Zašto je više bolje?

poruka: 8
|
čitano: 2.096
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Zašto je više bolje?

Procesor može raditi na većoj frekvenciji ( jel se to tak kaže??.... ) zašto je npr. 1333 Mhz bolje od 667 Mhz ( ok, očito je da je ovo prvo više ali... )? Za koje stvari su bolji procesori s više Mhz?

Isto tako, RAM...?

Ja sam žemsko i volim kompove! Live with that!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zašto je više bolje?

Pa MHz ti govore frekvenciju..a kako su mene ucili jedna od bitnijih stvari je njegova brzina a ona se izrazava u Hz-ima tj. danas u GHz..s tim da moras u obzir uzet i brzinu sabrinice koja se opet izrazava u MHz-ima i jos par stvari...isto vrijedi i s memorijom s tim da kod nje moras jos u obzir uzet i latencije..skuzila kaj?Namigiva.. i da opcenito su bolji procesori s vise MHz-a ali onda ti u obzir ide primjena proc-a i njegovo grijanje itd..Belji se

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zašto je više bolje?

U principu više == bolje, ali ima jos hrpu faktora...

 

isto ti je kod auta, sto vise konja, to bolje... a opet imas hrpu ostalih stvari koje utjecu na "performanse"

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Zašto je više bolje?

1Hz je jedinica za frekvenciju, odnosno za broj događaja u sekundi kod necega, u ovom slucaju je broj racunskih operacija u sekundi, sto vise Hz to vise operacija to bolje radi... razumijes? Npr. bolji je proc koji moze uraditi vise racunskih operacija u sekundi (flopa), nego onaj koji more manje... mozda je glup primjer, ali je u sustini to to...

 

a sto se tice rama, to ti je znaci prostor koji se zauzima za vrijeme rada nekih aplikacija, i za odrzavanje OS-a ti je potrebna određena količina RAM-a... mozes ga smatrati kao jednu kucicu, sto je vise rama, to imas veci prostor, veca je kucica, znaci vise mores stvari spremiti u nju, odnosna na njega...

Za RAM i CPU vazi uglavnom jedno zlatno pravilo, sto vise to bolje, a ima tu i jos stvari koje ulaze u to, al u njih necu zalazit, jedino ako te bas zanima...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto je više bolje?

Više = bolje, kužim :D

 

Sad me zanima koliko procesor utjeće na igre i npr. rad u Photoshopu na veeeelikim rezolucijama? Jel neka veelika razlika u procu od 2  i 3 GHz-a?

Ja sam žemsko i volim kompove! Live with that!
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.7.2008 18:35 (cozmika).
16 godina
offline
Zašto je više bolje?

Naravno, princip 'više je bolje' ne vrijedi u slućaju radnih temperatura (ili potrebne voltaže) komponenata Belji se

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Zašto je više bolje?

1GHz je povelika razlika, ja znam kad sam svog starog Celerona sa 3,46GHz clocknuo na 4,3GHz, znaci za oko 800MHz vise, i razlika je bila golema(meni tada), sad imam Q6600 koji mi radi na 3,2GHz, i dobra je razlika između standardnog stanja i nabrijanog, kod igara ti znatno vecu ulogu igra graficka nego procesor, doduse i procesor ima svoju ulogu, a i ram... sve ima svoje, dakako ce ti sve bolje radit, ako imas jace komponente... u cemu ti je sad problem, jel razmisljas mozda o kupovini rama i procesora, ili se zelis samo informirati?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto je više bolje?

Prije svega želim se informirati.

 

Planiram kupiti novi proc kad malo love skupim jer je ovaj moj prejadan ( E2140 1.6 GHz ). U biti me zanimalo koliko procesor ima udjela u preformansama u igrama i dizajnu...

Ja sam žemsko i volim kompove! Live with that!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice