[Tutorial] Samsung GT S5230 flash

poruka: 233
|
čitano: 135.771
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash

tako je i kod mene bilo , nije ti uredu nesto sa portom prikljuci mob na drugi port

14 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] Samsung GT S5230 flash

ovo se pojavi kada prikljucim mob na komp.... vjerovatno ga zbog toga nece pronaci na port search

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash

Najbrzi,ja sam sama nekako na drugi nacin flesovala i vratila orifinalni firmware....madjutim,imam jedan problem,kada sam menjala originalni i ubacila neki iphone,kamera je prestala da mi radi....i kada sam vratila originalni,ista je prica,ne funkcionise....kad pokusam da pokrenem kameru,pise mi: "kamera neuspesna".Osim kamere,sve ostalno normalno radi...da li znas u cemu je problem,da li moze da se resi?I naravno,da li mozes da mi pomognes?Hvala ti u napred puno!Vec sam ti slala privatne poruke,ali nesto nije ok....ili ti ne odg ili ja nesto ne radim kako treba...nova sam ovde pa se i ne snalazim bas najbolje.{#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2011 15:31 (anchi88).
16 godina
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
anchi88 kaže...

Najbrzi,ja sam sama nekako na drugi nacin flesovala i vratila orifinalni firmware

Samim vraćanjem originalnog firmware sve se vraća na tvorničke postavke, međutim probaj u samom uređaju vratiti tvorničke postavke. Ako ne uspije, probaj napraviti flash po mome tutorijalu a ne "nekako na drugi nacin flesovala"! Pokušaj i javi. LP

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash

Najbrzi,bojim se da opet flashujem pa opet nesto ne bude ok.Kad bi bio ti tu da mi pricas korak po korak,bilo bi mi lakse,ali nikako da budes on line kad i ja....{#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2011 11:30 (anchi88).
16 godina
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
anchi88 kaže...

Najbrzi,bojim se da opet flashujem pa opet nesto ne bude ok.Kad bi bio ti tu da mi pricas korak po korak,bilo bi mi lakse,ali nikako da budes on line kad i ja....{#}

Dodaj me na MSN ili skype pa ćemo se sve dogovoriti. Poslao sam ti u PP e-mail i skype name.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2011 14:11 (Najbrži).
13 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] Samsung GT S5230 flash

Najbrži, CAR si. Sve super radi,stavio blackberry temu i oduševljen sam!!{#}

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
[Tutorial] Samsung GT S5230 flash

Imali tko frimeware od t-mobilea,koji je išao na mobitelu u 9mjesecu 2010te?

Ili neki približan da ovi u t-mobileu nebih mogli primjetiti ako bih imao kvarova?

 

 

edit

našao,no ima novi problem :D,stavim prvo ona xmeil pa patch gore i ono bjeli ekran kad se upali,a prije je sve radilo,probam ponovno pa javim.

 

 

edit2

Trebam upute kako da napravim da mi je sve crno,umjesto one zelene/crvene teme.

 

edit3

cjelo vrjeme mi bjeli ekran pokazuje,đabe je pokušavat,neznam zašto a prije sve radilo.

Tata, tata zašto baka trći cik cak? -Šuti sine i dodavaj metke.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2011 17:17 (kruskar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
kruskar kaže...
bla bla bla

Nakon 9.-og koraka, UPALITE mob i namjestite da Vas mobitel pita kako želite spojiti mob kada ga ukopčate preko USB-a na komp, te ga potom spojite na komp odabirući "MEDIA PLAYER" i prebacite mapu "Res". POSLIJE toga napravi MXEIL2 PATCH.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
16 godina
offline
[Tutorial] Samsung GT S5230 flash

Ima netko da bi prodavao svoj S5230?

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
Najbrži kaže...

Ima netko da bi prodavao svoj S5230?

Koliko daješ? Star 1 godinu(31.8 ili 1.9 puni godinu dana),t-mobile nema znakova korištenja folija na ekranu,zaštitna guma,baterija 5 dana traje,mobitel kao iz kutije izvađen,sva ambalaža od igle do lokomotive kako bi rekao narod.

Garancija još 1 godina normalno,sve perfektno,novi frimeware od mexeila s HTC Temom.Čak bih ga mjenjo,nudim GTS5230 A verzija za GTS5230 W ili GTS5233W verziju.Ove verzije koje ja tražim imaju WiFi.

 

 

edit

uz njega ide paket folija za ekran još 4komada+1 na mobitelu,silikonska zaštita,micro SDHC 4gb,to ja dajem gratis.

http://www.bug.hr/forum/topic/racunala/procjena-konfepogledajte/112473.aspx?page=0&jumpto=2192724&sort=asc&view=flat
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2011 23:42 (kruskar).
16 godina
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
kruskar kaže...
Najbrži kaže...

Ima netko da bi prodavao svoj S5230?

bla bla bla

Nudim 300kn. Prošle godine i ove godine u 2 mjesecu sam uzeo isti mobitel svaki puta za 250kn. Pošto imaš dodatne opreme nudim 300kn.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2011 13:59 (Najbrži).
13 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] Samsung GT S5230 flash

Zna li neko imal kakvih novih tema i tih zafrkancija za s5230...................pozz

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
devil111 kaže...

Zna li neko imal kakvih novih tema i tih zafrkancija za s5230...................pozz

Stavio sam ove teme, ali za nove nisam provjeravao odkako sam napravio temu. Moje mišljenje je da nema, ipak je to "dummy-phone".

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash

joj ne znam da li ima gdje da se skine ovaj mod http://www.veengle.com/s/BAT-55230.html treci u prvom redu..........pozz

 

12 godina
offline
[Tutorial] Samsung GT S5230 flash

Pozdrav,  registrirao sam se iskljucivo radi patchiranja mobitela, tako da me zanima par stvari.
Imam: GTs5230>PC<
           V1 #13-2

Firmware: S5230RFII1

(kamera 3.2 mega pixels)

Ono sto me zanima da li je moguce patchati ovu verziju, skinuo sam iphone 4 mod pa bi ga htio install, takodjer bi htio imati i wifi podrsku.
Mobitel je star 2 godine , tako da nevjerujem da je ovo neka nova verzija moba.
Veliki pozdravi, zahvaljujem unaprijed na odgovorima.
Luka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
Luka123 kaže...

Firmware: S5230RFII1

Ono sto me zanima da li je moguce patchati ovu verziju, skinuo sam iphone 4 mod pa bi ga htio install, takodjer bi htio imati i wifi podrsku.
Mobitel je star 2 godine , tako da nevjerujem da je ovo neka nova verzija moba.
Veliki pozdravi, zahvaljujem unaprijed na odgovorima.
Luka.

Dobrodošao na BUG forum.

  • Moguće je flash-ati tu verziju.
  • Da bi instalirao iPhone temu, moraš prvo napraviti flash mobitela na firmware S5230MXEIL2
  • WIFI podršku ima samo S5230W mobiteli [W znači da podržava wi-fi, ako nema tu oznaku znači da ti mobitel nema niti može imati wi-fi]
LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2011 10:35 (Najbrži).
12 godina
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
Najbrži kaže...
Luka123 kaže...

Firmware: S5230RFII1

Ono sto me zanima da li je moguce patchati ovu verziju, skinuo sam iphone 4 mod pa bi ga htio install, takodjer bi htio imati i wifi podrsku.
Mobitel je star 2 godine , tako da nevjerujem da je ovo neka nova verzija moba.
Veliki pozdravi, zahvaljujem unaprijed na odgovorima.
Luka.

Dobrodošao na BUG forum.

  • Moguće je flash-ati tu verziju.
  • Da bi instalirao iPhone temu, moraš prvo napraviti flash mobitela na firmware S5230MXEIL2
  • WIFI podršku ima samo S5230W mobiteli [W znači da podržava wi-fi, ako nema tu oznaku znači da ti mobitel nema niti može imati wi-fi]

Hvala puno, uspjesno sam install sve, mada sam stavio htc theme, iphone mi nije pasala :)

13 godina
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
Najbrži kaže...
Luka123 kaže...

Firmware: S5230RFII1

Ono sto me zanima da li je moguce patchati ovu verziju, skinuo sam iphone 4 mod pa bi ga htio install, takodjer bi htio imati i wifi podrsku.
Mobitel je star 2 godine , tako da nevjerujem da je ovo neka nova verzija moba.
Veliki pozdravi, zahvaljujem unaprijed na odgovorima.
Luka.

Dobrodošao na BUG forum.

  • Moguće je flash-ati tu verziju.
  • Da bi instalirao iPhone temu, moraš prvo napraviti flash mobitela na firmware S5230MXEIL2
  • WIFI podršku ima samo S5230W mobiteli [W znači da podržava wi-fi, ako nema tu oznaku znači da ti mobitel nema niti može imati wi-fi]

Da se prepraviti navedeni mobitel,uzme se matična od S5230W ili S5233W(iste su ploče na sva 3 moba) i stavi se u S5230 i to je to.

http://www.bug.hr/forum/topic/racunala/procjena-konfepogledajte/112473.aspx?page=0&amp;amp;jumpto=2192724&amp;amp;sort=asc&amp;amp;view=flat
16 godina
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
kruskar kaže...

Da se prepraviti navedeni mobitel,uzme se matična od S5230W ili S5233W(iste su ploče na sva 3 moba) i stavi se u S5230 i to je to.

Ak' je netkome toliko potreban wi-fi na tom dummy-phone-u nek' to i napravi, ali mislim da je neisplativo.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
13 godina
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
Najbrži kaže...
kruskar kaže...

Da se prepraviti navedeni mobitel,uzme se matična od S5230W ili S5233W(iste su ploče na sva 3 moba) i stavi se u S5230 i to je to.

Ak' je netkome toliko potreban wi-fi na tom dummy-phone-u nek' to i napravi, ali mislim da je neisplativo.

Istina,no kažem što može,probano,kolega ima S5230W i legica S5233W,i sjetio se te ideje i probali sve funkcioniralo.

http://www.bug.hr/forum/topic/racunala/procjena-konfepogledajte/112473.aspx?page=0&amp;amp;jumpto=2192724&amp;amp;sort=asc&amp;amp;view=flat
12 godina
offline
[Tutorial] Samsung GT S5230 flash

Ima li jos kakvih tema? isprobao sam par sa youtubea te one u prvom postu, nisu mi nesto, trenutno htc drzim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
Luka123 kaže...

Ima li jos kakvih tema? isprobao sam par sa youtubea te one u prvom postu, nisu mi nesto, trenutno htc drzim.

HTC Hero je po meni najbolja tema za S5230. BTW pošalji mi ove što si skinio sa youtube-a u *.rar na najbrzi@live.com

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
12 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] Samsung GT S5230 flash

Pozdrav. 
Probao sam da uradim flashovanje po ovim koracima koje si naveo. Sve mi je jasno i sve sam detaljno radio kako si objasnio. Ali ima jedan problem. Sve uradim kako treba do 9. koraka, kliknem na download i pocne flashovanje i izbaci poruku "Security error". Iskljucim kablo, ugasim ga i pokrenem normalno. Mob, radi ali na starom firmware. Nece da uradi taj novi. Evo navesti cu ti podatke pa me interesuje do cega je i dali je moguce da ovoj verziji uradim flash ? (mob. sam dobio i nije kodiran, mogu sve kartice. Imam i pc studio itd...)

Samsung Gt-s5230 (3.2 mp)

- *#1234#  

(SW VER)
S5230BVJK1

VARIANT:
Orange_UK

LOCALISATION:
Orange_UK 


- *#7465625#

(Off) Network lock

(Off) Subset lock

(Off) SP lock

(Off) CP lock

(Off) SIM lock

(Off) Activa lock


(Off) Auto network lock

(Off) Auto subset lock

(Off) Auto SP lock

(Off) Auto CP lock

(Off) Auto SIM lock

                                                                 Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
MaGnuM-500 kaže...

Pozdrav. 
Probao sam da uradim flashovanje po ovim koracima koje si naveo. Sve mi je jasno i sve sam detaljno radio kako si objasnio. Ali ima jedan problem. Sve uradim kako treba do 9. koraka, kliknem na download i pocne flashovanje i izbaci poruku "Security error". Iskljucim kablo, ugasim ga i pokrenem normalno. Mob, radi ali na starom firmware. Nece da uradi taj novi. Evo navesti cu ti podatke pa me interesuje do cega je i dali je moguce da ovoj verziji uradim flash ? (mob. sam dobio i nije kodiran, mogu sve kartice. Imam i pc studio itd...)

Dobrodošao na bug forum. Pomoću ti preko teamviewera sutra jer danas nisam u mogućnosti jer imam ispit.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.9.2011 15:37 (Najbrži).
13 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] Samsung GT S5230 flash

evo ja imam problem sta sam na 13. koraku i sad kad sam to napravija stisnem download i mobitel mi se odjednom restarta i bude bijela screen kao ovako http://img641.imageshack.us/img641/7820/samsungproblem.jpg , proba sam izgasit pa opet upalit al opet isto. sta da radim? 

LukaMcml
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
LukaMcml kaže...

evo ja imam problem sta sam na 13. koraku i sad kad sam to napravija stisnem download i mobitel mi se odjednom restarta i bude bijela screen kao ovako http://img641.imageshack.us/img641/7820/samsungproblem.jpg , proba sam izgasit pa opet upalit al opet isto. sta da radim? 

NAJVAŽNIJI DIO:

  • iskopčajte iz USB-a i UPALITE normalno mobitel
  • namjestite u postavkama da Vas mobitel uvijek pita kako se želite spojiti preko USB sučelja odnosno piše Vam ovako: "ASK ON CONNECTION"
  • spojite mobitel na komp preko USB-a odabirući "MEDIA PLAYER"
  • skinite HTC Hero temu mediafire ili megaupload i prebacite mapu "Res" U MOBITEL, NE NA MEMORIJSKU!
  • iskopčaj mobitel, ugasi ga i upali ga u "DOWNLOAD" način rada [korak 5.]

 

NAPRAVLJEN JE UPDATE TUTORIALA jer onako nije bilo baš najjasnije objašnjeno.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
12 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] Samsung GT S5230 flash

Kako napravit onu sliku 3 šta treba,sjebo sam mobitel...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [Tutorial] Samsung GT S5230 flash
Bepo19 kaže...

Kako napravit onu sliku 3 šta treba,sjebo sam mobitel...

Sve se fino vidi na slici. Trebaš sve označiti odnosno učitati kao što je prikazano na slici. LP

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
13 godina
offline
[Tutorial] Samsung GT S5230 flash

Najbrži zašto kad idem staviti temu od iPhone 4 mi neprihvača? samo mi se zabjeli ekran,znači FW od mexieila stavim,res folder kopiram preko media player moda,ugasim mob i upalim u download mod,i patcham i upalim.

ł
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice