Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

poruka: 65
|
čitano: 17.176
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

Pozdrav,

 

Kao što piše u naslovu, dvoumim se izmedju ova 2 telefona. Cijenovno su isti, 460 €. Pa ako može pomoć + objasnjenje, odnosno koja je razlika izmedju njih. Hvala

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

Imam isti problem samo sto se ja dvoumim izmedu Mi 10T i Huawei P40 (google servisi su rijeseni tako da to nije problem)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

Oba mobitela dolaze s dobrim kamerama koje podržavaju OIS (Optical image stabilization), imaju jake komponente i kinezi su 

Jedina razlika koji me djeluje kao presudna (izuzev Googlea kod P40, tj manjka istog) je ekran; Mi10T pro ima IPS LCD s 144 hz refresh rateom (navodno najbolji IPS LCD na tržištu, probao sam telefon i ekran je stvarno izvrstan) i  odličan OLED ekran s 60 hz refresh rateom koji ima pak življe boje i"deep blacks.

Baterija je bolja na MI10T pro (5000mAh) u odnosu na 4200mAh kod P40, s time da IPS LCD vjerojatno troši nešto više.

+MI10t ti ima MEMC (soap opera efekt) kad gledaš Netflix, You Tube  i ostale streaming kanale.

 

Što god izabereš, mislim da nećeš pogriješiti 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 13:12 (Brki1994).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
Brki1994 kaže...

Oba mobitela dolaze s dobrim kamerama koje podržavaju OIS (Optical image stabilization), imaju jake komponente i kinezi su 

Jedina razlika koji me djeluje kao presudna (izuzev Googlea kod P40, tj manjka istog) je ekran; Mi10T pro ima IPS LCD s 144 hz refresh rateom (navodno najbolji IPS LCD na tržištu, probao sam telefon i ekran je stvarno izvrstan) i  odličan OLED ekran s 60 hz refresh rateom koji ima pak življe boje i"deep blacks.

Baterija je bolja na MI10T pro (5000mAh) u odnosu na 4200mAh kod P40, s time da IPS LCD vjerojatno troši nešto više.

+MI10t ti ima MEMC (soap opera efekt) kad gledaš Netflix, You Tube  i ostale streaming kanale.

 

Što god izabereš, mislim da nećeš pogriješiti 

a sta je sa P30 pro? Pitao sam razliku izmedju mi 10t pro i p30 pro :)

takodjer, koliko sam vidio mi 10t pro nema always on display opciju, a p30 ima.

7 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

E sorry, cijeli dan sam u brojkama pa nisam primjetio 

U ovom slučaju ja bih išao na Mi10T Pro, procesor je bolji, podrška za 5G je tu i 144 hz refresh rate je meni osobno prednost nad 60 hz makar to bio i OLED (možeš staviti smaniti i refresh rate), a i sam telefon je noviji.

Ako možeš za manju lovu isposlovati ili dobiti P30 Pro, ugrabi njega. 

Oba telfona su super pa ti je win-win 

I want to believe
6 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
Brki1994 kaže...

E sorry, cijeli dan sam u brojkama pa nisam primjetio 

U ovom slučaju ja bih išao na Mi10T Pro, procesor je bolji, podrška za 5G je tu i 144 hz refresh rate je meni osobno prednost nad 60 hz makar to bio i OLED (možeš staviti smaniti i refresh rate), a i sam telefon je noviji.

Ako možeš za manju lovu isposlovati ili dobiti P30 Pro, ugrabi njega. 

Oba telfona su super pa ti je win-win 

 a sta je sa always on display opcijom za mi 10t pro? Da li je ima? Za P30 znam da ima

13 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
Nema, jer ima LCD ekran.

Imam 10t pro već par tjedana, odličan mobitel, baterija traje i traje. Prije par dana stigao Android 11.
Jedini minus za sada je taj čudnovati proximity sensor koji se zna ponekad čudno ponašati kod poziva (izgleda da je bug).
bunch
6 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
bunch kaže...
Nema, jer ima LCD ekran.

Imam 10t pro već par tjedana, odličan mobitel, baterija traje i traje. Prije par dana stigao Android 11.
Jedini minus za sada je taj čudnovati proximity sensor koji se zna ponekad čudno ponašati kod poziva (izgleda da je bug).

 hvala, a s obzirom da posjedujem Huawei telefon i huawei watch GT, da li ću imati problema oko konekcije sa satom ako uzmem Xiaomi,s obzirom da su 2 razlicita brenda

12 godina
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

P30 Pro zbog ekrana i kamere. LCD na flagshipima je prolazio 2015e, ne sada

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
alleinichev kaže...
bunch kaže...
Nema, jer ima LCD ekran.

Imam 10t pro već par tjedana, odličan mobitel, baterija traje i traje. Prije par dana stigao Android 11.
Jedini minus za sada je taj čudnovati proximity sensor koji se zna ponekad čudno ponašati kod poziva (izgleda da je bug).

 hvala, a s obzirom da posjedujem Huawei telefon i huawei watch GT, da li ću imati problema oko konekcije sa satom ako uzmem Xiaomi,s obzirom da su 2 razlicita brenda

 

Koristim Xioami Poco X3 (prethodno Mi9t pro) s Huawei watch GT2 i nemam nikakvih problema. Konekcija se ne ruši i apliakcija uredno radi.

 

maks0806 LCD je na flagshipu dobar samo ako je stvarno kvalitetan LCD s vjernim bojama i dobrim kontrastom. Mi10t ima jako kvalitetan LCD koji bez problema parira jeftinim AMOLED-ima, a jedini grijeh LCD-a će uvijek biti "siva" crna.

Osobno i ja preferiram AMOLED, ali i LCD ima svoju publiku.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 14:46 (Brki1994).
12 godina
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

Ma joj, kupio sam Mi10t pro. Nakon AMOLED-a kao da je staklo debelo metar - točka dodira palca i sam ekran su dalje nego kod mobitela sa Amoledom. Boje nikakve, svjetlina (max i min), refleksija isto.

U mraku sam išao na Grmoščicu slikati zapad Zagreba sa frendovima sa Pocom F2 i S9. U usporedbi s ova dva slika izgleda bijedno jer je ekran bijedan.

Oko rubova ekrana "curi" osvjetljenje. Neka je super za LCD, ali nedvojbeno je drugorazredan naspram amoleda, prešao sam sa Mi8-ice na njega, dašak razočaranja odmah nakon paljenja, nije to to jebiga.

A Amoledi ain't getting much worse than those in Mi8. Prodaju Mi10t jeftino zbog toga... Čovječe pa nema ni wireless charging. Direktor mi ima P30 Pro i kolikogod mrzim Hawaii, fotke masu bolje radi, više premium uređaj sa odličnim ekranom.

 

To je ujedno i bio razlog zašto sam ga se odmah riješio i uzeo Mi10 koji je kao da je 2 klase iznad samo zbog ekrana.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 18:38 (maks0806).
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
maks0806 kaže...

Ma joj, kupio sam Mi10t pro. Nakon AMOLED-a kao da je staklo debelo metar - točka dodira palca i sam ekran su dalje nego kod mobitela sa Amoledom. Boje nikakve, svjetlina (max i min), refleksija isto.

U mraku sam išao na Grmoščicu slikati zapad Zagreba sa frendovima sa Pocom F2 i S9. U usporedbi s ova dva slika izgleda bijedno jer je ekran bijedan.

Oko rubova ekrana "curi" osvjetljenje. Neka je super za LCD, ali nedvojbeno je drugorazredan naspram amoleda, prešao sam sa Mi8-ice na njega, dašak razočaranja odmah nakon paljenja, nije to to jebiga.

A Amoledi ain't getting much worse than those in Mi8. Prodaju Mi10t jeftino zbog toga... Čovječe pa nema ni wireless charging. Direktor mi ima P30 Pro i kolikogod mrzim Hawaii, fotke masu bolje radi, više premium uređaj sa odličnim ekranom.

 

To je ujedno i bio razlog zašto sam ga se odmah riješio i uzeo Mi10 koji je kao da je 2 klase iznad samo zbog ekrana.

 

 

 ne mozes wireless charging uzeti toliko za zlo. Isto tako, po tebi ispade da mi 10t pro ne valja nikako, sto mi je nekako nemoguce s obzirom sa kakvim karakteristikama raspolaze

14 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
maks0806 kaže...

Ma joj, kupio sam Mi10t pro. Nakon AMOLED-a kao da je staklo debelo metar - točka dodira palca i sam ekran su dalje nego kod mobitela sa Amoledom. Boje nikakve, svjetlina (max i min), refleksija isto.

U mraku sam išao na Grmoščicu slikati zapad Zagreba sa frendovima sa Pocom F2 i S9. U usporedbi s ova dva slika izgleda bijedno jer je ekran bijedan.

Oko rubova ekrana "curi" osvjetljenje. Neka je super za LCD, ali nedvojbeno je drugorazredan naspram amoleda, prešao sam sa Mi8-ice na njega, dašak razočaranja odmah nakon paljenja, nije to to jebiga.

A Amoledi ain't getting much worse than those in Mi8. Prodaju Mi10t jeftino zbog toga... Čovječe pa nema ni wireless charging. Direktor mi ima P30 Pro i kolikogod mrzim Hawaii, fotke masu bolje radi, više premium uređaj sa odličnim ekranom.

 

To je ujedno i bio razlog zašto sam ga se odmah riješio i uzeo Mi10 koji je kao da je 2 klase iznad samo zbog ekrana.

Pričaš gluposti i neistine kad je u pitanju display.

Postoje dva razloga zašto si imao ili imaš takav dojam.

Prvi je da ti je lcd na tom tvom telefonu defektan, a drugi je da se nisi poigrao u postavkama za shemu boja, te stavio napredno i nakon toga odabrao prikazivanje cijelog sadržaja zaslona u najširoj mogućoj skali boja.

Evo, imam kraj sebe i Mi9 i Mi10T PRO i najveća razlika je u svjetlini, ali totalno nebitno, jer ionako nemam potrebu gurat 100% osvjetljenje, eventualno na teškom suncu.

Iako je i meni Mi10T PRO bi meh out of the box po tom pitanju.

 

Dakle, opet kažem, pričaš gluposti.

A isto potvrđuje svaki recenzent ovog telefona.

Kad je display u pitanju, nema greške, definitivno najbolji lcd koji sam koristio.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2021 10:30 (zabranjeniples).
10 godina
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

Preporucate P30 PRO zbog ekrana, a meni je bas ekran jedan od slabijih strana tog moba.

Specifikacije mu zvuce dobro, a realno se radi o vrlo prosjecnom panelu, meni osobno vrlo los.

 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

U godinu i pol dana s p30p nisam imao nikakvih problema

s radom telefona ni u kojem smislu, jedini nedostatak naspram danasnjih telefona nema 90-120hz i sto je 1080p ekran je izuzev toga

bio dobar, vidljiv na direktnom suncu i ono najbolje

mob mi se manje pregrijavao nego ova smeca na snapdragonu i exynosu. Kod mi10t pro mi je jedini minus ips lcd.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

Display na Mi10T PRO je odličan i nije nikakav minus.

Dal je oled bolji, je, ali definitivno ne u tolikoj mjeri kako se pokušava prikazat.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

Opet ću ponoviti, probao sam Mi10T pro i panel je za LCD izvrstan. Crne su dovoljno crne, boje su šarene, odaziv je super + 144 hz refresh rate s mogućnošću adaptiveSynca i ništa ti više par godina ne treba 

Ako je na jednom budget Pocu x3 lcd iznenađujuče dobar, kakav je tek viši segment 

I want to believe
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

Ako jedan dio moba mora biti dobar, to je display, a za mob tog ranga je ovaj sramotan. Sve te specke se prikazuju na onom što smo prerasli na flagshipima prije 5 godina. Imao oba, meni nema dileme. Tko je imao oba u ruci ili nešto slično znat će o čemu pričam, tko nije pisat će postove poput ovih gore :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 23:33 (maks0806).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

eo imam Huawei Mate 20 Pro sa 2K Amoledom i ekran je bomba, ALI je taj isti mobitel dobio burn in na ekranu i nakon godinu i pol sam ga dao zamijeniti

dok sam cekao na popravak kupio sam Mi 10T Pro i ekran je LCD, i mozda je slabija kvaliteta, ali mi je drazi jer je 144HZ i jer je ravan npr, i ne izgleda kao da je mob star 5g i te gluposti, nista mu ne fali

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
maks0806 kaže...

Ako jedan dio moba mora biti dobar, to je display, a za mob tog ranga je ovaj sramotan. Sve te specke se prikazuju na onom što smo prerasli na flagshipima prije 5 godina. Imao oba, meni nema dileme. Tko je imao oba u ruci ili nešto slično znat će o čemu pričam, tko nije pisat će postove poput ovih gore :)

 Baljezgaš, P30p nije ništa falilo. Niti njemu, niti njegovom ekranu.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
12 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
bloodborne kaže...
maks0806 kaže...

Ako jedan dio moba mora biti dobar, to je display, a za mob tog ranga je ovaj sramotan. Sve te specke se prikazuju na onom što smo prerasli na flagshipima prije 5 godina. Imao oba, meni nema dileme. Tko je imao oba u ruci ili nešto slično znat će o čemu pričam, tko nije pisat će postove poput ovih gore :)

 Baljezgaš, P30p nije ništa falilo. Niti njemu, niti njegovom ekranu.

 Pročitaj po kojem mobu serem iz gornjeg posta!

 Taman sam sa direktorom bio u Jasenovac na neke nadzore radova išao, a on ima P30p, pa smo kasnije stavljali slike na server otamo. Do tog trenutnka sam mislio da je samo ekran toliko jadan u usporedbi s njim, ali da će kamera pokazati bolje rezultate kad se stavi na komp. 

 Malo morgen...

 

Recenzenti to uvijek pokušavaju lijepo politički upakirati da nemaju hejt sa neke strane, i to je ok, ali moramo biti realni što kolega iznad nije, a činjenica je da su im ekrani jednostavno dva svijeta različita

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 9:24 (maks0806).
4 godine
protjeran
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
maks0806 kaže...
bloodborne kaže...
maks0806 kaže...

Ako jedan dio moba mora biti dobar, to je display, a za mob tog ranga je ovaj sramotan. Sve te specke se prikazuju na onom što smo prerasli na flagshipima prije 5 godina. Imao oba, meni nema dileme. Tko je imao oba u ruci ili nešto slično znat će o čemu pričam, tko nije pisat će postove poput ovih gore :)

 Baljezgaš, P30p nije ništa falilo. Niti njemu, niti njegovom ekranu.

 Pročitaj po kojem mobu serem iz gornjeg posta!

 

 

 pa posto si napisao poput ovih, a ne ovog gore zakljucio sam p30p :D
 po meni jedina prednost koju mi10tp naspram p30p ima je 144hz ekran i 5g
 sve ostalo mi je vise na strani p30p. :D

14 godina
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

Opet kažem, pričate gluposti.

Koristio sam uglavnom telefone s oledom u zadnje vrijeme, od Huaweia, S serije, OP-a i opet kažem, display na Mi10T PRO je odličan display.

Ili ga niste podesili kako treba, ili je/bio defektan ili nemate/niste imali ovaj telefon.

 

I opet kažem, trenutno kraj sebe imam Mi9 i Mi10T PRO i najprimjetnija razlika je u svjetlini.

Onaj tko voli koristit display na 100% i da mu sve blješti, taj će osjetit razliku.

Ova priča sa bojama je smijurija, jer nakon par klikova u postavkama, razlika od out of the box je ogromna.

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
bloodborne kaže...
maks0806 kaže...
bloodborne kaže...
maks0806 kaže...

Ako jedan dio moba mora biti dobar, to je display, a za mob tog ranga je ovaj sramotan. Sve te specke se prikazuju na onom što smo prerasli na flagshipima prije 5 godina. Imao oba, meni nema dileme. Tko je imao oba u ruci ili nešto slično znat će o čemu pričam, tko nije pisat će postove poput ovih gore :)

 Baljezgaš, P30p nije ništa falilo. Niti njemu, niti njegovom ekranu.

 Pročitaj po kojem mobu serem iz gornjeg posta!

 

 

 pa posto si napisao poput ovih, a ne ovog gore zakljucio sam p30p :D
 po meni jedina prednost koju mi10tp naspram p30p ima je 144hz ekran i 5g
 sve ostalo mi je vise na strani p30p. :D

 I treba biti, jer je objektivno bolji mob originalno napravljen za duplo veću cijenu

zabranjeniples kaže...

Opet kažem, pričate gluposti.

Koristio sam uglavnom telefone s oledom u zadnje vrijeme, od Huaweia, S serije, OP-a i opet kažem, display na Mi10T PRO je odličan display.

Ili ga niste podesili kako treba, ili je/bio defektan ili nemate/niste imali ovaj telefon.

 

I opet kažem, trenutno kraj sebe imam Mi9 i Mi10T PRO i najprimjetnija razlika je u svjetlini.

Onaj tko voli koristit display na 100% i da mu sve blješti, taj će osjetit razliku.

Ova priča sa bojama je smijurija, jer nakon par klikova u postavkama, razlika od out of the box je ogromna.

 

Svakim ovakvim postom gubiš ikakav kredibilitet. Nikako nećeš namjestiti boje ko na dobrom amoledu, crna je uvijek UVIJEK ružna siva, ekran se doima dalje nego na oledima, backlight bleed itd. Da je SAMO svjetlina misliš da ne bi R&D-ali LCD-e da su svjetliji? Ograničenja su u tehnologiji, s razlogom su svi prešli na Amolede tko želi da se njihov flagship ozbiljno shvati. Zato i je Mi10t pro izašao jer je Mi10 sa svojim fenomenalnim ekranom bio preskup. Izbacili dobar haptic, wireless charge i stavili ekran dostojan Redmi serije. 

 

Jesu li postigli dobar kompromis, imho nikako, nekome je k, ali uspoređivati P30p ekran i taj nećeš na forumu sa tech entuzijastima :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 9:33 (maks0806).
7 godina
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

To ti je kada ekipu navikneš na oversaturated boje na AMOLED-u pa im sve izgleda blijedo i isprano 

Uostalom svaki AMOLED  s kojim sam imao doticaj bilo osobno bilo preko nekoga je nakon godinu-godinu i po-dvije požutio pa mi to ustvari boje čini još više preizraženima. 

Sa LCD-ima iako nisu savršen, nemm tih problema niti sam ikad imao problema sa bleedom ili defektnim pikselima (osim ako od živaca ne bih nabio mobitel u pod ofc )

Pa svaki TV i monitor danas dolazi sa užasnom out of box kalibracijom generalnih postavki pa ih je potrebno podešavati.

 

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

Nisu samo boje, možeš i to potpuno podesiti po izboru, nego svi nabrojani faktori. Nije da je LCD neupotrebljiv, ali postoji cjenovni segment za to, a taj segment nije 600 eura u 2021-oj...

200 cca

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 9:37 (maks0806).
14 godina
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro
maks0806 kaže...

 Ja gubim kredibilitet, kod koga, kod tebe ?

Vrati se unazad i pročitaj postove kako spada.

Nigdje nisam rekao da je lcd bolji/isti ili nešto slično, ali isto tako nisam rekao ni da je škart, jer to nije istina.

Ovaj lcd je najbolji lcd kojeg sam vidio na telefonu, samo ga treba podesit kako treba, jer out of the box nije podešen na najšru skalu boja.

Što ti tu nije jasno ?

Oled je bolji i to nije upitno, ali definitivno ni blizu kao što ti pokušavaš prikazat, pogotovo u nekom srednjem cjenovnom rangu.

Ovdje je Xiaomi napravio odličan posao po pitanju displaya, tim više jer dolazi sa 144hz, a tu je razlika itekako vidljiva, osim ako si slabog vida.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 9:48 (zabranjeniples).
4 godine
protjeran
offline
Re: Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

ma kolega ja osobno ni ne mislim da je njegov ekran loš,
ali opet kažem ja nakon amoleda se više nebi vratio na ips lcd.

jednostavno stvar osobne preference.

jos jedna nelosa stavka za uzet u obzir je velicina i gramaza telefona
nakon p30p sam uzeo foco f2 pro jako brzo zakljucio da telefon nije za mene
i uzeo s20+ i ono što sam primjetio je to da mi je sa p30p bilo jedno 10x
lakše baratat s jednom rukom recimo nego sto mi je sad sa s20+

a s20+ je i nešto lakši od p30p i sad gledam jedan mi10t pro
koji je isto tako veci od p30p kao i s20+ ali je i znatno tezi od obojice.
a tim dvjema stvarima nisam pridodavao toliko paznje dok telefoni
nisu poceli ici preko 6".

 

evo cak ti i mogu reci da uz ips ekran, tezina je isto bila faktor koji
me odbio jer kad ti taj telefon primis u ruku imas osjecaj kao da drzis
manju ciglu. i to cesto primjetio kod xiaomijevih telefona nisu bas lagani
a kazem dok ne dodes u neku slicinu situaciju cak se ni ne obazires na to

dok ti ne pocne smetati u radu.

po meni kolegi je najbolje otici negdje gdje su telefoni izlozeni preprckati po njima
sve tezina, ekran na max rezu, svjetlinu itd, poigrat se malo, multitaskat i onda
presudit koji i zasto. i kao sto je kolega iznad tebe napisao p30p mozda je danas
malo oudated po nekim stvarima, ali je i dalje flagship dok je mi10tp iako dobar telefon
i dalje mid ranger.

7 godina
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

Ako je sve kvalitetno odrađeno na nekom uređaju i onda na njega staviš "inferironiju" vrstu panela koji je ustvari najbolji u klasi za koji bi nakon 2 dana zaoravio da li je AMOLED ili IPS, što je tu loše? 

Pogledaj samo jednu firmu u obliku jabuke koja u low end uređaje koji dođu kao high end trpa IPS LCD koji je kvaliteta i ljudima to očito ne smeta. Čak je Apple publika manje zahtjeva nego ona na androidu 

Opet ću ponoviti da i sam preferiram AMOLED, ali nemam ništa protiv LCD-a u takvom uređaju ako je vrhunski odrađen. Razlika između lošeg i dobrog LCD-a još je više izražena nego razlika imeđu lošeg i dobrog AMOLED-a.

Prisjeti se tam oranih 2010tih kada je dio telefona ima TFT panel, dok su high end uređaji imali IPS LCD. Razlika je bila dramatična.

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi MI 10T pro ili Huawei P30 Pro

Ma sve 5, svatko ima svoj ukus i kupuje za svoje novce što želi, što je sasvim realno, u redu i pošteno.

Ali tvrdit da je ovaj display loš, samo zato što je lcd, smijeh.

Može ti se ne sviđat, možeš ga ne kupit radi svojih razloga, možeš preferirat nešto treće, ali loš sigurno nije ni blizu.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice