Općenito o kupnji hardvera u EU izdvojena tema

poruka: 2.170
|
čitano: 570.470
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pozdrav ekipa, imam molbicu za vas koji kupujete iz vana i koji znate njemacki (engleske stranice sam prosao)...

 

Kupio bi volan Thrustmaster T150 (obican, ne Pro verziju) pa ako netko moze skicnuti koju od toh stranica koje salju robu u RH i vidjeti po kojim cijenama ga se moze naci (i naravno koja je postarina ako je moguce)? Bio bi jako zahvalan, a po mogucnosti mogu platit i pivu :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
filips989 kaže...

Pozdrav ekipa, imam molbicu za vas koji kupujete iz vana i koji znate njemacki (engleske stranice sam prosao)...

 pa možeš sam pretražiti, neke od njemačkih trgovina imaju i stranicu na engleskom, obično u desnom gornjem kutu

ili ako nema englesku verziju stranice, ubaciš je u google prevoditelj i sa njem na eng ti prevede 99% savršeno, a prijevod nastavi raditi i kad kopaš po stranici

11 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Ma ebay sam prosao, jeftiniji mi je onda amazon.de ako se vec ne pojavi na njuskalu neki primjerak.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pozdrav, jedan shop u UK koji ima dostavu za hrvatsku ima opciju plaćanja putem Paypala i nekakvog SagePay

 

Paypal uzima finu proviziju pa me zanima dal netko zna išta od Sagepayu te kako funkcioniraju i da li uzimaju proviziju? 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
gocc01 kaže...

Pozdrav, jedan shop u UK koji ima dostavu za hrvatsku ima opciju plaćanja putem Paypala i nekakvog SagePay

 

Paypal uzima finu proviziju pa me zanima dal netko zna išta od Sagepayu te kako funkcioniraju i da li uzimaju proviziju? 

 

 Sagepay ne uzima proviziju i funkcionira kao POS sistem.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011/ TS3: xcell.teamspeak.me IGN:Xcell / Xcellzor / XcellDaHousecat
16 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
gocc01 kaže...

Pozdrav, jedan shop u UK koji ima dostavu za hrvatsku ima opciju plaćanja putem Paypala i nekakvog SagePay

 

Paypal uzima finu proviziju pa me zanima dal netko zna išta od Sagepayu te kako funkcioniraju i da li uzimaju proviziju? 

 

Kakvu proviziju Paypal uzima? 

Ti kao kupac nemas nikakvu proviziju placat.

 

Jedino sto mi pada na pamet je da pustas paypal da radi konverziju valute, mjesto tvoju banku. Porez na budale.

Mozes podesiti to, da banka radi konverziju valute, bude dosta jeftinije placati paypalom :)

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
10 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Kolega forumaš je naručio receiver sa tog shopa i ispalo ga je 200kn skuplje nego što je bila konačna cijena u košarici. Platio je Paypalom. 

 

Zato pitam za taj Sagepay, on onda funkcionira kao direktno plaćanje Visa deviznom karticom?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Mozda razlika u pdvu između drzave u kojoj je kupljen i nas ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Veli da ga je na kraju izašlo 3358kn što je oko 220kn više nego u košarici. Opet je receiver za 1000kn jeftiniji nego bilo di u hrvatskoj.

 

Ja kad bilo kaj kupujem, odmah u e-zabi prebacim pare na devizni u valuti u kojoj kupujem makar nisam jako dugo koristio paypal jer svugdje su podržavali plaćanje direktno Visa karticom.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Općenito o kupnji hardvera u EU

Ako valuta kupovanja nije €, još i gore prođeš nego da si kupovao s kunskim računom :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Preko paypala kad placas mozes dati paypalu da ti konvertira valute, ili mozes pustit svoju banku da radi konverziju. U svakom slucaju, paypal uzima masne pare na konverziji, zato je to vrlo lako profuliti. Znam da neki njemacki shopovi uzimaju dadzbinu kad se paypalom placa.

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
zeleni kaže...

Preko paypala kad placas mozes dati paypalu da ti konvertira valute, ili mozes pustit svoju banku da radi konverziju. U svakom slucaju, paypal uzima masne pare na konverziji, zato je to vrlo lako profuliti. Znam da neki njemacki shopovi uzimaju dadzbinu kad se paypalom placa.

 

Mislim da je 7% više kad ostaviš da paypal radi konverziju a ne banka.

Bar je tako ako ti je banka PBZ.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
honor8 kaže...
zeleni kaže...

Preko paypala kad placas mozes dati paypalu da ti konvertira valute, ili mozes pustit svoju banku da radi konverziju. U svakom slucaju, paypal uzima masne pare na konverziji, zato je to vrlo lako profuliti. Znam da neki njemacki shopovi uzimaju dadzbinu kad se paypalom placa.

 

Mislim da je 7% više kad ostaviš da paypal radi konverziju a ne banka.

Bar je tako ako ti je banka PBZ.

 Sigurno, zavisi od kursne liste, znalo je biti i po 10% kad je u pitanju dolar i svedska kruna. O euro da ne pricam za i po 15% bit vise.

 

ccna, ccda, ccnp, ccdp, ccie written, eci peci pec ti si mali zec, a ja mala vjeverica, eci peci pec
6 godina
protjeran
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
zeleni kaže...

 Sigurno, zavisi od kursne liste, znalo je biti i po 10% kad je u pitanju dolar i svedska kruna. O euro da ne pricam za i po 15% bit vise.

 

 

Mislio sam na dolar.

Nije problem jednom to podesit, al zna se dogofit da nekim čudom vrate na paypal konverziju, a misliš da ti banka radi, tako da je dobro pogledat još jednom prije kupnje šta je podešeno, jer kod većih iznosa razlika se stvarno osjeti.

10 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

UK ima 20% pdv ali 5% razlika je premala. Razlika koliko je bila u košarici i koliko je on platio je taman oko 7%. Poslao sam mu PM pa nek sam dođe u temu objasnit kaj je platio.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

pozdrav.evo moje iskustvo s paypalom.narucio sam av reciver iz uk. cijena recivera + pakovanje i dostava 384 funte nekih 3220kn.

kad sam platio s paypalom izaslo me 3358kn nekih 400 funti.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Nikad nisam kupovao hardver izvan HR, doduše nije niti bilo potrebno jer sam tek ponekad ponešto kupio. Sada planiram veliki rebuild gaming računala i zanima me općenito ta tema kupovine "izvana" (dosad imam iskustva samo s ebayom i kupovinama do max. 15$).

 

Znam da su cijene vani dosta bolje, ali kakva je podrška, kakve su stvari s garancijom, s povratom novca/zamjene uređaja ako sam dobio neispravnu stvar, kolke su prosječne cijene dostave? Kad se svi ti rizicu stave u jednadžbu, koliko se zapravo isplati kupovati "izvana"?

 

S kojim stranim trgovinama imate iskustva i kakva?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Grisha kaže...

Nikad nisam kupovao hardver izvan HR, doduše nije niti bilo potrebno jer sam tek ponekad ponešto kupio. Sada planiram veliki rebuild gaming računala i zanima me općenito ta tema kupovine "izvana" (dosad imam iskustva samo s ebayom i kupovinama do max. 15$).

 

Znam da su cijene vani dosta bolje, ali kakva je podrška, kakve su stvari s garancijom, s povratom novca/zamjene uređaja ako sam dobio neispravnu stvar, kolke su prosječne cijene dostave? Kad se svi ti rizicu stave u jednadžbu, koliko se zapravo isplati kupovati "izvana"?

 

S kojim stranim trgovinama imate iskustva i kakva?

 Ja sam prošle jeseni sastavio novi PC pretežito sa komponentama kupljenim vani(pogledaj pod moj PC). Sa Amazona procesor i grafičku, sve brzo stiglo i dostava nije preskupa. Amazon je poznat po svojim garancijama. Alzashop matična i ram, isto sve došlo brzo i uredno. Dostava je sitnica ili je bila free ne sjećam se. Kućište sam uzeo na Caseking.de, brza dostava i relativno jeftina. Ostale sitnice, napajanje i hladnjak sam uzeo u ADM-u jer mi se jednostavno nije isplatilo uzimati izvana.

 

Što se tiče podrške za Alzashop i Amazon znam da nema problema. Štoviše Amazon je imao neki problem u sistemu gdje mi je povukao pare za procesor a procesor nije bio poslan uopće. Kontaktirao sam ih preko nekog formulara na njihovom sajtu i unutar 24 sata je poslan procesor sa tracking brojem i svime. Sa Caseking sam prvi put naručivao ali definitivno ne i zadnji put. Još isti dan su poslali kućište kad sam ga naručio, uvijet je dakako da narudžba bude predana prije 14 sati. Uglavnom imam pozitivna iskustva sa svim trgovinama kod kojih sam kupovao.

 

Rizik postoji ali što se tiče uštede ja mislim da se isplate. Također veliku ulogu igra i gdje naručuješ, nije isto naručiti u nekoj manje poznatoj online trgovini i npr. Amazon ili Caseking koji su već uhodani i etablirani.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011/ TS3: xcell.teamspeak.me IGN:Xcell / Xcellzor / XcellDaHousecat
16 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pitanje vezano uz Caseking, ako je netko imao sličnu situaciju:

što se dešava u slučaju pokušaja ostvarenja važeće garancije,

ako je osoba kupila polovan komad hardvera od prvog kupca?

 

Je li im samo bitan serijski broj tj. važeća garancija,

ili gledaju tko im se javlja sa zahtjevom, odnosno ime na originalnom računu?

Split your lungs with Blood and Thunder
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
fler kaže...

Pitanje vezano uz Caseking, ako je netko imao sličnu situaciju:

što se dešava u slučaju pokušaja ostvarenja važeće garancije,

ako je osoba kupila polovan komad hardvera od prvog kupca?

 

Je li im samo bitan serijski broj tj. važeća garancija,

ili gledaju tko im se javlja sa zahtjevom, odnosno ime na originalnom računu?

Pa pokusaj pa ces vidjet, vjerojatno je racun dovoljan..

16 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Stvar je u tome da imam nešto hardvera pod garancijom koji mislim prodati,

pa me zanima što potencijalni kupac može očekivati.

Split your lungs with Blood and Thunder
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

fler  bitan im je racun i da garancija traje,a tko je prvi kupio pa preprodao ih nije briga. Imao sam slicno iskustvo.

 

Imam i ja sad pitanje,kupivina preko alzashopa. Koliko se čeka dostava? Te jel netko imao loša iskustva s njima u vezi garancije? Mislim od njih uzet kućište,ali imaju i dobre cijene matičnih...

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
online
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Dostava je unutar 4-5 radnih dana uglavnom (za Zagreb). U vezi garancije mogu reci samo najbolje. Dvaput sam reklamirao graficku, prvi put dobio novu, drugi put povrat novca. Oni ti organiziraju i kurira za slanje prema njima tako da nemas nikakvih troskova, a na rjesavanje garancije se ceka otprilike tjedan-2 otkad oni prime posiljku.

16 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
izvone kaže...

fler  bitan im je racun i da garancija traje,a tko je prvi kupio pa preprodao ih nije briga. Imao sam slicno iskustvo.

 

Imam i ja sad pitanje,kupivina preko alzashopa. Koliko se čeka dostava? Te jel netko imao loša iskustva s njima u vezi garancije? Mislim od njih uzet kućište,ali imaju i dobre cijene matičnih...

 

Odlično, hvala.

 

Što se Alze tiče, potvrđujem - naručeno stigne za par dana,

a garancije rješavaju vrlo brzo. 

Split your lungs with Blood and Thunder
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
izvone kaže...

Imam i ja sad pitanje,kupivina preko alzashopa. Koliko se čeka dostava? Te jel netko imao loša iskustva s njima u vezi garancije? Mislim od njih uzet kućište,ali imaju i dobre cijene matičnih...

dostava je par dana, nekad je znalo doći u petak što sam naručio u srijedu ujutro i planirao sljedeći tjedan dostavu

reklamacija  - javiš im se i kažeš što je crklo, kratko zatim ti jave kad šalju dostavu po pokvareni proizvod - dakle, nema niti troškova slanja

 

kolegi je crkao monitor nakon godinu i pol dana što je naručio preko mene (jer je malo mutav s tim naručivanjem) i postupak je tekao kako sam ti opisao

mislio sam da će biti problem što kolega nije imao original kutiju, kabel i ostalo s monitorom, no rekli su da ništa od toga ne treba nego samo da ga dobro spakiramo da se dodatno ne ošteti u transportu

par dana nakon što je dostavljač preuzeo paket, javili su da je monitor stigao u češku i da će se javiti kad im servis dostavi izvješće

15 dana kasnije kolega me prcne da ih pitam što se događa i odgovaraju mi odmah da im se servis još nije javio, ali da će mi lovu vratiti najkasnije mjesec dana od prijave kvara, bez obzira na servis

tako je i bilo, točno 30-ti dan otkako smo tražili garanciju, isplatili su mi na račun do zadnje kune + iznos koliko smo prvi put platili poštarinu i rekli da im servis još nije javio što je s monitorom

 

13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Tvrdi mi frendica da sad ima carina na proizvode EU.Jeli se sto pomijenilo ili je jos po starom?

Faith is a belief based on absence of data, allowed to the weak by the powerful.
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Di je to cula?

 

 

Nije bilo nikakvih promjena osim razlike pdva prosle godine.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
lmutak kaže...

Tvrdi mi frendica da sad ima carina na proizvode EU.Jeli se sto pomijenilo ili je jos po starom?

Unfriend-aj ju na fejsu zbog takvog dezinformiranja...

7 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Imate neke prijedloge za neke trgovine u EU za hardware trazim si novu grafu da promjenim ovu staru.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
ItsMarkocro kaže...

Imate neke prijedloge za neke trgovine u EU za hardware trazim si novu grafu da promjenim ovu staru.

 

 Caseking.de, Computeruniverse.netAlzashop.com,

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2018 10:48 (Sickness).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice