Sony Xperia P

poruka: 900
|
čitano: 320.455
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Sony Xperia P
Aj, budem probao danas pa ću vidit šta će ispasti od toga.
Pokušavam ga prodati, ali baš i ne ide.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P

Mozete li mi dati neki savjet sta da radim??

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
xperiaP kaže...

Mozete li mi dati neki savjet sta da radim??

Pogledaj na youtubu il mozda nesta s njihovom mrezom nije u redu jer te bosanske mreze nisu sigurne

15 godina
online
Re: Sony Xperia P

Postavke za mobilni aparat, e-mail i PC

 

Manuelno podešavanje GPRS pristupa za mobilne aparate

 

•   APN: Zavisno od paketa koji koristite (za pretplatu to su: active.bhmobile.ba, smart.bhmobile.ba, max.bhmobile.ba; a za ULTRU to je active.bhmobile.ba)

•   IP Adresa: 195.222.056.041

•   PORT/PROXY: 8080 ili 9201 u zavisnosti od mobilnog aparata

•   Username: Ostaviti prazno

•   Password: Ostaviti prazno

•   Home page: http://wap.bhmobile.ba

 

Konfiguracije za neke svoje mobilne aparate možete vidjeti ovdje, ili ako želite možete poslati besplatnu SMS poruku sa tekstom POSTAVKE na broj 061/ 867 000 i dobit ćete automatske postavke za vaš telefon.

 

Podešavanje e-mail usluge na mobilnom aparatu

 

Na mobilnom aparatu bi trebalo postaviti osnovne parametre za korištenje e-mail usluge, a to su incoming server i outgoing server. Ova podešavanja je moguće uraditi za POP3 account.

 

Na primjer za podešavanja BiHnet e-mail accounta parametri su slijedeći:

 

•   incoming server: in.mail.bih.net.ba

•   outgoing server: out.mail.bih.net.ba

 

Ukoliko koristite neki drugi POP3 e-mail, postavke trebate tražiti od vašeg Internet Servis Providera.

 

Manuelno podešavanje GPRS mobilnog aparata i PC računara ili laptopa

 

Postavke GPRS-a na mobilnom aparatu (modem)

 

•   APN: Zavisno od paketa koji koristite (za pretplatu to su: active.bhmobile.ba, smart.bhmobile.ba, max.bhmobile.ba; a za ULTRU to je active.bhmobile.ba)

•   Username: Ostaviti prazno

•   Password: Ostaviti prazno

 

Postavke na PC-u ili laptopu

 

Ukoliko GPRS želite koristiti za spajanje na Internet sa vašeg PC računara ili laptopa, trebalo bi da unesete i dodatne postavke u vaš računar, a to su:

 

•   GPRS Dial UP broj : *99***RB# , gdje je RB redni broj prethodno podešene postavke na vasem mobilnom aparatu, GPRS account (npr. 1, 2, 3,...).

 

Korištenje mobilnog aparata i računara u svrhu spajanja na Internet moguće je samo uz pomoć:

Bluetooth-a, Infrared komunikacije ili originalnim Data kablovima. Ukoliko koristite neoriginalne dijelove i kablove mogući su problemi u ostvarivanju komunikacije.

 

Da biste pristupili mobilnom Internetu potreban vam je i originalni software, koji uglavnom dobijete uz mobilni aparat na CD-u ili ga možete pronaći i preuzeti (download) sa oficijelnih stranica proizvođača (Sony Ericsson, Nokia, Siemens, Panasonic itd).

 

Molimo da se ne ustručavate kontaktirati nas ukoliko imate bilo kakvih pitanja ili sugestija.

 

U saradnji sa vama možemo pružiti najbolji servis.

 

Želimo vam uspješno surfanje!

 

 

Ovo je paste-ano sa njihovih stranice, i koliko vidim, najvažnija stavka je naziv APN-a koji ovisi o vrsti paketa koji koristiš, pa pogledaj da li je to to.

12 godina
protjeran
offline
Sony Xperia P

Dečki može jedna pomoć :)

 

Kako rootat i vratit stari Rom na Xperiu P.. sad je gore 4.1.2 ali želim vratit na bilo koju drugu verziju

 

Build number je 6.2.A.1.100

 

Kernel 3.0.8+

 

Baseband : u8500-49020914-p3a-ec05

 

LT22i

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia P

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1515

 

nađeš odgovarajući rom i flešaš ga s flashtolom.

Galaxy SIII Mini / Bonbon
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Sony Xperia P

A za rootanje imaš novu metodu (ne bin4ry-evu nego noviju) također na xda-u..

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia P

zanima me trajanje baterije jel ce izdržat od jutra do navečeri uz koriste fejsa, interneta cijeli dan?
Htc 8s mi izdrži i lumia 710 isto..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony Xperia P

Neće, ako misliš na non-stop korištenje.

 

Sa uključenim WiFi-em možeš kontinuirano surfati 3.5 fo 4.5 sata (ovisno o tome koliko si daleko od WiFi AP-a i koliko često refrešaš sadržaj).

 

Ako dovoljno rijetko koristiš internet, onda baterija može izdržati cijeli dan.

14 godina
offline
Re: Sony Xperia P
Jel ima netko problema sa one 3 tipke na prozirnom dijelu? Kod mene su pocele gubiti kontakt. Jamstvo to pokriva,zar ne?
15 godina
online
Re: Sony Xperia P

Kako to misliš da su počele gubiti kontakt?! Ne reagiraju na dodir ili...?

14 godina
offline
Re: Sony Xperia P
Da, povremeno ne reagiraju na dodir. A nekad rade potpuno normalno. Uglavnom, za popi**
15 godina
online
Re: Sony Xperia P

Ja nemam problema sa odzivom tipki, ali imam sa prozirnom trakom koja se unutra razdvojila (očito je laminirana iz dva dijela) pa se sada vidi čudna refleksija svjetlosti, a navečer je slabije osvjetljena Home tipka, ali još to nisam slao na servis.

12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia P

ja imam problem...

ne radi mi vibra uopce... a narocito mi smeta sto ne radi  na fizickim tipkama na prozirnoj traci...

nisam nista nasao u postavkama, vratio mob na tvornicke postavke...

mislim da jedino se to moze ispraviti; file explorer-system-e dalje trebam pomoc...

 

 

molio bi pomoc nekog ko se ono bas razumije...

 

rijesio sam pomocu nekih app...{#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2013 21:49 (zokybob).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony Xperia P

Imam problem . Ne mogu uopce pregledavati video sadrzaj . Ni na Facebook-u ni ja YouTube-u . Jel zna netko rijesenje??!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony Xperia P

Da li ti kod otvaranje videa nudi opciju za korištenje više programa ili uvijek svaki video otvara sa istim programom?

 

Jesi li probao napraviti factory reset ili clean restore?

11 godina
offline
Sony Xperia P

Pa kada odem u YouTube aplikaciju i upalim neki video on neće da radit samo crni ekran i piše da pokušam ponovno isto tako na fb-u :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony Xperia P

Napravi repair sa PC Companionom ili SUS-om (ideš na Software Update, pa kad odradiš kompetnu proceduru i javi ti da ti je System already Updated dobiješ opciju za Repair).

10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia P

Imam problem sa svojom Xperiom...odkad sam stavio najnoviji android (JB) pojavio mi se problem s albumom. Kada ugasim mobitel, pojavi mi se hrpa istih slika...kao neki error ili ne znam šta, i svaki put ih moram brisat. Da li netko zna u čemu je stvar? 

Također imam problem s pozivima, kad me netko zove, javim se, ali mobitel zvoni 5-6 sekundi i za to vrijeme ne čujem drugu osobu, a on mene čuje.

Eto ako netko ima iskustva kako ovo riješit, neka podijeli. Hvala :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony Xperia P

Za ovo prvo pođi u Settings -> Apps -> All -> Album i Pritisni tipku Clear cache zatim ugasi aplikaciju i ponovo upali.

 

Za ovo drugo napravi Repair OS-a iz Sony Update Service-a (ideš na System update pa kad dobiješ poruku da je System already updated dobiješ tipku za Repair).

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P

ovo s albumom sam riješio...a šta da radim s hrpom slika koje mi se pojave svaki put kada ugasim pa upalim mobitel?

15 godina
online
Re: Sony Xperia P

Jesi li naporavio Repair instalacije OS-a?

 

Nisam siguran što ti znači to da ti se prilikom paljenja pojavi hrpa slika?! Gdje su te slike, u Albumu? U launcheru? Kao pop-up-i?!

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P

nisam još stigao to...pa pojave se neke slike, konkretno neke crno-bijele i sve su iste, svaki put kada ugasim pa upalim mobitelu, i budu mi u albumu

15 godina
online
Re: Sony Xperia P

Album skenira sve direktorije u /sdcard folderu tako da prikazuje i slike koje su sastavni dio aplikacija (npr. igara)  koje koristiš, a ne samo fotografije snimljene foto-aparatom mobitela.

11 godina
offline
Sony Xperia P

Hoce li biti novig nadogradnji softvera za ovaj mob ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony Xperia P

Službenih najvjerojatnije ne. Sony će ovaj tjedan objaviti koje mobove nadograđuju na 4.3.x i 4.4.x, ali među njima najvjerojatnije neće biti ni xperia S, a kamoli P. Ipak, nikad se ne zna. Treba čekati i vidjeti, možda se dogodi čudo.

 

Dok s druge strane, neslužbeno će sigurno biti. Na xda forumu već rade na 4.4. za xperiu P. Za sada se uopće ne može pokrenut, ali tek su počeli i glavno je da se radi na tome.

[url]http://exclusiveapplications.blogspot.com/[/url]
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2013 15:17 (bed-boy11).
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Sony Xperia P

A za stavljanje tih softvera sa xda foruma jel treba root telefona ili ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony Xperia P

Da, a za 4.4. treba i unlock bootloader

[url]http://exclusiveapplications.blogspot.com/[/url]
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia P

Ljudi, molim vas helpajte.

Moram ovu xperiu odnijeti na reklamaciju, propao utor za usb.

 

E sad, dal nosim u tele 2 (jer je tamo kupljen) ili baš u Sony?

Hvala unaprijed

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2013 12:29 (explorer 4).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony Xperia P
explorer 4 kaže...

Ljudi, molim vas helpajte.

Moram ovu xperiu odnijeti na reklamaciju, propao utor za usb.

 

E sad, dal nosim u tele 2 (jer je tamo kupljen) ili baš u Sony?

Hvala unaprijed

a pa šta ti piše na jamstvenom listu? 

i evo nekih servisa pa malo prouči http://www.sonycenter.hr/index.php?dispatch=pages.view&page_id=45 

Hello, IT. Have you tried turning it off and on again?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice