Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O izdvojena tema

poruka: 10.454
|
čitano: 2.511.392
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
12 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

brate taj vas gsync. pa tko ce to koristiti uopce na monitoru od 144 HZ ako imas takav monitor, sto ce ti gsync? 0 input lag mora da ces osjetiti razliku izmedju "5ms" recimo koliko moj 1080p ima i 0ms.
To su takve gluposti.

Najbolje preporucam kupite crt imate ih na njuski 50-100 kuna su, 0 input lag CRT ekrani min 85Hz,a overclockaju se ko ludi.

U ovom slucaju se u potpunosti slazem sa stjepanom, to su ciste marketinske gluposti, isto kao i misevi do 8000 DPI, pa koji bi debil koristio toliko dpi u FPS-u, svaki pro igrac koristi 400-800 DPI. Cisti marketinski trikovi cak i linus prica o tome i na grafickama za rendering i 3d,

pa tu nema razlike osim sto je jedna 1000 Dollara skuplja a dobijes doslovno nista.

primjer:

Moj PC  
0 8 hvala 0
14 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Luka123 kaže...

brate taj vas gsync. pa tko ce to koristiti uopce na monitoru od 144 HZ ako imas takav monitor, sto ce ti gsync? 0 input lag mora da ces osjetiti razliku izmedju "5ms" recimo koliko moj 1080p ima i 0ms.
To su takve gluposti.

Najbolje preporucam kupite crt imate ih na njuski 50-100 kuna su, 0 input lag CRT ekrani min 85Hz,a overclockaju se ko ludi.

U ovom slucaju se u potpunosti slazem sa stjepanom, to su ciste marketinske gluposti, isto kao i misevi do 8000 DPI, pa koji bi debil koristio toliko dpi u FPS-u, svaki pro igrac koristi 400-800 DPI. Cisti marketinski trikovi cak i linus prica o tome i na grafickama za rendering i 3d,

pa tu nema razlike osim sto je jedna 1000 Dollara skuplja a dobijes doslovno nista.

primjer:

 potpuno se slažem sa tom izjavom.

12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Luka123 kaže...

brate taj vas gsync. pa tko ce to koristiti uopce na monitoru od 144 HZ ako imas takav monitor, sto ce ti gsync? 0 input lag mora da ces osjetiti razliku izmedju "5ms" recimo koliko moj 1080p ima i 0ms.
To su takve gluposti.

 Lag?

 

Koliko je meni poznato najveći adut g-synca je potpuna eliminacija screen tearinga.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Input lag u milisekundama monitora nije jedini. Tu je input lag i svih ostalih komponenti, misa, tipkovnice, LAN kartice, dok maticna procesira ta sranja i zato se osjeti razlika između 5 (tj. nesto vise ms jer 5ms je tesko postic na IPS/AMVA/PLS) i 1 ili 2ms na TN panelu. Navodno pravi lag koji se osjeti nastaje >= 16ms. Koga zanima: http://www.tftcentral.co.uk/articles/input_lag.htm Taj G-Sync modul boga pitaj kaj tocno radi. Ako kosta doslovce 250 eura ili 2000kn i ljudi to kupuju, onda valjda jos dodatno ubija lag ili sto vec. Da tolko vrijedi, naravno da ne, ali to je druga prica.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2016 20:45 (The_Fichek).
11 godina
odjavljen
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Svašta se nadrobilo ovdje o monitorima. Nego, zanima me ako je tko probao g-sync, 144hz, ulmb i takve marketinške "gluposti" ili govori napamet? Recimo ja sam otišao "u glavu" i kupio 144hz skoro pa napamet, vidio jednom uživo na kratko i slušao/čitao po netu o tome. Nisam požalio. Izbor je bio IPS ili 144hz. Sada trenutno sam se toliko navikao na veći refresh rate da nema teorije da se vratim na 60hz. 

 

Stjepanj kažeš da je glupo platit 1440p monitor 6000kn i da bi radije 4K 40''. Možeš li mi naći dobar monitor tih dimenzija i rezolucije? Teško. Tražio sam monitor za do 6000kn i bio spreman uzet 60hz 4k ali da je min 32''... Trenutno takvo što ne postoji, gledao preko nabave. Svi se nekako slažu da je 4K na <32'' presitno i potrebno je skaliranje, a skalira na 1080p?! Dalje onda, koji izbor bi bio  idealan po tebi za do 6000kn monitor? 21:9 1440p? Prošlo mi glavom, ali i oni su skupi i nema previše modela na lageru kod nas trenutno za te novce. Većina je 6k+. 

 

Što se tiče g-synca. Nema veze što je monitor 144hz i ima g-sync. Istina, na 144hz tearing je manje primjetan, iz jednostavnog razloga što frejm traje više od duplo kraće nego na 60hz monitoru, pa je neprimjetniji. G-sync radi razliku, koliko vidim, i onda kada fps "šeta", a upravo to je slučaj kod igranja. Malo koji gpu setup može hardlockat 144fps, pogotovo na 1440p rezoluciji. Upravo stoga g-sync itekako ima ulogu na takvim monitorima. Znači nije posrijedi samo eliminiranje tearinga na fps>hz, već i stuttera kad fps naglo pada. Ukratko pogledajte recenzije krajnjih korisnika koji se igraju na g-sync monitoru, nisam još naišao na nekog tko je rekao da je g-sync "smeće".

 

Uskoro ću i ja dati svoje iskustvo sa g-syncom. Za Stjepka, napravio sam glup potez i dao 6000kn za 1440p monitor. Budem za koji dan javio je li vrijedi tih para ovaj ljepotan. Premišljao sam svakakve opcije, i 4K i 21:9... Ali jednostavno 144hz (165 zapravo) zajedno sa IPS, 1440p i Gsync - previše dobrih riječi u jednom proizvodu, morao sam jga.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Večina onih koji nemaju li para ili potrebe nazivaju kupnju nečeg smiješnom bez valjanih argumenata!Iskustvom i podizanju kvalitete igre u pojedinim igrama pojedinac s vremenom počinje osječat razliku u popjedinim komponentama,bilo da se radi o monitoru,grafičkoj kartici ili mišu!Sve to na početku izgleda smiješno,ali s vremenom čovjek napreduje s tim i njegove potrebe za boljim hardwerom!Npr podloga za miš je najočitiji primjer,ne kažem da je opravdana njihova cijena ali ja se dosta puta uhvatim u igri kad bi mi glađa ili tvrđa podloga baš u to trenu puno bolje pasala!!

Tako da nemojmo miješa kruške i jabuke,tjst. monitore i kučni TV!!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
volegradele kaže...

Večina onih koji nemaju li para ili potrebe nazivaju kupnju nečeg smiješnom bez valjanih argumenata!Iskustvom i podizanju kvalitete igre u pojedinim igrama pojedinac s vremenom počinje osječat razliku u popjedinim komponentama,bilo da se radi o monitoru,grafičkoj kartici ili mišu!Sve to na početku izgleda smiješno,ali s vremenom čovjek napreduje s tim i njegove potrebe za boljim hardwerom!Npr podloga za miš je najočitiji primjer,ne kažem da je opravdana njihova cijena ali ja se dosta puta uhvatim u igri kad bi mi glađa ili tvrđa podloga baš u to trenu puno bolje pasala!!

Tako da nemojmo miješa kruške i jabuke,tjst. monitore i kučni TV!!

 Istina, monitor i TV se ne mogu uspoređivat. Odziv je redovito puno veći nego na monitoru, kao i input lag. TV su rađene uglavnom za samo gledanje, ne i upravljanje sadržajem na njoj, otud i manjak potrebe za dobrim odzivom i lagom.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Gledajuci tvoju konfu, mogao si prodat te dvije gtx 770 i kupiti 144hz monitor novi + gtx 980 polovnu. 6000 KN je previse. daj 9000 kn https://iponcomp.hr/webshop/product/acer_predator__z35/1375322

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 10:24 (Luka123).
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Ma svašta sam mogao kalkulirat ali vjeruj mi da nemam volje za prodavanjem grafa, pa traženjem dobre polovne. A i nekako kad daš 3000kn za neki komad, srce me boli prodavati ga za 30% početne cijene. Radije zadržim grafe za drugu konfu.

 

Zapravo ultra wide bi mi bio tek z34 dobar izbor. Ali, to mi je tek preskupo. skoro 10k :/ ipak ne. Ni 6 nije malo, ali ipak dosta manje od 10k. A što se tiče grafa, čekam pascala. Sada kupovati grafu nije neki dobar potez onom koji traži dobar upgrade sa primjerice 2x770ke

 

ps z35 je 1080p wide screen, a to je premala reza na 35''. z34 je avion za to. Neka je 100hz, ne bi plakao za tom razlikom od 44/65hz.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 11:12 (eywa33).
13 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Gdje se mogu kupiti poklon bonovi za IT dućane?

 

znam da postoji u Linksu, a većina drugih (koji su jeftiniji), nemaju tu mogućnost

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Nije ti ni Likns vise toliko skuplji, ja sam zadnje monitor i G933 slusalice uzeo tamo, najjeftiniji je bio i mozes kombinirati plaćanja...

(nije reklama, samo pomazem ;) )

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
odjavljen
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
VandaL.pr! kaže...

Nije ti ni Likns vise toliko skuplji, ja sam zadnje monitor i G933 slusalice uzeo tamo, najjeftiniji je bio i mozes kombinirati plaćanja...

(nije reklama, samo pomazem ;) )

 Istina, Links je od najskupljeg postao jedan od povoljnijih dućana.

Battlelog: Glavas_ZG
16 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
VandaL.pr! kaže...

Nije ti ni Likns vise toliko skuplji, ja sam zadnje monitor i G933 slusalice uzeo tamo, najjeftiniji je bio i mozes kombinirati plaćanja...

(nije reklama, samo pomazem ;) )

 

Glavas_ZG kaže...
VandaL.pr! kaže...

Nije ti ni Likns vise toliko skuplji, ja sam zadnje monitor i G933 slusalice uzeo tamo, najjeftiniji je bio i mozes kombinirati plaćanja...

(nije reklama, samo pomazem ;) )

 Istina, Links je od najskupljeg postao jedan od povoljnijih dućana.

 

Hmm...

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
odjavljen
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
djigibao kaže...

 Ja sam generalno govorio - za ovaj proizvod si u pravu

Battlelog: Glavas_ZG
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2016 13:50 (Glavas_ZG).
12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Da, kao sto kolega kaze, generalno gledajući vise nije tako skup, nisam mislio ni da je najjeftiniji al nije ni najskuplji 

Ja kad sam kupio slusalice bile su najjeftijinije ali čak i kad gledas tu nabavu malo je varljivo...

Recimo ovaj tvoj primjer, plaćanje karticama na rate:

 

Protis: 1.738,89 kn

Links: 1.799,00 kn

 

 

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr
13 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Glavas_ZG kaže...

 

 

Grafe vjerojatno nemaju jamstvo ili ono nije ostvarivo u Hrvatskoj pa ne bih rekao da vrijede taj novac.

 

Klik.

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
15 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Rekao bi da vrijedi jamstvo,barem sam čitao da je ekipa slala na reklamaciju grafe kupljene u alzashop primjer ili computeruniverse.de
13 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
doky01akablava kaže...
Rekao bi da vrijedi jamstvo,barem sam čitao da je ekipa slala na reklamaciju grafe kupljene u alzashop primjer ili computeruniverse.de

 Neka kolega koji prodaje provjeri pa podijeli s nama što mu je rečeno. Ovako možemo samo nagađati unedogled...

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Ako se npr. MSI grafe kupljene u HR mogu nositi u servis koji popravlja MSI grafe, onda se 99% isto moze sa MSI grafama kupljenim vani, dok got imaju račun I jamstveni list, a za ove u HR mislim da je dovoljan račun. Govorim malo napamet, mogu još jednom provjerit od kolege koji prodaje u IT dućanu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2016 20:32 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Pošto je tu najaktivniji,onda moram tu napisat.... CyberDemonVZ Sretan ti rođendan i sve najbolje 

Moj PC  
11 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Migi86 kaže...

Pošto je tu najaktivniji,onda moram tu napisat.... CyberDemonVZ Sretan ti rođendan i sve najbolje 

 Maaa vidi, Cyber sretan rodjendan   

Cudno da smo istog datuma rodjeni 30.04 

Battleog - 191silvinjo
10 godina
neaktivan
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Caesar et Brutus kaže...
Glavas_ZG kaže...

 

 

Grafe vjerojatno nemaju jamstvo ili ono nije ostvarivo u Hrvatskoj pa ne bih rekao da vrijede taj novac.

 

Klik.

 Mislim da vrijede taj novac.Pogledaj cjene novih kartica na našim i stranim shopovima. Više od 1000 kuna razlike. Čak i da garancija ne vrijedi opet je isplativo.

Caesar et Brutus kaže...
doky01akablava kaže...
Rekao bi da vrijedi jamstvo,barem sam čitao da je ekipa slala na reklamaciju grafe kupljene u alzashop primjer ili computeruniverse.de

 Neka kolega koji prodaje provjeri pa podijeli s nama što mu je rečeno. Ovako možemo samo nagađati unedogled...

 Kontaktirao sam microline pa čekam njihov odgovor. Uglavnom garancija bi trebala biti ostavriva preko serijskog broja (na te informacije sam naišao na microline-ovim stranicama (sluzbeni MSI servis) i na MSI-jevom forumu).

 

Po mojim saznanjima jamstvo je važeće u svim službenim servisima a ono se ustvrđuje po serijskom broju a ne po račanu (manufacturing date).

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2016 9:50 (naPerk777).
12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Migi86 kaže...

Pošto je tu najaktivniji,onda moram tu napisat.... CyberDemonVZ Sretan ti rođendan i sve najbolje 

 Haha, promašio si temu! Dugo nisi bio na BF4 temi?

Hvala!!

hahhaajaads kaže...
Migi86 kaže...

Pošto je tu najaktivniji,onda moram tu napisat.... CyberDemonVZ Sretan ti rođendan i sve najbolje 

 Maaa vidi, Cyber sretan rodjendan   

Cudno da smo istog datuma rodjeni 30.04 

Hvala! Silvinjo, sreta i tebi rođendan!

 

Admini, sorry za offtopic samo se veselim čestitkama

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Gdje je trenutno najisplativije uzeti i5 6600k, sve ove povoljnije verzije su sa samo 12 mj gare ili ExtremeD.

Jel moguće ostvarit garanciju direktno kod Intela za te verzije bez kutije, nakon 12 mj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
systemize_lp kaže...

Gdje je trenutno najisplativije uzeti i5 6600k

Nepotrebna nadogradnja pored i5 4690 non K koji imaš.

RAM si nadogradi, bolje nego procesor.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2016 19:07 (Valentin17).
12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Slažem se, ali imam razlog zašto pitam, hvala na brizi kolega. :D

A sad baš nažalost nema niti jedan pametan oglas za procesore toga ranga ili više, pa gledam novo.

16 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Procesor nije roba koja se kvari, ja bih uzeo najjeftiniji koji nadjem
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Zar je 100kn puno za dvije dodatne godine jamstva? Ako je, onda možda proc od 2000kn nije pravi izbor

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
systemize_lp kaže...

Slažem se, ali imam razlog zašto pitam, hvala na brizi kolega. :D

A sad baš nažalost nema niti jedan pametan oglas za procesore toga ranga ili više, pa gledam novo.

 kako nema, uzmes odlican 4790k za 2200k a ne i5 za 2000, i miran si 5g;)!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Evo prodao sam dušu vragu. Uzeo sam si i7 i prešao na nVidiju sve u isti dan.

Moj PC  
4 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice