Rudarenje litecoina

poruka: 25
|
čitano: 17.000
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Rudarenje litecoina

Neznam koliko je isplativo jos al odlucio sam otvoriti ovu temu.Naime 1 litecoin sada vrijedi oko 40 dolara.Ja sa svojom starom 4870 postizem oko 120Kh/s dok su najbolje za ovaj posao 7950 i 7970.Te idealno bi bilo imati 7990 jel sa njom mozete postici hash ratio od 1200Kh/s.Sa cpu-om to je nesto manje.1 jezgra nosi po 5,89Kh/s.Jedan mi kolega sa xfx 280x postize oko 600Kh/s.Uz treba imati na umu da mu je temperatra oko 90°C.Stoga ako hocete mintat izbjegajite novu seriju ati kartica posto imaju problema sa overheatingom.Ovdje mozete vidjeti koliko ce vam priblizno vasa grafa postici https://litecoin.info/Mining_hardware_comparison .Nakon tega regate se na neki od poola ja sam regan na coinotronu.

https://coinotron.com I kad se regate napravite dva workera,jedan za cpu i jedan za gpu.

E sad software koji se koristi jest cpu miner i cg miner.

Link za cpu miner:Neki antivirusi javljaju da je virus no meni radi fine,imam kaspersky KIS. http://sourceforge.net/projects/cpuminer/files/

uz to u folderu od cpu minera napravite bat file preko kojeg cete pokrecati sami file, u taj bat file upisite sljedece minerd -o stratum+tcp://coinotron.com:3334 -O vas.worker:vaspassword  i to je to.Sad mozete slobodno pokrenuti bat file.(ps. ak vam nece da stvori bat file pisite njegov naziv sa navodnicima)

Nakon toga skinite cg miner odnosno gpu miner. https://mega.co.nz/#!dwUyzAiR!OdP072EOKc5i3r7xSlLdNhvyF4IZB97zEw-8EFC-vZ8

te u folderu gpuminer/cgminer nadjite bat file mine-Default otvorite te ga te upisite sljedece u njega

"ovdje ide lokacija na kompu do cg minera\cgminer\cgminer.exe" --scrypt -u vas.worker -p vas.password -o stratum+tcp://coinotron.com:3334 -I 11 -g 1 -w 128

sa stavkom -I regulirate brzinu i usage gpu-a ja sam stavio na 11 i Kh mi je manji al ako stavite na vise npr14 usporit ce vam dosta kompjutor.

Znaci spremite promjene u bat filu i pokrenite ga,eto sada minate litecoine.Kao sta sam rekao sa jacim gpuima bude to i isplativo

Lijep pozdrav

 
4 0 hvala 5
16 godina
offline
Rudarenje litecoina
1. Da li mogu koristiti integriranu VGA na MBO za spoj sa monitorom a ovu koja je u utoru PCIE za rudarenje i kako ?
2.Koji je dobar pool za LTC ?
3.Kako otvoriti wallet a da ga imam spremljenog npr. na CD-u ako mi se pokvari komp ?
3.Da li proces ide na ovaj nacin: napravim wallet, prijavim se na pool i kada skupim LTC onda ga sa tog polla prebacim u svoj wallet i onda da bi prodao LTC otvorim racun kod npr. BTC-E i onda prebacima iz svog wallet-a i prodam. Kada sam prodao onda npr. dolare prebacujem na svoju debitnu karticu ( master ili visu ). Da li postoji neka Master ili Visa debitna kartica na koju mogu prebaciti dolare a da nije otvorena u HR bankama ? Znaci debitna kartica sa kojom mogu placati po ducanima ili podignuti gotovinu na bankomatu.

Unaprijed zahvaljujem na prijedozima,sugestijama,razumjevanju.

Pozdrav.
Uvijek Vaš nikad svoj.
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Rudarenje litecoina

 Nemam pojma o tome pa evo direktno pitanje. Vidiš komp pod Moj PC pa mi sad reci jel ja mogu šta zaradit s tim rudarenjem ili ne ??

12 godina
online
Re: Rudarenje litecoina

Ovdje ima kalkulator, a u prvom postu ima link koliko sa kojim hardware-om postižeš kh/s, tj koliko je to litecoina po danu, mjesecu ili godini.

 

Meni ispada da mogu izrudariti 2 litcoina na mjesec, a s obzirom da je to veliki stres za komponente, poglavito grafičku, neznam koliko je to isplativo?

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2013 15:27 (filterini).
10 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje litecoina
filterini kaže...

Ovdje ima kalkulator, a u prvom postu ima link koliko sa kojim hardware-om postižeš kh/s, tj koliko je to litecoina po danu, mjesecu ili godini.

 

Meni ispada da mogu izrudariti 2 litcoina na mjesec, a s obzirom da je to veliki stres za komponente, poglavito grafičku, neznam koliko je to isplativo?

To se mnogi boje, ali za one koji imaju sli i garanciju briga ih, ako 1 rikne posalju je na servis, a ostane im druga tako da pc moze raditi.

Ja trenutacno rudarim manje valute sa CPU, i nadam se da skoci valuta na 1$ :)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje litecoina

hm...hm...ajd jedno glupo pitanje(prvi put čujen za to)o čemu se tu uopće radi?ako nije prevelika tlaka nekome odgovoriti...

13 godina
offline
Rudarenje litecoina

gdje je tu racunica?

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje litecoina
itomic009 kaže...

 Nemam pojma o tome pa evo direktno pitanje. Vidiš komp pod Moj PC pa mi sad reci jel ja mogu šta zaradit s tim rudarenjem ili ne ??

S obzirom da imaš 7850, mogao bi nešto zaradit.. Naravno, pitanje je da li si spreman uložit vrijeme i svoje komponente u rudarenje..

Ja sam čisto reda radi probao sa svojom 8800 GTS (512), ali to je sve ništa.. Ti bi mogao izrudarit tipa 30-ak puta više nego ja.

Za nekih 9 sati rudarenja sinoć sam dobio jedva 0.000015 LTC.. Preračunato imam trenutno 0.002 kn..

Ono čem se više manje svi rudari nadaju je da će vrijednost litecoina porasti značajno kao i bitcoina.

 

Netko možda izrudari 2 litecoina za mjesec dana punog rada i danas oni imaju vrjednost od cca 300 kn. No zamisli da valuta skoči kao u bitcoina i vrijednost jednog LTC naraste na recimo 300$, a to je već nekih 3500 kn...

 

Sve u svemu, možda se ne isplati, a možda se isplati. 25% svih litecoina je već izrudareno tako da je ovo možda i zadnji vlak koji bi se mogao uhvatiti..

Android zablude, RAM, Task Killeri, grebanje Gorilla Glassa - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
13 godina
offline
Rudarenje litecoina

glupost, sje*es komponente, trosis internet i struju za nista, to sto moze skociti ne znaci da bude, isto tako moze pasti pa si ga popusio ko nitko

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Moj PC  
2 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudarenje litecoina
win4crazzy kaže...

glupost, sje*es komponente, trosis internet i struju za nista, to sto moze skociti ne znaci da bude, isto tako moze pasti pa si ga popusio ko nitko

A barem ja razmišljam da nije predviđena da radi 6 mjeseci u kontinuitetu na 90%.. Mislim da sve ima svoj vijek trajanja.. zato kažem.. Nije da će riknut sutra odma

Android zablude, RAM, Task Killeri, grebanje Gorilla Glassa - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
10 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje litecoina
win4crazzy kaže...

glupost, sje*es komponente, trosis internet i struju za nista, to sto moze skociti ne znaci da bude, isto tako moze pasti pa si ga popusio ko nitko

Zato ima pametnih koji potroše 100$ na bitcoin, prate sto kazu ljudi, cijene itd drugih valuta i cim padne ta valuta koju zelis pretvori bitcoin u tu valutu i onda samo cekaju da poraste i prodaju i tako stalno. Nema profita bez rizika :)

12 godina
offline
Rudarenje litecoina

Pa prije par tijedana jedan liecoin je bio 6 dolara, ja sam onda skinuo progam ali  sam zaboravio na to, mislim da se isplati jer moguce da ce narast cijena kao i sa bitcoinom, s tim da litecoin nije nigdje zabranjen u odnosu na bitcoin koji je zabranjen u nekim zemljama i odnedavno u Kini što bi mu moglo dosta naštetit i ubacit litecoin u širu upotrebu.

 

Vidim da se ovi mineri koriste odvojeno za cpu i gpu jel se može stavit da istovremeno mineaju i cpu  gpu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rudarenje litecoina

Ok aj da zbrojim.
Dakle recimo nek uposlim 24h/dan mjesec dana komp sa i7 4470k
(to vjerojatno nije bitno, ali u idleu bi mi bio korisniji od ostalih procova jer je dosta niska potrošnja ako ne radi CPU)
i Sapphire HD7970. Kaže hardware comparicon da bi to bilo cca 700 kH/s.

Po ovom exchangeu 1Lite je 30 dolara, a ja bih po kalkulatoru sa grafom digo 7.84 LiteCoina iliti trenutnih 1300kn?
I dakle, ako je to sve točno, tko mi može upisati i gdje kune?
evo malo infoa, konkurencija je žestoka i svakim satom sve je teže izminirati litecoin jer se masa
GPUova prebacuje sa Bitcoina kojeg sad rudare ASICi na LiteCoin...+stalno se dokupljuje novi hardver;
http://www.extremetech.com/computing/172381-massive-surge-in-litecoin-mining-leads-to-radeon-shortage

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Rudarenje litecoina

kako ste naivni to je nesto nevjerovatno

-vi ste sitne ribe, pojest ce vas oni koji imaju vise i bolje

-da je to tako, svi bi sad sjedili doma i radili s tim

-na kraju ce te svi biti u minusu ali necete biti svijesni toga :)

-sta mislite da su oni glupi? vjerujem da iza tog sistema stoji vrlo inteligentna osoba(ili vse njih), oni znaju kako sve to funkcionira i jedini koji ce iz toga profitirat su oni i veliki igraci

 

a sad lupite TD, ne smeta mi, nisam ja taj koji ce izgubiti vrijeme a i novac na nesto imaginarno {#}

 

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Moj PC  
9 3 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje litecoina

Svaki coin je sve teze i teze rudariti ne samo litecoin. Evo vam neke "racunice" međutim guglajte kalkulator + upišite kolika je trenutačna težina rudarenja pa će te viditi za koliko će te dobiti npe za mjesec dana:

 

https://litecoin.info/Mining_hardware_comparison

12 godina
offline
Re: Rudarenje litecoina
win4crazzy kaže...

kako ste naivni to je nesto nevjerovatno

-vi ste sitne ribe, pojest ce vas oni koji imaju vise i bolje

-da je to tako, svi bi sad sjedili doma i radili s tim

-na kraju ce te svi biti u minusu ali necete biti svijesni toga :)

-sta mislite da su oni glupi? vjerujem da iza tog sistema stoji vrlo inteligentna osoba(ili vse njih), oni znaju kako sve to funkcionira i jedini koji ce iz toga profitirat su oni i veliki igraci

 

a sad lupite TD, ne smeta mi, nisam ja taj koji ce izgubiti vrijeme a i novac na nesto imaginarno {#}

 

Te stvari stoje za Bitcoin ali ne i za Litecoin koji je lakše izmineat i jeftiniji je a cijena mu može ic samo gore. Naravno da se ne isplati ekipi sa slabim pcevima ali ako netko ima high end ati karticu u tjedan dana moze izmineat par coinova kojima bi za par godina cijena mogla bit preko 1000$, ne isplati ih se sada prodavat vec isfarmat i cekat da cijena poraste kao kod Bitcoina i onda tek prodat.

16 godina
offline
Re: Rudarenje litecoina
k1klop kaže...
win4crazzy kaže...

kako ste naivni to je nesto nevjerovatno

-vi ste sitne ribe, pojest ce vas oni koji imaju vise i bolje

-da je to tako, svi bi sad sjedili doma i radili s tim

-na kraju ce te svi biti u minusu ali necete biti svijesni toga :)

-sta mislite da su oni glupi? vjerujem da iza tog sistema stoji vrlo inteligentna osoba(ili vse njih), oni znaju kako sve to funkcionira i jedini koji ce iz toga profitirat su oni i veliki igraci

 

a sad lupite TD, ne smeta mi, nisam ja taj koji ce izgubiti vrijeme a i novac na nesto imaginarno {#}

 

Te stvari stoje za Bitcoin ali ne i za Litecoin koji je lakše izmineat i jeftiniji je a cijena mu može ic samo gore. Naravno da se ne isplati ekipi sa slabim pcevima ali ako netko ima high end ati karticu u tjedan dana moze izmineat par coinova kojima bi za par godina cijena mogla bit preko 1000$, ne isplati ih se sada prodavat vec isfarmat i cekat da cijena poraste kao kod Bitcoina i onda tek prodat.

 Litecoinu je cijena vezana za BitCoin, jer rulja oglavnom kad nešto izrudari, online mijenja za BitCoin.
Barem za sada. Uglavnom, to će reći da je ovih dana cijena u nekoj stagnaciji, jer je i BitCoin stagnirao
i pao sa onog svog rekorda od 1200 na 800 i neš dolara.
Meni osobno nije problem, neznam zašto bih bio u minusu kad sav hardver imam... jedino mi je žao držati uključen komp
ako bezze troši struju i usisava prašinu. Ali istina je da se svekim satom uključuje sve više jakih igrača koji prebacuju
hardver koji je postao beskoristan za BitCoin na ovo. Težina rudarenja, koliko vidim, svakim danom raste eksponencijalno,
sjodno broju rudara. To je jedini razlog zbog kojeg se nećkam ukopčati stroj i mučiti 24 sata dnevno mjesecima.
Kažu ljudi da je za litecoin problem još manja kontrola, pa oni poolovi za koje nanjuše da imaju Coinova trpe
velike hackerske napade i u pravilu ljudi ostanu bez ičega, tj. sa blokiranim računom Coina koje nemogu izvući jer se
transakcije isključe.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
online
Rudarenje litecoina

Imate na webtropia kvalitetne servere za iznajmiti po 5€na mjesec... iznajmite server i rudarite, ne trosite svoje komponentne i boli vas briga.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje litecoina
SimeKZ kaže...

Imate na webtropia kvalitetne servere za iznajmiti po 5€na mjesec... iznajmite server i rudarite, ne trosite svoje komponentne i boli vas briga.

 Kakve servere, GPU farme? Jer neznam od koje je korsiti server, ako izrudari coina za 0.05€ a košta 5 €?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
10 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje litecoina

Daj ss da koristis njihov server i ss koliko zaradis dnevno, jer dobijes 5€ mjesecno samo ako platis za prva 3 mjeseca, a sam sam sa skupinom ljudi iznajmio 2 vpsa na 2 razlicita hostinga i dobivali smo ocajne rezultate, a neke su cak banali.

13 godina
offline
Rudarenje litecoina

Može li mi itko objasniti o čemu se ovdje radi, od bitcoina preko rudarenja do litecoina

Drug Lord
Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Rudarenje litecoina
win4crazzy kaže...

kako ste naivni to je nesto nevjerovatno

-vi ste sitne ribe, pojest ce vas oni koji imaju vise i bolje

-da je to tako, svi bi sad sjedili doma i radili s tim

-na kraju ce te svi biti u minusu ali necete biti svijesni toga :)

-sta mislite da su oni glupi? vjerujem da iza tog sistema stoji vrlo inteligentna osoba(ili vse njih), oni znaju kako sve to funkcionira i jedini koji ce iz toga profitirat su oni i veliki igraci

 

a sad lupite TD, ne smeta mi, nisam ja taj koji ce izgubiti vrijeme a i novac na nesto imaginarno {#}

 

Nije isplativo nikako da, zato ne možeš nabaviti R9 290 kao ni napajanja u Hrv. Ne stignu ni postaviti na web shop a sve već ode, a slična je situacija i vani. Volim kad ljudi pričaju napamet o nečemu što nemaju pojma {#}

CroHQ.org - mutligaming community
10 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje litecoina

Rudarite sa CPU druge coine tj nove coine i kad ih skupite 1000 nadajte se da će im cijena porasti te da će biti stavljeni na neki trade sajt gdje ih možete prodati za btc. Drugi nacin zarade je kupit bitcoin za 50-100 dolara, razmjenit za neku valutu i cekat da cijena poraste pa prodat. Trece vrste zarade nema, odnosno ima ako imate preko 10 000 dolara za opremu ili znanje kako napraviti novi coin :)

14 godina
neaktivan
offline
Rudarenje litecoina

Dali mi netko iz iskustva  može reči koliko se sa ovom konfiguracijom http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=hr&lc=en&docname=c03319185#N46 može izrudariti na mjesec a da se rudari jedno 10 sati na dan . Zahvaljujem se unaprijed na odgovorima .

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Rudarenje litecoina

Pozdrav, da ne otvaram novu temu.Zanima me dal je neko kupio antminer s2 1TH/s ili za scrypt kncminer mini titan? Zanima me sve, ponasanje, carine, dostava...

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.5.2014 17:01 (vorhess).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice