Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

poruka: 34
|
čitano: 16.450
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Trazim pomoc oko kradje podataka sa mail-a

Ovako mozda na krivom podforumu pisem.  Ali ovako nedavno mi je netko provalio sifru i dao mi to do znanja, cak je covjek i nabacio neku vrstu ucjene. Trazi novac, mada neznam zasto, ali poceo je bit malo bezobrazan. I poceo se sluzit ruznim stvarima. Volio bih da cujem da li ima itko neka iskustva stim i kako su ih rijesili. Zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trazim pomoc oko kradje podataka sa mail-a

Dakle, ako sam dobro shvatio, netko ima tvoj password, tj. pristup tvom mailu. A da probaš promijeniti password?

16 godina
neaktivan
offline
Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

Smatram da je u redu prijaviti takvu vrstu kriminala policiji ili USKOK-u ,oni nisu prvi put čuli za takvo nešto pa preporučam da se odvažite na taj korak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trazim pomoc oko kradje podataka sa mail-a

E ovako bas sam bio poprilicno nejasan. Da nekako mi je skinuo passwod i promijenio sam password. Poslije sam cak i zatvorio stari mail jer sam na njemu imao jako puno stvari, pocev od privatnih do poslovnih. Koje je ta papcina sigurno procitala. Sad mi je opet poslao mail na novu adresu, neznam kako. Ali kazem bas me ucjenjuje i nema zasto, ali mi ide na zivce. Zanima me imali netko iskustava sa tim i kako ih je rijesio?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Trazim pomoc oko kradje podataka sa mail-a
marko32 kaže...

E ovako bas sam bio poprilicno nejasan. Da nekako mi je skinuo passwod i promijenio sam password. Poslije sam cak i zatvorio stari mail jer sam na njemu imao jako puno stvari, pocev od privatnih do poslovnih. Koje je ta papcina sigurno procitala. Sad mi je opet poslao mail na novu adresu, neznam kako. Ali kazem bas me ucjenjuje i nema zasto, ali mi ide na zivce. Zanima me imali netko iskustava sa tim i kako ih je rijesio?

 Poslao je mail, ali to ne znači da ima pristup. Ili je nekako dao do znanja? Jel novi mail opet u obliku ime.prezime? Možda blefira, a možda se šali netko iz kruga tebi poznatih?
15 godina
neaktivan
offline
Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

Je nesto slicno, znam da je ulazio na mail, i poceo koristiti neke stvari za ucjenu. Nije sala nikoga poznatog jer sam skoro sve ih pitao. Nitko se ne bi salio stim stvarima, jer stvarno je nisko sta radi. Mada sam mu rekao da radi sta hoce,  ne prestaje opet. Zanima me jel ga se moze uhvatit preko njegove mail adrese, ili kako vec. Pomisljao sam na policiju, ali rekli su mi da moze biti iz druge drzave i onda je nasa policija nemocna.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

Pa obzirom da se dotični bavi takvim stvarima, vjerojatno koristi određenu zaštitu - pristup putem proxy-a ili sl. tako da vjerojatno ne bi bilo jednostavno otkriti. Ali nije mi jasno kako je saznao password i od nove adrese. Kojim putem, s kojeg računala pristupaš internetu, tj. mail-u? Jel to neko javno dostupno računalo? Spajaš li se možda wirelessom?

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.10.2008 23:37 (macak).
15 godina
neaktivan
offline
Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

Volio bih da se ukljuci vise ljudi na ovu temu! I na neki nacin da svoje misljenje, tj. ako je bio u slicnoj situaciji opise svoje iskustvo. Na neki nacin jako puno nas je mozda i naivno u koristenju neta. Ali eto mozda bi netko trebao jednom dati neke svoje savjete o sigurnosti na netu i opasnostima koje on moze nositi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

Nema novi password barem ja mislim, jer sam postao paranoican, posto neznam ni kako je skinuo stari. Cak mi koristi jednu adresu na hotmailu. I vidi sada, ja promijenim adresu i on mi posalje na novu adresu mail. Neznam uopce od kuda mu

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

Ne koristim wireless, a na mrezi sam inace. Pitao sam tipa koji nam odrzava sve zivo, ali on kaze da bi sve skontao da je netko zlouporabio mrezu. Netko je izvana.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

Počisti računalo od trojana, resetiraj podatke za mailove i to je to. Nema više mogućnosti da ti sazna informacije.

Liniću i Šukeru je nakon n-te svađe odbrosio: "Ko pit bulovi ste!" Na to mu je Šuker, prisno uzvratio: "Najveći pitbul si ti!", na što je Bago ne trepnuvši ispalio: "Ne, pokraj vas sam pudlica!"
16 godina
neaktivan
offline
Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

Dakle, internetu pristupaš sa radnog mjesta? Jesu ti poznati detalji konekcije, pružatelj usluge, radi li se možda o fiksnoj IP adresi?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

Vec jesam to sve, cak uzeo novi laptop, koristim njega. Hvala ti na savjetu. Pitanje je jos da li moze skidati moje poruke sa msn-a, iako nema opciju da cuva razgovore, cuo sam da postoji i ta mogucnost

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tražim pomoć oko krađe podataka s maila
macak kaže...

Dakle, internetu pristupaš sa radnog mjesta? Jesu ti poznati detalji konekcije, pružatelj usluge, radi li se možda o fiksnoj IP adresi?

 tako je prijatelju, ali sve sam to ispitao sve stima. Samo bih volio da ga uhvatim jer mi je pravo poceo ici na zivce. Da znam da ga mogu preko adrese uhvatit bilo bi super, ili da se obratim gmailu, nemam pojma. Heheh, ali postao sam paranoican jer imam osjecaj da moze citati sta pisem, da moze skidati moje razgovore na msn-u. Neznam je li to moguce uopce?
16 godina
neaktivan
offline
Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

Hm, stvarno čudno... Inače, stvar nije bezazlena. Ako koristi tvoj mail, to podrazumijeva krađu identiteta, što se zakonski klasificira kao oblik kriminalne radnje lažnog predstavljanja radi stjecanja materijalne ili druge koristi, tako da to sadrži podlogu za podnošenje prijave policiji. Ali, pitanje je kakvim oni metodama raspolažu i koliko bi se oni angažirali oko toga.

 

Spomenuo si negdje da je on tebe kontaktirao putem maila. Teoretski, iz te poruke se može saznati IP adresa s koje je poruka poslana. Iako to ne mora biti od nekakve koristi, ako koristi proxy.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

Svugdje gdje si bio po net-kaficima ili na sličnim mjestima se može doći do tvoje šifre,bilo čega  i bilo kojeg podatka ako to radiš tamo(mislim na prijavu,slanje pošte i slično).
Svaka zaštita se može zaobići na tim mjestima ako ima se ima fizički pristup,tj. bilo koja zaštita pada u vodu ako netko ima pristup(fizički),mjestima na kojima ti ostavljaš svoje podatke.Ja osobno u 99% slučajeva izbjegavam tipkati šifre na javnim mjestima.Recimo ,nešto što sam ja doživio.Kad sam došao na red u sveučilišnoj (na net tamo po katovima),
sjedoh za komp kad ono na google stranici ,gore u uglu čovjek(student) još uvijek prijavljen i otvorena pošta.Sad svašta je moglo biti tamo,jednostavno nisam gledao i samo sam ga
odjavio.Sad imaš alate koji mogu očitati što si tipkao u zanjih par dana ako to želi onaj koji zna.Naravno ,ispada da sam i ja sad paranoik ali tako je stanje stavri jer imaš
ljudi koji bolesno uživaju u tim pakostima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2008 0:19 (v_maxcpp).
16 godina
neaktivan
offline
Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

Inače, ako se radi o Gmailu (a vjerujem da i drugi pružatelji usluga imaju tu službu), postoji abuse služba, dostupna na:

 

https://gmail.google.com/support/bin/request.py?security=1&ctx=security

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

Zahvaljujem svima na pomoci i na komentarima. Nadam se da razumijete da se ne osjecam bas ugodno, jer mi je taj kreten vjerojatno skinuo i poprilicno osobnih podataka, ali i poslovnih. Da li je itko cuo (vec sam bio stavio kao temu msn) da se moze u istom trenutku kad se ti dopisujes na msn-u, da netko u isto to vrijeme vidi sta ti pises. Napominjem nemam opciju cuvanja razgovora na hotmailu, imam kam na laptopu, cuo sam cak za opciju da neki mogu doprijeti i do kam i skinuti ti razgovor dok se ti cujes s nekim.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

Ili ti je nekako uspio uvaliti program koji zapisuje sve što ti tipkaš i otvoriš. Ja bih ti preporučio da na nekom računalo, za koje sigurno znaš da je čisto napraviš novi mail account. A na ovom svom računalu detaljno pretraži spyware programima. Nebi ti možda ni loše bilo da instaliraš nekakav firewall i da pogledaš što sve prolazi kroz mrežu.

FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 1.8GHz; ASUS EN7300GT SILENT @ 500/930; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

Teoretski je moguće, koliko znam postoji program MSN Spy Monitor koji služi za to. Ali nisam siguran na koji način radi.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Tražim pomoć oko krađe podataka s maila
marko32 kaže...

. Da li je itko cuo (vec sam bio stavio kao temu msn) da se moze u istom trenutku kad se ti dopisujes na msn-u, da netko u isto to vrijeme vidi sta ti pises.

 Moze. Ako ima neki softver instaliran za pracenje rada na tvom racunalu, moze vidjet sve sto radis.
Ako ima pristup tvom racunalu, onda ti moze vidjet, medu ostalim, i history od msna.
Btw. u zadnje vrijeme kruzi dosta onih gluposti poput "saznaj tko te blokirao na msnu" pa ti onda ukucas svoj user/pass i onda ga ukrade.
Onda se bez problema moze prijaviti pod tvojim accountom i pokupit listu prijatelja, ali ne moze biti ulogiran u isto vrijeme kao i ti.

P.S. nisam najbolje skuzio sto ti je frajer napravio, ali ako mislis da ti je provalio u mail, promijeni password na tom mailu, zapravo mozda bi bilo najpametnije da promijenis na svima.
Ne postoji sansa da ti ga probije, osim ako nemas neki glupi security answer, tipa kad sam rodjen ili tako nesto....
15 godina
neaktivan
offline
Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

Ako je neki keylogger on zna biti istog imena kao i neki system file-ovi tako da zaboravi da češ ga naći.Backup,format c: i kupi Norton internet security 2009 mada ništa nije sigurno ako je neko zapea za tebe i ima nešto znanja...

 

...a zna MSN on je proglašen najnesigurnijim i po svemu najgorim messengerom...

Kad su svi protiv Vas to znači ili da ste apsolutno u krivu ili apsolutno u pravu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tražim pomoć oko krađe podataka s maila
Mithrandir kaže...
marko32 kaže...

. Da li je itko cuo (vec sam bio stavio kao temu msn) da se moze u istom trenutku kad se ti dopisujes na msn-u, da netko u isto to vrijeme vidi sta ti pises.

 Moze. Ako ima neki softver instaliran za pracenje rada na tvom racunalu, moze vidjet sve sto radis.
Ako ima pristup tvom racunalu, onda ti moze vidjet, medu ostalim, i history od msna.
Btw. u zadnje vrijeme kruzi dosta onih gluposti poput "saznaj tko te blokirao na msnu" pa ti onda ukucas svoj user/pass i onda ga ukrade.
Onda se bez problema moze prijaviti pod tvojim accountom i pokupit listu prijatelja, ali ne moze biti ulogiran u isto vrijeme kao i ti.

P.S. nisam najbolje skuzio sto ti je frajer napravio, ali ako mislis da ti je provalio u mail, promijeni password na tom mailu, zapravo mozda bi bilo najpametnije da promijenis na svima.
Ne postoji sansa da ti ga probije, osim ako nemas neki glupi security answer, tipa kad sam rodjen ili tako nesto....
 frajr ti je ubacio u komp server i on ti vidi sve kaj radis na kompu i sa d gledaj on je povezan s tobom ko u lan mrezu ude ti u web browser i ode pod opcije i vidi ti pasworde koje ti je browser zapamtio takoder i widi user name moja preporuka je napravi novi mail reinstaliraj i formatiraj hardove i stavi nove windowse  zatim instaliraj Zone Alarm,AVASt! Search and Destroy i bit ces siguran,a taj panj ti nebu vise mogo nista slobodno mu posaljes na mail popusi mi dragana  on ti je ubacio keyloger,i server u komp ako hoces da mu malo zablokiras njegov mail slobodno mi posalji pm pacemo se dogovorit!Smijeh
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

Pristup mom racunalu nema niti je mogao imati, a nakon prvog slucaja sam odmah nabavio novo zbog prirode posla kojim se bavim. Hvala opet svima, eto nek ovo bude na neki nacin i vama upozorenje jer vas moze dovesti u neugodnu situaciju kao sto je mene na neki nacin. Sva sreca pa imam poprilicno razumijevanje na poslu pa smo svi probali ovo rijesiti, ali nije islo. Ali sada je presao na privatne stvari i kazem tip je bas kreten. Zato i postavljam ova pitanja, koja mozda nekima od vas idu na zivce jer su mozda glupa, ali eto moja isprika zbog toga.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Tražim pomoć oko krađe podataka s maila
marko32 kaže...

Pristup mom racunalu nema niti je mogao imati, a nakon prvog slucaja sam odmah nabavio novo zbog prirode posla kojim se bavim. Hvala opet svima, eto nek ovo bude na neki nacin i vama upozorenje jer vas moze dovesti u neugodnu situaciju kao sto je mene na neki nacin. Sva sreca pa imam poprilicno razumijevanje na poslu pa smo svi probali ovo rijesiti, ali nije islo. Ali sada je presao na privatne stvari i kazem tip je bas kreten. Zato i postavljam ova pitanja, koja mozda nekima od vas idu na zivce jer su mozda glupa, ali eto moja isprika zbog toga.

  Ovo strasno mi mirise na keyloger.
Ili ti ili neko previse zna o tebi (na poslu ili kuci),kao sto ti je kazao g-sn admin skeniraj racunalo od virusa.Za pocetak pokusaj sa SpyBot ili nekim drugim antispyware programom,svi imaju poprilicnu bazu o svim momentalno dostupnim keylogerima,virusa itd. 
"Anyone who cannot cope with mathematics is not fully human. At best he is a tolerable subhuman who has learned to wear shoes, bathe, and not make messes in the house."
15 godina
neaktivan
offline
Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

Ok, idemo te pokušati izvući na svijetlo dana. Kao prvo stavi dobar firewall na svoje računalo koji će ti točno reći koji programi zahtjevaju pristup internetu. Po meni osobno najbolje bi bilo da staviš Zone Alarm - znači to će ti biti prva linija obrane. Jer neće moći tako lako pristup računalu, a trojan koji se postavi na računalu će prvo te morati pitati preko zone alarma da li mu želiš dopustit spajanje. Nadalje gledaj sljedeću stvar - svaka bolja mail usluga ako je koristiš putem webmail pristupa ima podatak o adresi s koje si se zadnji put logirao - npr. na gmail imaš ispod glavnog prozora "Last account activity: 0 minutes ago at this IP (89.172.194.XX)"  - i pored toga imaš details gdje možeš vidjeti statistiku od zadnjih dana. Ako vidiš da se neko vrijeme ne podudara sa tvojim provjeravanjem pošte slobodno si to sve zapiši. Ako bi s policijom htio nešto riješavati onda bi trebao imati adrese od tog drugog korisnika. Nadalje možeš se obratit i abuse službi od mail-a koji koristiš ali također i svom ISP-u. Ako znaš točnu adresu s koje dolazi napad možeš pod whois provjeriti kojem ISP-u pripada taj korisnik i zatim na tu službu proslijedit prigovor u kojem ćeš navesti što se dogodilo, točno u kojoj minuti se to dogodilo i naravno neke svoje podatke. Općenito abuse službe bi trebale biti dostupne na e adresama tipa: abuse@isp.domena (primjer: abuse@t-com.hr)

www.tehnicka-podrska.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

Prijavi problem support sluzbi od mail providera...

 

Pripazi na trojane i viruse, ne otvaraj one mailove u kojima pise da ako pokrenes ovaj program dobit ces 1000000$ ili tablete za povecanje penisa... :)

 

Cinjenica je da (grubo receno) nekad ni antivirus ne moze pomoci korisniku, ako ovaj nema dovoljno znanja da ne cita takve mailove, ne izvrsava nepoznate aplikacije i onda se dogodi ovo... Najmanji je problem kad ti uleti virus. Problem je kad netko dodje do ovakvih stvari i to zloupotrebljava...

 

Da prijavis policiji... ha ha ... eto nasmija san se...

 

Pripazi malo... Mozda imas krticu u firmi... tko zna...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

Jesi kad se logiras na msn ostavio da pamti password, tj da se automatski logira? Ja imam program RockXP koji ako si ostavio da pamti PW na messengeru, na bilo kojoj stranici, čak i passeve od Windowsa, on ih pokaze. Samo sto je problem, taj neko to mora pokrenuti s tvog kompa. Nema instalaciju, NOD32 skener ga ne prepoznaje. Koristili li ti jos neko racunalo ili ga ostavis na poslu?!

Znao sam da to nisam trebao reci!
15 godina
neaktivan
offline
Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

koji  ste vi panjine prijavi ondaje prijavi ovdje mozes prijavit upravi vodovoda,kak ces dokazat da ti on zna sifru,policija se nebavi email adresama lol mi to je vjerojatno free mail i koristis na vlastitu odgovornost i provajder nema veze s tim...

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Tražim pomoć oko krađe podataka s maila

Probaj si instalirati i jedan software - Keyscrambler, mislim da se tako zove, u prošlom Bugu je. Enkriptirat će ti sve što upišeš bilo gdje u FF-u i IE-u.

Try not to become a man of success but rather to become a man of value - Albert Einstein
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice