Moto Z/Play

poruka: 25
|
čitano: 8.958
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Moto Z/Play

 Moto Z

 

-Snapdragon 820/4GB RAM

-Display 5,5" Amoled 2560x1440

-Kamera 13MP(OIS) f/1.8,prednja 5 MP, f/2.2

-Baterija 2600mAh

-OS Android 7.0(upravo stigao)

 

specifikacije:

 

http://www.gsmarena.com/motorola_moto_z-8094.php

 

 

Moto Z Play

 

-Snapdragon 625/3GB RAM

-Display 5,5" Amoled 1920x1080

-Kamera 16 MP, f/2.0,prednja 5 MP, f/2.2

-Baterija 3510 mAh

-OS Android 7.0

 

specifikacije:

 

http://www.gsmarena.com/motorola_moto_z_play-8310.php

 

dostupni Moto modovi:Incipio Power Pack,Insta-Share projektor,Hasselblad True Zoom i MOTO JBL Mod...

 

http://www.lenovo-store.hr/index.php?option=com_hikashop&view=category&layout=listing&Itemid=289

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Moto Z/Play

zar nitko nema jedan od dva navedena uređaja, jako sam zainteresiran za play model, pa bih volio čuti mišljenja iz prve ruke?

When we're good they never remember, when we're bad they never forget. JM
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Moto Z/Play

evo domaća recenzija.inače mi se kod njih  ne sviđaju recenzije,ali dok na mob.hr ne objave ovo je zasad  jedino...

 

http://www.racunalo.com/lenovo-moto-z-play-recenzija-zanimljiv-drugaciji-i-moto-mods-dodaci/

 

još jedna recenzija...

 

http://pcchip.hr/moby/pametni-telefoni/moto-z-play-najinovativniji-mobitel-u-2016-sa-naglaskom-na-modularnost/

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2017 13:53 (vepar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Moto Z/Play
Jel ima neko ovaj telefon , bas mi je zapao za oko da malo opise iskustvo i ozivi temu ?
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Moto Z/Play

Ja sam bio zagrijan za play od samog pocetka, bio sam neki dan u jednom ducanu pogledat ga i testirat malo, svida mi se fluidnost i brzina ali evo par dana posle naletio na lenovo P2, isti proc, vise rama, isti super amoled ekran, veca baterija a jeftiniji 1000kn od z playa. Sto vise razmisljam o P2 to me manje zanima play a i realno kad razmislim fakat nikad necu kupit ni jedan od onih bezobrazno skupih dodataka. Koja je onda svrha tog moba osim za kurcenje. Kad sjedne placa definitivno uzimam P2, dodaci mi netrebaju a i maskice za P2 su jeftinije 150x od onih poklopaca za Z modele. Jos jedna stvar po kojoj mi se zgadio je kaj svi dodaci osim kamere ja msm imaju integriranu bateriju, znaci ne trose bateriju sa moba nego imaju svoju. Npr slusanje muzike sa onim zvucnicima mozda traje 3-4 sata a sta dalje a nemam blizu punjac, isto tako i projektor. Takoder mi se ne svida battery mod jer je to najobicniji powerbank, imao sam na umu da ce mob jednako trosit i svoju i battery mod al na kraju mod puni bateriju u mobu, ako vec moram vuc hrgu sa sobom rade cu onda nosit pb od 10000mAh a ne taj precjenjeni drek. P2 ima skener prsta i home tipku u jednom, ovaj ima samo skener napred. Neznam sad kad gledam taj Z sve vise me odbija i osim dizajnerski ljepog moba nista drugo me ne privlaci kao na pocetku dok nisam imao pojma o njemu

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Moto Z/Play
Toni u recenziji kaže da Moto Z Play ima strašnu bateriju...12h sot u dva dana i još 20% baterije i još nakačiš dodatnu bateriju 2200mAh i imaš još bar jedan korištenja.
slažem se ipak da je Play preskup u odnosu na P2.
ipak ima svoje prednosti.brža ažuriranja,stock android i Moto modovi nekom su jako bitni...
da je 2800kn bila bi to super kupnja...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Moto Z/Play
Play je koliko 7mm debljine. A ako se stavi onaj mod 2200mah baterije, neće biti previše debeo, a sa tim modom onda stvarno imaš ultramaratonca po pitanju baterije.
Ja bi dao više novca za Play samo zato jer znam da je sa softverske strane bolji u odnosu na P2 i da će na dulje vrijeme imati više pažnje
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Moto Z/Play

Motorola je ipak Motorola.sve fino rade,imao sam ih nekoliko i sve rade glatko i među prvima poslije Nexus/Pixela dobiju nadogradnje...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Moto Z/Play
Ja imam P2 već dva i pol mjeseca i ni trenutka nisam zažalio što sam ga kupio. Pre pre dobra baterija, brz i fluidan. Skoro pa čisti Android.
11 godina
protjeran
offline
Re: Moto Z/Play
vepar kaže...

Motorola je ipak Motorola.sve fino rade,imao sam ih nekoliko i sve rade glatko i među prvima poslije Nexus/Pixela dobiju nadogradnje...

 U to ne sumnjam ni najmanje, imao sam dvije motorole zadnju moto e2 dao prije mj dana tati, sada koristim smečefone vienna i zato sam u potrazi za novim mobom. Motorola je definitivno odličan uređaj ali nekako mi je ovaj moto z/play precjenjen u odnosu na njegovog rođaka sa istim specifikacijama. Sa lenovom nikad do sad nisam imao iskustva i neznam kakav je ali mislim da bi mu dao priliku. Kako ove dane guglam i tražim mobove u tom cjenovnom rangu evo naletio baš i na jedan zanimljiv model Moto X style. Jedina mana je baterija al to bi pripisao 2k ekranu. Još razmišljam P2 je svakako jedna od opcija, ko zna kolko će ih još izroniti do plače :D   Jedino mi je žao što nema više korisnika nigdje po netu koji imaju P2 da podjele iskustva. Nekome je i najgori mob najbolji jer ga nezna koristit ili netreba njegove mogučnosti. Meni je sadašnji ulefone vienna traljavo smeče puno bugova i želim ga se čim prije riješiti ( to mi je bila največa pogreška reko sam nikad više mob sa MTK sranjem i opet ga kupim ) neko drugi bi svršio u gače samo da gleda u fhd ekran i da mu mob ima 3gb rama koje se u mom slučaju vrlo lako daju zatrpat. Neznam kolko je Hrco zahtjevan korisnik i kako se njemu čini taj P2, volio bi imati više informacija pa da lakše odlučim, P2 ili Moto X style ili pak neki treći. Da moram birati između stare E2 i ulefoneta odma bi zgrabio E2 bez obzira što je 3x slabija i 3x manje rama ima, jednostavno bolje radi pa zato mislim da bi i P2 mogao biti super pošto ima isti proc i sve kao i Z Play

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2017 23:18 (minarelli).
14 godina
offline
Re: Moto Z/Play
imao sam Moto X Style skoro godinu dana.jedina mana je baterija i kod jačeg gaminga se dosta zagrije...

sve ostalo 5.ekran,vrhunski stereo zvučnici,izrada,Turbo punjač.
ergonomičan za držanje jer ima hrapavu gumiranu stražnju stranu.
fino radi,čisti android i vrlo skoro stiže 7.0...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Moto Z/Play
minarelli kaže...
vepar kaže...

Motorola je ipak Motorola.sve fino rade,imao sam ih nekoliko i sve rade glatko i među prvima poslije Nexus/Pixela dobiju nadogradnje...

 U to ne sumnjam ni najmanje, imao sam dvije motorole zadnju moto e2 dao prije mj dana tati, sada koristim smečefone vienna i zato sam u potrazi za novim mobom. Motorola je definitivno odličan uređaj ali nekako mi je ovaj moto z/play precjenjen u odnosu na njegovog rođaka sa istim specifikacijama. Sa lenovom nikad do sad nisam imao iskustva i neznam kakav je ali mislim da bi mu dao priliku. Kako ove dane guglam i tražim mobove u tom cjenovnom rangu evo naletio baš i na jedan zanimljiv model Moto X style. Jedina mana je baterija al to bi pripisao 2k ekranu. Još razmišljam P2 je svakako jedna od opcija, ko zna kolko će ih još izroniti do plače :D   Jedino mi je žao što nema više korisnika nigdje po netu koji imaju P2 da podjele iskustva. Nekome je i najgori mob najbolji jer ga nezna koristit ili netreba njegove mogučnosti. Meni je sadašnji ulefone vienna traljavo smeče puno bugova i želim ga se čim prije riješiti ( to mi je bila največa pogreška reko sam nikad više mob sa MTK sranjem i opet ga kupim ) neko drugi bi svršio u gače samo da gleda u fhd ekran i da mu mob ima 3gb rama koje se u mom slučaju vrlo lako daju zatrpat. Neznam kolko je Hrco zahtjevan korisnik i kako se njemu čini taj P2, volio bi imati više informacija pa da lakše odlučim, P2 ili Moto X style ili pak neki treći. Da moram birati između stare E2 i ulefoneta odma bi zgrabio E2 bez obzira što je 3x slabija i 3x manje rama ima, jednostavno bolje radi pa zato mislim da bi i P2 mogao biti super pošto ima isti proc i sve kao i Z Play

 Reci šta te zanima u vezi P2. Drage volje ću odgovoriti.

11 godina
protjeran
offline
Moto Z/Play

Jel segrije kad otvoris vise aplikacija, prilikom surfanja ili kad jedno pola sata sat visis na mesenđeru? ovaj moj mtk kinez kad se s troje il vise ljudi kad se dop, upajen chrome i josneke stvari po nekom programu za pracenje kaj sam skinuo zagrije se na 67° i fakat pece za ruke nemrem ga drzat. Ak se i ovaj za takve gluposti grije onda bi ga preskocio. Igrice me ne zanimaju to ja nemam na mobu. Jel steka kad se prebacujes iz jedne app u drugu? mojem badave 3gb rama kad zapinje i steka. I na kraju kolko uspijes sota izvuc? moje govno kinesko izgura jedva 2 sata sa baterijom od 3200mah

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Moto Z/Play
minarelli kaže...

Jel segrije kad otvoris vise aplikacija, prilikom surfanja ili kad jedno pola sata sat visis na mesenđeru? ovaj moj mtk kinez kad se s troje il vise ljudi kad se dop, upajen chrome i josneke stvari po nekom programu za pracenje kaj sam skinuo zagrije se na 67° i fakat pece za ruke nemrem ga drzat. Ak se i ovaj za takve gluposti grije onda bi ga preskocio. Igrice me ne zanimaju to ja nemam na mobu. Jel steka kad se prebacujes iz jedne app u drugu? mojem badave 3gb rama kad zapinje i steka. I na kraju kolko uspijes sota izvuc? moje govno kinesko izgura jedva 2 sata sa baterijom od 3200mah

 Uopće se ne grije, Snapdragon 625 je super po tom pitanju. Koristio sam jednom GPS navigaciju oko pola sata i jedva da je bio mlak. Što se tiće fluidnosti, mob je 99% lag free. Ovo najozbiljnije tvrdim.

Mislim da niti jednom nisam doživio da mi ponovno učitava neku aplikaciju koja je bila pokrenuta jer uvijek ima dostupno barem 1.5 GB RAMa.

Najviše koristim mob za net, Viber i WhatsApp, VLC player za filmove. Često ga spajam na telku preko WiFija ( streamam filmove sa moba na TV ).

Od minusa bi spomenuo kameru koja je dobra po danu ali po noći je bez veze ( fotke i video ).

Vrlo dobar AMOLED ekran.

Baterija mu je dakako najveći adut. Baci oko na screenshot ( od danas i prije 3 tjedna ).

 

11 godina
protjeran
offline
Moto Z/Play

Baterija se i meni sviđa, na mom mi je najgore kad nisam doma poslikam nekaj i oču uploadat na fejs, ili photobucket da mogu ljepit linkove po forumima i poždere bateriju već do 13-14h i od tada do navečer sam bez moba. Laga nebi smjelo biti na takav proc i 4gb rama. Gledao sam i neke xiaomi modele tipa Mi Max ( zbog veličine ekrana što veče to bolje :) ) al kolko čitam ovdje po forumu ta marka je stvorena za igranje sa romovima i kemijanje a meni se to neda. Kolko čitam zadnji update im je koma ruše se neke app. Ako je softwerski sve u redu na P2 kupujem ga definitivno, da nema bugova i ovakvih zajeba kao na xiaomi da se svakim updateom popravi jedno sjebe drugo. 

 

Kaj se Z Playa tiće ohladio sam se totalno, sami mob je oke ali modovi ne vrijede ni upola kolko koštaju pa onda nema svrhe ni da imam taj mob kad neću kupit ni jedan mod za njega. Slićna priča i sa X Style, baterija je koma i samo zbog toga ga neču.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 0:53 (minarelli).
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Moto Z/Play

Evo vesele vjesti donosim, kupio sam P2. Kolega daj mi reci jesi ga apdejtao? Prvo mi je ponudio neki update od 72mb, to sam inastalirao. Sad mi pak nudi da li hocu instalirat najnoviju verziju softwera. Kaj on to misli na nugat ili? to jos nisam instalirao, to ima 107mb

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Moto Z/Play
Nije nougat, još uvijek 6.0.1
15 godina
offline
Re: Moto Z/Play
Vjerojatno neki bug fix. Ja sam svog updateao prije dva tri tjedna.
11 godina
protjeran
offline
Moto Z/Play

Znaci slobodno ga pustim da se instalira, nece bit nikakvih novih bugova?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Moto Z/Play

Jel koristi netko još moto z ?

Prešao sam na njega sa s7 edge i prezadovoljan sam :)

Kao da imam nexus, mob leti naprema s7 edge :)

Galaxy S7 Edge SM G935F
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Moto Z/Play
to uopće ne čudi.Motorole su potcjenjene dok ih ne isprobaš...imao sam i nekoliko.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Moto Z/Play

A kako si zadovoljan baterijom ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Moto Z/Play

Ja sebi isyo gledam uzet z play al mi niko do sad nije dao nikakve dojmove?

Kako ste zadovoljni,kakva je kamera i baterija?

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.7.2017 21:56 (zee_15).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Moto Z/Play

Ja imam obični Z 64gb sa baterijom od 2600mah, izdrži mi cijeli dan sa normalnim korištenjem a sa jačim nema šanse cijeli dan, ima odličnu stand by potrošnju na androidu 7.1.1 i brutalno brzo punjenje...

Prije nje sam imao s7 edge i jedino mi fali njegova kamera a baterija mi je jedino bolje držala dok je imala prvi softwere na mobu a već prvi update je to uništio ....

Moto Z me je oduševio brzinom i samim time koliko me podsjeća na nexus telefone :)

Mislim da ću uzet onaj incipio battery mod :)

Moto Z
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.7.2017 22:16 (andjelko1986).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Moto Z/Play

Aplikacija google camera sa android o preview verzije

https://www.xda-developers.com/google-camera-hdr-ported/

 

Radi sve osim slow motion a to znači da radi i famozni HDR+ i po testovima slike ispadaju puno bolje nego sa stock aplikacijom :)

Aplikacija ke modana da radi na sd820/821 i 835 procesorima. 

Radi na moto z ali na moto z play neće radit

Moto Z
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice