gigi, ali mi je nece erase-ati tj.

mountati. First aid kaze da je OK. Ne kuzim gdje je kvaka.

Particija je aktivna i formatirana u FAT32 file system...

Neznam zasto, disk je 100% ispravan, Seagate 640GB.

 

 

Neki hint,

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

Ako nisi u mogućnosti kroz OsX-ov setup odraditi to, ubaci cd od windowsa, bootaj instalaciju, obriši sve particije i umjesto da onda klikneš da ti napravi novu i počne instalirati, samo restartiraš komp i nanovo startaš instalaciju od MacOsX-a. Trebao bi moći napraviti particije onda kako ti srce želi.

"ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati" - Flegma
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

 

Sorry, nisi mi pomogao nista jer valjda se nismo razumjeli :)

 

Kako god da disk bude prije setupa OS X-a uvijek isto. Znaci bio

on formatiran u FAT32 file systemu, ili NTFS ili bez formata (RAW) uvijek

zapravo nikada mi OSX neda mountati ni formatirati drive...

 

 

Eto...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mac OS na PC-u?
Mike Litoris kaže...

 

Archer molim te za pomoc ako moze.

 

Isto sam koristio iPC 10.5.6 i imam jedan problem.

Sve tece glatko do....

Kad dodjem do dijela gdje treba izabrati drive (partition) za install, vidi mi lijevo

particije koje imam, imam jednu FAT32 od 60ak gigi, ali mi je nece erase-ati tj.

mountati. First aid kaze da je OK. Ne kuzim gdje je kvaka.

Particija je aktivna i formatirana u FAT32 file system...

Neznam zasto, disk je 100% ispravan, Seagate 640GB.

 

 

Neki hint,

 

hvala

 
čudan problem, 
da ga možda ne koristiš kao eksterni disk, ako je onda ga pokreni na windowsima i isključi ga po propisu (safely remove hard drive),
najčešći razlog zašto se neki disk ne može mountat na Leopardu jer taj što nije pravilno "unmountan" na windowsima
15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

 

Nije eksterni. Interni S-ATA 2 disk, Seagate 7200.11, 640GB. 

 

Ne kuzim zasto nece...morat cu jos probati neke opcije...

 

 

Anyhow, hvala svima....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mac OS na PC-u?
Mike Litoris kaže...

 

Archer molim te za pomoc ako moze.

 

Isto sam koristio iPC 10.5.6 i imam jedan problem.

Sve tece glatko do....

Kad dodjem do dijela gdje treba izabrati drive (partition) za install, vidi mi lijevo

particije koje imam, imam jednu FAT32 od 60ak gigi, ali mi je nece erase-ati tj.

mountati. First aid kaze da je OK. Ne kuzim gdje je kvaka.

Particija je aktivna i formatirana u FAT32 file system...

Neznam zasto, disk je 100% ispravan, Seagate 640GB.

 

 

Neki hint,

 

hvala

 Kasnim, ali imao sam nekog posla.
Uglavno ne bi ti napisao ništa drugo nego što ti je već rečeno.
Kod mene je išlo ovako... na disku su bili win xp... pokrenuo novu instalaciju sa win cd-a i obrisao sve particije i ostavio disk u komadu...
F3 i ponovo sa medija, ali ovaj puta iPC... napravio dvije particije kroz disk utility i to je bilo to
Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja.- J. Krishnamurti
15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

probao i ja ali:

1. kalyway mi se rusi cim ubacim dvd, par sekundi nakon onog "pres F8"

2. iDENEB mi se kao nesto dize, pustio sam ga pola sata, i samo mi izbacuje neke greske

3. leo4all mi se ucita, uspijem ga instalirat, ali kad se reboota , i dize se sa hdd, odam se rusi (pogledaj pod 1.)

sad mi se skida iATKOS, iPC, leopard 10.5.2 AMD pa da i njih probam

  dali kiksam di? ili

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

  na svim sam probao F8 pa -x , i -v

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mac OS na PC-u?

bilo bi dobro da nam reces konfiguraciju na koju stavljas Leopard

DirectX is dead! OpenGL+OpenCL forever!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mac OS na PC-u?

ja sam skinuo xxx x86 10.5.6. koja je razlika između tog iPC i iDeneb-a, da li bi mi netko mogao objasniti, ako nije problem

 

i da li se mora preko dvda instalirati

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mac OS na PC-u?
ivoleko kaže...

bilo bi dobro da nam reces konfiguraciju na koju stavljas Leopard

  amd 7750
2 Gb kingmax rama
gigabyte M52L-S3P maticna
nvidia 8400 gs grafa
2 hdd ,jedan 80 GB sata, drugi 320 GB sata 
amd 7750, 2 gb ram kingmax, m52l-s3p, 8400 gs
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mac OS na PC-u?
lovranac kaže...

ja sam skinuo xxx x86 10.5.6. koja je razlika između tog iPC i iDeneb-a, da li bi mi netko mogao objasniti, ako nije problem

 

i da li se mora preko dvda instalirati

 Većinom je razlika u dodanim modifikacijama, karnelima i sl. pa se i instalacije na pc konfiguracije svode na pokušaje i pogreške.
Trebaš instalirati sa dvd-a.
varg kaže...
ivoleko kaže...

bilo bi dobro da nam reces konfiguraciju na koju stavljas Leopard

  amd 7750
2 Gb kingmax rama
gigabyte M52L-S3P maticna
nvidia 8400 gs grafa
2 hdd ,jedan 80 GB sata, drugi 320 GB sata 
 Moralo bi raditi na tvojoj konfiguraciji, ali isto tako pokušaji i pogreške.
Nemoj pretjerati dodavanjem opcija u instalaciji. Pronađi neku osnovnu i minimalnu koja će raditi pa kad proradi onda isprobavaj dalje.
btw... instalirao jučer 10.5.7 kroz auto update i... pufff... ode osx. Vratio se na provjereni 10.5.6
Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja.- J. Krishnamurti
14 godina
offline
RE: Mac OS na PC-u?
archer02 kaže...
lovranac kaže...

ja sam skinuo xxx x86 10.5.6. koja je razlika između tog iPC i iDeneb-a, da li bi mi netko mogao objasniti, ako nije problem

 

i da li se mora preko dvda instalirati

 Većinom je razlika u dodanim modifikacijama, karnelima i sl. pa se i instalacije na pc konfiguracije svode na pokušaje i pogreške.
Trebaš instalirati sa dvd-a.
 da li si ti isprobao više verzija distra i koja bi bila najbolja od njih za instalirati
15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

Probao sam kalyway 10.5.2 ali previše neuspješnih pokušaja.... odustao

Zatim iDeneb gdje instalacija prolazi, ali nakon restarta previše problema.

IAtkos prolazi, ali se vukao kao puž i ponekad bi se podignuo nakon 10-15 restarta, a ponekad odmah.

Prešao na iPC 10.5.6 koji radi nevjerojatno brzo i stabilno. Otprilike na istoj konfiguraciji subjektivno nešto brži od XP-a i stabilan kao Vista

Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja.- J. Krishnamurti
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Mac OS na PC-u?
archer02 kaže...

Probao sam kalyway 10.5.2 ali previše neuspješnih pokušaja.... odustao

Zatim iDeneb gdje instalacija prolazi, ali nakon restarta previše problema.

IAtkos prolazi, ali se vukao kao puž i ponekad bi se podignuo nakon 10-15 restarta, a ponekad odmah.

Prešao na iPC 10.5.6 koji radi nevjerojatno brzo i stabilno. Otprilike na istoj konfiguraciji subjektivno nešto brži od XP-a i stabilan kao Vista

 a da li si kada probao retail verziju instalirati i da li ima nekih prednosti u odnosu na iPC
15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

Nisam, ali je u planu čim pribavim potrebne fajlove.

Odnosno u planu je uzeti iMac kod slijedeće kupovine računala u m-computers tako da ću biti još jedan switcher  nizu :)

Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja.- J. Krishnamurti
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Mac OS na PC-u?
archer02 kaže...

Nisam, ali je u planu čim pribavim potrebne fajlove.

Odnosno u planu je uzeti iMac kod slijedeće kupovine računala u m-computers tako da ću biti još jedan switcher  nizu :)

i još odakle da skinem ipc, di si ti skinuo, jer mi se neda skidati bzvz, nije mi tako brz net
15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

Najjednostavnije torrentom.

Instaliraš Vuze i u njegovu tražilicu upišeš iPC x86.

Vjerojatno ćeš naći više toga

Možda bi ti bilo dobro prije malo prošvrljati po

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Main_Page

toliko da usporediš svoj hardware sa HCL i pregledati po forumu

http://www.insanelymac.com/forum/

 

Nešto pomoći ćeš naći i ovdje

http://ipcosx86.wikidot.com/

a svakako će ti pomoći i pdf koji je postavio Ivoleko na ovoj temi

Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja.- J. Krishnamurti
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mac OS na PC-u?

http://ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1010032

 

powercolor x800

e6600 proc

2gb ram

da li bi mogao na to instalirati, nisam bas nasao na onoj stranici moju maticnu, pretpostavljam da bi ovo ostalo bilo ok

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2009 15:24 (lovranac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

Hm...iskreno ne znam hoće li ti dobro raditi ili neće.

Dvije stvari koje su naoko problematične su x800 i MB, ali ne mora ništa značiti dok ne isprobaš.

Za karticu možeš kod instalacije odabrati Natit.

Imam Ati X850XT PE 256mb i Ati 4670 512mb i ne rade full zato sam i kupio jeftikaner nVidia 8500GT 256mb koja radi bez problema sa NVdarwin 256.

Sliku na monitoru ako sve ostalo prođe ok imaš, ali bez drivera zapneš na nekoj x rezoluciji i nemaš QE pa ti se neki programi ni ne žele instalirati bez toga.

Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja.- J. Krishnamurti
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice