Carnet abuse sluzba

poruka: 7
|
čitano: 17.513
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Carnet abuse sluzba

pozdrav, skidao sam torrent, i dobio sledeci mail:

Postovani,

CARNet Abuse sluzba zaprimila je prijavu zbog neovlastene distribucije
materijala koji podlijezu zastiti autorskog prava.

Molimo Vas da poduzmete odgovarajuce akcije kako se incident ne bi
ponovio te nas e-mailom obavijestite o statusu rjesavanja problema.

U to je vrijeme na xCARNet bio spojen korisnik -------

Ovom incidentu pridijeljena je oznaka CN..... te vas molimo da
je navedete u slucaju daljnje komunikacije vezane uz ovaj incident.

Slijede podaci o incidentu:... ...


zna ko sta je ovo, iskustva, posljedice, i kako se zastiti od ovoga, skidam vec ono dosta vremena i nikad mi ovako nije slicno nista doslo? jel mogu u zatvor ili sta, mislio sam da kod nas nije u zakonu da IPili neznam tko hvata onoga koji skida torrente, ali mislim zasto bi internet sluzio, ono nego da skidam razne stvari jel -:)
pozdrav!
ćufta
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Carnet abuse sluzba

Ako si bio inicijalni seed-er onda nije dobro, mogla bi ti pokucati murija,

a ako si download-ao manje više važno.

Koristi P2G, proxy (sporo ali sigurno) i izbjegavaj public trackere.

Uglavnom sad si označen,što znači da će motriti tvoje aktivnosti.

 

Ja sam podli đavolji sluga, ja sam na kraju devetog kruga! Ja nisam loš, ja bih da se smijem još.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Carnet abuse sluzba

a jest, skido sam sa mininove, myghtynova.org je tracker, a fak, i kako bi se sad trebo postavit ono, dal da se sekiram  ili ne, dal da nastavim skidat ili ne? .. malo sam procito, pa viidim da ono ako je kao neki laksi prekrsaj da ti zabrane koristenje interneta preko carneta, a tezi(pedofilija i to), moguc i zatvor..

inace nisam ono seedovao ni uploadovo film, samo sam skino film i odmah izgasio doticni torrent

ćufta
16 godina
neaktivan
offline
Carnet abuse sluzba

Opa. To je meni opomena. Ja imam isto Carnet (MetroCARNet), skidam, do sada bez problema.

Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Carnet abuse sluzba

U većini zapadnih zemalja veću pažnju policija i razne organizacije za zaštitu autorskih parava posvećuju borbi protiv onih koji na internet stavljaju djela zaštićena autorskim pravima, nego protiv onih koji ih skidaju s interneta na svoja računala. Do sada su izuzetak bile SAD u kojima su kažnjavali i one koji su skidali glazbu i filmove koje nisu kupili. Uglavnom se svodilo na to da ljudi priznaju i plate određeni iznos, od nekoliko stotina do nekoliko tisuća dolara, a u slučaju kad su odbijali priznati i umjesto nagodbe išli na sud znali su dobiti kaznu i do 200,000 dolara.

U Francuskoj i još nekim europskim zemljama postoji inicijativa da se onima koji ilegalno skidaju glazbu i slične stvari zabrani pristup internetu.

U Njemačkoj policija prati što tko radi na internetu i zna se dogoditi da ti samo jednog dana na vrata pokuca policija i pregleda računalo. Opet, fokusiraju se na one koji zaštićene sadržaje stavljaju na internet, a ne na one koji ih skidaju, jer bi onda trebali pokucati svakome na vrata, a drugi razlog je što se stavljanje takvih sadržaja na internet smatra puno težim kaznenim djelom od skidanja s interneta i predviđene su i veće kazne.

Problem s torrentima je što kad nešto skidaš preko torenta ti istovremeno imaš ne samo download nego i upload tog istog sadržaja (ne možeš staviti da ti upload bude nula), tako da u stvari ilegalno distribuiraš djela zaštićena autorskim pravima. Uspoređeno s drogom, ako skineš neku pjesmu preko Rapidsharea ili s neke stranice to je kao da te optuže za posjedovanje, a preko torenta, kao da te optuže za posjedovanje i preprodaju.

Kompanije koje se bave glazbenom i filmskom produkcijom kao i proizvodnjom softvera, te razne organizacije i udruge za zaštitu autorskih prava svakodnevno pretražuju internet kako bi zaštitili svoje prihode na način da uklanjaju takve sadržaje i traže one koji ih stavljaju na internet.

Kada skidaš neki torent, ako nije kriptirano i sakriveno na razne načine, možeš u većini progrmama vidjeti IP adrese ljudi od kojih ti skidaš i koji od tebe skidaju. Ali jednako tako i oni vide tvoju IP adresu. Kada si nešto skidao jedan od sudionika je vjerovatno bio i netko iz neke organizacije tko je potom prijavio IP adrsu Carnetovoj abuse službi, a Carnet   vrlo jednostavno po vremenu kada je torađeno zna da si ti tada koristio tu IP adresu.

Mislim da nećeš završiti u zatvoru, ovu poruku od Carneta shvati kao upozorenje, makni torente s računala i nemoj ih koristiti neko vrijeme ili najbolje nikako više. Nakon Gruntovnice, Dijagnoze i Indexa tko zna što će im slijedeće pasti na pamet.

 

 

 

Ne vozi brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti!
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2008 0:49 (klimama).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Carnet abuse sluzba

a neznam stvarno, ono odakle to sad odjednom..al eto, vidicemo sta ce bit dalje, citam da bih trebao koristit peer guardian dok skidam, i skidati samo sa privatnih trackera... valjda pomogne

ćufta
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Carnet abuse sluzba

Nisi jedini koji je dobil e-mail od Carnetove abuse službe, meni se to isto dogodilo prije mjesec dana pa sam se odlučil osigurati kolko je moguće i prihvatljivo. Za skidanje .torrent datoteka koristim Tor, a prilikom skidanja sadržaja ProtoWall (ista stvar ko i Peer Guardian, navodno pruža nešto bolju zaštitu, al ga je prilično komplicirano složiti) koji radi na principu blokiranja IP adresa od kompanija koje se trude suzbiti P2P i koje šalju prijave ISP-ovima. Nakon toga više nisam dobil ni jedan mail od abuse službe, nastavil sam normalno sa skidanjem torrenta, sad kolko bude još tak nemam pojma.

 

Prelazak na privatne trackere može isto biti neka zaštita, al samo ak se odabere neki ne baš razvikani tracker, al onda je problem brzina i količina sadržaja. Za kompletnu zaštitu trebalo bi koristiti proxije za sav torrent promet, al to je gnjavaža, sporo je, tak da se baš i ne isplati.

 

Kaj se tiče kazne, mislim da ne bi smjelo biti nešto više od suspendiranja accounta, al nisam siguran u to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice