Media Companion

poruka: 3
|
čitano: 2.801
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Media Companion

Pozdrav svma za tipkovnicamaOsmijeh

Htio bih cijenjene forumase upoznati sa vrlo dobrim, ako ne i odlicnim programom za laku i automatiziranu katalogizaciju i organizaciju primarno video datoteka ( filmova i serija ) s naglaskom na ljude s ogromnom kolicinom istih.

Podrzava sve najnovije i moderne tipove pakiranja A/V datoteka ( avi, xvid, divx, mpeg, mpg, mp4, mov,3gp, iso i sl. ).

Podrzava tkz. Library view tip pregledavanja kolekcije po raznim kriterijama.

Automatski preuzima osnovne ali i detaljne podatke o filmovima i serijama s ImDb-a ili pak thetvdb.com-a.

Automatski preuzima filmske forspane-isjecke.

Automatski preuzima filmske postere, slicice glumaca, ili pak tkz. fanart ili wide icons-e za serije, odnosno episode screenshots ( thumbnail-ove epizoda ).

Pokrece video datoteke preko defaultnog video playera, otvara putanju do video datoteke i sl.

Iskoristava medianfo.dll za detaljnu analizu video datoteka ( detalji enkodiranja, parametri, rezolucija i sl. ).

Stvara custom .nfo datoteke za svaki film ili seriju zasebno ( koje se mogu rucno doradjivati kroz sucelje ), tako da ne postoji sustav spremanja kataloga u jednu datoteku ( .ctg ili sl. ) koja se moze izgubiti/izbrisati.

 

Program ( prije zvan XBMC Companion ) je bio primarno namjenjen kao pomocna alatka za XBMC ( Xbox Media Center-Xbox1 dashboard, kojeg i sam koristim kao Media Centar ) koji ima mogucnost katalogizacije filmova i serija po raznim parametrima.

No odnedavno dostupan je za koristenje izvan tog okruzenja.

 

Ova alatka ce pomoci svima koji imaju zavidnu kolekciju filmova i serija na racunalnim diskovima ( kao sto ja imam ), te im je potreban software koji ce im omoguciti laganu i automatsku katalogizaciju.

 

Osobno sam iprobao vise Media arhivera i niti jedan mi nije davao takvu mogucnost i detaljnost manipulacije lokalnih video datoteka.

 

Stoga bez daljnjeg objasnjenja:

 

Media Companion : http://www.billyad2000.co.uk/

 

Nadam se da ce nekom pomoci oko sortiranja i katalogizacije filmova i serija, kao sto je meni pomogao.

 

 

 

 

 

livadasb: "...napajanje je itnimno tiho i još pored svega modularno je..."
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2009 23:42 (Kaiserex).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Media Companion

Da se nadovežem s jedim programom za katalogizaciju i organizaciju stvari u realnom svijetu. Program se zove Libra, i meni se jako sviđa. Jednostavno možete unijeti bar kôd sa kutije i već vam je stvar u "ormaru", ili ako imate webcam može vam automatski učitati bar kôd.

 

http://www.getlibra.com/

15 godina
offline
Media Companion

ne bih se štel mešat

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice