Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.070
|
čitano: 10.987.077
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Zasto sa Alija kad te telefone imas kod nas povoljno?

Ekupi ima popust, te daje jos +10% ako placas Visa karticom...pogledaj si malo - KLIK

 ...moj glas ide Note 8 PRO 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mobiteli kupljeni u Tele2 na bonove dali su obadva SIM utora zaključana na Tele2 mrežu, jedan ili niti jedan .

 

Ako jesu dali ih moraju otključati kod kupnje mobitela ili kako je to sada i što napraviti .

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...

Mobiteli kupljeni u Tele2 na bonove dali su obadva SIM utora zaključana na Tele2 mrežu, jedan ili niti jedan .

 

Ako jesu dali ih moraju otključati kod kupnje mobitela ili kako je to sada i što napraviti .

 Nisu zaključani

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 15:22 (MUĆAK).
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

d

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 15:24 (MUĆAK).
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Tele 2 na pretplatu mobitele nije zakljucavao prije cca 8 god, tj nisi znao dok ne kupis i ne probas sa drugom karticom, a u vecini slucajeva nisu bili, na bonove da ne govorim

Jedino je tele imao tu lutrija politiku, za razliku od t coma i vipa 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
MUĆAK kaže...

Mobiteli kupljeni u Tele2 na bonove dali su obadva SIM utora zaključana na Tele2 mrežu, jedan ili niti jedan .

 

Ako jesu dali ih moraju otključati kod kupnje mobitela ili kako je to sada i što napraviti .

 Nisu zaključani

 

Znači na bonove nije zaključan niti jedan utor ,to je onda nešto novo jer kad sam prije par godina kupio mobitel na bonove u A1

 bio je zaključan i tek nakon 12 mj.su mi ga otključali.

A kako je sa mobovima kupljenim u pretplati jeli isto,

mada je tad druga priča jer si vezan 24 mj. ugovorom .

 

 

 

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
16OR kaže...

Tele 2 na pretplatu mobitele nije zakljucavao prije cca 8 god, tj nisi znao dok ne kupis i ne probas sa drugom karticom, a u vecini slucajeva nisu bili, na bonove da ne govorim

Jedino je tele imao tu lutrija politiku, za razliku od t coma i vipa 

 

 

 

 

Znači na bonove nije zaključan niti jedan utor ,to je onda nešto novo jer kad sam prije par godina kupio mobitel na bonove u A1

 bio je zaključan i tek nakon 12 mj.su mi ga otključali.

A kako je sa mobovima kupljenim u pretplati jeli isto,

mada je tad druga priča jer si vezan 24 mj. ugovorom .

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...
16OR kaže...

Tele 2 na pretplatu mobitele nije zakljucavao prije cca 8 god, tj nisi znao dok ne kupis i ne probas sa drugom karticom, a u vecini slucajeva nisu bili, na bonove da ne govorim

Jedino je tele imao tu lutrija politiku, za razliku od t coma i vipa 

 

 

 

 

Znači na bonove nije zaključan niti jedan utor ,to je onda nešto novo jer kad sam prije par godina kupio mobitel na bonove u A1

 bio je zaključan i tek nakon 12 mj.su mi ga otključali.

A kako je sa mobovima kupljenim u pretplati jeli isto,

mada je tad druga priča jer si vezan 24 mj. ugovorom .

Jesi procitao sta sam napisao

A pisao sam iskljucivo o teleu, pusti a1

 

A mislim da bi bilo veoma bezobrazno da dual sim uredjaji budu zakljucani, koja je poanta? Da iskljucivo moras imati 2 sim kartice istog operatera

 

Uostalom nadji temu za tele2 pa iskopaj, a velim ti davnih dana tele nije zakljucavao mobitele

 

Btw...koji mob zelis kupit i zasto bas u teleu na bonove? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 16:56 (16OR).
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa što biste preporučili za nekih 2000 gornja (može sitno preko ako se isplati)?

Bitno: ne prevelik (slično P10 lite), što bolja kamera

 

Iskreno, meni se bio dopao Samsung A40 zbog dimenzija i AMOLEDA ali ipak ostale komponente nisu nešto (ponajprije mislim na kameru)

Onda mi je frend preporučio novi P40 Lite al taj nema potporu za google servise koji mi trebaju za posao.

Onda gledam P30 Lite al taj je pak stariji i vjerojatno mogu bolje za te novce.

Onda pak gledam Mi9t i on mi se čini možda još najbolji ali malo sam skeptičan prema brendu.

 

Wat do? 

 

2 A40
0 A50
3 A51
0 Xperia 10
0 P Smart Pro
1 Nokia 7.2
1 Motorola One Vision
0 Mate 20 Lite
13 Xiaomi Mi9t
1 P30 Lite
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Može preporuka mobitela do 2500kn. Bitna su mi dvije stvari: baterija i kamera. Baterija > kamera. 

 

Trenutno dolazim sa Lenovo P2 i ne bih mjenjao mobitel da ima bolju kameru, jer baterija ubija...Volio bih nešto slično ali sa puno puno boljom kamerom.

 

Za oko mi je zapeo Relme X2 Pro koji na AliX dođe taman oko ~2500kn.

 

Ima li šta bolje za te novce ?

 

Svejedno odakle kupujem...

 

Hvala.

 

 EDIT: Razmišljao sam o Pixel 3 modelima, ali koliko sam upoznat imaju slabu bateriju? Također mobitel bi morao imat neki oblik fast charginga.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 11:00 (toshiba12345).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Ako ti neće smetati njihov softver, odličan uređaj za cijenu.
Iako baterija nije najbolja, za dan teškog korištenja dovoljna. Ogromna prednost je što dobiješ i punjač koji ga napuni do kraja za pola sata
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
toshiba12345 kaže...

Može preporuka mobitela do 2500kn. Bitna su mi dvije stvari: baterija i kamera. Baterija > kamera. 

 

Trenutno dolazim sa Lenovo P2 i ne bih mjenjao mobitel da ima bolju kameru, jer baterija ubija...Volio bih nešto slično ali sa puno puno boljom kamerom.

 

Za oko mi je zapeo Relme X2 Pro koji na AliX dođe taman oko ~2500kn.

 

Ima li šta bolje za te novce ?

 

Svejedno odakle kupujem...

 

Hvala.

 

 EDIT: Razmišljao sam o Pixel 3 modelima, ali koliko sam upoznat imaju slabu bateriju? Također mobitel bi morao imat neki oblik fast charginga.

Bolje od toga nema za te novce, prije nego kupiš pogledaj malo njihov UI i pokoju recenziju, software im je slabija točka, upgradeovi i neke sitnice.

Ako ti je to uredu, nemaš brige, top telefon!

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Koji smartphone do 300-350kn bi vi preporučili?
Za stariju osobu ak je bitno (mora ionak shvatiti kak ga koristiti).
Noa, Meanit...?
Hr trgovine.
Hvala.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2020 9:27 (Armor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
toshiba12345 kaže...

Može preporuka mobitela do 2500kn. Bitna su mi dvije stvari: baterija i kamera. Baterija > kamera. 

 

Trenutno dolazim sa Lenovo P2 i ne bih mjenjao mobitel da ima bolju kameru, jer baterija ubija...Volio bih nešto slično ali sa puno puno boljom kamerom.

 

Za oko mi je zapeo Relme X2 Pro koji na AliX dođe taman oko ~2500kn.

 

Ima li šta bolje za te novce ?

 

Svejedno odakle kupujem...

 

Hvala.

 

 EDIT: Razmišljao sam o Pixel 3 modelima, ali koliko sam upoznat imaju slabu bateriju? Također mobitel bi morao imat neki oblik fast charginga.

 

 

Ako nije nuzno da bude novi imas Mate 20 PRO. 

Ja sam uzeo jednog za slicnu cijenu u stanju novog, bez crtice sa jos godinu i pol jamstva. 

To je i dalje vrhunski mob sto se tice SOC, baterije, ima brze punjenje i od najnovijeg OP8 PRO, ima QHD ekran, dobre kamere, ono napredno 3D skeniranje lica sto vecina ni danas nema...realno mob je prilikom izlaska bio ispred vremena pa su ga mnogi tek ove godine sustigli. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2020 9:53 (ocean77).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
toshiba12345 kaže...

Može preporuka mobitela do 2500kn. Bitna su mi dvije stvari: baterija i kamera. Baterija > kamera. 

 

Trenutno dolazim sa Lenovo P2 i ne bih mjenjao mobitel da ima bolju kameru, jer baterija ubija...Volio bih nešto slično ali sa puno puno boljom kamerom.

 

Za oko mi je zapeo Relme X2 Pro koji na AliX dođe taman oko ~2500kn.

 

Ima li šta bolje za te novce ?

 

Svejedno odakle kupujem...

 

Hvala.

 

 EDIT: Razmišljao sam o Pixel 3 modelima, ali koliko sam upoznat imaju slabu bateriju? Također mobitel bi morao imat neki oblik fast charginga.

Uz ovo što su ti kolege preporučili dodao bi Xiaomi Mi 9T pro (oko 2500), a ako se možeš još malo rastegnuti imaš Mi Note 10 (+300 do 400kn oko 2850) vrhunski set kamera i odlična baterija.

 

Ne znam gdje si pronašao Realme X2 Pro za 2500, cijena mu je 2800, pa je 2500 jako dobra cijena.

 

Pixel 3 ne bi niti razmatrao kao nekakvu dobru opciju.

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
leteci_tanjur kaže...

Ekipa što biste preporučili za nekih 2000 gornja (može sitno preko ako se isplati)?

Bitno: ne prevelik (slično P10 lite), što bolja kamera

 

Iskreno, meni se bio dopao Samsung A40 zbog dimenzija i AMOLEDA ali ipak ostale komponente nisu nešto (ponajprije mislim na kameru)

Onda mi je frend preporučio novi P40 Lite al taj nema potporu za google servise koji mi trebaju za posao.

Onda gledam P30 Lite al taj je pak stariji i vjerojatno mogu bolje za te novce.

Onda pak gledam Mi9t i on mi se čini možda još najbolji ali malo sam skeptičan prema brendu.

 

Wat do? 

 

 Ja bih na listu dodao Oneplus 6t koji je 1999kn u Tele2.

12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
SHELBY_09 kaže...

 Ja bih na listu dodao Oneplus 6t koji je 1999kn u Tele2.

 Nije, da si otisao pogledati na njihov sajt onda bi vidio da se ne moze kupiti preko webshopa, bilo je par komada i prodano je u 2 dana.

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bill_jobs kaže...
SHELBY_09 kaže...

 Ja bih na listu dodao Oneplus 6t koji je 1999kn u Tele2.

 Nije, da si otisao pogledati na njihov sajt onda bi vidio da se ne moze kupiti preko webshopa, bilo je par komada i prodano je u 2 dana.

 Šteta. Istina, nisam danas pogledao nego prije 2-3 dana.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Po svemu sudeći bit će neki od ovih iz ankete:

 

Uzeo bih i oneplus 7 u obzir ali malo je previše izvan budgeta. Honor 20 pro bih uzeo u obzir, ali po gsm areni baterija je ispod 90h...što mi je nekakav minimum minimuma. Preferiram 100h ili više.

 

Btw, Hueawei zbog onih američkih zajebancija....kakvi su? jel sve radi normalno ili... ?

 

 

5 xiaomi mi note 10
9 xiaomi mi 9t pro
4 realme x2 pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
toshiba12345 kaže...

Btw, Hueawei zbog onih američkih zajebancija....kakvi su? jel sve radi normalno ili... ?

 

 

Stariji modeli rade bez problema, problem je jedino sa novim modelima P40, Mate 30... mislim da se može instalirati većina google aplikacija, ali neke ipak ne rade. Imaš na temi kamere u smartphonima više informacija i kolege koji su se s tim zabavljale. LINK

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, evo novog BB moba:

 

https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-TV%2C-mobiteli-i-elektronika-Mobiteli-i-dodaci/REDMI-NOTE-9S-4-64GB/p/F00F8PS

 

Snapdragon 720G koji unatoč nižem broju je i jači od 730G....

 

5020 mAh baterija - zvjerka...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
toshiba12345 kaže...

Po svemu sudeći bit će neki od ovih iz ankete:

 

Uzeo bih i oneplus 7 u obzir ali malo je previše izvan budgeta. Honor 20 pro bih uzeo u obzir, ali po gsm areni baterija je ispod 90h...što mi je nekakav minimum minimuma. Preferiram 100h ili više.

 

Btw, Hueawei zbog onih američkih zajebancija....kakvi su? jel sve radi normalno ili... ?

 

 

Imao sam sva 3 u anketi, i išao bi ovim redom:

 

Relame X2 Pro

Mi9t pro

Mi Note 10

 

Relame je najbolji. 90hz ekran, do 1000 niti svjetlosti. SD855+, UFS 3, odlican vibromotor, 50w punjenje.

Mi9t pro je najbolje što xiaomi ima ponudit, njega trenutno imam, sasvim sam zadovoljan s njime, ali ako je razlika u cijenei manja od 500kn, uzmi realme.

Mi note 10 je za mene poluproizvod, sve na njemu radi ok, ništa savršeno. Preskup za ono što je. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...

Imao sam sva 3 u anketi, i išao bi ovim redom:

 

Relame X2 Pro

Mi9t pro

Mi Note 10

 

Relame je najbolji. 90hz ekran, do 1000 niti svjetlosti. SD855+, UFS 3, odlican vibromotor, 50w punjenje.

Mi9t pro je najbolje što xiaomi ima ponudit, njega trenutno imam, sasvim sam zadovoljan s njime, ali ako je razlika u cijenei manja od 500kn, uzmi realme.

Mi note 10 je za mene poluproizvod, sve na njemu radi ok, ništa savršeno. Preskup za ono što je. 

Možda kad bi se gledalo ukupno, mada bi ja onda Mi 9T Pro stavio na prvo mjesto, ali napisao je da mu je najbitnija baterija, a zatim kamera i tu je Mi Note 10 daleko bolji od preostale dvojice. Posebno ako se kamera koristi u manual (pro) modu.

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
thebatman kaže...

Imao sam sva 3 u anketi, i išao bi ovim redom:

 

Relame X2 Pro

Mi9t pro

Mi Note 10

 

Relame je najbolji. 90hz ekran, do 1000 niti svjetlosti. SD855+, UFS 3, odlican vibromotor, 50w punjenje.

Mi9t pro je najbolje što xiaomi ima ponudit, njega trenutno imam, sasvim sam zadovoljan s njime, ali ako je razlika u cijenei manja od 500kn, uzmi realme.

Mi note 10 je za mene poluproizvod, sve na njemu radi ok, ništa savršeno. Preskup za ono što je. 

Možda kad bi se gledalo ukupno, mada bi ja onda Mi 9T Pro stavio na prvo mjesto, ali napisao je da mu je najbitnija baterija, a zatim kamera i tu je Mi Note 10 daleko bolji od preostale dvojice. Posebno ako se kamera koristi u manual (pro) modu.

 Ne mogu prožvakat mi note 10. Dva puta sam ga uzimao i oba se razocarao s njime, a baterija mi je lošija bila na njemu nego na relamiju ili mi9t pro.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...

 Ne mogu prožvakat mi note 10. Dva puta sam ga uzimao i oba se razocarao s njime, a baterija mi je lošija bila na njemu nego na relamiju ili mi9t pro.

Očito ti nije sjeo, mene je oduševio, za pristojne novce se dobije izvrstan kamera phone. Ne znam samo kako ti je baterija bila lošija, meni je trajala 30-35% duže nego na Mi 9T Pro, radio sam usporedbu. Možda su ga kasnije dodatno optimizirali kroz MIUI, ja sam ga dosta kasnije nabavio kad je pala cijena.

 

Kamera je za klasu iznad Mi 9T Pro i Realme X2 Pro.

Taj uređaj radi fotke s prirodnim bokeh efektom.

 

Po brzini mi je isto skroz dobar.

 

Vidim da je i kolega ocean77 jako zadovoljan s njim.

 

Evo za bateriju da ne ispadne to samo moje mišljenje, rasturio je svu konkurenciju.

 

 

 

10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Meni je Mi Note 10 bio odlican, ostala dva iz ankete nisam imao pa ne mogu nista reci. 

Baterija na Mi Note 10 mi je bila najbolja od svega sto sam do sada imao...cca 20% bolja od Mate 20 PRO koji je takodjer odlican.

Jedina zamjerka mi je malo sporiji procesor za takvu kameru i tako velike fileove koje stvara. 

 

 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jel se isplati dat mi9 star 2 mj za 4 mj star mi note 10..kljuc za kljuc...slabiji procesor mi neigra ulogu jer sam imao 9t tak da moze ptoc..bitnije da baterija duze traje nego na mi9 ...kamera mi nije toliko presudna makar je na notu 10 bolja...nazalost izjalovilo se mjenjanje za oneplus 7 pro..kolega ga je prodao za cash

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ima li nešto isplativije od Redmi Note 8T do 1500 kn? Gledam u trgovinama je oko 1300kn.

Kakva je situacija s reklamama na njemu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
black.sfcro kaže...

Ima li nešto isplativije od Redmi Note 8T do 1500 kn? Gledam u trgovinama je oko 1300kn.

Kakva je situacija s reklamama na njemu?

 Svako malo procitam miui i reklame, kakve da prostis k..čeve reklame?

Ovo mi je drugi šaomi, u familiji sedmi ja nisam cuo da je itko imao neke reklame na mobitelu?

 

Tesko da ces naci isplativije, mozda 8pro koji je nesto skuplji cca 1600 na ekupi

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2020 1:24 (16OR).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice