Koji prog. me laze(temp.)

poruka: 16
|
čitano: 5.909
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Koji prog. me laze(temp.)
pitanje

Pozrav svima i hvala vam na odgovorima

Ovako koristim programe koje cu navesti za ocitavat temperature u comp. pa me zanima koji tocno ocitavaju(koji su se takvim pokazali)

Ovako mi pokazuju pez opterecenja:

 

CPUID Hardwere Monitor   

core #0       56C
core #2       54C
core #3       54C
core #1       56C

a kad proc. opterecujem zna mi pokazivat da je temperatura isla do 85C(s tim da sam ga koristio cirka50%)


SpeedFan

Core0     56C
Core1     54C
Core2     54C
Core3     56C

Core Temp

Core #0  41C
Core #1  39C
Core #2  39C
Core #3  41C

 

Cuo sam da je kao Core Temp najbolji za intelove procesore ali nisam siguran pa vjerujem da ste vi vise upuceni.

Isto tako prvi i drugi mi za grafu. ocitavaju 56C dok GPU-Z 46.5C,pa bi rekao da lazu za vise od 10C bar bi volio da je tako

Koji je od ovih pouzdan ili mozda znate neki drugi program?

Hvala jos jednom

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.2.2009 0:50 (Mladjoxtc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji prog. me laze(temp.)

Već je bilo govora o tome na ovom forumu. Probaj ovako. Prvo izvrši deinstalaciju CPUID Hardware Monitor kompletnu. I sve njegove djelove. Probaj instalirati Hardware Sensors Monitor v4.1.2.3.Pro ili njegovu najvnoviju inačicu, odaber u postavkama koju matičnu ploču imaš pa ponovno provjeri temperature. Što se tiče topline procesora grafičke, ona je u redu. Temperatura procesora je svakako previsoka. Jel imaš termal pastu između proca i hladnjaka? Ili ti se nagomilala prašina na hladnjaku. Probaj ispuhati konfu kompresorom (kod najbližeg automehaničara).

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji prog. me laze(temp.)
autorov komentar

Hvala na odgovoru.Bio sam gledao o ovoj temi ali nisam nasao.Znaci mislis da core temp nije pouzdan?

Da termalne paste ima mada tvornicke,razmisljao sam i da nju promjenim ali koliko znam sada nisu te paste toliko lose,nisu za clock ali za normalan rad su uredu.Prasinu sam ocistio prije par mjeseci i prije par dana tako da prasine nema.Imam i dvije 12-ce usis i ispuh tako da imaa i cirkulaciju zraka.Sto se tice ovoga programa to cu probat pa da vidim,al spajam se preko stika pa mi net nije bog zna sta tako da cu to sutra kod frenda skinut.hvala na savjetu

Evo sad sam se nesto sjetio,pogledati cu temperaturu u biosu da vidimo sta on kaze.

 

Gledao sam u biosu 47C

 

Instalirao sam everest on ocitava 10C manje jezgre ,nanjemu sam napravio test,u loadu su se temperature digle do 85C,au ova dva programa 95C

Ipak cu pastu morat promjenit pa onda vidjet

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.2.2009 12:45 (Mladjoxtc).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji prog. me laze(temp.)
autorov komentar

Evo deinsteliro sam speed fan i HSM,skino obe najnovie verzie i nista se nije promjenilo,svi mi programi ocitavaju iste temperature za sve ostalo osim jezgra,Everest 10C tocno manje od speed fana i HSM a core temp najmamje.Sam procesor mi se  grije na 75C load na svim programima.Dok su mi jezgre otisle na 100C load na ova dva.

Bios mi samo pokazuje temperaturu procesora ne i jezgri a i fan mi se vrti na vecim okretaima pa neznam da bi sa njim ista mogao usporedit.

Negdje sam procito da trmperature jezgri se mogu dizat i do 150C,Sta je onda potrebnije pratit sam procesor ili jezgre?Do koliko je temperatura jezgri preporucena?

Dal da se brinem il ne?Nisam sada sa kesom pa nemogu kupit bolji hladnjak,za 15dana hocu da se rijesim ovoga.

Koji bi mi hladnjak preporucili uzet za q6600--P35-DS3?Koliko sam vidjeo svi kazu da je Artic Freezer 7 Pro bolji od nekih skupljih,vrijedi svih para...S tim da u skoroj buducnosti imam namjeru malo ga clocnut.Pa ako znate koji bolji bio bih vam zahvalan(do 250-300kn)al ne sad dam 150kn vise a on hladi 3C bolje.

Uf koliko pitanja,ako odgovorite samo na jedno hvala

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji prog. me laze(temp.)
Mladjoxtc kaže...

Evo deinsteliro sam speed fan i HSM,skino obe najnovie verzie i nista se nije promjenilo,svi mi programi ocitavaju iste temperature za sve ostalo osim jezgra,Everest 10C tocno manje od speed fana i HSM a core temp najmamje.Sam procesor mi se  grije na 75C load na svim programima.Dok su mi jezgre otisle na 100C load na ova dva.

Bios mi samo pokazuje temperaturu procesora ne i jezgri a i fan mi se vrti na vecim okretaima pa neznam da bi sa njim ista mogao usporedit.

Negdje sam procito da trmperature jezgri se mogu dizat i do 150C,Sta je onda potrebnije pratit sam procesor ili jezgre?Do koliko je temperatura jezgri preporucena?

Dal da se brinem il ne?Nisam sada sa kesom pa nemogu kupit bolji hladnjak,za 15dana hocu da se rijesim ovoga.

Koji bi mi hladnjak preporucili uzet za q6600--P35-DS3?Koliko sam vidjeo svi kazu da je Artic Freezer 7 Pro bolji od nekih skupljih,vrijedi svih para...S tim da u skoroj buducnosti imam namjeru malo ga clocnut.Pa ako znate koji bolji bio bih vam zahvalan(do 250-300kn)al ne sad dam 150kn vise a on hladi 3C bolje.

Uf koliko pitanja,ako odgovorite samo na jedno hvala

 Katastrofa! To su temperature na kojima ključa voda. Temperature jezgre procesora i vanjske su u razlici nekoliko stupnjeva. Tvoje temperature su ''iznad normale''. Gasi comp dok još imaš ikakve mogućnosti da ti hardware ostane zdrav. Prijedlog o novom cooleru koji si naveo nije loš, s tim da ovako visoke temperature neće spustiti za onoliko stupnjeva koliko bi trebao. Tu ima malo više posla pa bi bilo dobro da to ipak napravi servis. Jer ti novi hladnjak neće spustiti temperaturu za 60C koliko bi trebalo. Gledaj da su ti CPU i CGP uvijek između 40 i 65 stupjeva. Pregrijavanje procesora integrirane grafike je ''normalna pojava''. Najjednostavniji postupak provjere temperature CPU-a je da ga opteretiš maksimalno i pažljivo dodirneš sa dva prsta cooler (pazi da ne zapneš za ventilator ili neki dio sa strane) i ako možeš držati prste pri dnu coolera a da te ne peku onda ti matična sa senzorima ''laže'' - sram ju bilo. Svakako, napravi sve što smatraš da je u tvojoj mogućnosti da bi spustio temperaturu. Još jednom ponavljam, ni najskuplja pasta i najbolji cooler ti neće spustiti temperaturu na onu razina na kojoj bi trebala biti. Ovo je previsoko ja mislim i za tvoj ukus.
15 godina
neaktivan
offline
Koji prog. me laze(temp.)
autorov komentar

Hvala dobra preporuka.Kad sam provjeravo temperaturu uocio sam da se mrvicu cooler klima(sad sam tek skuzio zasto je toliko bolje hladio kad bi ga ocistio i vratio)jedan stift(nogica) mu nevalja pa iskace iz lezista,kad sam je ucvrstio temperature su se spustila.test na everestu load(jezgri) Speed fan 75C Everest 65C Core temp 59C8najvece vrijednosti).Sad sta me je jos vise zbunilo kad sam testiro prstom cooler je bio lagano vruc reko bi mlak.Jest da ga nisam dugo ni forsiro ipak su se jezgre przile na 100C(po S fanu) negdje 2min jel to dosta da se zgrije?Poslije kada sam ga namjestio i odvrtio test everestom malo duze rekao bi da se nije mogao dic do ovih 75C od Speed fana jer sam mogao drzati prste komotno na njemu,bio je topal al nebi reko toliko.Posto si rekao da temperetura jezgre i procesora se namoze toliko razlikovat nego nekih par stupnjeva dolazim do zakljucka da mi jos core temp pokazuje dobru temperaturu,njegove temperature za jezgre su 3-5C vece od temperature procesora a za procesor mi svi programi pokazuju isto tj samo su temperature jezgri razlicite od programa do programa.e sad sve bi to bilo lijepo da mi se te temperature necine malo pre male,jest da ventilator od cpu vuce zrak izvana kucista,kao sto rekoh usis i ispuh su 12-tice,ispuh je odmah pored njega pa siba vruc zrak vani,moguce da je protok zraka odlican al opet IDLE  CPU 22C  core0-25C core1-28C core2-25C core3-28C u sobi manje od 20C.Koda imam vodeno a da ni neznamOsmijeh...Mislim ovo je nemoguce.Dajte imali tko neku ideju kako da saznam pravu temperaturu?Neki drugi program il je jedan od ovih tocan?

Full bi htjeo znat znat koje su temperature znam da nijedan neocitava skroz tocno ali ovo su  prevelike razlike.Nemogu radit i mislit se jel 80 il je 60C

 

P.S.ako je core temp tocan ne mjenjam box za Thermalright Ultra120 Extreme Cool .Mos mislit.

 

svaka ideja je dobro dosla.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji prog. me laze(temp.)

tjmax za q6600 bi trebao biti 95.

15 godina
neaktivan
offline
Koji prog. me laze(temp.)

Cooler ne samo da mora biti čvrsto zakvačen za matičnu ploču, nego mora biti gladak ko staklo, a smije ga dijeliti od procesora samo tanak sloj termalne paste. Ako je cooler bio klimav, moguća je visoka temperatura te u tom slučaju fanovi ne pomažu. Nakon što si pričvrstio cooler za matičnu, i možeš držati prste na cooleru da te ne peku, onda smo riješili stvar. Napravi još jednom screenshot, ali ne u loadu, nego u normali i stavi na post da vidim rezultate.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji prog. me laze(temp.)
autorov komentar

Evo screen.Sto mislis?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji prog. me laze(temp.)

na coretemp-u ti je tjmax 85,  na speedfan-u i hm-u 100, a na everestu valjda 95. vjeruj everestu.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji prog. me laze(temp.)
autorov komentar
r420r kaže...

tjmax za q6600 bi trebao biti 95.

 Hoces rec da mi je se jezgra digla do te temperature srusio bi mi se procesor(u najboljem slucaju)?Znaci da Speed fan i HWM nepokazuju dobro sigurno.
a za tjmax sam negdje procito da je 90 a na nekim stranicama se pise i da je 100 mada su to stariji postov.Al mislim da si u pravu i da je 95.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji prog. me laze(temp.)

da pojednostavim: programi pomocu tjmaxa izracunavaju temparaturu u jezgri. sad posto intel nije sluzbeno objavio tjmax za procesore, pretpostavlja se da je za q6600 tjmax 95.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji prog. me laze(temp.)
Mladjoxtc kaže...

Evo screen.Sto mislis?

 Mislim da je sve u redu.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji prog. me laze(temp.)
autorov komentar
r420r kaže...

da pojednostavim: programi pomocu tjmaxa izracunavaju temparaturu u jezgri. sad posto intel nije sluzbeno objavio tjmax za procesore, pretpostavlja se da je za q6600 tjmax 95.

 Sinoc me je stick(net) zajebavo pa ono sto sam poslo sam napisao prije tvog drugog odgovora.Vidis ja sam mislio da je tjmax nesto drugo al eto dobro da si reko.Nasao sam u Everestu i u njemu pise da je tjmax 90.Znaci da ni everest nije tocan ako je tjmax 95 ali ako je u cote tempu tjmax 85 a temperature 5C manje od everesta dok su u speed fanu 10C vece temperature a tjmax bi trebo bit 100C onda su mi prave temperature 5 stupnjeva vece nago u everestu.Naravno ako je tjmax 95.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji prog. me laze(temp.)
autorov komentar
Kalea kaže...
Mladjoxtc kaže...

Evo screen.Sto mislis?

 Mislim da je sve u redu.
 Trebalo bi bit.Hvala za prst metodu,da nisi to predlozio vjerojatno nebi to iso radit radi garancije,svaki put se bolje vidi da je odljepljivana pa otvorim samo kad ga cistim.Mozda si spasio procesorSmijeh ...ja sam mislio da su programi u banani
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji prog. me laze(temp.)
Mladjoxtc kaže...
r420r kaže...

da pojednostavim: programi pomocu tjmaxa izracunavaju temparaturu u jezgri. sad posto intel nije sluzbeno objavio tjmax za procesore, pretpostavlja se da je za q6600 tjmax 95.

 Sinoc me je stick(net) zajebavo pa ono sto sam poslo sam napisao prije tvog drugog odgovora.Vidis ja sam mislio da je tjmax nesto drugo al eto dobro da si reko.Nasao sam u Everestu i u njemu pise da je tjmax 90.Znaci da ni everest nije tocan ako je tjmax 95 ali ako je u cote tempu tjmax 85 a temperature 5C manje od everesta dok su u speed fanu 10C vece temperature a tjmax bi trebo bit 100C onda su mi prave temperature 5 stupnjeva vece nago u everestu.Naravno ako je tjmax 95.
 Malo mi je premala zadnja slika koju si poslao, ali koliko sam uspio uočiti onu vatru, mislim da je pretnerana u odnosu na temperaturu, te da ti puno ranije daje znak opasnosti. Mislim i dalje da je sve u redu. Čim ti možeš držati prste na cooleru od CPU-a, GPU-a, northbridgea, a da te ne peku, onda je sve u redu, očigledno matična šalje krive podatke. Uzrok tome su mnogobrojni bug-ovi koji se rješavaju fleshanjem BIOS-a. Ja sam fleshao svoj BIOS iz verzije 6 na verziju 11, što znači da su idućih pet verzija ispravljale pogreške matične (prije mi npr. nije radio četvrti slot od rama), nije primao Kingmax-ov ram modul itd... Dok ti držiš prste na cooleru a ne peče te, sve je u redu. Jedino ako te prsti peku u loadu onda je to kao što sam već prije napomenuo, meni malo izvan dozvoljenih granica. Uglavnom, uvijek ako nešto diraš po konfi gledaj da prije toga skineš statički elektricitet sa sebe, naročito ako pristupaš ram modulima, ma mislim da to sve znaš i da ćeš riješiti problem. Ajde, držim ti palčeve.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice