Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

poruka: 3.104
|
čitano: 978.196
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

Lean pitanje na Sonic_Clean_app2ext dali je potebna neka aplikacija tipa Link2SD koja bi slagala aplikacije na te particije ili to ide automatski .. ne razumijem se puno u to pa ako možeš malo mi pojasni

I kolike particije bi trebao postaviti ako se odlučim isprobati

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2012 18:20 (PnnK).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

  Jel sve ovo što je napisano se odnosi i na Alcatel OT-990 ? On ima Froyo 2,2.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
PnnK kaže...

Lean pitanje na Sonic_Clean_app2ext dali je potebna neka aplikacija tipa Link2SD koja bi slagala aplikacije na te particije ili to ide automatski .. ne razumijem se puno u to pa ako možeš malo mi pojasni

I kolike particije bi trebao postaviti ako se odlučim isprobati

 

Ovako, stavis napravis si tri particije na sd kartici.

1. Fat32 xxx mb - particija sa svim prostorom sto ostane, na nju idu tvoji podatci, slike, muzika...

2. Ext4 512 mb - particija na koju idu instalirane app

3. Swap 256 mb - particija

 

Kad instaliras rom, on ce automatski koristit swap particiju kad mu ponestane ram memorije, i automatski ce sve applikacije instalirti na tu ext particiju na sd kartici.

A ako se zelis igrati sa tim postavkama, skini si ovaj program sa marketa: LINK

Kroz tu app mozes vidjeti koliko swap-a je iskoristeno, ili iskljuciti koristenje swap-a, prebaciti dalvik cache na sd karticu i jos stosta, uglavnom sa tom app imas kontrolu nad tim kuda idu app i kako se koristi swap.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2012 18:25 (lean&mean).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
itomic009 kaže...

  Jel sve ovo što je napisano se odnosi i na Alcatel OT-990 ? On ima Froyo 2,2.

A i da i ne :)

 

Ne znam iskreno, siguran sam da romove nemozes koristit na Alcatelu, al mozda mozes instalirat Recovery kako je tu opisano, pa onda naci custome rom za Alcatel i instlirat ga isto kako je opisano tu u prvom postu.

Al ovi romovi ti sigurno nece raditi na Alcatelu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
Razlika ti je što ti na 7.1 radi radio,a na 7.2 ne radi.I ovaj 7.2 ti je beta verzija,vele da je dosta bagoviti,moja preporuka 7.1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
JuXo kaže...

ja koristim Sonic Cyan već nekih tjedan dana, nema nikakvih problema, i u usporedbi sa stock romom mobitel leti, stock rom ima nekih 100 mb gluposti, kad se stavi ovaj ima manje od 10 mb, moze se clockati i kako je lean rekao ima hrpu opcija, ja ga nemam namjeru mijenjati osim ako lean ne napravi jos bolji :D

 

btw, kad hocete otkljucati mob morate imate stock rom, odma da se zna, a ne ko ja da se uzjebo sta je sad :)

I meni je bio najbolji cyan ali mi se nesviđa huawei launchera a proba sam stavit onaj huawei  launcher od velcom moda i nejde.
Na sve ostale ide ali samo ne na cyan :( 
edit:lean&mean e daj mi reci kako si ubacio huawei launcher u cyan? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2012 19:02 (Silvio12).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
dulesbj kaže...
Razlika ti je što ti na 7.1 radi radio,a na 7.2 ne radi.I ovaj 7.2 ti je beta verzija,vele da je dosta bagoviti,moja preporuka 7.1

Obrnuto. 7.2 nema niti jedan bug skroz je ispegan radi radio radi sve. 7.1 nema radio i neke još sitnice koje nisu popravljene. Prvo isprobaj rom pa onda piši.

http://seunlockteam.tk/
12 godina
neaktivan
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

Upravo stavio  Sonic Clean app2ext za sad sam zadovoljan vidjećemo kako će se ponašata kad ga malo zatrpam alikacijama čisto u znanstvene svrhe, oćeli i dalje biti fluidan...

lean vidio sam da si uzeo masku za mob (imam istu) dali si primjeti da ti se mob više grije kad je u masci meni da i to pretjerano

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

ja sam si isto uzeo masku, ne takvu nego ovu:

 

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/401547_10150519788129578_654689577_8559331_320102474_n.jpg

 

i mobitel se uopce ne grije

12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
JuXo kaže...

ja sam si isto uzeo masku, ne takvu nego ovu:

 

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/401547_10150519788129578_654689577_8559331_320102474_n.jpg

 

i mobitel se uopce ne grije

Pa slične su moja je neka gumena Nillkin mozda se meni to samo čini da se grije previše inače teperatura max je 37-39 baterije to je meni puno ali samo kad nešto zahtjevno pokrećem

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2012 22:01 (PnnK).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
dulesbj kaže...
A na koliko je najbolje staviti onu veličinu keša,ako netko zna,za ovaj SD booster
5ooo provjereno plafon možeš ti i 9000 ali nema vajde,gledaj da ti je instaliran prog na tlf. stavi kvaku na set as boot i voila, kod mene su rezultati prije primjene bili def.128kb oko7mb write i read do 16mb plafon nakon upotrebe sd boostera i sd speed boostera( programi rade istu funkiju i oba imaju slične rezultate ,   SD Speed Booster se plaćaI IMA CACHE DO 4096KB a   SD BOOSTER je free te ima mogućnost dodavanja cache do recimo 9000, iznad 5000KB NEMA SMISLA) rezultat je write 7 i read do 31 kartica kingston 8gb class 10{#}

 

TUBA
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2012 23:05 (tuba 01).
12 godina
neaktivan
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

ja sam ponovno rootao mobitel i za sada cu ga takvim drzati. Namrže mi je kod mjenjanja, ponovna usklađivanja, i vracanje postavki. To me izludi .....  Ja sam masku uzeo i simbijusa, trebala bi mi sutra na vrata stići pa .... trenutno mu ne mogu pronaći oglas ali ovo su mu svi noglasi, pa pojavit ce se uskoro! Ja se isto mislim koji bi rom. Iskreno probao sam samo jedan a ne volim puno riskirati i najiskrenije ne da mi se konstantno ponovno prihvacanja i svaki put potreba za popravljanjem WIFI veze.... Tako malo cu promatrati vasa misljenja. Ako tko ima slicne potrebe kao i ja (brz i fluidan ROM ali za sve a ne da igram igru bez problema a mob ne moze pisat poruku ;), da mogu stavit custom Android launcer (da samo mogu odabrat ga a ne da moram i za to razvaljivat mob, da nema bug-ova tipa da kamera treperi i sl.) i ako je nasa neki ROM da mu odgovara neka se javi. Mozda trazim savrsenstvo al dosta romova mu se priblizio pa jos malo strpljenja!! ;) Pozdrav staroj (i novoj) ekipi i hvala Leanu sto se potrudio i olaksao nam da napravimo od nasih mopbitela prave masinice! {#} 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

Danas je dan za testiranje sd kartice sve ove dane sam mislio da je kartica kriva u očitanju READ I WRITE opcija ali nakon dugotrajnog testiranja kartice sa Sd Tools alatom rezultat za class 10 kingston   je u defaultu   WRITE  7 Mb

 

  i READ:15MB   dok antutu benchmark daje rezulate WRITE 3-5MB a READ   14mb uz višekratno testiranje. Instalacijom alata SD-Booster te preinake originalnih 128kb cache na 4096kb kartica je dobila vjetar u leđa što se tiče

 

 

READ-a, sa nestabilnih 14mb/s odletjela je do impozantnih 31 mb/s. Sve bi to bilo ko bog   ali antutu benchmark i nakon te intervencije daje ista očitanja 3-5 WRITE I READ14...ima netko ideju o ovom problemu....

TUBA
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

E ljudi sto se tice onih zastitnih maski ja sam odusto od toga svega :D

Imam onu Nillken masku istu sto simbijus prodaje, maska je odlicna, stvarno zastiti mobitel, ak itko treba masku to je maska koju treba uzet, jer je stvarno najbolja koju sam ikad imao za bilo koji mobitel.

Al mi se nije svidalo sto sam jako tesko dolazio do POWER gumba i VOLUME UP i DOWN, jako sam morao pritiskat mobitel, onda sam poludio i skinuo to sve i dao masku curi.

A sto se pregrijavanja tice to nisam uopce skuzio da se grije vise sa njom, al nisam ni gledao, vjerovatno se ne grije previse kad nisam primjetio.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

Još si samo u svoj tutorijal mogao ubaciti način kako napraviti particiju na kartici za aplikacije. Odnosno, kojim redom se to radi, dakle kad rootanje, kad particije, kad flešanje ROM-a. Zanima me mogu li se particije napraviti putem Recoveryja ili se baš mora raditi putem Gparteda?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
jurica_m kaže...

Još si samo u svoj tutorijal mogao ubaciti način kako napraviti particiju na kartici za aplikacije. Odnosno, kojim redom se to radi, dakle kad rootanje, kad particije, kad flešanje ROM-a. Zanima me mogu li se particije napraviti putem Recoveryja ili se baš mora raditi putem Gparteda?

Mozes i u recovery-u napravit particije, ali meni je puno bolje koristit gparted ili neki drugi partition manager.

Jer tamo mozes tocno odredit kolika ce velicina particije bit, ako stavios 1024mb onda ce to biti bas 1GB.

A recovery koliko sam vidio stavi manje particije nego sto mu kazes.

 

Najbolje je prvo formatirat i particionirat sd karticu. Pa onda stavljat novi rom koji podrzava app2ext i swap.

12 godina
neaktivan
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

za lean&mean

 

koristim tvoj sonic ciyan napravio sam nešto malo drugačije nego što ti preporučavaš a to je da sam   stavio link2sd(automtska pohrana nisam stavio ext.) te za swap Swapper2 količinu swapa sam postavio 264 ,swapines na 60 (iliti 60%

 

dodatak ramu memorije telefona za brži rad aplikacija isto tako 100 posto se ne preporučuje jer je ista sporija od integrirane memorije na telefonu) rezultat na antutu benchmarku uz loše ocjene kartice na 710mhz iznosi 1700 koje ti      

rezultate imaš za isti rom? evo par sličica testa

 

 

TUBA
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2012 12:58 (tuba 01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

novo sa htc mania foruma

 

  http://www.htcmania.com/showthread.php?t=330819

TUBA
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2012 13:18 (tuba 01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

fala bogu neko se sitija stavit jednu stranicu s svim ROM-ovima :)) ehehheeh....  P.S. ja trenutacno koristim Goranov NEXTgen rom i zadovoljan sam s njim..ima mali sitnica koje treba rijesit a to je da BATERIJA se ludoooooo trosi... i uz stavljanje na sam 2G mreze i smanjivanje brzine procesora i dalje previse guta bateriju i to mu je u biti jedina mana.. ove druge ROM-ove nisam bas ni probao cisto iz svoje lijenosti a i radi citanja komentara drugih korisnika zbog nekih problemcica... konkretno CYANMOD-ove romove ni u ludilu stavljat dok se ne rijesi onaj problem s zvukom jer slabo cujes sta ti neko govori a i kad pricas ka kad govoris iz bunara tako da MEGA notLIKE :)))   drzim se zasada ovog GORANOVOG(mozda zato sta mi je imenjak) jer zadovoljava moje potrebe... 

acid20st
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

A ti pogledaj mod version pa onda piši,nemoj se praviti pametan,jel piše CM7.1,a međuverzija je v2,i na toj verziji radi radio-pametnjakoviću!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ja koliko vidim,benruov rom koji ima radio je 7.1verzija,postan 13.12.2011,i to je rom na kojem meni radi radio,a onaj od 24.10.2011,je cm7.2,i na njemu ne radi radio,ni na talijanu ne radi radio,ne znam možda sam ja lud,a ovo što je obnovio link,samo piše da je 7.2 i v3,ali ništa nije mjenjao,tak da je to 7.1 v2 verzija.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2012 15:57 (dulesbj).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

za acid20st:

 

probaj lean&meanov sonic ciyan, stvar je bolja po meni od benrua zvuk mi je čišći   a nije ti problem rom zamijenit ak ti ne štima. Ciyan je naspram svih drugih romova pa i Ggr-a nenadjebiv po svemu ali   najviše po bateriji jutros sam

 

maknuo Ggr-a i stavio leanov cijan dosta je velika razlika u performansama u leanovu korist imali su obadva stavljen link2sd i Swapper2 leanov ga debelo šije a ne radi na 780 mhz slike sad još nemogu stavit ali slijede uskoro

 

  {#}ps:slike imaš par postova iznad to su zasad od ciyana vjeruj mi razlika je velika... probaj sigurno ćeš pogriješiti  {#}

TUBA
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2012 17:55 (tuba 01).
12 godina
neaktivan
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

lean&mean daj mi reci kako si ubacio huawei launcher u cyan,ja bi htio da si ubacim launcher onaj od velcom moda, jer kad oču ga u mobitel instalirat ne dopušta mi,uvjek napiše instalacija nije moguča -.-

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
Ako koga zanima nešto o formatiranju SD kartica evo jedan zanimljiv link https://www.sdcard.org/downloads/formatter_3/ stvar me zaintrigirala jer dobijam slabe rezultate u W/R Sd kartice stvar je time zanimljivija jer se ne preporuča formatiranje iz WINDOVS-a .Bitno je dobro pročitati članak tu sam i sam uvidio grešku koju sam radio formatiranjem u windovsima.
TUBA
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

Pozdravljam ekipu koja se okupila na ovoj temi!

 

Vidim da ima dosta novih korisnika, pa da ne pišem pojedinačne poruke - sugerirao bih vam da malo pročitate ovu temu, s praktičnim savjetima kako koristiti ovaj forum. Osobito je korisno "višestruko citiranje", jer olakšava odgovaranje ako je puno pitanja, a s njim izbjegavamo pisanje postova "u seriji". Na žalost "višestruko citiranje" radi samo s postovima koji se nalaze na istoj stranici.

 

Neki savjeti u postu na koji sam dao link su pomalo zastarjeli (slike možete umetati i unutra teksta, uz dodavanje oznake "mjesto za sliku" iz editora, a i mogu se dodavati jednostavnim dovlačenjem na traku na dnu posta), ali vjerujem da ćete se brzo i sami snaći!

 

Za ubacivanje videa dovoljno je postaviti link s YouTubea, sustav će ga sam prepoznati.

 

Svakako izbjegavajte kopiranje teksta s neke druge stranice ili ako ga već kopirate mora biti "čist" bez stilova, jer naš editor ne može "probaviti" bilo kakav unos vanjskog koda (koji definira stil prikaza teksta).

 

Ako bude potrebe za još nekim savjetom - javite se nekom od naših moderatora.

 

Ugodan vam rad & zabava! {#}

 

 

...
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

@ TUBA 01   ajde evo probat cu :) pa da vidimooooo...al ako ne buden zadovoljan placas čevape!!!! :P

 

 

EDIT:  mislin da ces platit cevape... zvuk na tom romu mi je dosta tisi....a i ne svidja mi se sta nema onu opciju kad biras broj pa dok tipkas ka T9 ne izbacuje ti imena...  sad cemo probat kakav drugi rom... kad sam vec formatirao pa da se malo igram :P 
P.S. : POSTOJI LI KAKAV PROGRAM KOJI POJACAVA ZVUK U SLUSALICI?   

 EDIT EDIT-a :  al paše mi od lean-a ovaj rom koji nije cyan nego onaj normalni apps2sd...  zvuk je na slusalici odlican!!

acid20st
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2012 20:27 (acid20st).
12 godina
neaktivan
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

kako mogu otvorit (raspakirati) dload file

Android 2.3.5 radi na u8650 ali ima puno kineskog sranja.

kako ih izbaciti

http://www.huaweidevice.com/cn/technicaIndex.do?method=gotoProductSupport&productId=3844&tb=0

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
simivan kaže...

kako mogu otvorit (raspakirati) dload file

Android 2.3.5 radi na u8650 ali ima puno kineskog sranja.

kako ih izbaciti

http://www.huaweidevice.com/cn/technicaIndex.do?method=gotoProductSupport&productId=3844&tb=0

Ovaj raspakiraš samo zipirane ili arhivirane fajlove inače nemožeš dload raspakirat jer nije arhiviran formatiraj sd katicu i sam stavi dload u karticu i sve tri tipke stistni i to ti to! :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

Sad sam se sjetio kada stavljate cache u speed booster nikako nemojte testirat sa aantutu benchmark jer vam prikazuje krive rezultate evo npr. imate na marketu SD tools za testiranje ja sam stavio cache na sd booster na 4096 i score mi je za 5  mb/s veči ....

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2012 19:40 (Silvio12).
12 godina
neaktivan
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

hvala silvio

znan za instalaciju, to ide samo kao izbacit kineska sranja i ubacit neke druge programe,

želim napravit rom. ide li to sa linuksom

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
simivan kaže...

hvala silvio

znan za instalaciju, to ide samo kao izbacit kineska sranja i ubacit neke druge programe,

želim napravit rom. ide li to sa linuksom

Jep ide sa linuxom, moja preporuka ti je Xubuntu i Virtual Box, instaliraj 32 bitni Xubuntu ako koristis Virtual Box jer on autmatski ima neke biblioteke za kompajliranje, na 64bitnoj moras sam skidat pa nepotrebno komplicira posao :)

Ako vec imas linux, onda samo googlaj Android Kitchen, i sa njim mozes jednostavno izmjenit neke stvari u rom-u koje zelis.

Ako samo zelis izvaditi nepotrebne applikacije, pogledaj si rom Sonic Clean, on je temeljen na tom stock original Huawei rom-u sa Android 2.3.5, ali sam samo maknuo nepotrebne app, i ostavio ga cistim, i jos dodao OC kernel.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2012 19:55 (lean&mean).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice