Sony Xperia U

poruka: 2.057
|
čitano: 729.460
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Može li mi netko reći kako da dođem do originalnog 2.3.7 gingerbread firmware od tmobile, točnije do ftf-datoteke. stvarno mi je potreban, a nigdje ga ne mog naći. hvala unaprijed. i isprobao sam ovu treću verziju jelly beana za xperiju u. mobitel je bio iznimno brz, ali prednja kamera i led-bar nisu radile, usto igrice pa čak i one jajednostavnije dosta štekaju, ram menagment je iznimno loš(ponekad izađe iz određene aplikacije koja se izvodi npr. walkmana-> nemoguće je istovremeno surfati i slušati glazbu) triba tu još dosta poraditi. ako neko ima link od tmobile firmware hrvatskog gingerbread molim nek mi javi.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Imam novi Sony Xperia U ST25i i na njoj je Android 2.3.7. Što sve trebam napraviti da bi imao najnoviji Android na mobitelu?

Nemam pojma ni što je root, flash......pa nek mi neko objasni detaljno da bi imao najnoviju verziju Androida na mobitelu.

Stavite mi i linkove za sve što treba skinit. Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
marchoffmmann kaže...

Može li mi netko reći kako da dođem do originalnog 2.3.7 gingerbread firmware od tmobile, točnije do ftf-datoteke. stvarno mi je potreban, a nigdje ga ne mog naći. hvala unaprijed. i isprobao sam ovu treću verziju jelly beana za xperiju u. mobitel je bio iznimno brz, ali prednja kamera i led-bar nisu radile, usto igrice pa čak i one jajednostavnije dosta štekaju, ram menagment je iznimno loš(ponekad izađe iz određene aplikacije koja se izvodi npr. walkmana-> nemoguće je istovremeno surfati i slušati glazbu) triba tu još dosta poraditi. ako neko ima link od tmobile firmware hrvatskog gingerbread molim nek mi javi.

 

http://rapidshare.com/files/2888691942/ST25i_6.0.B.3.184_Bonbon.ftf

 

ShArKoOn kaže...

Imam novi Sony Xperia U ST25i i na njoj je Android 2.3.7. Što sve trebam napraviti da bi imao najnoviji Android na mobitelu?

Nemam pojma ni što je root, flash......pa nek mi neko objasni detaljno da bi imao najnoviju verziju Androida na mobitelu.

Stavite mi i linkove za sve što treba skinit. Hvala

 

Nikakav root i ništa. Skini Sony PC Companion (http://www.sonymobile.com/gb/tools/pc-companion/) i spoji mobitel na PC, pokreni PC companion i ponudit će ti update.

Par dana poslje toga zaključit ćeš da je sonyev android 4 govno i onda ćemo ti objasnit kako da se vratiš na GB :)

[Sony Xperia U ST25i][Stock Gingerbread 2.3.7] {Bonbon}
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Pa ako taj nevalja onda onaj prije njega :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia U

Imaš 2.3.3, 2.3.7, 4.0.4 u dvije verzije i to je to. Nema ništa drugo osim custom fw-ova.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Pa taj 4.0.4 ako je on dobar...ali što treba prvo skinit, kako to napraviti po redu? neman pojma 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia U

Taj 4.0.4 je zadnji službeni koji je teško smeće. Gore ti je Zoran objasnio. Treba ti samo Sony PC Companion i USB kabel - upute dobiješ tijekom flashanja i program skoro sve sam obavi (ti samo moraš ukopčati mob kada ti kaže).

 

I napravi backup (sa PC Companionom, vrlo je jednostavno).

http://nighthawk-software.blogspot.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
Pa probao sam ono update software u programu i piše da je već update na naj verziju a na mobu piše 2 3 7
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
Ako bas zelis
http://rapidshare.com/files/2121456398/ST25i_6.1.1.B.1.10_Bonbon.ftf to je 404.
Par strana nazad imas link za flashtool i upute.

Prijateljski savjet - ne stavljaj si 404 jer je sporo govno. Svi smo se ili vratili na 237 ili stavili neki cuatom.
[Sony Xperia U ST25i][Stock Gingerbread 2.3.7] {Bonbon}
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

ja ti iman 4.0.4 verziju i odlična mi je, samo treba ju podesit malo izbrisat bloatware i sve valja.

Ako oces si stavit 4.0.4 bilo ti je prije po ovom forumu kako i sta stavit na mob, trebat ces ovo

Flashtool : Flashtool
ST25tft : ST25i tft

 

te ako oces rootat trebas ovo 

Root: Download

postupak stavljanja: 

1. odite u mapu u koju ste instalirali flashtool i otvorite mapu drivers, pokrenite instalaciju drivera i oznacite flashmode i fastboot drivers(onda ce vas jedno 10 puta windows pitat zelite li instalirati taj i taj driver vi samo klikajte da, postupak traje oko 5 minuta)

 

2. kad skinete ics raspakirajte ga iz win rara i stavite tu ftf datoteku u mapu firmwares koja se nalazi tamo di ste instalirali flashtool

 

3. pokrenite flashtool, kliknite na onu ikonu sta izgleda ko munja, flashmode ce u programu vec bit oznacen i kliknite ok...onda odaberite st 25i firmware i kliknite na ok

 

4. kad vas flashtool zatrazi ugasite mobitel, kad se ugasi drzite tipku volume down i spojite na usb(ako prvi put spajate vjerojatno ce vam prekinut radi instalacije jos nekih drivera tako da kad se oni instaliraju iz druge ce vam uspjet)...i kad zasvijetli led svijetlo na mobu mozete pustit volume down i flashanje ce pocet...

 

5. kad flashanje zavrsi skinite ga s usb-a i upalite ga...i onda ce vam se mob palit oko 5 minuta jer svako prvo paljenje nakon flashanja tolko dugo traje tak da ne brinete

 

*6. ako hoces root samo skines ovaj root i slijedis upute ili ako ti treba evo objasnjenje

Come to the dark side.... we have cookies :)
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Hvala vam puno...probat cu taj 4.0.4 pa ako bude dobar ostavim.....ako ne vratim ovaj :D

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

Nego sto je prednost tog androida 4.0.4 i minus? Citao sam da je nekima trajala dosta duze baterija nego inace.....i sto je to root....kakve koristi iman od njega?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
Prednost nisam nasao. Lijepsi settings menu i brojac internet prometa :-D i bulit in editor slikab:-D
Nedostatci? Lag, stekanje igara, foticu treba skoro minuta da fokusira u low light uvjetima, aplikacija phone se otvara nakon skoro 2 minute, tipkanje u browseru se stalno smrzava, kad upalim maps nekad moram vadit bateriju jer se ne da zatvoriti... Da nastavim?
[Sony Xperia U ST25i][Stock Gingerbread 2.3.7] {Bonbon}
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
Prilika kaže...
Stena.Blek kaže...
:(

 

Ako tko ima ideju,molio bih bilo koji prijedlog.Flashao sam dosad mali miljon puta svakakve kombinacije ali bez uspjesno.

Što lako kad može komplikovano(uradi sve korake ako ti se da)

1. Rastavi i digitizer i touch(dijelove koje si stavio), ocisti sve od prasine, vrati nazad.

2. Skini DiskWipe, pravac u CWM i mount USB - da možeš na PC-u vidjeti memoriju(4gb).

3. Preko programa Diskwipe, pronađi njegov Removable storage i odradi wipe, ne obični, imaš pri dnu zaista specijalne metode koje definitivno očiste internu memoriju od svega i svačega što se iz cwm NE MOŽE. Odaberi Gutmann metodu ili neku prije njega. Ne prvu.

4. Nakon svega toga, flashaj Generecic ICS Stock .54 sa XDA i ako udjes na sistem, uradi fabricki reset.


To je to, trebalo bi popraviti stvar!

Isprobao sam to sto si predlozio.Gutmann je trajao skoro 6 sati xD,ali nazalost nista se nije promjenilo nakon toga.Sve je i dalje po starom,kad flasham stock ftf onda mi se zaledi na lockscreenu ili ranije,i resetira se.ponekad izbaci crni ekran i crvena lampica u gornjem kutu svijetli.Praktički simptomi bootloopa,ali ni rijesenja za bootloop ne pomazu :(

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
Znaci ako je tako da ostavim ovaj 2.3.7 bez tog roota i fleshanja? Jeli mogu ja onda ikako poboljšati ovaj 2.3.7 da bude brži,zauzima manje memorije itd
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
Zoran kaže...
Prednost nisam nasao. Lijepsi settings menu i brojac internet prometa :-D i bulit in editor slikab:-D
Nedostatci? Lag, stekanje igara, foticu treba skoro minuta da fokusira u low light uvjetima, aplikacija phone se otvara nakon skoro 2 minute, tipkanje u browseru se stalno smrzava, kad upalim maps nekad moram vadit bateriju jer se ne da zatvoriti... Da nastavim?

meni od ovoga svega sta si ti nabrojao samo fotoaparat je isto kao tebi, al to mi je i ocekivano posto je smece tesko, ja sam na svome icsu izbrisao skoro sve sta mi ne treba i mogu ti rec da skroz valja

Come to the dark side.... we have cookies :)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
A mozes rootat pa brisat sve aplikacije koje ti ne trebaju, dodavat kojekakve gouvrnere i slicno. Posjeti xda forum.
[Sony Xperia U ST25i][Stock Gingerbread 2.3.7] {Bonbon}
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

 evo jeli ovaj video dobar za root?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

komplicirano :s

 

Najjednostavnije je rootat kad je ICS gore s onim backup/restore hakom.

sa GBom nisam ni probao.

 

Ako ti root stvarno ne treba za nešto, nemoj se gnjavit time.

[Sony Xperia U ST25i][Stock Gingerbread 2.3.7] {Bonbon}
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2013 8:39 (Zoran).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
ShArKoOn kaže...

 evo jeli ovaj video dobar za root?

najlakse ti je po meni da skines ono kako sam ti rekao prije i DOSLOVNO par puta kliknes ili nesto po mobu napravis i gotovo, 5 min posla

Come to the dark side.... we have cookies :)
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

ajmo brzoo odgovor nakon 4 puta pokusavanja flashanja ...uspio sam i sve radi .......sad mi recite sto triban se napravit da bi bilo jos bolje brze idt...sto triba izbrisat ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

a šta si flešo

[Sony Xperia U ST25i][Stock Gingerbread 2.3.7] {Bonbon}
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

pa ono kako je napisano za android 4.0.4 sve je dobro ali neman neke programe kao sto sam imao na 2.3.7 recimo 3d kameru  itd..jeli mogu to skinit

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

imam problem nece mi roota jer nije driver instaliran? kako cu to instalirati

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia U
Vidjet ces taj bajni ICS za tjedan-dva. Smrt.

Svi tu na topicu smo ga imali i maknuli. Neki na GB, neki na ICS-based custom.
http://nighthawk-software.blogspot.com/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
Sum_of_all_fears kaže...
Vidjet ces taj bajni ICS za tjedan-dva. Smrt.

Svi tu na topicu smo ga imali i maknuli. Neki na GB, neki na ICS-based custom.

ja stavio ics i ne mrdam sa njega

Come to the dark side.... we have cookies :)
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

pomoc nece mi roota mob jer nema adb driver i nece da se nikako instalira

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia U
ShArKoOn kaže...

pomoc nece mi roota mob jer nema adb driver i nece da se nikako instalira

iskreno neznan, jedini driveri koje sam instalirao su bili oni sa flashtoolom pa jesi li njih instalirao?

Come to the dark side.... we have cookies :)
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

pa kad san flashao mob oznaceno je bilo flashmode i flashboot........i sad idem root nece jer neman adb driver

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia U

stavio sam ti u UPUTE kako rootat link di ti stoji LINK na drivere

Come to the dark side.... we have cookies :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2013 19:14 (alias_noname).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice