Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

poruka: 175
|
čitano: 62.546
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
itomic009 kaže...

Do 800 kn za otljučavanje !!!!!!!!!! Pa koji kur..c je to onda . To je ilegalno siguran sa, pljačkaju ljude tvrtci iza leža. Sramotno.

 U ovlaštenom servisu se uvijek pljačka i vara. Operateru naplaćuju 800 kn za flashanje uređaja.

 

BTW, za Huawei je ovlašteni servis mmm Agramsranje,ovaj mmm Agramservis.

Kontaktiraj ih,pa ako ti se jave,budu ti rekli cijenu unlocka.

SK crew
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
Pa rootas ga... mislim da se tak otkljucava.
No one is ever truly lost...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

 

Pranja kaže...

BTW, za Huawei je ovlašteni servis mmm Agramsranje,ovaj mmm Agramservis.

Kontaktiraj ih,pa ako ti se jave,budu ti rekli cijenu unlocka.

Kao što si par postova prije rekao operateri otključavaju uređaje kupljene kod njih, ali za izvjesnu svotu šuškavaca.

Vip otključava uređaje koji su kupljeni kod njih za 488 kn i dobivaš potvrdu da je otključavanje obavljeno kod njih, te garancija i dalje vrijedi.

Čak ti ga oni ne otključavaju (barem ove uređaje gdje se upisuje kod, nego ti daju kod i doviđenja) A ti si onda sam upisuješ kod za utključavanje.

Neznam kako je kod Tele2 i koja je cijena.

 

Agramservis je servis i oni ne otključavaju mobitele. Ne da nebi mogli, nego zakonski nesmiju, osim ako im ga pošalje operater, ti kao privatna osoba sa mobitelom nemožeš doći kod njih da ti ga otključaju.

Oni ih striktno samo servisiraju. A ako ti je uređaj pod garancijom oni ti besplatno rade upgrade OS-a u garantnome roku (normalno ako upgrade za dotični uređaj postoji)

 

Uređaj koji vrijedi cca 700 kn se ne isplati drukčije dekodirati nego kodom sa eBaya za par $. Unlock obavite sami, a telefon najprije koristite cca tjedan-dva da se uvjerite u njegovu ispravnost.

U99% slučajeva će on raditi godinama nakon bez problema, a ako ste u tom postotku od 1%, eh... bad karma.

 

8ax kaže...
Pa rootas ga... mislim da se tak otkljucava.

Rootanjem dobivaš samo administratorske ovlasti nad operatvnim sustavom. Apsolutno ništa više, uređaj ostaje zaključan.

Da se rootanjem može otključati mobitel onda bi to bilo najlakše otključavajne u povjesti mobilne tehnologije {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2011 14:19 (84737).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
Onda se Custom ROM mora stavit. Ak ga uopce ima.
No one is ever truly lost...
13 godina
neaktivan
offline
Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

Upravo kupljen huawei...

Koristit cemo tele 2, a u buducnosti ga mozda otkodirati...

 

E sad, kako pristupiti internetu preko njega, tj ubacila sam sim karticu i sad kad ocu na internet trazi me da upisem google korisnicko ime, probala sam ali mi ne prihvaca...

Dal je potrebno unijeti kakve postavke ili sto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

ROM (zapravo Operativni Sustav pravilno rečeno) nema nikakve veze sa time.

Možeš mijenjati romove, radio, kernel... mobitel ostaje zaključan.

Laički da ti objasnim.

Zaključavanje uređaja je vrlo poseban sklop naredbi koji je upisan u eprom koji je ugrađen samo za tu namjenu.

Te naredbe su implementirane sa ostalim "sklopovljem" tako da izgleda kao da bi mjenjanje roma to riješilo, ali nažalost ne.

 

 

edit: btw postoje custom romovi za sonica :-)

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2011 20:21 (84737).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
84737 kaže...

 

Pranja kaže...

BTW, za Huawei je ovlašteni servis mmm Agramsranje,ovaj mmm Agramservis.

Kontaktiraj ih,pa ako ti se jave,budu ti rekli cijenu unlocka.

Kao što si par postova prije rekao operateri otključavaju uređaje kupljene kod njih, ali za izvjesnu svotu šuškavaca.

Vip otključava uređaje koji su kupljeni kod njih za 488 kn i dobivaš potvrdu da je otključavanje obavljeno kod njih, te garancija i dalje vrijedi.

Čak ti ga oni ne otključavaju (barem ove uređaje gdje se upisuje kod, nego ti daju kod i doviđenja) A ti si onda sam upisuješ kod za utključavanje.

Neznam kako je kod Tele2 i koja je cijena.

 

Agramservis je servis i oni ne otključavaju mobitele. Ne da nebi mogli, nego zakonski nesmiju, osim ako im ga pošalje operater, ti kao privatna osoba sa mobitelom nemožeš doći kod njih da ti ga otključaju.

Oni ih striktno samo servisiraju. A ako ti je uređaj pod garancijom oni ti besplatno rade upgrade OS-a u garantnome roku (normalno ako upgrade za dotični uređaj postoji)

 

Uređaj koji vrijedi cca 700 kn se ne isplati drukčije dekodirati nego kodom sa eBaya za par $. Unlock obavite sami, a telefon najprije koristite cca tjedan-dva da se uvjerite u njegovu ispravnost.

U99% slučajeva će on raditi godinama nakon bez problema, a ako ste u tom postotku od 1%, eh... bad karma.

 

 

 Pa operateri im i šalju. {#}

SK crew
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
zna li tko kolika je cijena huaewi U8650...treba mi hitno...p.semin
p.semin
12 godina
odjavljen
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
MobilE kaže...
zna li tko kolika je cijena huaewi U8650...treba mi hitno...p.semin

 754 kn za keš u TELE2.

SK crew
13 godina
neaktivan
offline
Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

sto kazete na http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/mobiteli/samsung-s5670-galaxy-fit/d251/ mozuda i bolji izbor od hawaii ; ) ima android 2.2 pise ''upgradeable to 2.3 os'' 5MP kameru + autofokus , ekran 3.3" samo jedino sto ga he*e je rezolucija :240x320.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
sushii kaže...

sto kazete na http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/mobiteli/samsung-s5670-galaxy-fit/d251/  mozuda i bolji izbor od hawaii ; ) ima android 2.2 pise ''upgradeable to 2.3 os'' 5MP kameru + autofokus , ekran 3.3" samo jedino sto ga he*e je rezolucija :240x320.

  Prema GSMAreni ima manji ekran, manju rezoluciju sa  65k boja (huawei ima 256k) i ne podržava multitouch. Plus je što ima bolju kameru i malo više radne memorije. Samo me ovo zbunjuje, piše da snimanje videa je samo 15fps u   QVGA rezoluciji.

Evo usporedbe: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3726&idPhone2=4205

Doli doturi, doli medičina! Doli ignjoranstvo, živila filozofija!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2011 16:20 (Cevi).
13 godina
neaktivan
offline
Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

danas sam bas malo usporedjivao + i - ova 3 mobitela dakle huawei u8650 , alcatel ot-990 i samsung galaxy fit s5670 . (ovdje je usporedba samsung vs alcatel http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3799&idPhone2=3726) koji su u istom/slicnom cjenovnom rangu. 

 

huawei i alcatel imaju identican display (velicinu,pixelazu i boje) i dosta su slicnih karakteristika. razlika je u tome sto alcatel ima mnogo bolju kameru ali huawei ima podrzan android 2.3 os dok ovaj ima 2.2. i da, huawei kosta 695kn dok alcatel kosta 845 znaci 150 kn-a razlika u cijeni. pa cak i tih 150 kn-a je opravdano obzirom da huawei ima srot 3mp kameru a alcatel 5mp sa autofokusom i bljeskalicom sto nije mala stvar. 

 

samsung ima losiji display (pixelaza i boje) od oba ova modela , 2.2 android i 5mp kameru ali bez bljeskalice. sada neznam zasto pise da je na samsungu moguce 2.2 podici na 2.3 a za alcatel to nepise . samsung je i nesto skuplji - 895kn-a. 

 

u principu pitanje je zelis li dodati 150kn-a izmedju prva 2 mob-a za bolju i kvalitetniju kameru ali ostaje pitanje te razlike u androidu 2.2 i 2.3 koju ja neznam. nemam previse iskustva sa smartphoneovima i neznam koja je razlika u ta 2 OS-a. dali je moguce 2.2 upgrejdati na 2.3 ? 

 

ja bih si inace uzeo alcatel jer mislim da je i ok imati jednu repektabilnu kamericu pa tu i tamo snimiti nekakve gluposti kada ti pukne a ne se blamirati sa 3mp i bez bljeskalice a ''imas novi fon'' . 

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

Zaboravili ste da alcatel ima i optical trackpad.

A valjda dobiva i službeni upgrade na ginger navodno tijekom prosinca.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
Pranja kaže...
itomic009 kaže...

Koliko naplaćuju ?

 Ovisi o uređaju,no cifre idu do 800 kn koliko je meni poznato.

 Nemoguće!! Ja živim u Đakovu i kod nas u niti jednom centru dekodiranje nije iznad 120 kn!

luka
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
lux7519 kaže...
 Nemoguće!! Ja živim u Đakovu i kod nas u niti jednom centru dekodiranje nije iznad 120 kn!

To ti govoriš za privatne servise i unlockere? A i kod njih idi pitaj za neku noviju nokiu, pa ćeš vidjeti da li je 120 kn...

 

Mi razgovaramo o operaterima, i unlock kod njih je skuplji ali zadržavaš garanciju.

Hajde kada ideš recimo kraj vipa, zaleti se unutra i pitaj po koliko naplaćuju unlock uređaja koje imaju u ponudi, pa javi {#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
ekipica, dakle imam ovaj ''fon'' dva mjeseca skoro, supac je za te ''suskavce'', deset puta pao - ni ogrebotina, na njuskalu imaju silikoske maske za pristojnu cijenu, ima fm s rds-om, dobila sa Facebook i Twitter uz njega, WiFi kao podmazan ;) alcatel? bas kao sto su rekli, kad nekom kazes da imas alcatel bas i ne zvuci najbolje, a kamera je cist ok....
monikicaa
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
CutiePie kaže...
ekipica, dakle imam ovaj ''fon'' dva mjeseca skoro, supac je za te ''suskavce'', deset puta pao - ni ogrebotina, na njuskalu imaju silikoske maske za pristojnu cijenu, ima fm s rds-om, dobila sa Facebook i Twitter uz njega, WiFi kao podmazan ;) alcatel? bas kao sto su rekli, kad nekom kazes da imas alcatel bas i ne zvuci najbolje, a kamera je cist ok....

koda je bitno kako zvuci ime mobitela mene pitaju "sta to imas" ja kazem "huawei" onda dobijem odgovor "haha korejsko smece" i onda momci izvade iphone 3GS i ova mala životinja ga opere u svim aspektima izvođenja bilo kojeg programa i pos*rem sve mobitele slicnih specifikacija mobitel mi trenutno radi na 800hz sa odprilike 90-ak mb rama slobodno u iddleu i dere koju god igricu sam za sad probo ^^ zvijer nema sta nakon skoro 3 mj sta ga imam i dalje mi je svakim danom sve drazi i drazi a uspio sam neke ljude cak uvjerit u kvalitetu i snagu mobitela pa su ga i oni kupili ^^

Vrane nebom šestare
12 godina
odjavljen
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
lux7519 kaže...

 Nemoguće!! Ja živim u Đakovu i kod nas u niti jednom centru dekodiranje nije iznad 120 kn!

 A JA živim u Sisku!!! NE pričamo mi o privatnicima i freelancerima već o ovlaštenim servisima, a koliko znam, u Đakovu nema ni jednog.

Ner0 kaže...

koda je bitno kako zvuci ime mobitela mene pitaju "sta to imas" ja kazem "huawei" onda dobijem odgovor "haha korejsko smece" i onda momci izvade iphone 3GS i ova mala životinja ga opere u svim aspektima izvođenja bilo kojeg programa i pos*rem sve mobitele slicnih specifikacija mobitel mi trenutno radi na 800hz sa odprilike 90-ak mb rama slobodno u iddleu i dere koju god igricu sam za sad probo ^^ zvijer nema sta nakon skoro 3 mj sta ga imam i dalje mi je svakim danom sve drazi i drazi a uspio sam neke ljude cak uvjerit u kvalitetu i snagu mobitela pa su ga i oni kupili ^^

 Rekao sam vam da je Huawei super brand. ;)  Već 2 mjeseca imam IDEOS S7 tablet i legendaran mi je. A rado bih uz njega htio i Sonica.

SK crew
12 godina
neaktivan
offline
Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
jel znate gdje naći teme za huaweiev originalni svirač glazbe?

tražim po market u al niš ne nalazim
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
Ner0 kaže...

Pozdrav, cito sam malo po stranim forumima ovaj mobitel ima jako dobre specifikacija ima Android 2.3 , 3.5' enkran, TFT kapacitivni touch, 600mhz CPU, 256 ram-a, i sve to za samo 745kn u tele 2 ponudi. mana mu je to što ima 3.2mpx kameru i nema Bljeskalicu (flash). mobitel je za ovaj novac jedan od boljih, ako ne i najbolji android za kupiti.

 

Huawei u8650 specifikacije.

 

tele2 ponuda

 

ako netko ima ovaj mobitel neka napiše malo više iz osobnog iskustva, planiram ga kupit kroz 10-ak dana =)

Za normalnog korisnika,više nego dobro..{#}

12 godina
odjavljen
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
maminho #74 kaže...
jel znate gdje naći teme za huaweiev originalni svirač glazbe?

tražim po market u al niš ne nalazim

 Morat češ ponovno staviti originalni ROM:

SK crew
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
@Ner0 Kako si uspio izvuc 90 mb slobodnog rama? Ja uz Zadkin rom 50-60 max... Proc je naravno clockan na 780... Otkrij tajnu molim te!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
Android kaže...
@Ner0 Kako si uspio izvuc 90 mb slobodnog rama? Ja uz Zadkin rom 50-60 max... Proc je naravno clockan na 780... Otkrij tajnu molim te!

nije konstantno 90 al krece se oko 80-ak i namjestit trebas na task killeru AUTOKILL LEVEL - Aggresive, AUTO KILL FREQUENCY - When screen off, SECURITY LEVEL - Medium, on ti automatski gasi sve sta ti netreba i oslobađa više ram-a a imaš i ovaj ROM za skinut, modificirani stock rom ovo cu testirat pa javim.

Vrane nebom šestare
13 godina
neaktivan
offline
Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
sto kazete na ovaj? 
Smrt jednog čovjeka je tragedija, smrt milijuna - statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
Svakako javi kakav je Goranov rom i da li mislis da je potrebna brza sd kartica jer imam class 2 ja mislim, a koliko kuzim dio nje koristi se kao ram u tom romu.. Ili nije tako?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
Staljin kaže...
sto kazete na ovaj? 

bez uvrede ne cini mi se nekak privlacnim a 3,2 wkranom , ovisi sad tko sta voli meni je bilo kad sam mobitele gledo filtriranje po min 3.5 na dalje 

Vrane nebom šestare
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)

ma nema tu uvreda, samo iznosis misljenje. meni je 3.2" sasvim dosta. vise me zanimaju ove ostale karakteristike, npr. kakva je kamera, music player, kako su integrirane socijalne mreze, takve stvari.

Smrt jednog čovjeka je tragedija, smrt milijuna - statistika.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
Staljin kaže...

ma nema tu uvreda, samo iznosis misljenje. meni je 3.2" sasvim dosta. vise me zanimaju ove ostale karakteristike, npr. kakva je kamera, music player, kako su integrirane socijalne mreze, takve stvari.

 

tu su jos malo pogodnije karakteristike

 

-Osobno ga nisam imo u rukama pa nemogu nista rec sa sigurnoscu, al ovako "Odokativno" znam da odkad imam mobitele do kad nisam huawei prije par mjeseci kupio stalno sam kupovo SE mobitele jer su odlicni, jako mi se svidja njihov music player.

 

-Mobitel ima Gingerbread 2.3 os sto je pohvalno znaci da je noviji model i da ce izdavat jos podrske za njega, ima 16 milijuna boja, 5.1 kameru sa autofokusom, nije lose al osobno bi volio da ima manualni fokus, bluetoth, WiFi dakle sve sta ti treba. 

Ima 512mb rama sto je odlicno, 1GHz Scorpion processor, Adreno 205 GPU grafički čip, dosta dobar mobitel da je malo veci ekran cak bi razmislio da ga i ja kupim =) 

 

ja bi mu dao 4/5

radi:

slabije baterije i manjeg zaslona, auto fokusa, a cijena je pristupačna 

Vrane nebom šestare
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2011 21:45 (Ner0).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
a nego kakav imam?

pa nisam niš mijenjal
12 godina
odjavljen
offline
Re: Android 2.3 za 750kn! (huawei u8650)
maminho #74 kaže...
a nego kakav imam?

pa nisam niš mijenjal

 Sa stock romom dolazi Huawei player. Vjerojatno si ga obrisao sa nekim programom.

SK crew
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice