Presnimavanje VHS-a na DVD

poruka: 20
|
čitano: 28.187
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Presnimavanje VHS-a na DVD

Imam Gigabyte pci gt-ptv-taf-rh tv karticu. Zanima me da li je moguće na nju spojiti video uređaj i snimiti na hard (ili na dvd) ono što se nalazi na vhs kaseti? Ako je moguće na koji način? Ovo je link na kojemu piše malo više detalja o tv kartici: 

http://www.magazinrs.hr/artikl.asp?item=tv-kartica-gigabyte-pci-gt-ptv-taf-rh-analognadigitalna-daljinski&code=080027&cat=graficke-i-tv-kartice

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Presnimavanje VHS-a na DVD

Po slici i specifikacijama, izgleda da može, dok je i analogna, trebala bi imati AV input, a na slici mi se čini da (komponenta lijevo) je adapter za analogni stereo i video pa...

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2009 18:07 (Schumix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Presnimavanje VHS-a na DVD

imam ovaj stari txt na kompu, sa croportala ili tako nesto

 

Bok!
Molio bih za jedan mali savjet!
Naime, želio bih svoje stare VHS-ove prebacit na DVD, naravno zbog trajnosti VHS kazeta koje su već pomalo počele propadati... Zanima me koji je najbolji software za video capture, za obradu i kompresiju video formata u DVD format nakon capturea te naravno, software-a za snimanje videa na DVD disk. Također bih molio za savjet kako spojiti zvuk i sliku jer mi grafička kartica podržava samo video ulaz (žuti composite i S-VIDEO ulaz), a audio moram snimit preko zvučne kartice( Line In)!
Također me zanima koji je najbolji program za sound capture, tj za snimanje tipa kazeta-CD?
Svaki savjet je dobrodošao!

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!


E ovako, prvo sto se tice hardwera. Za spojiti VCR sa racunalom, potreban ti je kompozitni kabel koji na jednoj strani sadrzi SCART, a na drugoj strani tri RCA (cinch) konektora (pretpostaviti cu da tvoj VCR nema RCA, vec samo SCART izlaz). Ili ako ne mozes pronaci ovakav kabel, uzmes obicni kompozitni kabel sa RCA konektorima na oba dvije strane i poseban SCART-to-RCA adapter (ovo ti ne treba ukoliko tvoj VCR ipak ima RCA output konektore). Ovdje je potreban mali oprez, jer mislim da nije svejedno u kojem smjeru teku podaci, iz SCART-a prema RCA prikljucima sto tebi treba, ili obrnuto (sto bis koristio ukoliko zelis sliku sa racunala prenijeti na TV prijamnik). Moj adapter je na sebi imao prekidac kojim se odredjivalo u kojem smjeru idu podaci.

Ukoliko ovakav kabel sadrzi samo dva RCA prikljucka (obicno je to slucaj ako je kabel namijenjen prijenosu zvuka - bijeli i crveni RCA za lijevi i desni audio kanal, no to ga ne sprijecava da se preko njega prenosi slika), preporucujem kupnju dva ovakva kabela, kako bi preko jednog isla slika, a preko drugog stereo zvuk. Neki SCART-to-RCA adapteri imaju i S-Video port, pa mozes kupiti S-Video kabel umjesto drugog kompozitnog kabela samo za prijenos slike, no pitanje je koliko ces time dobiti na kvaliteti. Audio spajas na line-in ulaz zvucne kartice koristeci RCA-to-3,5 mm jack kabel, koji izgleda ovako:
rca2jack.jpg

Samo jedna mala napomena: graficke kartice sa VIVO mogucnoscu obicno ne daju neku osobitu kvalitetu slike (barem ja nisam imao neka predobra iskustva sa njima). Kao alternativa mogu se kupiti posebne video capture kartice za otprilike 150 kuna, sa RCA i S-Video ulazom, no bez TV tunera (no i dalje se mogu koristiti za snimanje TV signala tako da se VCR koristi kao tuner, metodom koju sam gore opisao).

Sto se tice softverske strane, dva najkvalitetnija softvera namijenjena kucnim korisnicima sa kojima sam imao prilike raditi su Cyberlink PowerDirector i InterVideo WinDVR. Oba dva programa imaju mogucnost direktnog snimanja videa u MPEG2 format (tako da ga nece trebati re-enkodirati za DVD), no PowerDirector ima i mogucnosti obrade slike, iako prilicno bazicne (rezanje, dodavanje efekata itd.), kao i mogucnost DVD Authoringa, i izrade samog DVD-a. No u ovome se bas ne istice, pa ja za kompletan proces prebacivanja VHS kazete ili snimanja TV programa na DVD koristim ovu kombinaciju alata:
- WinDVR ili PowerDirector za video i audio capturing
- PowerDirector za editiranje, ukoliko je potrebno (rezanje reklama i slicno)
- TMPGEnc za re-enkodiranje videa u nizi bit-rate ukoliko je orginalni materijal prevelik da stane na jedan DVD
- TMPGEnc DVD Author za pripremanje sadrzaja kojeg je potrebno sprziti na DVD (pomocu njega se mogu dodati izbornici na DVD, razdijeliti poglavlja i ostale stvari). Kao izlaz, dobije se VIDEO_TS folder kojeg je onda samo potrebno sprziti na DVD.
- Nero za przenje VIDEO_TS foldera na DVD.

Svi gore navedeni programi namijenjeni su "obicnim" korisnicima, ne profesionalcima. No nazalost, svi su komercijalni, osim TMPGEnc-a, no za kojeg je potreban MPEG2 plugin, ukoliko kao output zelis kreirati klasicni Video DVD, koji je takodjer komercijalan.

A za cisti audio capturing preporucujem Cool Edit ili po novom Adobe Audition (navodno je Sound Forge najbolji, no nisam nikad imao prilike raditi sa njim) od komercijalnih alata, ili Audacity od besplatnih alata.

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Presnimavanje VHS-a na DVD

Pozdrav. Zanima me da li se moze izvesti prebacivanje slike i zvuka preko HDMI kabela? Imam na grafickoj kartici HDMI ulaz a na VCR-u samo SCART izlaz, pa da li postoji mogucnost SCART 2 HDMI prikljucak, odnosno adapter i da tako spojim VCR na komp i da li ce s HDMI kabelom kvaliteta ostati ista?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Presnimavanje VHS-a na DVD
Tomislav990 kaže...

Pozdrav. Zanima me da li se moze izvesti prebacivanje slike i zvuka preko HDMI kabela? Imam na grafickoj kartici HDMI ulaz a na VCR-u samo SCART izlaz, pa da li postoji mogucnost SCART 2 HDMI prikljucak, odnosno adapter i da tako spojim VCR na komp i da li ce s HDMI kabelom kvaliteta ostati ista?

Dobro, ali jesi li baš 100% siguran da na grafičkoj imaš HDMI ulaz?

O kojoj grafičkoj se radi?

14 godina
neaktivan
offline
Presnimavanje VHS-a na DVD

Jedino ako nađeš ovako nešto.Na kvaliteti nebi trebao izgubiti,ja sam presnimavao preko DVD-rekordera kojem je otišao laser,pa sam preko njega spojio VHS.Uglavnom ako nemaš mogućnost kupovine tog adaptera,a imaš neki DVD iz kojeg možeš preko jackova prespojit u PC,a isto tako možeš prespojit VHS scartom u taj DVD riješio si problem.Malo komplicirano al djeluje...

Ili možda nekaj od kablovinja ...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2010 13:03 (General Zed).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Presnimavanje VHS-a na DVD

da ne otvaram istu temu:

Imam AverMedijinu TV karticu (mislim da model nije potreban, ako treba navest ću). Kupio sam onaj SCART adapter koji daje žuti, crveni i bijeli chinch i s-video. Spojio sam S-Video na karticu i Zvuk na karticu isto. Problem je sljedeći. Koristim FlyDS i ako tamo pokušavam presnimiti Ili nema zvuka ili je slika crno bijela. Sve je podešeno u redu.

Prodajem: Matičnu ploču Matsonic + Intel Pentium IV 1.7 Ghz za 100 kn. Floppy Disk Drive + odgovarajući kabel za 50 kn. Modeme (PCI) za 30 kn/kom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Presnimavanje VHS-a na DVD
RoyalBlood kaže...

da ne otvaram istu temu:

Imam AverMedijinu TV karticu (mislim da model nije potreban, ako treba navest ću). Kupio sam onaj SCART adapter koji daje žuti, crveni i bijeli chinch i s-video. Spojio sam S-Video na karticu i Zvuk na karticu isto. Problem je sljedeći. Koristim FlyDS i ako tamo pokušavam presnimiti Ili nema zvuka ili je slika crno bijela. Sve je podešeno u redu.

I ja koristim FlyDS. I nikad nisam uspio preko S-Video kabla dobiti ništa drugo nego crno-bijelu sliku. Probaj na žuti chinch.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Presnimavanje VHS-a na DVD
Schumix kaže...
RoyalBlood kaže...

da ne otvaram istu temu:

Imam AverMedijinu TV karticu (mislim da model nije potreban, ako treba navest ću). Kupio sam onaj SCART adapter koji daje žuti, crveni i bijeli chinch i s-video. Spojio sam S-Video na karticu i Zvuk na karticu isto. Problem je sljedeći. Koristim FlyDS i ako tamo pokušavam presnimiti Ili nema zvuka ili je slika crno bijela. Sve je podešeno u redu.

I ja koristim FlyDS. I nikad nisam uspio preko S-Video kabla dobiti ništa drugo nego crno-bijelu sliku. Probaj na žuti chinch.

Heh, u tome je problem: kartica mi nema žuti.

Prodajem: Matičnu ploču Matsonic + Intel Pentium IV 1.7 Ghz za 100 kn. Floppy Disk Drive + odgovarajući kabel za 50 kn. Modeme (PCI) za 30 kn/kom.
15 godina
odjavljen
offline
RE: Presnimavanje VHS-a na DVD
RoyalBlood kaže...

Heh, u tome je problem: kartica mi nema žuti.

Ima neka fora sa tim adapterom, treba kratko spojit neka dva-tri pina u adapteru da bi se dobila slika u boji, koliko se ja sjećam. Imam i link negdje, moram potražit.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Presnimavanje VHS-a na DVD
Schumix kaže...
Tomislav990 kaže...

Pozdrav. Zanima me da li se moze izvesti prebacivanje slike i zvuka preko HDMI kabela? Imam na grafickoj kartici HDMI ulaz a na VCR-u samo SCART izlaz, pa da li postoji mogucnost SCART 2 HDMI prikljucak, odnosno adapter i da tako spojim VCR na komp i da li ce s HDMI kabelom kvaliteta ostati ista?

Dobro, ali jesi li baš 100% siguran da na grafičkoj imaš HDMI ulaz?

O kojoj grafičkoj se radi?

Ovo mi je grafa   nvidia geforce gigabyte gts250   Možda sam krivo definirao to ulaz... uglavnom zanima me mogu li ikako spojiti preko tog HDMI-a svoj VCR i da snimam na kompu video?

12 godina
neaktivan
offline
Presnimavanje VHS-a na DVD

Da ne otvaram novu temu... Imama tv karticu ITV/300/878 i video rekorder koji ima samo izlaz za antenu. Da li modu pomocu ove tv kartice prebaciti video kazete na kompjuter? Ako moze, pomocu kog programa je to najbolje uraditi?

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2011 10:55 (jefimije).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Presnimavanje VHS-a na DVD

Možeš, jednostavno pokreni reprodukciju na videorekorderu, i u programu od TV kartice pronađi kanal na kojem video šalje sliku.

Snimiti možeš tim istim programom (naravno pretpostavljam da imaš opciju snimanja), a poslije možeš obraditi recimo Virtualdubom, VideoReDo-om, Nero Visionom,...

KaeR
12 godina
neaktivan
offline
Re: Presnimavanje VHS-a na DVD

Problem je sto, kad pustim kezetu na videu, na svakom kanalu koji program skenira samo ima snijeg, ne mogu da vidim sliku. Pa pretpostavljam da je problem u programu koji koristim {#}.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Presnimavanje VHS-a na DVD

Koristim DSCaler program...

15 godina
offline
Re: Presnimavanje VHS-a na DVD

Jesi li, za svaki slučaj, provjerio ispravnost videa (spojio na TV)? Nema razloga inače zašto tuner ne bi našao signal s videa. Možeš eventualno probat reinstalirati program.

KaeR
12 godina
neaktivan
offline
Re: Presnimavanje VHS-a na DVD

Video radi... Onda preostaje samo da ponovo instaliram program {#}

15 godina
offline
Re: Presnimavanje VHS-a na DVD

Pokušaj reinstalaciju, iako je moguće i da tuner na kartici ne radi (ali to bi trebalo provjeriti - ako imaš neki izvor analognog signala, npr. kabelska TV ili DVB-T prijemnik koji ima RF modulator)

 

Imaš li ikakav drugi priključak na videorekorderu i TV kartici (cinch, scart)? Ako imaš barem scart, postoji kabel (cca 15 kn) za prijelaz sa scarta na 3 × cinch utikač, koji možeš spojiti na TV karticu (ako kartica ima tzv. kompozitni video ulaz). Taj način bi dao i nešto bolju sliku.

KaeR
12 godina
neaktivan
offline
Presnimavanje VHS-a na DVD
E sad sa DSCaler ima slike, ali nema boje :(
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Presnimavanje VHS-a na DVD
Da li neko moze da mi preporuci neki drugi program za ovu karticu?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice