Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.706
|
čitano: 11.427.658
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Honor X8b nije loš...
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

X8b je identična samo oslabnjena verzija Honora 200 lite

 
0 0 hvala 0
12 mjeseci
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozz
Može li preporuka za kupnju novog mob.
Razmišljam o xiaomi redmi note 13 pro plus. Imam njihove mobitele već 10-ak godina i zadovoljna sam. Glavni kriterij mi je odlična kamera u tom cjenovnom rangu. E sad zanima me razlika između 13 pro i 13 pro plus i vrijedi li platiti više tu razliku?
Također i koji još mobitel se isplati pogledati u tom cjenovnom rangu (350-450€) s glavnim fokusom na dobru kameru i dobru bateriju?
Hvala unaprijed
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Alternative: Oneplus nord 4, Samsung A55, Honor 200 možda...

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

mobitel do 300-350 eur sa sto vise rama i roma i upotrebljivom kamerom?

gledam note 13 pro, al ne kuzim koje su razlike izmedu nte 13 pro 4g, obicnog, 5g i pro +

 

znaci 12/512 cljam

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Honor 200 preko oglasa

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 mjeseci
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kupio bih mami mobitel jer joj se trenutni Realmi 6s strgao. Može preporuka mobitela? Viber, Skype, pozivi, surfanje, da obavlja sve bez štekanja  i da je dobra baterija?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mmafan kaže...

Kupio bih mami mobitel jer joj se trenutni Realmi 6s strgao. Može preporuka mobitela? Viber, Skype, pozivi, surfanje, da obavlja sve bez štekanja  i da je dobra baterija?

Preporuka za Honor x8b ili Motorola G54, oba ispod 200 eura. Ima i nešto atraktivnija Edge 30 za 193 eura. Dobra cijena s obzirom na specifikacije.

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kod motorole me brine dosta kratka podrška. To me jedino sada vuče kod jeftinijeg samsunga.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...

Honor 200 preko oglasa

 ispod 350 nema, za te pare uzmem note 13 pro +

plus sta je okvir kamera odvratan na tom honoru

 

kakav je redmi note 13 pro 4g? 5g ne bi koristio, ne bi ni 4g, al na zalost nema vise na mobitelima opcija za 3g (barem je nestala na mom samsungu pred god dana)

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
RuskeGTT kaže...

 

kakav je redmi note 13 pro 4g? 5g ne bi koristio, ne bi ni 4g, al na zalost nema vise na mobitelima opcija za 3g (barem je nestala na mom samsungu pred god dana)

 HT gasi 3G u cijeloj Hrvatskoj (https://www.hrvatskitelekom.hr/gasenje-3G-mreze) i to bi trebali zgotoviti do kraja siječnja 2025. ili tu negdje, a kad tad će ga  slijediti A1 ("rade na tome"), dok za Telemach nemam pojma, oni su svemir za sebe. Tako da 3G na HT-u zaboravi.

 

4G model nemoj uzimati jer ima slabiji procesor u odnosu na mobitel za 5G.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2024 15:51 (zelenapaprika).
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

"slabiji procesor".... Što u godini gospodnjoj 2024. znači pojam slabiji procesor? Koliko je to bitno kada su i najslabiji procesori koji se mogu kupiti u novijim uređajima dovoljni za sve potrebe?

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

"slabiji procesor".... Što u godini gospodnjoj 2024. znači pojam slabiji procesor? Koliko je to bitno kada su i najslabiji procesori koji se mogu kupiti u novijim uređajima dovoljni za sve potrebe?

Ako ti tako misliš, tko sam ja da ti proturječim?

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

"slabiji procesor".... Što u godini gospodnjoj 2024. znači pojam slabiji procesor? Koliko je to bitno kada su i najslabiji procesori koji se mogu kupiti u novijim uređajima dovoljni za sve potrebe?

Sve ovisi koje su tvoje potrebe. Ne možeš staviti slabi procesor u S24 Ultra jer pola funkcija mu neće raditi

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

znaci to slabiji procesor najvj se odnosis na to da ne guta igre na max detaljima...znaci, igru na mobitelu nisam pokrenuo minimalno 10god, ako ne i vise

ocu mobitel koji ce mi moc gutati brdo surfanja (u chromeu imam po 60-80 tabova uvijek otvorenih), koji ce imat solidno do odlicnu kameru, koji ima obavezno 3,5mm jack i utor za microsd karticu i da izgleda odlicno...znaci one grbe kod kamere da su sto manje (ne visina, nego povrsina - npr 5g mi ODVRATAN jer ima kocku tu iza, a 4g mi prelijep jer ima svaku kameru na svojoj grbi...ne mora imati staklenu pozadinu, ionako ce biti u silikonskoj masci sa airbagovima kao svaki mobitel do sad - gorilla glass neka ima, one kvazi zastite za prednje staklo ne zelim vidjeti na mom mobitelu...sad cete svi srat da mi se unistavaju ekrani tako, ne nijedan mi nije puko ni napuko ni nista, a padaju mi REDOVNO na pod sa 1-1,5m visine, jako cesto na sam ekran i eto, serijska gorilla glass obavlja svoj posao

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Trebaš ovo u 16GB/512GB konfiguraciji:

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_14_pro+-13364.php

 

https://www.giztop.com/redmi-note-14-pro-plus.html

 

Masivna 6200mAh baterija s 90W punjnem (dobiješ i punjač), Snapdragon 7 3nm, ima 3,5mm jack, ali nema utor za karticu, što nije neki bad ako kupiš 512GB verziju.

Otok s kamerama (imaju i OID za taj novac) je tu, al' nemreš sve.

 

 

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Niti meni nikad nisu bile jasne recenzije mobitela koji sude od čega je zadnja strana mobitele, je li to plastika, metal, čelik, specijalna koža, staklo ili zlato, jesu li stavili oznaku branda ili ne. Čovječe, na svaki mobitel stavim plastičnu šarenu masku za 4 Eura i kaljeno staklo naprijed. I da imam premium uređaj za 10 000 eura opet bih napravio isto.  Također mi dižu tlak s tim modernim kamerama odozada koje samo zauzimaju mjesta. Tip sam osobe koji se ne voli fotkati. Ako putujem ne napravim fotografije, na facebooku ne objavljujem fotke, instagram ne koristim. Koristim tu kameru za potrebe uredskog posla (papirologija) i terenskih izvida.  Također smatram da je mobitel prije svega uređaj za razgovor i uređaj koji mora stati u prednji džep hlača pa treba biti što manjih gabarita.

 

Nekoć mi je bilo bitno da mob ima dovoljno memorije jer mi je prvi smartphone brzo postao slab sa samo 1 GB memorije. Sada znamo da će mobitel imati barem 6 GB RAM memorije i barem 128 gigi "disk" prostora.

Baterije su i na slabijim uređajima cca 5000 mAh.  Ali unatoč tom silnom napretku gdje su i slabi mobiteli zapravo veoma jaki, uvijek imamo ekipu nerdova koji će se kačiti na pitanju zašto su u mobitel stavili procesor iz ožujka 2024. godine, a ne procesor iz rujna 2024. godine i da je neka kamera smeće jer nema najnoviji proc za fotkanje makro mikro fotki mrava u kapljici vode. "Ne isplati se uzeti ništa osim premium telefona".

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Niti meni nikad nisu bile jasne recenzije mobitela koji sude od čega je zadnja strana mobitele, je li to plastika, metal, čelik, specijalna koža, staklo ili zlato, jesu li stavili oznaku branda ili ne. Čovječe, na svaki mobitel stavim plastičnu šarenu masku za 4 Eura i kaljeno staklo naprijed. I da imam premium uređaj za 10 000 eura opet bih napravio isto.  Također mi dižu tlak s tim modernim kamerama odozada koje samo zauzimaju mjesta.

 Neki od "recenzenata" su prepoznali prikazivanje mobitela kao svoj hobi ili čak kao glavni ili pomoćni izvor zarade, mada mi je 99% tih prikaza loše, jer vrte mobitel u ruci i prepričavaju podatke s Weba. Rijetko kada ćeš čuti ili pročitati nešto što je njihov stvarni dojam i iskustvo nakon mjesec ili dva korištenja. Jer svi žure biti prvi i pokušavaju zvučati stručno i zabavno uz obavezan cerek na licu na špici videa na Youtubeu i upitnik u naslovu videa (da ne bi slučano povrijedili osjećaje firmi koje im dilaju mobitele za prikaz).

 

Recimo, meni je važna glasnoća slušalice u telefonskim razgovorima. Znaš tko to od njih spominje? Nitko ili svaki stoti. Važna mi je vibra dok mi je mobitel u džepu jakne ili na stolu. Jer pamtim prastari Ericsson R320s koji je imao super snažnu vibru kada te netko nazove kojom bi probudio mrtvaca. A sada u mobitelu imam mlitavu vibru koju nit osjetim (osim ako ne mirujem u tramvaju, busu, na stanici uz mobitel uz tijelo), a na stolu isto ništa ne čujem ili ne osjetim, pa propustim poziv. Mobitel uključi ekran u tamnoj temi i ispiše ime pozivatelja, umjesto da ekran bude svjetao, šaren i da ga se primijeti. Pa sam čak uključio blic otraga na mobitel da mi blica kada me netko zove. "Glupi" mobitel moje majke ima takvu vibru da ju čujem u kuhinji, dok mobitel leži na komodi u dnevnoj sobi metrima daleko. Takve sitnice su mi bitne. I očekujem par stvari koje su mi bitne u softveru (ali ne moraju biti bitne drugima). Kada pitam ljude oko sebe o njihovim mobitelima i tim sitnicama koje mi puno znače, ponašaju se  kao da sam im nekog ubio koliko im je teško prenijeti svoje iskustvo ili lažu kao psi samo da opravdaju kupovinu mobitela.

 

Kupi sebi što te veseli i što ti treba. Jer ćeš tek od rijetkih dobiti pravu pomoć. Danas su ljudi jednostavno takvi.

12 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

"slabiji procesor".... Što u godini gospodnjoj 2024. znači pojam slabiji procesor? Koliko je to bitno kada su i najslabiji procesori koji se mogu kupiti u novijim uređajima dovoljni za sve potrebe?

 Nisu. Imao sam poslovni A55 i privatnu s24 ultru. Sada je to s24u sa dualsimom jer naprosto kad se naviknem na brzinu korištenja, otvaranja aplikacija, nacrta, uznipanja itd živcira me trokiranje. Igram Hearthstone na mobitelu pola sata dnevno, hoću da mi radi kako spada, a ne radi dobro ni na s24 ultri nakon pola sata, kamoli na midrangeru ili niže. 

 

A pobogu prolazimo kroz istu temu već koji put. Tebi to nema smisla i razumljivo je skroz. Naravno da postoji "diminishing return" što više ideš po hranidbenom lancu smartfona.

 

Jel nekom 20% bolja izrada, 50% bolje performanse i 25% više funkcija opravdavaju 200% veću cijenu?

To je na pojedincu da odluči s obzirom na kako i za što koristi mobitel. Amen. 

 

Apropo vibracije, smeće je. Da nemam smartwatch ne bi nijedan poziv na vibri uhvatio. 

10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nema njemu smisla nista objasnjavat. 

Covjek na mobu ne snima, ne slikava, ne igra igrice, ne radi. 

Nije mu jasno da neko drugi sve to radi. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Da, danas je mobitel puno više od pukog sredstva za razgovor i poruku.

 

Računalo, igrača konzola, bankarstvo, čitač knjiga i sl. medija player, kalkulator, orgnizator, fotoaparat, kamera....i gro toga. Preselili su nam čitav život u tu stvar i prema tome ne moramo se čuditi da toliko koštaju i da smo na kraju krajeva tu i da diskutiramo o tome.

To šta kome osobno treba ili ne treba proizvođaće nije briga a svako kupuje po svojim osobnim potrebama, ima svakakvih na biranje. Na kraju krajeva znam i ljude bez njega pa su živi, no opet ga uzmu od žene ili djece ponekad jer u današnje vrijeme ispada da je i prijeka potreba. Barem u nazovi to civiliziranom društvu o kojem bi se dalo diskutirati i propitkivati....no nazovimo to takvim.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Što mislite o Xiaomi 13t za 350€ (na Amazonu)?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Solidan telefoncic imao sam par komada, imali su onda problem s wifiem nezz jel se to rjesilo do sada. 

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

molim vas preporuku za mob oko 300eur da se mogu i igrice igrati

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2024 19:36 (hurem).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hurem kaže...

molim vas preporuku za mob oko 300eur da se mogu i igrice igrati

 Nord 3 i Poco X6 Pro nisu loši....

4 tjedna
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa, trebam malu pomoć, sugestiju, argument, nešto, samo da napokon odlučim koji mobitel kupiti :D

 

Trenutno koristim samsung telefon koji je dotrajao i kupujem novi. Međutim, dvoumim se da li da se zadržim na samsungu (ne bi uzimala ni jedan drugi android) ili pređem na iphone. Sve sam istražila, ali sam i dalje neodlučna pa please savjet koji od ova dva bi vi odabrali i zašto. :)

 

https://koreqt.hr/proizvod/samsung-galaxy-s23-ultra-68-8gb256gb-zeleni/8806094734362/

https://koreqt.hr/proizvod/apple-iphone-15-61-6gb-256gb-ios-zeleni/195949037658/

 

Hvalaaaaaaa

 

Pozz

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Zašto s23, a ne S24 ultra?

Pogledaj si cijene na nabava net. Ima puno nižih cijena od ovih navedenih.

Ako misliš kupovati za keš, najisplativija opcija je preko oglasnika.. Nađe se novi, zapakirani za 850ak eura.

U dilemu Apple vs Samsung neću ulaziti. To je tvoj odabir. 

Ja bi ostao na Samsungu. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2024 19:37 (hardcoree).
 
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ja sam pokušao sa s24u preći na iPhone 15 pro Max i jednostavno je iOs toliko zbrkan i nelogičan meni kao dugogodišnjem korisniku da sam odustao nakon tjedan dana. Ako ne postoji neki poseban razlog za prebacivanje, osobno mislim da se ne isplati prelazak i učenje iznova te susretanje sa svim ograničenjima. Ako si željna promjene i želiš naučiti novo u tom aspektu, onda je to druga priča.

Btw obični iphone 15 nema što tražiti pored ultra modela Samsunga, gledaj Pro model

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2024 9:42 (maks0806).
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa, odlučio sam kupiti Samsung A35 za vrijeme popusta u studenom. Zna li se koja je najbolja opcija, domaće trgovine ili inozemstvo. Nekoć sam gledao na Amazon.de, ali sada vidim da su povisili dostavu na 32 EUR.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice