Cubot X6 Octa Core

poruka: 81
|
čitano: 34.237
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Cubot X6 Octa Core

Da li netko zna kako rootat X6 sa 4.4.2 androidom
probo sam farmaroot al neće 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 15:24 (maherDP).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot X6 Octa Core

pitaj goodle, upiši "cubot x6 root" i izbacit će ti par metoda, imaš i video na yt...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot X6 Octa Core
ronniecc kaže...

pitaj goodle, upiši "cubot x6 root" i izbacit će ti par metoda, imaš i video na yt...

prvo google
a yt ti nudi samo za 4.2

uspio sam pomoću KingoRoot
al malo je zeznuto sa driverima bilo 

11 godina
neaktivan
offline
Cubot X6 Octa Core

Poštovanje, i ja imam Cubot X6 octa core i razbijen mi je ekran. Naručio sam ga preko bangood-a i sad se nalazi u Bugarskoj, za par dana bi trebao doći do mene. Skinuo sam novi OFFICIAL rom 4.4.2 kit kat (trenutni je 4.2.2) a imate i upute na ovoj stranici. Mobitel služi jako dobro ^^. WoT vrti na 40-60 fps-ova. Za više infromacija PM.

josipmatic
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cubot X6 Octa Core
josmatic kaže...

Poštovanje, i ja imam Cubot X6 octa core i razbijen mi je ekran. Naručio sam ga preko bangood-a i sad se nalazi u Bugarskoj, za par dana bi trebao doći do mene. Skinuo sam novi OFFICIAL rom 4.4.2 kit kat (trenutni je 4.2.2) a imate i upute na ovoj stranici. Mobitel služi jako dobro ^^. WoT vrti na 40-60 fps-ova. Za više infromacija PM.

 ne kužim šta če ti. upgrejdao sam na 1.0 i mob radi savršeno. ovako ga možeš brikati. pročitaj si komentare ispod. by the way mob je zvjer

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.2.2015 22:51 (dar01).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot X6 Octa Core

Hoću da imam KK. Napravit ću back up u slučaju pogreške.

josipmatic
11 godina
neaktivan
offline
Cubot X6 Octa Core

Evo jedna obavijest. Naručio sam ovo jer sam razbio ekran od Cubot X6. Zamjenio ekran i sve radi ali nema slike! Utvrdio sam da moj stari ekran od mobitela potpuno identičan sa onim šta navode na banggood-u ali su mi poslali neki drugi (neki fake). Više na ovom linku. Kontaktirao sam banggood i nadam se pozitivnom ishodu nakon što sam 52 dana čeko i što sam potrošio 360kn na ekran! ...najjednostavnija opcija bi bila update novog softvera ali sumnjam da je do toga. Samo da još navedem da mi se sa starim razbijenim ekranom palio mobitel uredno ali nije radila donja polovica ekrana. Novi ekran prima podražaje, na lock dugme vidim razliku u osvjetljenju ekrana...čak sam primio i poziv, pričao ali nema slike!

josipmatic
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot X6 Octa Core
josmatic kaže...

Evo jedna obavijest. Naručio sam ovo jer sam razbio ekran od Cubot X6. Zamjenio ekran i sve radi ali nema slike! Utvrdio sam da moj stari ekran od mobitela potpuno identičan sa onim šta navode na banggood-u ali su mi poslali neki drugi (neki fake). Više na ovom linku. Kontaktirao sam banggood i nadam se pozitivnom ishodu nakon što sam 52 dana čeko i što sam potrošio 360kn na ekran! ...najjednostavnija opcija bi bila update novog softvera ali sumnjam da je do toga. Samo da još navedem da mi se sa starim razbijenim ekranom palio mobitel uredno ali nije radila donja polovica ekrana. Novi ekran prima podražaje, na lock dugme vidim razliku u osvjetljenju ekrana...čak sam primio i poziv, pričao ali nema slike!

 Ne ipak nije fake ekran već je trebalo instalirati novi sustav 4.4.2 e sad imam drugi problem. Ne prepoznaje mi sad sim kartice IMEI i sd karticu.

josipmatic
15 godina
offline
Re: Cubot X6 Octa Core
maherDP kaže...

što se tiće signala Cubot X6 ima poznatu grešu da izgubi IMEI
imaš na needrom NVRAM pa to skini i stavi trebalo bi noramlno opet radit
ili ti Anton napravi back up i uplodaj ovdje pa da pokušaju popravit problem sa signalom 

 Pozdrav.

 

Naletio sam na ovu temu i na ovaj post, pa me zanima malo više o ovome. Naime, brat ima Cubot x6 već nešto više od godinu dana, i počeo je gubiti signal. Sve do prije nekih 2 mjeseca je radio dobro i onda su počeli problemi. Tamo di je prije bio slab signal, sada ga uopće nema, nije moguće ni zvati ni slati poruke niti ići na internet, i to su prvenstveno zatvoreni prostori. Nekad radi dobro ali sve češće i češće uopće nema signala. Probao je napraviti factory reset ali ne pomaže. Mislio sam da se otkačila antena ili nešto jer mu je mobitel znao ispasti iz ruke, dok nisam naletio na ovaj post.

 

Zanima me, kako provjeriti da li je mobitel izgubio IMEI? Probao sam ukucati *#06# i IMEI kodovi koji su bili prikazani na ekranu odgovaraju IMEI kodovima koji se nalaze ispod baterije na naljepnici (za oba SIM utora). Po tome se čini da nije izgubio IMEI. Što mi je dalje činiti? Otvoriti uređaj i provjeriti antenu ili ipak postoji mogućnost da je izgubio IMEI? Brat je na T-Mobile i koristi onaj utor sa običnom SIM karticom (nema micro SIM).

16 godina
offline
Re: Cubot X6 Octa Core
Injection kaže...

 moj je isto tako oslabio na signalu i ovo je riješilo problem.

 

15 godina
offline
Cubot X6 Octa Core

Vidio sam taj video, ali uz dužno poštovanje autoru klipa, ovo i nije baš neko riješenje XD Mobitel treba ako ništa drugo bar izvana ostati u originalnom stanju, barem vizualno XD Neće nosit komad trake i žice na poleđini haha.

 

Uostalom, zašto je prije radilo a sad ne radi? Ja se još uvijek nadam da postoji elegantnije riješenje.

 

I zaboravio sam napisati da u obitelji imamo još dvije X6-ice (starci) kupljene u isto vrijeme, i oni nemaju problema sa signalom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2016 19:49 (Injection).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot X6 Octa Core

a gle, prije sam na njemu nosio silikonsku zastitu i sada je to ispod nje. Dobio je na debljini milimetar ili dva, ali radi. Ok, nekad je problem ako kontakt popusti pa treba opet namjestiti, ali radi.

Moja je pretpostavka (nije utemeljena na nikakvim pročitanim činjenicama) da jedino što je moglo utjecat na tu antenu toplina samog uređaja (dok se igra nesto npr.) i da radi toga popusti neki kontakt. A sad, istraživat nisam išao, dok radi, radi, a dok prekine ili mi dojadi ići će u e-otpad.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2016 20:17 (denix).
15 godina
offline
Cubot X6 Octa Core

Aha. A ako nema druge, izgleda bolje i to nego odmah u otpad. Pa dok radi radi. Nego da te pitam, kad već imaš X6, koji OS imaš? KK ili JB? Ako je JB, da li imaš v0.9 ili v1.0? Da li imaš problema sa kineskim aplikacijama koje se instaliraju same od sebe, problema sa time da brisanje aplikacija traje po par minuta, s time da ne rade neke aplikacije kao npr. Instagram, Facebook i to, ili da se mob restarta sam od sebe? Ove probleme imamo na drugom Cubotu, ne na ovom koji ima problema sa signalom. Sad ću probat factory reset, u nadi da će pomoći. Ako ne, trebao bi flashati makar v1.0 ROM jer trenutno imam v0.9.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot X6 Octa Core
Injection kaže...

Vidio sam taj video, ali uz dužno poštovanje autoru klipa, ovo i nije baš neko riješenje XD Mobitel treba ako ništa drugo bar izvana ostati u originalnom stanju, barem vizualno XD Neće nosit komad trake i žice na poleđini haha.

Vidi se da nisi upoznat s Cubotom.  Kad je počela pomama za jeftinim kineskim smarfonima bio je aktualan Cubot GT99. Puno ljudi se pomamilo za njim, a onda požalilo jer je imao hrpu problema. Žalosno je da Cubotovi smartfoni i dalje pate od dječjih bolesti.

 

E sad - i GT99 je imao nekad problema s prijemom, a uzrok je bio što je imao u OS-u uključene frekvencije koje hardverski ne podržava. Pa probaj to napraviti i sa svojim, jer vidim da ni tvoj ne podržava 3G na 900MHz - postupak bi trebao biti isti: http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/cubot-gt99-smartphone-android-42/190243.aspx?page=34&jumpto=3859071&sort=asc&view=flat

15 godina
offline
Re: Cubot X6 Octa Core
mbaksa kaže...
Injection kaže...

Vidio sam taj video, ali uz dužno poštovanje autoru klipa, ovo i nije baš neko riješenje XD Mobitel treba ako ništa drugo bar izvana ostati u originalnom stanju, barem vizualno XD Neće nosit komad trake i žice na poleđini haha.

Vidi se da nisi upoznat s Cubotom.  Kad je počela pomama za jeftinim kineskim smarfonima bio je aktualan Cubot GT99. Puno ljudi se pomamilo za njim, a onda požalilo jer je imao hrpu problema. Žalosno je da Cubotovi smartfoni i dalje pate od dječjih bolesti.

 

E sad - i GT99 je imao nekad problema s prijemom, a uzrok je bio što je imao u OS-u uključene frekvencije koje hardverski ne podržava. Pa probaj to napraviti i sa svojim, jer vidim da ni tvoj ne podržava 3G na 900MHz - postupak bi trebao biti isti: http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/cubot-gt99-smartphone-android-42/190243.aspx?page=34&jumpto=3859071&sort=asc&view=flat

Nisam upoznat ne  ja sam naručio tri komada za starce i brata, i koristili su ih do sada kao i svaki drugi mob: staviš SIM unutra, instaliraš aplikacije i koristiš. Hvala za ovo, ponadao sam se da će se riješiti, ali izgleda da nije. Kod mene na X6 je malo drugačije, odnosno 900 MHz nije bila uključena, dapače, posivljena je. Sve ostale koje nisu posivljene su bile uključene pa sam ih isključio onako kako piše na linku, evo screenshoot: http://i.imgur.com/QYVwXf2.jpg Mod je postavljen na 2G/3G (Automatski). Restartao sam mobitel ali sve je isto kao prije. Ova slika je nastala nakon restarta tako da možeš vidjeti kako je slab signal i E internet, dok na toj istoj lokaciji u istom položaju moja Xperia Z1 ima pun signal i H+ internet. Mamin X6 također ima pun signal, iako ona nema problema sa signalom ali ima sa internetom, najčešće ima E, tako di ja imam 3G/H+ ili čak LTE na Sony-u. Jesam što zaboravio isključiti? Ili je ipak do antene?

 

A drugo, sa maminim Cubotom pak imamo druge probleme. Prije nekih mjesec, dva mobitel je podivljao. Počeo je slati nekakve SMS poruke sam od sebe odnosno stalno dobivam ove SMS-ove: http://i.imgur.com/WSTqET8.png I isto tako, stalno iskaču nekakvi kineski oglasi, kineske nofitikacije, pojavljuju se random kineski shortcuti za kineske web stranice na desktopu itd. I svako malo mi se pojavi da li hoću instalirati neku kinesku aplikaciju, odnosno onaj korak potvrde permissiona. Mislio sam da je mob poludio pa smo danas napravili factory reset, ali čim se upalio. dobio sam opet ovakav SMS i opet su počele iskakati kineske aplikacije. Našao sam jednu aplikaciju koja baca kineske notifikacije, ima znak od androida i zove se "com.android.dwmd" i obrisao sam ju ali se kasnije opet pojavila, pa sam ju opet pobrisao i onda se opet pojavila + neka druga aplikacija kineskog naziva.

 

Najviše me brine ovo za SMS, jer sam u Moj Telekom portal gledao i bilježi mi sve te poruke + svaka košta 1.1 kn ! Broj je uvijek isti pa sam googla taj broj i našao ovo: https://www.f-secure.com/documents/996508/1030743/Mobile+Threat+Report+Q4+2012.pdf 26. stranica, na dnu. Međutim kad googlam tog Trojana, svugdje mi dolaze upute kako ga skinuti sa kompjutera. Kakve veze ima kompjuter s time? Što da radim sada?

 

Hvala puno svima!

 

EDIT: pokrenuo sam AVG-ovo skeniranje na mobitelu i dobio ovo: http://i.imgur.com/28uLUww.png

 

EDIT2: ovaj postupak sa frekvencijama je izgleda riješio stvar na maminom Cubotu, imala je stalno E, i sad sam napravio isto kao na bratovom, restartao i evo ga H+ i 3G :) A bratu je izgleda baš antena otišla. Ali sad me više ovi virusi brinu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2016 16:49 (Injection).
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot X6 Octa Core

Ako mobitel šalje poruke, odnosno prikazuje simptome infekcije i nakon vraćanja na tvorničke postavke (a prije instaliranja bilo kakvih aplikacija), onda je evidentno da je malware integriran u sam njegov firmware, odnosno u Android koji je instaliran na mobitelu!

 

To se može riješiti na dva načina, a za oba načina potrebno je rootati mobitel (pogledaj ovu temu):

1) deinstalirati prijavljene aplikacije pomoću programa poput ovog.

2) instalirati "čisti" custom ROM, znači neku drugu verziju firmwarea, koja nije zagađena malwareom.

15 godina
offline
Re: Cubot X6 Octa Core
mbaksa kaže...

Ako mobitel šalje poruke, odnosno prikazuje simptome infekcije i nakon vraćanja na tvorničke postavke (a prije instaliranja bilo kakvih aplikacija), onda je evidentno da je malware integriran u sam njegov firmware, odnosno u Android koji je instaliran na mobitelu!

 

To se može riješiti na dva načina, a za oba načina potrebno je rootati mobitel (pogledaj ovu temu):

1) deinstalirati prijavljene aplikacije pomoću programa poput ovog.

2) instalirati "čisti" custom ROM, znači neku drugu verziju firmwarea, koja nije zagađena malwareom.

 Jučer sam upravo ovo prvo napravio: rootao sam mobitel sa Framaroot, pobrisao sve što mi je antivirus javio i sve one aplikacije koje ne koristim a nisu sistemske. Instalirao sam i Malwarebytes, on mi je našao par file-ova na SD kartici koje sam pobrisao i to je to. Još sam zvao T-Mobile da mi restartaju broj u centrali i mobitel je poslije toga do kraja dana radio kao puška. Danas ujutro je stvar izmakla kontroli: ujutro kad smo se probudili, bilo je instalirano preko 20 kineskih aplikacija, mobitel je skroz podivljao, Malwarebytes je krenuo nalaziti trojance koje ne može obrisati, mobitel se sam unrootao ili se samo izbrisala SuperSU aplikacija ali ugl. više nemam root i ne mogu brisati. I mobitel sam pali internet. Ja ga ugasim, on ga sam opet upali. I danas je počeo i drugi Cubot od tate divljati, tamo je noviji Android 4.4. i isto mu je počeo instalirati aplikacije sam od sebe.

 

Očito je da su ugrađeni u sam firmware ali kako to da su se tek sad aktivirali? Stavio bi čisti ROM ali koji? X6 nema nikakvu zajednicu na XDA; gledao sam na needrom.com, ima originalni 4.2.2 (dvije verzije), 4.4 i mislim da ima neki MIUI. Jel znaš možda ti neki drugi ROM koji radi na X6 i da je čist?

 

Ili ako ne, jel ima negdje popis aplikacija koje su sistemske i bitne? Pa da sve one ostale obrišem. Jer te zaražene aplikacije se infiltriraju među same sistemske aplikacije, većina ih se zove com.android.<nesto> i onda ne znam što smijem brisat a što ne.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 11:38 (Injection).
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot X6 Octa Core
Injection kaže...
Očito je da su ugrađeni u sam firmware ali kako to da su se tek sad aktivirali?

Vidim dva moguća objašnjenja.

  • Taj dodatni softver viška nije bio zamišljen kao maliciozni softver, ali je netko skužio kako preko njega instalirati maliciozni softver na smartfone s tim softverom.
  • Nisu ga odmah aktivirali jer bi se brzo to proširilo (mada sjećam se da je bilo nekih priča da neki mobiteli dolaze s malwareom, ali se više ne sjećam detalja) pa više nitko ne bi kupio te mobitele.

 

Injection kaže...
Stavio bi čisti ROM ali koji?

Teško da ijedan može biti gori od ovog kojeg sad imaš, ne?

 

Injection kaže...
Jel znaš možda ti neki drugi ROM koji radi na X6 i da je čist?

Nemam taj mobitel niti znam išta o njemu.

 

Injection kaže...
Ili ako ne, jel ima negdje popis aplikacija koje su sistemske i bitne? Pa da sve one ostale obrišem. Jer te zaražene aplikacije se infiltriraju među same sistemske aplikacije, većina ih se zove com.android.<nesto> i onda ne znam što smijem brisat a što ne.

Koliko vidim, ovaj program ima informacije koje su apliklacije sigurne za deinstaliranje - očito ljudi glasaju Da/Ne. Ovdje je netko napravio svoju listu.

16 godina
offline
Re: Cubot X6 Octa Core
Injection kaže...

Aha. A ako nema druge, izgleda bolje i to nego odmah u otpad. Pa dok radi radi. Nego da te pitam, kad već imaš X6, koji OS imaš? KK ili JB? Ako je JB, da li imaš v0.9 ili v1.0? Da li imaš problema sa kineskim aplikacijama koje se instaliraju same od sebe, problema sa time da brisanje aplikacija traje po par minuta, s time da ne rade neke aplikacije kao npr. Instagram, Facebook i to, ili da se mob restarta sam od sebe? Ove probleme imamo na drugom Cubotu, ne na ovom koji ima problema sa signalom. Sad ću probat factory reset, u nadi da će pomoći. Ako ne, trebao bi flashati makar v1.0 ROM jer trenutno imam v0.9.

 gore je 4.2.2 V0.9. S tim sustavom je i dosao. S kineskim aplikacijama nemam problema. Dosad nisam imao problem da neka aplikacija nije radila, mada od nabrojanih FB nisam nikad instalirao na njega, jedino twitter i instagram i oni su radili ok. Mob se mozda 2-3 puta restartao sam od sebe, ali to dok se sledio. Aplikacije se obrisu unutar par sekundi. Jedino imam problem dok mi kaka da nema dovoljno memorije za instalirat aplikaciju od 2 MB (ili azurirat postojecu), a na njemu slobodno nesto manje od 100 MB. Tu onda moram ili oslobodit vise prostora (primijetio sam da mu >100 MB odgovara) ili brisat podatke iz predmemorije ili ako to ne upali deinstalirat sva azuriranja od trgovine aplikacija i onda dok se ona u meduvremenu ne updatea ponovo sama instalirat sto mi prije nije dalo ili azurirat. Doduse, ovo nije problem samo na ovom uredaju nego opcenito Androida koliko sam pronasao po internetu.

 

Mozda je problem sto ga nisam factory resetao vec godinu i pol, ali malo sam lijen to radit trenutno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 14:40 (denix).
15 godina
offline
Cubot X6 Octa Core

Evo da javim napredak. Otkrio sam da je ovaj mobitel zapravo imao 4.2.2 verziju 1.1 a ne 0.9 kako sam mislio. Flashao sam 1.0 (malo stariju) sa needrom.com i ovoga puta nije ništa iskakalo. Međutim ipak sam ja to rootao, i išao gledati sistemske aplikacije. Našao sam najmanje 4-5 komada za koje na internetu piše da su Malware (npr. SmsReg, com.android.wlan.wland i još neke). Sve zajedno sa pobrisao skoro 10-ak aplikacija i za sad mobitel radi stabilno i brzo. Sve radi ispravno, touchscreen se čak i bolje ponaša nego prije, nema virusa i kineza, sad ćemo vidjeti nakon izvjesnog vremena kako će biti. Jedino sam zaboravio backupirat NVRAM pa sam izgubio IMEI i sve. Ali sam uspio uspješno ubaciti IMEI u mobitel, i ubacio sam neki fix za NVRAM error koji sam dobivao za Wi-Fi.

 

U međuvremenu je u potpunosti prolupao i onaj drugi X6 od starog koji ima KitKat (4.4.2). Za KitKat sa needrom.com sam čitao da je bilo brickanih uređaja i da ne radi kamera pa se nisam usudio flashat. Napravio sam factory reset međutim, čim sam se kod prvog paljenja spojio na Wi-Fi, odmah su se počele skidati i instalirati razne kineske aplikacije, igrice itd. Rootao sam sa Kingo Rootom i uspio pobrisati neke od aplilacija koje su predstavljene kao virus, ostale su mi još dvije koje ne mogu nikako obrisati (dobivam "failed"), a to su "adobe air" i "engrils". Ne mogu ih baš nikako obrisati, pa sam negdje čitao da je netko to riješio sa CM Security aplikacijom, skinuo to, našla i uspješno obrisala dva malware-a. Iako su te dvije aplikacije još uvijek unutra, stanje je za sada dobro. Ne iskače ništa, mobitel radi ko puška. Vidjet ćemo nakon dva dana.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot X6 Octa Core
Injection kaže...

Ne mogu ih baš nikako obrisati, pa sam negdje čitao da je netko to riješio sa CM Security aplikacijom, skinuo to, našla i uspješno obrisala dva malware-a. Iako su te dvije aplikacije još uvijek unutra, stanje je za sada dobro. Ne iskače ništa, mobitel radi ko puška. Vidjet ćemo nakon dva dana.

Treba ići drugim putem - prilagoditi ROM prije flashanja. Znači, skinuti neki (custom) ROM, raspakirati, obrisati neželjene aplikacije, zazipati i flashati smartfon. Primjer:

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice