Xiaomi MI-2S

poruka: 48
|
čitano: 10.899
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi MI-2S

Pozdrav, forumaši!

Javljam vam da sam prije nekoliko minuta preko xiaomishop.it web stranice naručio Xiaomi MI-2S mobilni telefon. Uz mobitel sam naručio stražnju crnu maskicu (baš ne volim bijelu boju poleđine) i kožnu futrolu sa vezicom na izvlačenje. Prije same uplate, pod voucher sam upisao kod GIZXIAOMI, zahvaljujući forumašu majdu i tu sam dobio oko deset eura popusta.Dojmove i review napišem kad mi stigne, a u temi možemo raspravljati o ovom telefonu. Ukoliko tko ima kakvih pitanja, što bi sve voljeli vidjeti u osvrtu ili vas zanima nešto u vezi kupnje, slobodno pitajte. Ispod je slika narudžbe. 

http://www.pohrani.com/f/g/PF/2SIlkN6A/xiaomi-mi-2s.png

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.4.2014 13:31 (jurica_m).
 
5 0 hvala 3
12 godina
offline
Xiaomi MI-2S
Meni je taj mobitel odlican, trenutno mi je jedina prepreka u prelasku s Hongmija na Mi2S nepodrzavanje 3G na 900MHz. Osim toga, mobitel je fantastican, pogotovo jer mi ne pase trend povecavanja dimenzija uredaja.
Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi MI-2S
assassin.st kaže...
Meni je taj mobitel odlican, trenutno mi je jedina prepreka u prelasku s Hongmija na Mi2S nepodrzavanje 3G na 900MHz. Osim toga, mobitel je fantastican, pogotovo jer mi ne pase trend povecavanja dimenzija uredaja.

Ne odgovara ni meni prevelik mobitel, pošto baš i nemam neku ruketinu. Nadam se da ću biti zadovoljan s ovim.

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi MI-2S

Jel to bio na nekom popustu? Meni stoji 239 E, registriran sam. Inače odličan mob, njega sljedećeg uzimam!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi MI-2S
Toca, situacija je slijedeca: registrirao sam se na njihovoj stranici, dakle xiaomishop.it. Po registraciji, cijena s popustom za 16GB verziju koji sam i narucio izasla me tocno 195,90€. Plus to, iskoristio sam kod GIZXIAOMI i dobio sam popust od oko 10€, sto bi znacilo da me mobitel kostao jos manje. Dakle, to je cijena za 16GB model i ako si se registrirao, cijena bi ti trebala biti takva, osim ako ne planiras uzeti model od 32GB koji kosta 236,19€. Meni pisu takve cijene jer sam registriran.
Inace, najvjerojatnije ce mi sutra slati paket jer je sad bio Uskrs pa se sve otegnulo na par dana. Poslao sam im mail s brojem narudzbe kako bi mi poslali kod s kojim mogu pratiti stanje posiljke putem DHL dostave.
13 godina
offline
Xiaomi MI-2S
Ajde javi kad stigne,provjeri obavezno kad stigne jel orginal.nadam se da ti bude sve u redu,iako sam malo skeptik kad se o talijanima radi.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi MI-2S

Orginal je, stranica je legit, provjereno iz prve ruke, vise puta je pisano o tome da www.xiaomishop.it i www.topresellerstore.it su zapravo jedna te ista firma i da je sigurno od njih kupiti, salju DHL-om i paket je narucen ponedjeljkom, ako je poslan u utorak, kod tebe vec u cetvrtak, evenualno u petak..

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi MI-2S

Meni stoji 239 E. Pokaže on meni 195 al to je bez poreza valjda, plus dostava i minus onaj kupon ispadne oko 244 E. Vidim da tebi piše total tax 0,00 E a meni ga obračuna pa onda bude i viša cijena. Jel ti stigao mobitel?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi MI-2S

Evo moje situacije. U petak sam naručio telefon i ostale stvari. Sve zajedno sam platio 238 eura putem Maestro kartice. Novac je uredno skinut s kartice, kupnja uspješno obavljena. S ovom karticom sam kupovao putem Amazona i nikakvih problema nije bilo. Poslao sam im mail (info@xiaomishop.it) da mi pošalju kod od DHL-a da bih mogao pratiti situaciju. Nakon par sati poslali oni meni mail da sam odabrao kupnju bez VAT-a i da mi ga moraju uračunati. {#} Onda su mi nekon par sati rekli da je to riješeno, da ne moram ništa platiti i da su mi poslali natrag novac (we refunded you). Dakle, neće ništa slati. Potom sam im slao bezbroj mailova, kontaktirao ih putem Fejsa i ekipa ne odgovara. Posalo sam im mail u kojem sam napisao da ukoliko su mi vratili novac od kupnje, gdje je taj novac? Jučer sam išao provjeravat na karticu je li novac sjeo, nije. Maloprije sam išao provjeravat na karticu jesu li mi vratili novac, nisu. Pazite koja komedija. Prva stvar, možda odgovore na jedan mail dnevno, dakle služba za korisnike im je ravna nuli. Druga stvar, kad sam ih pitao zašto mi neće slati paket (slao im par mailova), nisu odgovorili ništa. Kratko rečeno, totalni promašaj od kupnje. Sad samo molim Boga da mi vrate novac. Naručivao sam već stvari preko raznih stranica i problema nikad. Ovo mi je prvi ovakav slučaj. Niti se ne trude odgovoriti na mail. Sad sam im poslao mail da ću im poslat policiju i daću ih tužit na sudu ukoliko mi ne isplate novac jer ovo nema smisla. Mislim, normalno je da se brinem jer je to moj novac, skoro 2000 kn, a da mi ne odgovore zašto mi neće slati ništa i da su poslali novac natrag, a novcu ni trega, mislim da to nije u redu. Što da radim? Ne odgovaraju na mail.

 

Ovo je moja narudža s brojem: http://www.pohrani.com/f/3h/x7/rwjrHhF/asdasd.png

 

 

Jel ih može netko od vas, koji je imao uspješnu kupnju, nekako kontaktirati u moje ime pa pitati kakva je situacija? Možda će vama odgovoriti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 12:45 (jurica_m).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi MI-2S
Ne tresi se, sjest ce ti lova kroz nekoliko dana, traje malo duze taj povrat ako si placao preko paypala.
Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi MI-2S
assassin.st kaže...
Ne tresi se, sjest ce ti lova kroz nekoliko dana, traje malo duze taj povrat ako si placao preko paypala.

Kažem, nisam plaćao preko PayPal-a, već putem Maestro kartice s kojom sam i uvijek plaćao druge narudžbe putem web-a. Sad su mi poslali mail: We have refund you, because we had a problem in the sistem. You didn't pay the vat taxes, you can contact your bank direclty to verify our refund.


Ok, refundali su me i kažu da kontaktiram svoju banku. Kaj im to znači?

16 godina
offline
Xiaomi MI-2S

Napisali su ti da možeš (ako želiš) kontakitari banku kako bi potvrdio da su ti zaista i vratili novac, dakle ako im ne vjeruješ onda zovi banku ili se malo strpi pa provjeri stanje na računu.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Xiaomi MI-2S

Preko paypala kad dobijes refund takodjer treba par dana da se transakcija pojavi i novci legnu na racun, tako je vjerujem i s tvojom Maestro karticom.. S druge strane sad napravis paypal i mirno spavas.. ;)

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 16:58 (majdo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi MI-2S

Kad su žabari u igri mora se nešto iskomplicirati,,vratiče lovu, ali čovjeku ostane gorak okus.imao sam sa njima (talijanima) prije par godina loših iskustava i više im ništa ne vjerujem. kinezi kakvi god bili su carevi za njih.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi MI-2S

Pozdrav,

 

neću se nadovezivati na ove poruke vezano uz narudžbu sa talijanskog webshopa, već želim samo dati svoja iskustva s mbitelom zainteresiranima za nabavku.

 

Mobitel imam sad preko 6 mjeseci. Razlog odluke za ovaj mobitel je bio slično kako je gore spomenuto što je mobitel kompaktnih (čitaj: ne prevelikih) dimenzija, a svejedno ima vrhunske komponente. Mane koje mu mogu spomenuti su da nema LTE podršku (uz cijene naših operatera ni ne mislim skoro...), nešto veća debljina u odnosu na današnje modele (cca. 10 mm prema današnjim 'šlankerima' od 7-8 mm...), kapacitivne tipke nisu osvijetljene (ja ih ionako uvijek napamet pritišćem), i drugo se ne mogu sjetiti... ;) U biti za mene ni jedan od ovih nedostataka ne predstavlja nedostatak ali sam ih svejedno spomenuo jer netko drugi ima drugačije mišljenje pa da se zna.

 

Dvije prednosti sam prije spomenuo, kompaktne dimenzije za korištenje jednom rukom, vrhunske komponente Snapdragon 600, 2 Gb RAMa, u mojoj 16 Gb verziji 8 MP kamera sa f2.0 blendom (verzija s 32 Gb ima 13 MP kameru sa blendom mislim f2.2), snima video u 1080p u 30 fps ili slow-motion 720p u 90 fps, odličan 4.3" ekran sa HD rezolucijom (poprilično dobra vidljivost i ljeti na suncu). Još se mora spomenuti i kvaliteta izrade, ništa ne škripi, nema nikakvih zazora (jednom je i skliznuo sa stola i pao... ;) ), jednostavno dok ga primite u ruku osjećate da je kompaktan, nije baš lagan i meni to daje takav dojam, ne uvija se... Još jedna specifična karakteristika je da ima dual OS, tj. na mobitelu postoje dvije OS particije. Mislim da je zbog toga nešto veće zauzeće ROMa od strane OSa, ali time kod updatea uvijek na onoj drugoj particiji imate backup sistem koji uvijek radi. Ako nešto krivo krene kod updatea jednostavno isključite mobitel, restartate u CWM i pokrenete particiju sa ROMom koji je dosad radio. Vrlo zgodna stvar. Drugo je da možete u CWMu uključiti 'TrueDualBoot' i tako na mobitelu u isto vrijeme imati dva nezavisna i različita OSa. Isprobao sam da sam na jednoj particiji imao MIUI a druga je bio KK, restart i odabir koji OS želite koristiti... :)

 

S ovim sam se mobitelom prvi puta susreo sa MIUIom i moram reći da sam oduševljen. Ima puno stvari koje su jednostavno jako dobro napravljene, ispolirane i nadohvat ruke. Npr samo na brzinu: treba vam svjetiljka, na ekranu za otključavanje samo pritisnuti i držati home tipku, znači od zaključanog telefona do svjetiljke u pola sekunde...; music player kod zaključanog telefona dva puta dodirnuti krug u sredini ekrana i imate osnovne komande music playera, kad ekran opet zaspi muzika i dalje ide, za promjenu pjesme samo jedan shake telefona...; recimo da imate propušteni poziv i primili ste SMS, već na ekranu za otključavanje imate informacije što je propušteno, u slučaju SMSa da idete dalje otključati telefon odmah vam se na 'desktopu' prikaže sadržaj poruke, možete poruku obrisati, zatvoriti ili odmah tipkati odgovor, ali to sve van aplikacije za poruke, ispod je 'desktop'... i dosta sličnih sitnica koje korištenje čine ugodnim. Inače je MIUI eye-candy, sve je lijepo posloženo, lijepo animirano. S tim specifikacijama mobitel jednostavno leti, nije mi se u pola godine desilo da bilo gdje išta zašteka a da i ne koristim killer, ostavljao sam sve svoje aplikacije koje koristim u memoriji danima (cca. 10-15 aplikacija, što sistemskih, što ostalih). A najbolje od svega je redoviti upatei ROMa. Ako ste na stable ROMu update je svaki mjesec, a od par mjeseci unazad sam na weekly ROMovima, update svakog petka ali iako nisu stable nisma ni jednom imao problema u korištenju, ništa ne šteka, nema FC... Jednostavno treba probati. Svakako preporučujem da isprobate i na drugim mobitelima ukoliko je vaš uređaj podržan...

 

Mobitel koristim u 'balance' battery modu za poslovne i privatne svrhe, a u ponudi su još 'high performance' i 'battery saving', non stop uključen 3G i WiFi, sinkronizacija jednog mail accounta i nekoliko foruma, GPS isključen, kamera i pozivi za poslovne potrebe, osvjetljenost ekrana na 2/3 i uređaj bez problema drži nakon punjenja navečer kroz noć, od ujutro do navečer i ovisno o upotrebi ima cca 1/3 baterije. Naravno da ako je napeto na poslu da mogu pojesti bateriju pozivima. Isprobao sam 'battery saving' mod i uz nešto manje telefoniranja držao je dva dana a obavljam od 15-60 poziva raznih duljina kroz dan. Za mene čisto OK...

 

Još moram dodati da sam i kolegi nakon svog nabavio model sa 32 Gb, a nećaku HongMi. Čekam da Xiaomi (po novome MI) izbaci tablet i uzimam... ;)

 

Evo ukratko, ako ima pitanja samo pišite. Nemam baš previše vremena ali poturditi ću se pogledati temu i što prije odgovoriti.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 22:14 (tfrlin).
 
4 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi MI-2S
tfrlin kaže...

Pozdrav,

 

neću se nadovezivati na ove poruke vezano uz narudžbu sa talijanskog webshopa, već želim samo dati svoja iskustva s mbitelom zainteresiranima za nabavku.

 

Mobitel imam sad preko 6 mjeseci. Razlog odluke za ovaj mobitel je bio slično kako je gore spomenuto što je mobitel kompaktnih (čitaj: ne prevelikih) dimenzija, a svejedno ima vrhunske komponente. Mane koje mu mogu spomenuti su da nema LTE podršku (uz cijene naših operatera ni ne mislim skoro...), nešto veća debljina u odnosu na današnje modele (cca. 10 mm prema današnjim 'šlankerima' od 7-8 mm...), kapacitivne tipke nisu osvijetljene (ja ih ionako uvijek napamet pritišćem), i drugo se ne mogu sjetiti... ;) U biti za mene ni jedan od ovih nedostataka ne predstavlja nedostatak ali sam ih svejedno spomenuo jer netko drugi ima drugačije mišljenje pa da se zna.

 

Dvije prednosti sam prije spomenuo, kompaktne dimenzije za korištenje jednom rukom, vrhunske komponente Snapdragon 600, 2 Gb RAMa, u mojoj 16 Gb verziji 8 MP kamera sa f2.0 blendom (verzija s 32 Gb ima 13 MP kameru sa blendom mislim f2.2), snima video u 1080p u 30 fps ili slow-motion 720p u 90 fps, odličan 4.3" ekran sa HD rezolucijom (poprilično dobra vidljivost i ljeti na suncu). Još se mora spomenuti i kvaliteta izrade, ništa ne škripi, nema nikakvih zazora (jednom je i skliznuo sa stola i pao... ;) ), jednostavno dok ga primite u ruku osjećate da je kompaktan, nije baš lagan i meni to daje takav dojam, ne uvija se... Još jedna specifična karakteristika je da ima dual OS, tj. na mobitelu postoje dvije OS particije. Mislim da je zbog toga nešto veće zauzeće ROMa od strane OSa, ali time kod updatea uvijek na onoj drugoj particiji imate backup sistem koji uvijek radi. Ako nešto krivo krene kod updatea jednostavno isključite mobitel, restartate u CWM i pokrenete particiju sa ROMom koji je dosad radio. Vrlo zgodna stvar. Drugo je da možete u CWMu uključiti 'TrueDualBoot' i tako na mobitelu u isto vrijeme imati dva nezavisna i različita OSa. Isprobao sam da sam na jednoj particiji imao MIUI a druga je bio KK, restart i odabir koji OS želite koristiti... :)

 

S ovim sam se mobitelom prvi puta susreo sa MIUIom i moram reći da sam oduševljen. Ima puno stvari koje su jednostavno jako dobro napravljene, ispolirane i nadohvat ruke. Npr samo na brzinu: treba vam svjetiljka, na ekranu za otključavanje samo pritisnuti i držati home tipku, znači od zaključanog telefona do svjetiljke u pola sekunde...; music player kod zaključanog telefona dva puta dodirnuti krug u sredini ekrana i imate osnovne komande music playera, kad ekran opet zaspi muzika i dalje ide, za promjenu pjesme samo jedan shake telefona...; recimo da imate propušteni poziv i primili ste SMS, već na ekranu za otključavanje imate informacije što je propušteno, u slučaju SMSa da idete dalje otključati telefon odmah vam se na 'desktopu' prikaže sadržaj poruke, možete poruku obrisati, zatvoriti ili odmah tipkati odgovor, ali to sve van aplikacije za poruke, ispod je 'desktop'... i dosta sličnih sitnica koje korištenje čine ugodnim. Inače je MIUI eye-candy, sve je lijepo posloženo, lijepo animirano. S tim specifikacijama mobitel jednostavno leti, nije mi se u pola godine desilo da bilo gdje išta zašteka a da i ne koristim killer, ostavljao sam sve svoje aplikacije koje koristim u memoriji danima (cca. 10-15 aplikacija, što sistemskih, što ostalih). A najbolje od svega je redoviti upatei ROMa. Ako ste na stable ROMu update je svaki mjesec, a od par mjeseci unazad sam na weekly ROMovima, update svakog petka ali iako nisu stable nisma ni jednom imao problema u korištenju, ništa ne šteka, nema FC... Jednostavno treba probati. Svakako preporučujem da isprobate i na drugim mobitelima ukoliko je vaš uređaj podržan...

 

Mobitel koristim u 'balance' battery modu za poslovne i privatne svrhe, a u ponudi su još 'high performance' i 'battery saving', non stop uključen 3G i WiFi, sinkronizacija jednog mail accounta i nekoliko foruma, GPS isključen, kamera i pozivi za poslovne potrebe, osvjetljenost ekrana na 2/3 i uređaj bez problema drži nakon punjenja navečer kroz noć, od ujutro do navečer i ovisno o upotrebi ima cca 1/3 baterije. Naravno da ako je napeto na poslu da mogu pojesti bateriju pozivima. Isprobao sam 'battery saving' mod i uz nešto manje telefoniranja držao je dva dana a obavljam od 15-60 poziva raznih duljina kroz dan. Za mene čisto OK...

 

Još moram dodati da sam i kolegi nakon svog nabavio model sa 32 Gb, a nećaku HongMi. Čekam da Xiaomi (po novome MI) izbaci tablet i uzimam... ;)

 

Evo ukratko, ako ima pitanja samo pišite. Nemam baš previše vremena ali poturditi ću se pogledati temu i što prije odgovoriti.

 

evo bas sam htio nekoga pitati za mišljenje o mobitelu i ti napisao pa valjda sve...di si naručio, koliko je trebalo da dođe i po kojoj cijeni? kako mu radi 3g mreža?ima li 900Mhz za 3g/h mrezu?ili 850Mhz?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi MI-2S
gardelac kaže...
evo bas sam htio nekoga pitati za mišljenje o mobitelu i ti napisao pa valjda sve...di si naručio, koliko je trebalo da dođe i po kojoj cijeni? kako mu radi 3g mreža?ima li 900Mhz za 3g/h mrezu?ili 850Mhz?

 

Kako se može vidjeti recimo na gsmareni mobitel za 3G ima 850/1900/2100. 900 MHz koristi Tele2, te sad kako je firma prešla na Tele2 na nekim mjestima nemam 3G, ali meni nije kritično...

 

Uzeo sam ga sa Benga (Banggood), u ono vrijeme me je koštao nešto manje od $400 a mislim da je sada cijena dosta niža. Svakom telefonu kroz neko vrijeme sam Xiaomi spusti cijenu a kasnije je izašao i Mi3 pa je i to opet snizi cijene kod resellera. Neznam sad točno ali mislim da se sad 16 Gb model može dobiti za malo više od $300. Treba pogledati trgovine...

 

Paket je putovao cca 2 tjedna iz Kine do Hrvatske i onda je skoro 3 tjedna bio na carini. Kad sam kolegi naručivao njegov isto tako je putovao malo više od 2 tjedna (bilo je vrijeme pred Božić) i oko 2 tjedna na carini. Žalosno da paket skoro brže prođe pola svijeta nego naši carinici obrade paket...

 

I još jedna stvar kod kupovine, u Kini ima dosta kopija Xiaomija, telefon je jako popularan. Tako ako neki shop značajno jeftiniji od ostalih trebalo bi pripaziti, mada može se desiti kod svakog... Zato kada paket stigne snimite otvaranje paketa pogotovo detalje koje ću sad navesti. Na originalnom Xiaomiju na leđima kutije ima jedna 'strugalica' i web adresa. Snimite taj kod, IMEI, i za svaki slučaj ostatak paketa da u transportu ne bi nešto bilo oštećeno. Onaj kod na strugalici treba unijeti na onoj web adresi i pojaviti će vam se broj upita za taj dotični kod. Ako je telefon original normalno da bi vam se trebao pojaviti zeleni broj 1, jer evo vi ste baš taj prvi koji je zatražio provjeru tog koda. U protivnom imate snimljeno i reklamacija selleru... Isto tako možete instalirati CPU-Z i provjeriti da li proc, memorija, GPU, rezolucija ekrana i senzori odgovaraju specifikacijama...

 

Ugodnu kupovinu želim, telefon vas sigurno neće razočarati ;)

 

Ja sada čekam da objave MI tablet (koji je već dugo dugo, predugo u najavi) koji ću svakako uzeti, te čekam da izađe obnovljeni Mi3s. Ako mu smanje dimenzije (kako je najavljeno) i eventualno poboljšaju specifikacije (kako je uvijek bio slučaj sa 's' varijantama) mogao bih i to uzeti u razmatranje.

 

Imaju još interesantnih stvari za pogledati, ali je neke teško nabaviti. Tu je 47" 3D tv koji tamo nije skup, ali selleri (pošto je to veliki paket) dosta nabace gore na cijenu za shipping, i za svoj profit... Imaju android TV boxeve, WiFi rutere, power bank 5200 i 10400 mAh sve tamo po smiješnim cijenama, samo je problem dobiti to ovamo... Posjetite mi.com i pogledajte. Od nedavno Xiaomi kreće u ekspanziju van matične Kine, u nekim (azijskim) zemljama su počeli prodaju, a najavljeno je još 10tak zemalja, nama najbliža Turska. Nadajmo se da će se uskoro naći i neka EU zemlja...

 

Nadam se da sam dao dovoljno dodatnih informacija. Ako ne samo tipkajte... ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.4.2014 21:30 (tfrlin).
13 godina
offline
Re: Xiaomi MI-2S
Jos uvijek nema mojih 239 eura na racunu, koliko sam i platio mobitel i jos neke druge stvari sa xiaomishop.it. Provjeravam stanje na racunu svako malo, ali nista. Sutra cu otici na banku pa cu vidjeti mogu li mi oni kako pomoci. Ovo je stvarno zalosno. Sad sam im poslao mail i sumnjam da ce odgovoriti. Narucio mob 18. travnja, 22. travnja su me refundali i rekli da ce novac stici za 3-4 dana. Od 22. proslo je sedam dana i jos nista. Ovi se ne javljaju na mail ni nista. Trgovina ravna nuli, na mailove ne odgovaraju. Jednostavno sam ocajan. Nikad nisam do sad imao problema s kupnjom preko neta. Izbjegavajte xiaomishop.it u sirokom luku.
12 godina
offline
Re: Xiaomi MI-2S
jurica_m kaže...
Jos uvijek nema mojih 239 eura na racunu, koliko sam i platio mobitel i jos neke druge stvari sa xiaomishop.it. Provjeravam stanje na racunu svako malo, ali nista. Sutra cu otici na banku pa cu vidjeti mogu li mi oni kako pomoci. Ovo je stvarno zalosno. Sad sam im poslao mail i sumnjam da ce odgovoriti. Narucio mob 18. travnja, 22. travnja su me refundali i rekli da ce novac stici za 3-4 dana. Od 22. proslo je sedam dana i jos nista. Ovi se ne javljaju na mail ni nista. Trgovina ravna nuli, na mailove ne odgovaraju. Jednostavno sam ocajan. Nikad nisam do sad imao problema s kupnjom preko neta. Izbjegavajte xiaomishop.it u sirokom luku.

Puno bolji savjet od boldanog je: Koristite Paypal pri online kupnji.

 

I mislim da ipak banka može djelovati u zaštiti i povratu tvojeg novca, samo će biti malo napornije od nekoliko klikova preko neta.

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
16 godina
offline
Xiaomi MI-2S

Ja sam naručio smartphone sa stranice www.ejiayu.it koji je na službenoj Jiayu stranici naveden kao ovlašteni distributer, sad sam primjetio da www.jiayu.it, www.xiaomishop.it i www.iocean.it imaju istog vlasnika, tvrtku Le Ali s. r. l. sa sjedištem u Napoliju, a koliko vidim vlasnici su još nekoliko web shop-ova, nadam se da nisu neki muljatori u pitanju, platio sam PayPal-om pa se nadam da neće biti puno zaje*ancije s povratom novca ako nešto pođe po zlu.

Mobitel koji sam naručio bi od sutra trebali početi isporučivati, iskreno se nadam da će tako i biti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi MI-2S

Ljudi, ali stranica xiaomishop.it je provjerena, placano paypalom, stigao mob za 3 dana, sve uredno cisto kao suza, iz prve ruke..

Greska je samo sto nije placeno paypalom, jer u tom slucaju i da ima problema, laganica diapute na paypalu i objasnis problem pare kod tebe za 48 sati.. Ovo je ipak transakcija preko banke i to je druga prica, s tim se osobno nikad u zivotu nisam susreo i nekako ni ne zelim takav nacin transakcije probati.. Kolega jurica je spomenuo da je s tom karticom kupovao preko amazona, ali amazon je ipak prica za sebe, njihova zastita korisnika, itd.. Ovo je privatni webshop.. A to su ipak dvije razlicite stvari..

Znanstvenici kazu: "Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.4.2014 20:21 (majdo).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Xiaomi MI-2S

Nije mi bila namjera optužiti ih za bilo što, ali eto, čovjek očito ima problema s njima, nadam se da će sve ipak proći u redu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi MI-2S
majdo kaže...

Ljudi, ali stranica xiaomishop.it je provjerena, placano paypalom, stigao mob za 3 dana, sve uredno cisto kao suza, iz prve ruke..

Greska je samo sto nije placeno paypalom, jer u tom slucaju i da ima problema, laganica diapute na paypalu i objasnis problem pare kod tebe za 48 sati.. Ovo je ipak transakcija preko banke i to je druga prica, s tim se osobno nikad u zivotu nisam susreo i nekako ni ne zelim takav nacin transakcije probati.. Kolega jurica je spomenuo da je s tom karticom kupovao preko amazona, ali amazon je ipak prica za sebe, njihova zastita korisnika, itd.. Ovo je privatni webshop.. A to su ipak dvije razlicite stvari..

majdo, prije samog plaćanja moral sam unijeti sigurnosni kod ZABA-e koji se nađe u m-tokenu Zagrebačke banke ili putem e-zaba-e. Tako da je to siguran put. Problem je do ove stranice xiaomishop.it. Da se bar ispričaju i udostoje odgovorit. To je ono što me najviše živcira, ta njihova neprofesionalnost.

12 godina
offline
Re: Xiaomi MI-2S

Kazem, nisam nikad koristio takav vid placanja i zato neznam kakva je procedura i koliko je to sigurno.. Zato najbolje u banku i da ti osobni bankar kaze kakva je situacija s odlazni/dolaznim transakcijama.. 

Znanstvenici kazu: "Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
13 godina
offline
Xiaomi MI-2S
Nemoj više čekati,otiđi do banke i vidi sa njima koji je danji postupak za povrat,jer več je trbalo biti na računu da su uplatili,pa ne šalju lovu po golubu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi MI-2S
jurica_m kaže...
majdo kaže...

Ljudi, ali stranica xiaomishop.it je provjerena, placano paypalom, stigao mob za 3 dana, sve uredno cisto kao suza, iz prve ruke..

Greska je samo sto nije placeno paypalom, jer u tom slucaju i da ima problema, laganica diapute na paypalu i objasnis problem pare kod tebe za 48 sati.. Ovo je ipak transakcija preko banke i to je druga prica, s tim se osobno nikad u zivotu nisam susreo i nekako ni ne zelim takav nacin transakcije probati.. Kolega jurica je spomenuo da je s tom karticom kupovao preko amazona, ali amazon je ipak prica za sebe, njihova zastita korisnika, itd.. Ovo je privatni webshop.. A to su ipak dvije razlicite stvari..

majdo, prije samog plaćanja moral sam unijeti sigurnosni kod ZABA-e koji se nađe u m-tokenu Zagrebačke banke ili putem e-zaba-e. Tako da je to siguran put. Problem je do ove stranice xiaomishop.it. Da se bar ispričaju i udostoje odgovorit. To je ono što me najviše živcira, ta njihova neprofesionalnost.

Jesi dobio povrat? Ili da tog dobavljača stavimo na crnu listu?

13 godina
offline
Re: Xiaomi MI-2S
honda_zg kaže...

Jesi dobio povrat? Ili da tog dobavljača stavimo na crnu listu?

Jesam, dobio sam povrat novaca. Sve je prošlo u redu, hvala Bogu. Javim se kroz nekoliko dana s detaljima.

13 godina
offline
Re: Xiaomi MI-2S
Ekipo, samo da kazem da sam dobio povrat novaca tek nakon sto sam kontaktirao njihovu talijansku banku koja mi je izasla u susret kad sam im poslao potvrdu o uplati. Isto tako, isao sam u Zagrebacku banku koji su se potom culi s Bancom Sella-om preko koje idu transakcije i za par dana su me obavijestili da mi je novac na kartici.
U medjuvremenu je MI3 pojeftinio pa sam preko njihove stranice prosli tjedan narucio MI3 koji mi je stigao upravo danas. Znaci, mozete narucivati preko njihove stranice, ali naoruzajte se strpljenjem i njihovom jako losom komunikacijom jer ako imate nesto za pitati ih, odgovori kasne po par dana, a moze se desiti da vam kupovina prvi puta nije prosla, kao i meni, ali zato je drugi puta bilo uspjesno.
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi MI-2S

jeli plaćam nekakvu carinu ili porez ako naručim mob iz talijanskog shopa-a (xiaomishop.it)

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi MI-2S

Ne, samo ono sto pise tamo kao finalna cijena prije placanja, plus ti je salju DHL-om, kod tebe je mob za 3-4 dana..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice