Prevara na Ebay ili?

poruka: 282
|
čitano: 96.661
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay - pitanja i odgovori
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili?

Zato jer mora nešto poslati, a kad dobiješ tracking broj, ti ne znaš je li u paketu bager od 25 tona ili kamenčić iz Nacionalnog parka Krka.

 

I kombiniraj to sa vremenom koje treba proći da bi taj kvazipaket uopće stigao do tebe (3-4 tjedna) i kombiniraj TO sa onim vremenom koje treba proći da seller digne pare s Paypala i dobiješ s*anje. Još ako su svi kupili istovremeno (da "roba" u tom listingu postane soldout) i svi čekaju 3-4 tjedna da im bager stigne...

12 godina
offline
Prevara na Ebay ili?

Onda bi trebalo malo razmisliti prije nego ides kupiti tablet za 30$..a ako vec mislis da ces biti te srece pa kupis i na kraju za 4 tjedna dobijes privjesak na adresu, dignes dispute, posaljes sliku toga sto si dobio i dobijes novac natrag u obliku kupona na ebayu..

 

Uvijek se bez problema moze otkriti tko je prevarant, a tko ne, i uvijek se moze doci do novaca ukoliko si prevaren..naravno, osim u slucaju da cekas paket duze od 45dana, a rijetki toliko dugo putuju..

 

Opcenito, svakome preporucam da ukoliko paket ne stigne za nekih 30dana neka kontaktira sellera i upita hoce li dobiti povrat ukoliko paket ne stigne kroz sljedecih nekoliko dana..ukoliko te seller ignorira dignes mu case..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Prevara na Ebay ili?

Ma dečki jasno je meni to sve nego na prošloj stranici ima ljudi koji su dobili privjesak pa čekaju i dalje. Glupost, ljenost i "nije moj problem -  e-bay je kriv".

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Prevara na Ebay ili?

Imam jedno pitanje u vezi "open a case".

 

Kupio sam nešto na ebayu 15. 1. i postoji šansa da se radi o scamu. Kolega iz engleske je odmah otvorio case i par dana kasnije je dobio novce.

 

Kako to da ljudi odmah dobe novac? Kad sam ja otvorio case, označio sam da nisam dobio proizvod i čekao sam da prodavač odgovori.

On je odgovorio isti dan iako više nije na ebayu. Napisao je da je sve ok i neka ne brinem jer je paket poslan. Pošto ima tracking, u lošoj sam poziciji.

 

Što trebam učiniti da mi ohmah vrate novac?

 

 

Čitao sam da je rok na ebayu 45 dana za prijavit nepravilnost, a na paypalu 30 dana. Trebam li i na paypalu otvorit dispute?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prevara na Ebay ili ?
miko_s kaže...

morao sam se regat kad sam vidio topic :)

 

s tabletima sam skužio da je neki scam, ali s android tv boxevima nužno ne mora bit, nije da su toliko drastično skuplji...

kupio sam ovo http://www.ebay.com/itm/251216985319?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

a sad, sumnjam da ću ga dobit, možda neko smeće stigne, iako može bit neki ukradeni batch ili tako nešto, ipak je to kina.

 

edit

nije mi jasno zašto kupci ostavljaju feedback unapred??? kupi, plati, i odmah "good seller" ili "excellent" itd. glupi ameri ili fake kupci?

 

 

To su drugi računi istig korisnika ili njegovi prijatelji koji mu ostavljaju pozitivan feedback kako bi privukli kupce.

Proguglaj.

11 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili?

Eto, stigao i meni "tablet", ali u obliku narukvice... lovu još čekam...

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili?

Jel bar neka korist od narukvica{#} ? Možemo se svi udružit i otvorit štand {#} .

 

 

More Li...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
archeron kaže...

Jel bar neka korist od narukvica{#} ? Možemo se svi udružit i otvorit štand {#} .

 

 

 O kako ne {#}, ja sam dobio onaj privjesak koji mjeri UV zračenje. Sad mogu mirno po ljetu na more.

15 godina
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
MaxWeber kaže...

Eto, stigao i meni "tablet", ali u obliku narukvice... lovu još čekam...

Čitam ovaj thred i ne vjerujem..

Pa kud ste dali pare za ovakve nerealno jeftine tablete. OMG

[M|C] jokaCRO ingame
11 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili?

Koje s**nje, paypal mi javlja da će mi vratit lovu, nakon što pošaljem paket (j****u narukvicu) natrag, s tracking numberom.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
ⓑⓤⓖ░░▒▓███✰✰►◕‿◕◄✰✰███▓▒░░ⓑⓤⓖ
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 22:16 (tony THE Noob).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili?

Da ,najvjerojatnije.cijena je duplo manja od drugog najeftinijeg uredjaja na ebay u ,a seller je do sada samo prodavao narukvice po 1 dolar i sl. gluposti.bolje ne kupuj

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 22:26 (Blue2).
16 godina
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
MaxWeber kaže...

Koje s**nje, paypal mi javlja da će mi vratit lovu, nakon što pošaljem paket (j****u narukvicu) natrag, s tracking numberom.

  Tog se i ja bojim. Ne znam na koju foru odrede tko mora vratit a tko ne, jer se događalo da neki seller prevari nekoliko ljudi a pola mora vratit, a pola ne.

 

Ja sam malo više platio pa bi mi se i vračanje paketa ispalatilo. No tko zna, možda dobijem ono što sam naručio. (nisam naručio ništa ultra jeftino što je scam na prvi pogled)

13 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili?

I ja sam prošao kao većina ovdje, naručio 2 komada za 24 $, ubrzo dobio poruku da je tablet poslan, a sutradan mi je javljeno da je prodavač maknut s ebaya. Kako da tražim povrat sredstava, ako tko zna, molim pomoć, nemam baš iskustva s tim. Plaćeno naravno preko Paypala.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 12:57 (hrde).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
hrde kaže...

I ja sam prošao kao većina ovdje, naručio 2 komada za 24 $, ubrzo dobio poruku da je tablet poslan, a sutradan mi je javljeno da je prodavač maknut s ebaya. Kako da tražim povrat sredstava, ako tko zna, molim pomoć, nemam baš iskustva s tim. Plaćeno naravno preko Paypala.

Idi na ebay, nađi stavku koju si naručio. Sa desne strane ćeš vidjeti gdje piše "more actions", klikni na to pa odaberi "resolve a problem". zatim klikni da predmet nisi dobio te da tražiš puni povrat.

11 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili?
evo danas tocno 6 dana nakon otvaranja case legle pare:)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
barbi kaže...
evo danas tocno 6 dana nakon otvaranja case legle pare:)

  Jesi li morao kliknut na "escalate a case"?

 

 

Edit: Morala. pardon, Stare navike.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 22:33 (Jimmy).
11 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili?

Mislim da je moje pitanje  malo offtopic, ali vezano je uz ebay.

Uglavnom, htjela bi naruciti Goophone ( kopiju iphona ) Preko americkog ebaya.

Sad nisam sigurna hocu li morat platiti carinu na cijenu koju sam ja paltila a u ovom slucaju 145 kn ( sumljivo niska cijena ) a u tu cijenu je ukljucena postarina, ili cu morati platiti po orginalnoj cijeni Iphona ? A taj takozvani goophon salje se iz kine . :P

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
beta borac kaže...

Mislim da je moje pitanje  malo offtopic, ali vezano je uz ebay.

Uglavnom, htjela bi naruciti Goophone ( kopiju iphona ) Preko americkog ebaya.

Sad nisam sigurna hocu li morat platiti carinu na cijenu koju sam ja paltila a u ovom slucaju 145 kn ( sumljivo niska cijena ) a u tu cijenu je ukljucena postarina, ili cu morati platiti po orginalnoj cijeni Iphona ? A taj takozvani goophon salje se iz kine . :P

 

Platit ces na cijenu koju si platila mob, ukoliko mob ima oznake applea onda ces platiti ili po cijeni pravog iphonea ili ces dobiti kaznu za krivotvorenu robu + unistavanje.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
beta borac kaže...

Mislim da je moje pitanje  malo offtopic, ali vezano je uz ebay.

Uglavnom, htjela bi naruciti Goophone ( kopiju iphona ) Preko americkog ebaya.

Sad nisam sigurna hocu li morat platiti carinu na cijenu koju sam ja paltila a u ovom slucaju 145 kn ( sumljivo niska cijena ) a u tu cijenu je ukljucena postarina, ili cu morati platiti po orginalnoj cijeni Iphona ? A taj takozvani goophon salje se iz kine . :P

 Nečeš platiti ni kune jer se sve ispod 160 kn smatra robom zanemarive vrijednosti i carina to ne pregledava.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
11 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili?

aha. Znaci tako . Dobro hvala vam {#}

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
Pranja kaže...
beta borac kaže...

Mislim da je moje pitanje  malo offtopic, ali vezano je uz ebay.

Uglavnom, htjela bi naruciti Goophone ( kopiju iphona ) Preko americkog ebaya.

Sad nisam sigurna hocu li morat platiti carinu na cijenu koju sam ja paltila a u ovom slucaju 145 kn ( sumljivo niska cijena ) a u tu cijenu je ukljucena postarina, ili cu morati platiti po orginalnoj cijeni Iphona ? A taj takozvani goophon salje se iz kine . :P

 Nečeš platiti ni kune jer se sve ispod 160 kn smatra robom zanemarive vrijednosti i carina to ne pregledava.

netočno.Onda bi svi mogli napisat na kutiji da vrijedi 159 kn i nebi ništa otvarali. Meni otvore pošiljke vrijedne 10 ili 100 dolara bez obzira na to kaj piše na pošiljci. Jedini dokaz ti je paypal ili kartični izvadak koji moraš donjeti ako te zatraže dokaz o kupji.

[M|C] jokaCRO ingame
12 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili?

kome je stigao i koji? 

KJV
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
red_bull kaže...

netočno.Onda bi svi mogli napisat na kutiji da vrijedi 159 kn i nebi ništa otvarali. Meni otvore pošiljke vrijedne 10 ili 100 dolara bez obzira na to kaj piše na pošiljci. Jedini dokaz ti je paypal ili kartični izvadak koji moraš donjeti ako te zatraže dokaz o kupji.

 Netočno. Pogledaju što piše na deklaraciji i vrijednost. Samo se "sumnjive" pošiljke otvaraju.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
11 godina
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
ogi219 kaže...

kome je stigao i koji? 

Meni... sivi

15 godina
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
Pranja kaže...
red_bull kaže...

netočno.Onda bi svi mogli napisat na kutiji da vrijedi 159 kn i nebi ništa otvarali. Meni otvore pošiljke vrijedne 10 ili 100 dolara bez obzira na to kaj piše na pošiljci. Jedini dokaz ti je paypal ili kartični izvadak koji moraš donjeti ako te zatraže dokaz o kupji.

 Netočno. Pogledaju što piše na deklaraciji i vrijednost. Samo se "sumnjive" pošiljke otvaraju.

Netočno!

Kužiš da tu vrijednost može kinez staviti koju hoće u dogovoru sa kupcem da se izbjegne carina? Znam o čemu pričam.

Kupio sam jednom rabljeni procesor za 100 dolara. Na kutiji je invoice bio na 29 dolara. Kutijica je bila veličine kutija šibica i otvorili su je.

Nakon toga sam dobio ovavijest da donesem paypal transakciju.Nakon toga sam platio pdv na 100 dolara.

Nemoj ljudima davati krive informacije da se ne zaletavaju.

[M|C] jokaCRO ingame
14 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili?

Ljudi nema pravila na carini, nekad profitiraš, nekad ti otvore paket pa plačeš, uglavnom nema pravila i ovisi o carinika do carinika. Btw. kako sve više Hrvata kupuje na ebayu, carina ima sve više posla i na manje pošiljke gotovo uvijek samo zalijepe "traku carina" da ispadne da je paket otvaran i provjeravan, a to uopće nije tako, jer se vidi da original traka što je seller zapakirao nije pokidana ni skidana...

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
red_bull kaže...

Netočno!

Kužiš da tu vrijednost može kinez staviti koju hoće u dogovoru sa kupcem da se izbjegne carina? Znam o čemu pričam.

Kupio sam jednom rabljeni procesor za 100 dolara. Na kutiji je invoice bio na 29 dolara. Kutijica je bila veličine kutija šibica i otvorili su je.

Nakon toga sam dobio ovavijest da donesem paypal transakciju.Nakon toga sam platio pdv na 100 dolara.

Nemoj ljudima davati krive informacije da se ne zaletavaju.

 Netočno!!!

 

Primio sam 100+ paketa,od vrijednosti 0,1 € do 600 €. Znam o čemu pričam. To što tebi nije valjao invoice,nije moja stvar.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
15 godina
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
Pranja kaže...
red_bull kaže...

Netočno!

Kužiš da tu vrijednost može kinez staviti koju hoće u dogovoru sa kupcem da se izbjegne carina? Znam o čemu pričam.

Kupio sam jednom rabljeni procesor za 100 dolara. Na kutiji je invoice bio na 29 dolara. Kutijica je bila veličine kutija šibica i otvorili su je.

Nakon toga sam dobio ovavijest da donesem paypal transakciju.Nakon toga sam platio pdv na 100 dolara.

Nemoj ljudima davati krive informacije da se ne zaletavaju.

 Netočno!!!

 

Primio sam 100+ paketa,od vrijednosti 0,1 € do 600 €. Znam o čemu pričam. To što tebi nije valjao invoice,nije moja stvar.

Upravo šaljem paypal transakciju za tablet. I morat ću platiti pdv za iznos od 129 dolara.

Ti ili imaš sreće ili radiš na carini{#}

[M|C] jokaCRO ingame
14 godina
offline
Re: Prevara na Ebay ili?
Pranja kaže...
red_bull kaže...

Netočno!

Kužiš da tu vrijednost može kinez staviti koju hoće u dogovoru sa kupcem da se izbjegne carina? Znam o čemu pričam.

Kupio sam jednom rabljeni procesor za 100 dolara. Na kutiji je invoice bio na 29 dolara. Kutijica je bila veličine kutija šibica i otvorili su je.

Nakon toga sam dobio ovavijest da donesem paypal transakciju.Nakon toga sam platio pdv na 100 dolara.

Nemoj ljudima davati krive informacije da se ne zaletavaju.

 Netočno!!!

 

Primio sam 100+ paketa,od vrijednosti 0,1 € do 600 €. Znam o čemu pričam. To što tebi nije valjao invoice,nije moja stvar.

Ovisi gdje si i preko kojeg graničnog prijelaza dolazi paket, koliko sam čuo u Zagrebu(odnosno na prijelazu preko kojeg dolazi u Zagreb) otvaraju više-manje sve, a meni kad dolazi u Crikvenicu otvaraju samo velike/teške pakete, još mi na ništa veliko nisu naplatili carinu(samo nešto sitno na jedan paket vrijedosti 200kn)

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay - pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice