Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.187
|
čitano: 11.165.182
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
U kojem jeziku se kodira za wp?
griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav!

Zanima me neki mobitel za uzest da ima što bolju kameru, nebitno sad jel touch il nije, uglavnom kvaliteta kamere je važna, da ima MP3, bluetooth, wifi poželjan ali nije uvjet, nešto polovno za 600 kn maximalno ako bi bila kakva preporuka super :)

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1654425
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
AbeDomeNuS kaže...

Pozdrav!

Zanima me neki mobitel za uzest da ima što bolju kameru, nebitno sad jel touch il nije, uglavnom kvaliteta kamere je važna, da ima MP3, bluetooth, wifi poželjan ali nije uvjet, nešto polovno za 600 kn maximalno ako bi bila kakva preporuka super :)

n95 8gb definitivno, 5mp, prednja kamera, 8gb interne mem., wifi, gps....

BTW nikako obicnu n95, vec n95 8gb, velika je razlika u brzini i kvaliteti

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2011 20:50 (Mitch).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mitch kaže...
AbeDomeNuS kaže...

Pozdrav!

Zanima me neki mobitel za uzest da ima što bolju kameru, nebitno sad jel touch il nije, uglavnom kvaliteta kamere je važna, da ima MP3, bluetooth, wifi poželjan ali nije uvjet, nešto polovno za 600 kn maximalno ako bi bila kakva preporuka super :)

n95 8gb definitivno, 5mp, prednja kamera, 8gb interne mem., wifi, gps....

BTW nikako obicnu n95, vec n95 8gb, velika je razlika u brzini i kvaliteti

 

Hmmmm, jel bolja N95 8 GB od C905 ili LG Arene?

I njih imam u toj kategoriji, a mislim, imao sam nokiu tu u rukama, ali ovo dvoje nisam, znači uistinu mi je JAKO važna kvaliteta kamere, izbliza slikanje i iz malo daljega, jer mi na mome sadašnjem G705 slike nisu zadovoljavajuće (za moje potrebe)....

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1654425
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

uzmi c905, jer je (naj)bolji za tvoje potrebe i ima bolju kameru vec n95 8gb {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
A N95 je u .svim. ostalim segmentima uber nadmocna.
Veza : 7500/650kbps. Prodajem PC, Athlon x3, 4GB RAM, HD6850, 250GB HDD + Pokolni, garancija.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
8ax kaže...
A N95 je u .svim. ostalim segmentima uber nadmocna.

 

Molim objašnjenje? XD

Stvarno mi je najvažnije na mobitelu šta sam naveo, kvaliteta slika od kamere, sad, ako nokia ima mrvicu lošiju kameru, super, nju uzimam, ako ima drastično/primjetno lošiju kameru, e onda idem na C905, kao što rekoh, kamera mi je važna, da ima čiste slike, autofocus, tj ruke mi se tresu puno pa zato, da kad se metne na komp da se ne vide one mrljice, flekice i neznam ni ja šta :)

 

A MP3 ima svaki mobitel danas, a wifi mi je tak i tak sporedna stvar, nije mi sad do surfanja preko moba, komp je tu za to i više stvari :)

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1654425
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
AbeDomeNuS kaže...
8ax kaže...
A N95 je u .svim. ostalim segmentima uber nadmocna.

 

Molim objašnjenje? XD

Stvarno mi je najvažnije na mobitelu šta sam naveo, kvaliteta slika od kamere, sad, ako nokia ima mrvicu lošiju kameru, super, nju uzimam, ako ima drastično/primjetno lošiju kameru, e onda idem na C905, kao što rekoh, kamera mi je važna, da ima čiste slike, autofocus, tj ruke mi se tresu puno pa zato, da kad se metne na komp da se ne vide one mrljice, flekice i neznam ni ja šta :)

 

A MP3 ima svaki mobitel danas, a wifi mi je tak i tak sporedna stvar, nije mi sad do surfanja preko moba, komp je tu za to i više stvari :)

rofl...za tebe je fotic definitivno, pa SE satio nema ciste slike na 12 MP, tek nokia n8....

uzmes neki fotic, preporuka samsung es30 (oko 350 kn) i neki mobitel koji obavlja osnovne funkcije i da imas jos kakvu kameru, tipa c510 ili c702 SE

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mitch kaže...
AbeDomeNuS kaže...
8ax kaže...
A N95 je u .svim. ostalim segmentima uber nadmocna.

 

Molim objašnjenje? XD

Stvarno mi je najvažnije na mobitelu šta sam naveo, kvaliteta slika od kamere, sad, ako nokia ima mrvicu lošiju kameru, super, nju uzimam, ako ima drastično/primjetno lošiju kameru, e onda idem na C905, kao što rekoh, kamera mi je važna, da ima čiste slike, autofocus, tj ruke mi se tresu puno pa zato, da kad se metne na komp da se ne vide one mrljice, flekice i neznam ni ja šta :)

 

A MP3 ima svaki mobitel danas, a wifi mi je tak i tak sporedna stvar, nije mi sad do surfanja preko moba, komp je tu za to i više stvari :)

rofl...za tebe je fotic definitivno, pa SE satio nema ciste slike na 12 MP, tek nokia n8....

uzmes neki fotic, preporuka samsung es30 (oko 350 kn) i neki mobitel koji obavlja osnovne funkcije i da imas jos kakvu kameru, tipa c510 ili c702 SE

 

Pa ne treba mi baš kristalna slika XD

Nego mi treba slika da je uredna, ne skroz čista, nego uredna, a znam da ima mobitela koji imaju takvu kameru, samo neznam sad šta uzesti...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1654425
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Povecao mi se budzet na 2000kn.
Nekako sam jos privrzen omniji,no ako ima jos koji prijedlog...
Btw zasto je omnia tako "jeftina"..
griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
KKristijan kaže...
Povecao mi se budzet na 2000kn.
Nekako sam jos privrzen omniji,no ako ima jos koji prijedlog...
Btw zasto je omnia tako "jeftina"..

Zato što mobiteli s WP7 nisu baš popularni, ljudi samo kupuju Androide iako ne znaju kako lijepo WP7 radi. Uzmi Omniu 7, nećeš pogriješiti.

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Potpuno se slazem. Odmah si kupi Omniu, bez razmisljanja. Predobar telefon, brz ko munja, nista ne trza za razliku od Androida. Bit ces zadovoljan. Javi dojmove ako kupis. I da, uskoro ce izaci fenomenalan update na Mango koji ce jos vise poboljsati ionako odlican telefon.
Jučer gledam sliku naroda, baca cvijeće po herojima, a već sutra pobjednike sude, prodaše ih za Judine škude.
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
KKristijan kaže...
Povecao mi se budzet na 2000kn.
Nekako sam jos privrzen omniji,no ako ima jos koji prijedlog...
Btw zasto je omnia tako "jeftina"..

Ozmi Omniau. Ja sam ga jucer imao cijeli dan u rukama i razmisljam da prodam defy i uzmem nju.

Jeftina je zato sto je WP7 nepopularna platforma, a i MS je objavio da ce davat ovogodišnje smartphoneove sa Mangom za 200$...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mitch, ajde napisi dojmove. Mene zanima, a i Kristijanu ces pomoc.
Jučer gledam sliku naroda, baca cvijeće po herojima, a već sutra pobjednike sude, prodaše ih za Judine škude.
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
jurica_m kaže...
Mitch, ajde napisi dojmove. Mene zanima, a i Kristijanu ces pomoc.

Evo prije njega, ako mogu, koristim ga mjesec dana.

Mobitel izgleda odlično, čvrsto, poklopac i veći dio pozadine je metalni. Dobro leži u ruci i stvarno lijepo izgleda.

Kamera je odlična, slike lijepo izgledaju, video radi bez trzanja, čak i 720p video.

OS je odličan, brz, fluidan, znate sve i sami. Ni nakon mjesec dana i 20-ak aplikacija (ako ne i više) nije se ništa usporio, radi jednako kao od prvog dana.

Igrice se izvode brzo i glatko, to je prednost WP7 jer su igre optimizirane za sve uređaje (zbog minimalnih hardwareskih zahtjeva).

Aplikacija ima sasvim dovoljno, onih potrebnih i korisnih, kao i onih nepotrebnih i beskorisnih.

 

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
jurica_m kaže...
Mitch, ajde napisi dojmove. Mene zanima, a i Kristijanu ces pomoc.

Softverska strana - sve pohvale, imam svoj HD2/7...i omnia obavlja deset puta bolji posao, nista ne lagg-a, kao najbolja verzija symbiana na nokiai n8, samo sta je ovdje vise rama i jaci procesor. Jedino sto se primjeti jest to da fali c/p

Hardverska strana - mobitel se cini plastican, ali je ogromna razlika izmedu SGS-a i Omniae, omnia je svugdje dobro izradena uz meni bolji dizajn od SGS-a

Ostatak  - igre rade savrseno, razine crne boje su jako dobro izvedene, ekran osvjetljava super u svim uvjetima, ne primjeti se boja matrice na suncu kao kod s-lcd-ova, kamera radi svoj posao kao kod nekih SE-ova, mkv cita jako dobro, u svim pogledima bolje od androida i iOS-a, mobitel nigdje nije kopiran od drugih, samo se ceka da neko kopira nju :D, browser je kao chrome na pc-u, minimalizam uz veliku brzinu, samo nisam isprobao flash i silverlight (nazalost nisam isao na BOL)

 

ocjenio bih ga sa 4.5/5, mana je to sto se jos ceka Mango, a veliki plus je ekran i Xbox Live igre

ako te jos nesto zanima reci, a da nisam napisao...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mitch kaže...

Softverska strana - sve pohvale, imam svoj HD2/7...i omnia obavlja deset puta bolji posao, nista ne lagg-a, kao najbolja verzija symbiana na nokiai n8, samo sta je ovdje vise rama i jaci procesor. Jedino sto se primjeti jest to da fali c/p

c/p je već dostupan kad se updatea i to još od 3. mjeseca.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2011 16:04 (Cordas).
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Jao ..nemogu kupit taj wp7 nekako,neznam zasto
griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
onda cemo se dogovorit, ja cu kupit omniu ti kupi moj defy :D
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ovako, imam problem.

Ne mogu naći smartphone koji odgovara ovom opisu.

-da ima ekran osjetljiv na dodir, dijagonale barem 3.2 inch.

-procesor od barem 800 MHz

-operacijski sustav android barem 2.2(ako je moguće noviji)

-da mu je cijena ispoda 1600 kn u vipu (po podrazumjeva i ako se mobitel kupuje u oglasniku, ali onda mora imati garanciju)

Postoji li mobitela koji odgovara ovom opisu, ako budem malo promjenio kriterije.

One good thing about music, when it hits you, you feel no pain. - Bob Marley
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
perodigitron kaže...

Ovako, imam problem.

Ne mogu naći smartphone koji odgovara ovom opisu.

-da ima ekran osjetljiv na dodir, dijagonale barem 3.2 inch.

-procesor od barem 800 MHz

-operacijski sustav android barem 2.2(ako je moguće noviji)

-da mu je cijena ispoda 1600 kn u vipu (po podrazumjeva i ako se mobitel kupuje u oglasniku, ali onda mora imati garanciju)

Postoji li mobitela koji odgovara ovom opisu, ako budem malo promjenio kriterije.

http://www.njuskalo.hr/samsung-galaxy/samsung-galaxy-oglas-3432404

http://www.njuskalo.hr/htc-desire/prodaje-se-htc-desire-1700kn-oglas-3286750

http://www.njuskalo.hr/htc-desire/htc-desire-sve-mreze-garancija-navigacija-oglas-3418057

http://www.njuskalo.hr/htc-desire/p-m-htc-desire-oglas-3437634

http://www.njuskalo.hr/htc-desire/desire-oprema-oglas-3432483

 

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Perodigitron, pa mario ti je sve rekao. Za te novce kupi Desirea.
Jučer gledam sliku naroda, baca cvijeće po herojima, a već sutra pobjednike sude, prodaše ih za Judine škude.
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ma bum ga vjerojatno uzo, samo sam mislio da se namože naći za te novce.

One good thing about music, when it hits you, you feel no pain. - Bob Marley
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
perodigitron kaže...

Ma bum ga vjerojatno uzo, samo sam mislio da se namože naći za te novce.

Ako možeš Galaxy S, bolje njega. Više internet memorije (veliki problem na Desireu) i nema problema s multitouchem.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Jel se moze ocekivati pad cijene iphonea 4 na njuskalu izlaskon S modela?
griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
KKristijan kaže...
Jel se moze ocekivati pad cijene iphonea 4 na njuskalu izlaskon S modela?

Vjerojatno da ce pasti jos cijena.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
KKristijan kaže...
Jel se moze ocekivati pad cijene iphonea 4 na njuskalu izlaskon S modela?

Mislim da ipak neće jer sporo padaju i cijene 3G/3GS-a, vjerojatno će samo biti visoka cijena novog modela.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trebam preporuku. Multimedijski smartphone, najmanje 16gb interne memorije ili min 4gb + sd kartica, cijena do 2000kn, dobra kamera, os android ili wp7.

Meni je za oko zapao ovaj http://www.gsmarena.com/htc_trophy-3964.php

Na njuskalu je kakvih 1800 kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Omnia 7....trophy je po meni vise djecje izraden, kao u softveru tako i hardverski, cudan je to mobitel, ima ga moj prijatelj, ekran je tako tako, jako probada pozadinsko, omnia 7 je u svemu malo bolja...
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Omnia je apsolutno best buy do 2000 kn. Nema boljeg.
Jučer gledam sliku naroda, baca cvijeće po herojima, a već sutra pobjednike sude, prodaše ih za Judine škude.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice