Problem sa servisom iPhone 5

poruka: 6
|
čitano: 7.086
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa servisom iPhone 5

U 6. mjesecu ove godine kupio sam iPhone 5 u Vipu uz pretplatu s ugovorom od 24 mjeseca. Naime, ovog ljeta u 7. mjesecu mobitel mi je ispao iz džepa sa visine cca 80 cm na beton. Tada je nastalo manje udubljenje (cca 3-4 mm) međutim uređaj je potpuno ispravno funkcionirao kao i navedeni utor za slušalice. U 9. mjesecu nastali su manji problemi sa punjenjem uređaja- Uređaj je bilo moguće puniti samo kada je ugašen tj. potpuno ispražnjen, u protivnom nije reagirao na punjač. Pravi problem nastupio je kada mi se prilikom punjenja mobitela, usb dio punjača doslovno zapalio te počeo dimiti. Odmah sam izvadio punjač iz mobitela te ga isključio i iz utičnice. Tjedan dana nakon toga, u Technomarketu sam kupio takav usb nastavak za iPhone 5 (od 79 kn) koji nije bio originalan te sa njime u slijedećih dva tjedna potpuno normalno punio uređaj. Nakon nekoliko dana uređaj je potpuno prestao raditi te nije reagirao na punjač te sam ga nakon toga poslao u servis. Danas, nakon 10ak dana nazvali su me iz servisa u Zagrebu i rekli mi da se radi o mehaničkom oštećenju budući da mobitel ima navedeno oštećenje kod utora za slušalice te da jedino mogu dobiti novi uređaj uz nadoplatu od 2150 kn.  

 

Zanima me je li po tom pitanju moguće išta poduzeti i što mi savjetujete s obzirom da ne planiram plaćati 2150 kn za novi uređaj?

Da li je moguće iPhone popraviti u neovlaštenom servisu budući da ovaj servis nudi samo novi uređaj jer nevjerujem da mobitel neradi zbog pada već da je problem u unutrašnjosti uređaja uzrokovan gorenjem punjača? Zna li netko neki dobar servis koji se bavi time (po mogućnosti u Rijeci)?

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa servisom iPhone 5

I da, zaboravio sam reći da se radi o Agram servisu. Molim odgovore hitno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa servisom iPhone 5
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2013 23:18 (TheMenstalist).
11 godina
offline
Re: Problem sa servisom iPhone 5
battman909 kaže...

U 6. mjesecu ove godine kupio sam iPhone 5 u Vipu uz pretplatu s ugovorom od 24 mjeseca. Naime, ovog ljeta u 7. mjesecu mobitel mi je ispao iz džepa sa visine cca 80 cm na beton. Tada je nastalo manje udubljenje (cca 3-4 mm) međutim uređaj je potpuno ispravno funkcionirao kao i navedeni utor za slušalice. U 9. mjesecu nastali su manji problemi sa punjenjem uređaja- Uređaj je bilo moguće puniti samo kada je ugašen tj. potpuno ispražnjen, u protivnom nije reagirao na punjač. Pravi problem nastupio je kada mi se prilikom punjenja mobitela, usb dio punjača doslovno zapalio te počeo dimiti. Odmah sam izvadio punjač iz mobitela te ga isključio i iz utičnice. Tjedan dana nakon toga, u Technomarketu sam kupio takav usb nastavak za iPhone 5 (od 79 kn) koji nije bio originalan te sa njime u slijedećih dva tjedna potpuno normalno punio uređaj. Nakon nekoliko dana uređaj je potpuno prestao raditi te nije reagirao na punjač te sam ga nakon toga poslao u servis. Danas, nakon 10ak dana nazvali su me iz servisa u Zagrebu i rekli mi da se radi o mehaničkom oštećenju budući da mobitel ima navedeno oštećenje kod utora za slušalice te da jedino mogu dobiti novi uređaj uz nadoplatu od 2150 kn.  

 

Zanima me je li po tom pitanju moguće išta poduzeti i što mi savjetujete s obzirom da ne planiram plaćati 2150 kn za novi uređaj?

Da li je moguće iPhone popraviti u neovlaštenom servisu budući da ovaj servis nudi samo novi uređaj jer nevjerujem da mobitel neradi zbog pada već da je problem u unutrašnjosti uređaja uzrokovan gorenjem punjača? Zna li netko neki dobar servis koji se bavi time (po mogućnosti u Rijeci)?

Nisam nikada probao, ali čuo sam od više njih da se iphone šalje direktno Applu. Znači nikakvi kvazi servisi, to nas sve varaju Vip. Tmobile i kompanija. Iphone Apple NE POPRAVLJA,  automatski ti se šalje novi uređaj. Tih manjih oštečenja ima većina iPhona te ne utječu na njegov rad, tako da te samo veslaju preko toga da ima platiš za novi. Raspitaj se malo, znam da ima baš Apple store u Zagrebu ( vidio sam u Arena centru), probaj ih nazavati te vidjeti što ti kažu. Nemoj nikako preko Vipa to rješavati, Apple garancija vrijedi svugdje a ne samo u Vipu. Frendu se na iPhonu 4s bila zaglavila gornja tipka, rekao je da je poslao direktno Applu mobitel i sam platio poštarinu od 30ak kuna, te je za 2 tjedna dobio na svoju adresu potpuno novi iPhone bez ikakvih daljnih troškova {#}

13 godina
offline
Problem sa servisom iPhone 5
Za ovo sa slanje, direktno Apple-u neznam, ali pretpostavljam da funkcionira... Garanciju na Apple uredjaje mozes ostvariti bilo gdje na svijetu, bez obzira gdje si ga kupio... Nazalost, ono u Arena centru nije Apple store nego iStyle, samo reseller... Probaj kontaktirati Apple direktno, email-om, meni je par puta pomoglo i po pitanju hardware-a i po pitanju software-a...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa servisom iPhone 5

Probaj doći u kontakt sa Apple-om u Velikoj Britaniji, oni su glavni za Europu, tražio sam nekakav mail na njihovom sajtu ali ne mogu naci, imaš opciju zvanja, za drugo ne vidim .. 

 

 

Uglavnom ovo se samo kod nas događa .. 

GL&HF
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice