Općenito o kupnji hardvera u EU izdvojena tema

poruka: 2.170
|
čitano: 572.420
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Cansee

Kako je proslo??

9 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
The_Fichek kaže...

Cansee

Kako je proslo??

 ej oprosti, nisam uopće vidio post, pa zasad sve super, ostavio sam tu gainwardicu, kažu da je odlična grafa, pa mi nije imalo smisla mijenjati samo iz estetskih razloga, iz CU su mi javili u srijedu da se utovara i onda malo poslije da su poslali, tako da sada čekam, javim kad sve stigne i hvala puno na pomoći ;)

10 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Dobar dan planiram uskoro naručit neke nove komponente sad se dvoumim od kud da naručim computeruniverse ili caseking. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
death1997 kaže...

Dobar dan planiram uskoro naručit neke nove komponente sad se dvoumim od kud da naručim computeruniverse ili caseking. 

 ja naručio iz computeruniversea prošli ponedjeljak, pratio sam narudžbu na accountu i stalno su stavljali kako su koju komponentu rezervirali za mene. u srijedu su je poslali, u četvrtajk je bila u RH, u petak je poštar došao na moju adresu al me nije bilo kod kuće, u subotu sam otišao pokupiti na poštu, svaka komponenta je bila kako sam i naručio, sve odlično, tako da što se tiče brzine imaš moje preporuke za CU. jedino što sam dosada provjerio od naručenog je monitor i radi besprijekorno, jako sam zadovoljan, a čekam kučište i napajanje koje sam naručio iz ZG da provjerim ostale komponente.

 

 

a sad i ja trebam pomoć od nekog tko ima iskustva s naručivanjem iz CU, ne znam kakva je situacija sa računima i garancijom, oni su meni poslali kao račun na mail, i dobio sam račun na papiru u kutiji, al taj račun na papiru nema nikakav potpis ni žig, pa sad ne znam jel to sve u redu ako bude trebalo nešto na garanciju

10 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Usporedi sa HR cijenama, vidi nacine placanja, jamstva, opcije reklamiranja i tako za pocetak. Mislim da ta 2 ducana imaju istu reputaciju u DE.

12 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Narucio sam sa casekinga volan pa me zanima kada bi to moglo stici ako neko zna? ide preko GLS-a

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
The_Fichek kaže...

Mindfactory je vjerojatno najbolji u Njemackoj da, ali nemamo forumasa za svercanje ili mozda imamo??? 

 Ja sam u Austriji, pa ako nešto mogu pomoć, stojim na usluzi

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
13 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Pa pogledaj na njihovoj stranici po broju koji si dobija od casekinga.

10 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

alen4430

Fala za javljanje :D Mah, mislio sam kupiti par ventilatorcica, ako je nekome u blizini, nikakva velika kupnja.

9 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

pozdrav svima..vidim da na cu imaju kupnju na rate..jel to netko koristio? hvala :D

 

origin id: guzda2 steam id: guzda22 rockstarclub: guzda22
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Nemaju na rate.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

samo da javim svima da su mi stigle komponente iz computeruniversea, sve je sklopljeno i radi odlično, stvarno nemam zasad ni jednu zamjerku, sve je riješeno prošli tjedan, naručio u ponedjeljak, u petak je bilo kod mene pred kućom, u svakom slučaju preporučam computeruniverse svima

 

jedino još nisam shvatio što sa garancijom stavili su mi u kutiju isprintan račun, isti kakav su mi poslali na mail, a nema sad neki žig ni pečat, tako da ne znam koliko je to regularno, jel zna netko jel oni tako inače rade ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Cansee kaže...

 

jedino još nisam shvatio što sa garancijom stavili su mi u kutiju isprintan račun, isti kakav su mi poslali na mail, a nema sad neki žig ni pečat, tako da ne znam koliko je to regularno, jel zna netko jel oni tako inače rade ili?

 Elektronički potpis 100%, pročitaj na dnu računa mali slovima vjerojatno piše.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
9 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Prince-Artas kaže...
Cansee kaže...

 

jedino još nisam shvatio što sa garancijom stavili su mi u kutiju isprintan račun, isti kakav su mi poslali na mail, a nema sad neki žig ni pečat, tako da ne znam koliko je to regularno, jel zna netko jel oni tako inače rade ili?

 Elektronički potpis 100%, pročitaj na dnu računa mali slovima vjerojatno piše.

 znači u slučaju da neku komponentu odlučim prodati za godinu dana, samo isprintam taj račun sa maila (taj u pdfu) i dam osobi kojoj prodam i onda oboje imamo valjani račun jel tako? zato jer su mi sve komponente na jednom računu

16 godina
protjeran
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Tako je. Na zapadu ne postoje pečati, tog ima samo kod nas, tj. bilo je do nedavno. Na isti način ti funkcionira i Linksov webshop, dobiješ račun na mail, elektronički potpisan, nema pečata.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Jel ima netko iskustva s kupovanjem preko nvidia online trgovine?

Slao sam im mail s pitanjima oko odbijanja PDVa iz cijene prilikom kupovine preko firme i dostavljanja u Hrvatskoj, a odgovorili su mi da pogledam na stranici i probam ubacit u košaricu pa sam provjerim haha

Ukoliko ne šalju u Hrvatsku, imam kolegu u Austriji pa bih mogao naručiti na njegovu adresu a on mi paket proslijediti u Zagreb. Problem je jedino što nisam siguran treba li prilikom kupovine preko firme biti i adresa firme stavljena od adresu na koju se dostavlja.

Hvala unaprijed na odgovoru!

 

Edit: našao sam ovo u FAQu " If you are based in the EU and are purchasing for a company registered for VAT, you may not have to pay VAT on your purchase. Please enter your VAT exemption number when prompted during the purchase process."

Sad je pitanje je li moguće upisivati hrvatski VAT broj, a naručiti na npr austrijsku adresu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.8.2016 16:49 (tomglo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

može mi neko objasnit ovo, g633 na amazonu za prodaju u UK košta 99,9$ šta je nekih 700kn, u njemačkoj na computeruniverse i slično cijena 1000kn, dok u hrvatskoj famoznih 1300kn

 

ja ne očekujem da zato kaj imamo 4-5 puta manju prosječnu plaću proizvod bude jeftiniji, ali da je SKUPLJI?

 

neznam kak točno taj lanac ide tipa logitech > distributer/uvoznik/zastupnik/trgovina, kroz koliko to firmi prolazi dok napokon ne dođe u maloprodaju? jel nam to ovi iz maloprodaje gule kožu?

tražim partnera da otvorim dućan lol.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2016 22:54 (b00).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Kakav je computeruniverse po pitanju garancije i servisa?? ovih dana si mislim kupiti neke komponente i mob.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Shockwave kaže...

Kakav je computeruniverse po pitanju garancije i servisa?? ovih dana si mislim kupiti neke komponente i mob.

 Odlični. Mijenjao sam preko garancije već dvije stvari. Čekao sam 2,3 tjedna jer su proizvod slali baš u Corsair, ali je sve prošlo kako treba. Platio sam poštarinu od Zagreba prema Njemačkoj. Nazad su platili oni.

8 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Bok, zainteresiran sam za kupnju MSI grafičke kartice sa njuskala, lik kaže da je kupljena na Britanskom amazonu i da garanciju mogu ostvarit direktno kod MSI.

Zanima me da li je to tako ili ako nije na koji način se može ostvarit garancija u slučaju kvara?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pozdrav svima, vidim da ima dosta ljudi što kupovali sa CU. Zanima me koliko traje obično da vam dođe pošiljka?

Kupio sam preko paypal-a monitor 12.8, znači prije tjedan dana. I pod tracking je bio dostupan broj do prije koji dan, a sada pise not known yet - to be forwarded.

 

Dostava je Dhl. Pa jel netko zna koliko treba u prosjeku da stigne? I jel oni imaju naviku da isti dan jave kada ce stici ili se javi prije. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Jednom mi je stiglo za 2 dana, drugi put sam čekao 5. Nema nekog striktnog pravila očito. Ja sam zvao HP dan kada sam na DHL praćenju dobio obavijest da je u Zagrebu pa sam sam skoknuo po to na glavni.

 

7 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Evo ovako ,imam namjeru kupit mobitel xiaomi 3s 4g lte U wow shopu ,jeli ima ko iskustva sa ovom prodavaonicom ??
https://www.wowshop.hr/prodaja-mobitela/xiaomi.html

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pozdrav, ne znam da li je ovo pitanje prigodno za ovu temu ali postavicu ga pa kud puklo da puklo, jel ima neka dobra dusa da mi ajmo reci od 2012 pa do sada nabroji i na neki nacin poslozi u tekstu sve modele procesora od Intela i AMD-a, sve chipsete i sockete maticnih ploca tako i modele i generacije grafickih kartica od tog vremena pa do danas, znam da mi nije jednostavan zahtjev bas ali kad bi se neko nasao prikoliko voljan da mi to ucini bio bi mu zahvalan posto sam tad negdje izasao iz toka sto se tice hardwarea i gaminga a volio bi se opet vratiti pracenju toga i hocu da sklopim sebi gaming konfu ali ne da mi drugi slaze nego da ja to sam sve uradim kad se prikoliko vratim u ritam.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2016 3:15 (SpyGi v4.0).
 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
SpyGi v4.0 kaže...

Pozdrav, ne znam da li je ovo pitanje prigodno za ovu temu ali postavicu ga pa kud puklo da puklo, jel ima neka dobra dusa da mi ajmo reci od 2012 pa do sada nabroji i na neki nacin poslozi u tekstu sve modele procesora od Intela i AMD-a, sve chipsete i sockete maticnih ploca tako i modele i generacije grafickih kartica od tog vremena pa do danas, znam da mi nije jednostavan zahtjev bas ali kad bi se neko nasao prikoliko voljan da mi to ucini bio bi mu zahvalan posto sam tad negdje izasao iz toka sto se tice hardwarea i gaminga a volio bi se opet vratiti pracenju toga i hocu da sklopim sebi gaming konfu ali ne da mi drugi slaze nego da ja to sam sve uradim kad se prikoliko vratim u ritam.

 Evo što se tiče CPU-ova, ova stranica mi izgleda ok. http://www.buildcomputers.net/intel-cpu-socket.html

 

Imaš i istu takvu listu za AMD procesore. A za GPU proguglaj malo sam ili eventualno skoči u ovu temu http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/vodic-odabir-graficke-kartice/28804.aspx?page=890&jumpto=5138517&sort=asc&view=flat

 

A i imaš teme gdje se slažu konfiguracije ovisno o novcu s kojim raspolažeš pa si i tamo možeš pomoći.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

pa svemoćni internet rješava takva pitanja u par minuta...

evo za grafe imaš osnovne podatke na wiki + detaljni pregled svake grafe u seriji u tablicama

 

https://en.wikipedia.org/wiki/GeForce_600_series

https://en.wikipedia.org/wiki/GeForce_700_series

https://en.wikipedia.org/wiki/GeForce_900_series

 

itd, a tako i za amd...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Ekipa imam pitanje. Idem sad na razmjenu u poljsku. Kako sam mi stipendija sjeda tek u 10. mjesecu, laptop ću uzimati tamo, tj. u Poljskoj. Tamo sam zapeo za jednog Lenova. Mene muči garancija. Bio je frend sad u Lenovo dućanu kod nas i tam su mu rekli da ako kupim laptop u Poljskoj, da mi ovdje neće priznati garanciju.

 

Dal to znači da u slučaju nekog problema kad se vratim u Hrvatistan moram slat laptop u Poljsku u dućan di sam ga kupio ili ima neka druga shema? Njemu su prodali priču o nekoj međunarodnoj garanciji koja mi zvuči nevjerovatno glupo.

 

Ima li netko iskustva s tim ili zna kako se postupa u tom slučaju? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Crkla mi je grafa kupljena u CU, tražim al nemogu naci koji je ono postupak povrata za CU?

 

EDIT: Ipak nije grafa vec je produzni sleevani kabel izgorio tako da netrebam slati.

 

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2016 16:58 (VandaL.pr!).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

da li je tko kupovao iz future-x.de da ima neka iskustva?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
VandaL.pr! kaže...

Crkla mi je grafa kupljena u CU, tražim al nemogu naci koji je ono postupak povrata za CU?

 Neznam napamet, i ja kupujem u njih al mi još nije ništa crklo. Kontaktiraj ih na info@computeruniverse.net. Reć će ti sve.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice