"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.380
|
čitano: 5.910.032
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mew kaže...
molnyi kaže...
Mew kaže...

Necu rec da nisam debil al cu rec da su mogli to napravit sa strane svoje stranice. Tako da znam kada kliknem buy a ne kada se ovako sta dogodi. Stavis fino IF Croatia 27$ a ne "Free Shipping"

 A zar je toliki problem malo prvo prelistat stranicu - nije da ne piše crvenim slovima Attention... 

 Jebiga sta da kazem glup sam. Refundat ce mi i gotovo.

 

Ajde mesto da mi trljaš sol u ranu jel imas mozda preporuke negdje dalje za naruđbu tog mobitela?

 Kad su ti se javili za narudžbu odnosno "fee". Ja sam jučer naručio P6000, kasnije pitao za poništenje, rano jutros dobio mail da to nije moguće jer je već poslan a tijekom dana mail da treba platiti 27 USD za processing fee. Nije me to iznenadilo, već mi nije jasno da jedni kažu da je već poslan a drugi da treba još nadoplatiti?

13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo vidio sam na minidealu iz grčke lenovo x2 za 225 $,čini mi se super cijena. Jeli ima itko iskustva s tom stranicom??

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nemoj ga uzimat, sve je super al baterija nemre držat pol dana...

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mkovnet kaže...
Mew kaže...
molnyi kaže...
Mew kaže...

Necu rec da nisam debil al cu rec da su mogli to napravit sa strane svoje stranice. Tako da znam kada kliknem buy a ne kada se ovako sta dogodi. Stavis fino IF Croatia 27$ a ne "Free Shipping"

 A zar je toliki problem malo prvo prelistat stranicu - nije da ne piše crvenim slovima Attention... 

 Jebiga sta da kazem glup sam. Refundat ce mi i gotovo.

 

Ajde mesto da mi trljaš sol u ranu jel imas mozda preporuke negdje dalje za naruđbu tog mobitela?

 Kad su ti se javili za narudžbu odnosno "fee". Ja sam jučer naručio P6000, kasnije pitao za poništenje, rano jutros dobio mail da to nije moguće jer je već poslan a tijekom dana mail da treba platiti 27 USD za processing fee. Nije me to iznenadilo, već mi nije jasno da jedni kažu da je već poslan a drugi da treba još nadoplatiti?

 Ja sam dobio ovaj samo "We want to inform you that we can not ship to your country from our EU warehouse,and if you want us send to you ,you should pay us 27usd shipping fee, because your country is locate at an remote area, if we ship to there, the delivery company will charge us,so we should charge you, you can send your money to our pay pal "

Tako da predpostavljam da nisu jos poslali...

10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ma treba im (Coolicool.com) svaki dan praviti deset narudžbi iz EU skladišta za HR i onda odbijati doplatu za poštarinu i tražiti refund.

Pa neka stisnu malo DHL da uvrsti Hrvatsku u Europu.

Idu mi na živce sa tom politikom "građani drugog reda". Ili jesmo u EU ili nismo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 19:49 (fora2).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
fora2 kaže...

 

Idu mi na živce sa tom politikom "građani drugog reda". Ili jesmo u EU ili nismo.

 Ne znam šta seru. Isto mi na ebayu, isti predmet:

shipping iz USA  za hrvatsku 30$. 

shipping iz USA  za sloveniju 20$.

 

koji k? kao da se radi o različitim kontinentima, a ne susjednim državama

Can't find a better Jam!
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Borna41 kaže...

Evo vidio sam na minidealu iz grčke lenovo x2 za 225 $,čini mi se super cijena. Jeli ima itko iskustva s tom stranicom??

 

 

Baterija nije problem kod mene, ali je zato ghost touch i to ogroman.. Isto tko i sam touch poblesavi svako malo, pa stisnes slovo A on napise odjednom AAAAAA, to je za primjer, sa svim slovima je tako.. Ako uzimas kinesku verziju, ocekuj da ces takvih problema imati sa sklepanim multilanguage romom.. Jer X2 se razlikuje za EU trziste i za Kinu.. Za Kinu je dual sim, dok je za EU sngle sim, i firmware se razlikuje dosta..

Kamera je odlicna ali djabe sve uz ove probleme s tipkovnicom i kineskim firmwareom..

 

Gunner_V kaže...

 Ne znam šta seru. Isto mi na ebayu, isti predmet:

shipping iz USA  za hrvatsku 30$. 

shipping iz USA  za sloveniju 20$.

 

koji k? kao da se radi o različitim kontinentima, a ne susjednim državama

 

Problem na ebayu su nasi ljudi, sto stigne ti item, on laze da nije dosao i kupi nazad novac za njega.. Zato su jedno vrijeme kinezi poeli masovno uvoditi Hrvatsku na njihovu osobnu black listu jer svako malo popuse pare kad bi se ljudi je*ali za 3$ i isli prevariti nekog jadnika iz Kine, itd, itd.. Davno je bilo price o tome..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 19:58 (majdo).
10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mislim da nisi "uhvatio" poantu. Coolicool za sve zemlje EU ima uračunatu dostavu DHL-om u cijeni proizvoda. Sem za Hrvatsku.

 

Evo jedna prepiska sa Coolicool-om s početka godine :

 

Hello
I like to know why is my country, Croatia, discriminated thru your shipping policy?
"If you are in Croatia, parcel handling fee would be 29 EUR extra".
Do you know that Croatia is part of EU? Please explain that to us.
Thank you.

 

---------

Dear customer:
Thanks for your feedback.
We want to inform you that we can not ship to your country from our EU warehouse,and if you want us send to you ,you should pay us 29euro shipping fee, because your country is locate at an remote area, if we ship to there, the delivery company will charge us,so we should charge you, you can send your money to us
After we get it,we can ship to you
If you still have any futher questions, please contact us,we will serve you as our best friends.
Best regards
Grace

 

----------

 

Thank you for reply, but you have wrong information. Croatia is member of European Union. As you can see on the map, we are much closer to your warehouse in Germany than Romania, Bulgaria, Greece, Spain, Estonia or Finland. Distance from München to Zagreb (capital of Croatia) is 586 km, much less than countries I mentioned above. You send free to Slovenia which border is only 17 km from Zagreb. I think somebody in your office made mistake by classified Croatia as "remote area". I hope you will correct that to the mutual satisfaction. There is a lot of potential buyers waiting.

 

---------

 

Dear customer
Thanks for your feedback.
We want to inform you that it is depend on the DHL company,if you want us send by the DHL,you should pay that,it is out of our control, hope you can understand
If you still have any further questions,please contact us with no doublt,then we will do our best to help you
Best regards
Grace

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Njihov gubitak pa nek oni pjevaju (neki dan su izgubili i mene kao kupca radi iste stvari)

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nakon koliko su vam slali kupljeni proizvod s CooliCoola EU. Jel bio onaj brži ili sporiji (ekonomičniji) DHL?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Razmisljam kupiti ocuvani S4 s njuskala ili Htc one m8 ako se nadjen jeftino.

Ima li koji dobar kinez sa odlicnom kamerom da nije preskup?

Kod svih su kamere neke losije ako se ne varam.

 

Dajte preporuku molim

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 0:55 (ToNi185).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

S4 na njušci je oko 1800, m8 2000+ . 
A da ti iskreno kažem ako ti je kamera bitna s4 će te donekle uveselit a m8 baš i ne. 
Kinez sa dobrom kamerom - Xiaomi mi4, mi4i ...

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 11:29 (molnyi).
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

E taj xiaomi mi4i sam i gledao, bolje onda skupit vise para pa kupiti odličan i nov.

A sta ovi elephone su ok? npr elephone 8000 koji ce tek izaci.. ili to ne valja nista?

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ToNi185 kaže...

E taj xiaomi mi4i sam i gledao, bolje onda skupit vise para pa kupiti odličan i nov.

A sta ovi elephone su ok? npr elephone 8000 koji ce tek izaci.. ili to ne valja nista?

Nemoj te elehpone... puštaju mobitele kao na traci, svaki mjesec novi model... ne updejtatju ih, puni bugova itd... + ovaj 8000 ima užasan procesor, isto kao i meizu m2 note, ne vrijedi novce...

Xiaomi mi4i neznam kad će doć u naše dućane ali, možeš ga naručiti sa honorbuy.com - zaboravio sam spomenut i OnePlus One :)

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 11:46 (molnyi).
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da imas pravo i one plus one, citao sam da ce jefitiniji biti kad ovog mjeseca izadje one plus two..

E istina davno sam gledao elephone modele, imaju ih krdo bas. Onda one plus one ili xiaomi mi4i :) hvala na pomoci

16 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

stigao lenovo K3 note na vickmall samo mi nemojte sve pokupovati,jer budem ga i ja vjerovatno kupil kad mi refundiraju ovi iz geekbuyinga novce

 

edit:jel ima taj lenovo gorilla glass?

 

edit2:pronašel da nema nego ima OGS(one glass solution)

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 16:46 (jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
jura kaže...

stigao lenovo K3 note na vickmall samo mi nemojte sve pokupovati,jer budem ga i ja vjerovatno kupil kad mi refundiraju ovi iz geekbuyinga novce

 

edit:jel ima taj lenovo gorilla glass?

 Vidio vidio :)

 

Nema :/ al nije ni ziher neki niskobudetni ekran (bar se nadam) hahah tak i tak se uvijek kupi neka folija...

12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako na ekranu ne postoji gorilla ne znači da je ekran niskobudžetan. To je samo dodatna zaštita,možda ima nešto tipa oleophobic coating, makar čisto sumnjam da ima išta pošto nisu ništa naveli nigdje. No eto, meni osobno to ne igra ulogu pošto ja za svkai mobitel koji kupim invesitram u dobar case i nillkin staklo :)

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2015 17:49 (molnyi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
stručnjak kaže...
Cadus kaže...

Pozdrav ljudi!

Evo pregledavam ovaj forum nakon dugo vremena... I stosta se tu novoga pojavilo :) Naime prisutan sam bio kad sam jos ubro Neo N003!

Ugl. gledam za neku novu masinu do 1500 kn, a sad kolko vidim po postovima i recenzijama nekako su u vrhu za tu cijenu:

- Lenovo K3 NOTE

- Jiayu S3

- Coolpad F2

 

Kojeg bi mi vi preporucili? Te kako to ide sa garancijom (tipa jel bi se za Lenovo servis, ukoliko nesto pode u krivom smjeru, mogao odraditi kod nas - tocnije u ZG-u)?

Eh sad, zelio bi da mi mobitel dode kroz tjedan dana bez dodatnih troskova, tj. da se naruci iz EU skladista... Jel Vickmall po tom pitanju najpouzdaniji? I vidim da je Lenovo K3 NOTE "out o stock", tako da bi se za njega trebao malo strpiti :)

 Evo meni danas stigao Jiayu S3, naručen sa Minideal-a, plaćen 236$ iz Španjolskog skladišta, dakle negdje oko 1600 kuna, došao je za 4 radna dana. Za ovu cijenu mislim da ne može bolje. Jedino mi je čudno da je kamera lošija od kamere na Neo 003, barem ovih par fotki koje sam okinuo.

 Znam da će zvuččati glupo, ali da li si skinuo malu zaštitnu naljepnicu sa objektiva, meni se to desilo, proklinjao sam kameru na iOceanu a trebao skiniti malu prozirnu zaštitu i slike bile super

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
jura kaže...

stigao lenovo K3 note na vickmall samo mi nemojte sve pokupovati,jer budem ga i ja vjerovatno kupil kad mi refundiraju ovi iz geekbuyinga novce

 

 

 vidim da na vickmallu ljudi dole piše kako žele da im se dostavi mobitel, s kojim aplikacijama, rootanjem itd-jel imate iskustva s tim? jel vas dućan posluša? http://prntscr.com/7nzlx7

 

jer ako bi uzimao, htio bi da mi isprazne mob od tih kineskih smeća-na svom zopu sam dobio tipa 3 galerije za slike, 2 music playera itd, sve nepotrebno.

 

jer koliko sam vidio coolicool i mislim da pandawill nemaju tu opciju.

 

 

 

Can't find a better Jam!
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo za sve koje zanima Lenovo K3 Note i Vickmall.

 

Vickmall svakako preporučujem. Naručio sam K3 Note u ovu nedjelju, mobitel je poslan u ponedjeljak iz Grčke i došao danas u četvrtak.

 

Još su mi poslali i silikonsku masku i foliju za ekran i kožnu preklopnu masku (mofi leather case) i sve kao gift.

 

Ne morate ispitivati da vam maknu kineske aplikacije i sve ostalo, jer svima dolazi isti mobitel.

 

Mobitel dolazi rootan, sa multilanguage romom (vjerojatno najnovijim), ociscen od svega i od nepotrebnih aplikacija i sve radi super.

 

Mobitel sam platio 189$ bez ikakvih dodatnih troškova.

Moj PC  
6 1 hvala 4
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

znam da je ovo tema za kineske mobitele a ne tablete ali nemogu pronaci temu a ova tema nekako pase jel dobro uzet ovaj tablet http://www.dx.com/p/ployer-momo7w-7-0-ips-quad-core-windows-8-1-w-bing-tablet-pc-w-16gb-rom-wi-fi-hdmi-white-380801#.VZWFF1JJiYs

Jos jedan tech freak,gosp.Znanje za vas :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Brane47 da li onda k3 note na ekranu ima neko staklo ili plastiku ili nesto slicno? Ako nije staklo preskacem ga...

Pucaaaajjjj :)
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ima samo staklo bez ikakve zaštite koliko se zna. Ali, zašto bi preskočio odličan mobitel zbog jedne sitnice koja se rješi za čas? Kupi si nillkin 10$ i eto ti zaštita i vrhunski mob...

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
brane47 kaže...

Evo za sve koje zanima Lenovo K3 Note i Vickmall.

 

Vickmall svakako preporučujem. Naručio sam K3 Note u ovu nedjelju, mobitel je poslan u ponedjeljak iz Grčke i došao danas u četvrtak.

 

Još su mi poslali i silikonsku masku i foliju za ekran i kožnu preklopnu masku (mofi leather case) i sve kao gift.

 

Ne morate ispitivati da vam maknu kineske aplikacije i sve ostalo, jer svima dolazi isti mobitel.

 

Mobitel dolazi rootan, sa multilanguage romom (vjerojatno najnovijim), ociscen od svega i od nepotrebnih aplikacija i sve radi super.

 

Mobitel sam platio 189$ bez ikakvih dodatnih troškova.

 prokomentiraj kameru kad stigneš

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Staklo je definitivno, dobije se folija na njemu koja se skine, i dobije se dosta kvalitetna folija, koja se stavi. Ako te brine to bas, imas za kupini tempered glass za njega, oko 5$.

 

Mobitel ima OGS (one glass solution) pa prouci sto je to.

 

Staklo se cini kvalitetno, i kad se lupka po ekranu nema onog zvuka kao da je ispod suplje kao kod nekih ostalih kineza.

 

Imao sam i jeftinije i losije mobitele koristene bez ikakve zastite na ekranu i ogrebotine nikakve. S tim da sam puno više puta vidio i čuo da je puklo gorila glass staklo nego obično.

thebatman kaže...

 Nisam puno slika uslikao, ali se čini sasvim dobra. U slabijem osvjetljenju kao ni svaka nije super, ali nije uopće loša. Nema šuma, ili jako malo, kad se slika s bljeskalicom naravno ništa, bljeskalica je stvarno jaka.

 

Vani još nisam slikao, ali može biti samo puno bolja nego sto je unutri. Prednja kamera isto super, ima i zanimljivih opcija.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2015 9:01 (brane47).
15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

kad smo kod kamere, evo još malo o kameri na jiayu s3:

svi znamo da je bilo velikih problema sa video snimanjem sve do roma iz 20150507, kad je to rješeno. stavio sam primjer na yt prije i poslije pa potražite. međutim, sad sam još malo pametniji pa izvlačim maksimum iz kamere, zato što joj ne dozvoljvam da "misli" umjesto mene. isto kao što kod fotografiranja uvjek stavljam najmanji ISO kad svjetlosni uvjeti dopuštaju, tako i kod snimanja videa gasim dvije stvari: redukciju šuma ( debilno prevedeno kao "smanjenje buke", eng noise reduction) kao i EIS ili electronic image stabilisation. obje stvari drastično utječu na kvalitetu. prva jako ruši kvalitetu i slika izgleda kao isprani VHS, što mi nikako nije bilo jasno u početku, zašto kad upalim snimanje samo padne rezolucija. electronic image stabilisation jednostavno ne može raditi dobro kao optical image stabilisation pa ga je najbolje isključiti. što se događa kad je uključen? slika jednostavno pri pomaku kamere zastajkuje jer analizira prethodni kadar i uspoređuje ga sa slijedećim i dok se to isprocesura, eto ti problema. dobro radi samo ako imate statični kadar. onda je kao na stativu. uključiti samo kad snimate statično, ali npr. puše vjetar i ljulja vas. digitalni zum je besmislen kod svih kamera i to netreba nikad koristiti. još jedna stvar na koju treba obratiti pažnju je kontrola treperenja ili shutter speed. isto je postavljeno na automatski što kod jakog osvjetljenja dovodi da je subjekt snimljen 1/xx s umjesto 1/50s npr. kad sve ide tečno. prethodno se koristi samo za sport kad se snimka usporava ili koristi zamrznuti kadar brze akcije. ali čisto sumnjam da će itko to raditi mobitelom. koristi se i kad se snimaju stari monitori koji imaju neku frekvenciju treperenja, 75Hz npr. pa slika titra. važno je samo da prije snimanja provjerite postavke jer uređaj jednostavno zna sam od sebe vratiti na svoje postavke pa ove stavke uključi.

 

 

yt je naravno malo degradirao video. stavite 1080p. u stvarnosti nema nikakve kompresije koju vidite po moru. sve je jasno čisto i oštro.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2015 10:39 (halflife).
 
3 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ekipa jeli jos funkcionira kod mobicity-a da se može kupiti bez plačanja pdv-a(exc VAT)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mislim da ne, otkad su se neki naši pametnjakovići izbrbljali.

Fuck me I am famous.
10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ah, steta.

Imam xiaomi mi3 vec skoro godinu dana, ali mi je malo dosadio iako savršeno radi.

Razmišljao sam ga prodati, ali neznam sto kupiti drugo.

MOžda oneplus one, ili ima neki bolji do cca 2000kn

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice