Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena... izdvojena tema

poruka: 4.157
|
čitano: 1.338.759
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Eto mene su nedavno pitali "dodatnu dokumentaciju" za slucaj od mislim godinu i nesto dana. Poslao sam upit ima 2 mjeseca jos nisam odgovor dobio na taj mail :)))

 
1 0 hvala 0
23 mjeseca
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

stavio sam proizvod u košaricu, i kad sam kliknuo kupi i došao do stranice gdje unosim podatke kartice, cijena se promijenila (povećala). Imam screenshot košarice i poslao sam im prigovor na e-mail. Kakva prava imam i što mogu napraviti/očekivati po pitanju toga? Također su proizvod maknuli iz ponude (i stavili status da više nije u ponudi i da odaberem zamjenski proizvod koji je naravno 1200 eura skuplji) i moje košarice naknadno nakon mog prigovora, no zadržao sam screenshot.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 16:27 (Trilogija).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Prodavač uvijek može promijeniti cijenu proizvoda.
Žongliranje s košaricom nije kupnja niti spada pod zaštitu potrošača, tek kad izvršiš kupnju na daljinu možeš se pozivat na potrošačka prava, ako se ne varam.
Možda ima neka opcija da su te zavaravali nižom cijenom... ali teško da ih možeš natjerati da ti prodaju po nižoj cijeni samo zato jer imaš snimku košarice, eventualno da si već naručio i platio, a oni pokušaju neisporučit
23 mjeseca
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
picajzla0707 kaže...
Prodavač uvijek može promijeniti cijenu proizvoda.
Žongliranje s košaricom nije kupnja niti spada pod zaštitu potrošača, tek kad izvršiš kupnju na daljinu možeš se pozivat na potrošačka prava, ako se ne varam.
Možda ima neka opcija da su te zavaravali nižom cijenom... ali teško da ih možeš natjerati da ti prodaju po nižoj cijeni samo zato jer imaš snimku košarice, eventualno da si već naručio i platio, a oni pokušaju neisporučit

No kakva je to praksa? Vidim cijenu proizvoda, stavim u košaricu kako bih ga kupio, da bi mi na kraju znatno povećali cijenu. Praktički kao da u kauflandu pred blagajnom saznaš drugu cijenu, trgovine koje drže do reputacije će priznati tu cijenu koju si ti vidio i riješit te se jer je to njihova krivica i prevarili su te, iako nisi finalizirao kupnju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 17:16 (Trilogija).
11 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
O kojoj je trgovini riječ, domaćoj ili stranoj? Ako je strana, recimo njemačka, cijena se mijenja jer se obračunava naš pdv.

Ili možda reklamiraju cijenu s popustom koji se na tebe ne odnosi... ako nije ništa od toga, onda je kurvanjska politika, možda i zavaravanje kupca.

Ali čak i ako jest zavaravanje kupca, sumnjam da ti možeš istjerat išta, osim njima kaznu... prijavi ih centru za zaštitu potrošača pri ministarstvu gospodarstva
23 mjeseca
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
picajzla0707 kaže...
O kojoj je trgovini riječ, domaćoj ili stranoj? Ako je strana, recimo njemačka, cijena se mijenja jer se obračunava naš pdv.

Ili možda reklamiraju cijenu s popustom koji se na tebe ne odnosi... ako nije ništa od toga, onda je kurvanjska politika, možda i zavaravanje kupca.

Ali čak i ako jest zavaravanje kupca, sumnjam da ti možeš istjerat išta, osim njima kaznu... prijavi ih centru za zaštitu potrošača pri ministarstvu gospodarstva

 Naša trgovina, iStyle. Proizvod je bio dostupan na web stranici i vidljiv svima, pregledao sam s više uređaja link i na svima je bila ta jeftinija cijena, do trenutka kad sam stavio u košaricu i kliknuo na gumb plati što me preusmjerilo na stranicu za odabir kartice, onda sam dobio neugodno iznenađenje, 1200 eura poskupljenje lol.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 21:11 (Trilogija).
11 mjeseci
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Trilogija kaže...
picajzla0707 kaže...
O kojoj je trgovini riječ, domaćoj ili stranoj? Ako je strana, recimo njemačka, cijena se mijenja jer se obračunava naš pdv.

Ili možda reklamiraju cijenu s popustom koji se na tebe ne odnosi... ako nije ništa od toga, onda je kurvanjska politika, možda i zavaravanje kupca.

Ali čak i ako jest zavaravanje kupca, sumnjam da ti možeš istjerat išta, osim njima kaznu... prijavi ih centru za zaštitu potrošača pri ministarstvu gospodarstva

 Naša trgovina, iStyle. Proizvod je bio dostupan na web stranici i vidljiv svima, pregledao sam s više uređaja link i na svima je bila ta jeftinija cijena, do trenutka kad sam stavio u košaricu i kliknuo na gumb plati što me preusmjerilo na stranicu za odabir kartice, onda sam dobio neugodno iznenađenje, 1200 eura poskupljenje lol.

 jesi li probao tako za još koji proizvod? možda im jednostavno sistem kod prijenosa na payment gateway prenosi krivi iznos.

23 mjeseca
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
millennial kaže...
Trilogija kaže...
picajzla0707 kaže...
O kojoj je trgovini riječ, domaćoj ili stranoj? Ako je strana, recimo njemačka, cijena se mijenja jer se obračunava naš pdv.

Ili možda reklamiraju cijenu s popustom koji se na tebe ne odnosi... ako nije ništa od toga, onda je kurvanjska politika, možda i zavaravanje kupca.

Ali čak i ako jest zavaravanje kupca, sumnjam da ti možeš istjerat išta, osim njima kaznu... prijavi ih centru za zaštitu potrošača pri ministarstvu gospodarstva

 Naša trgovina, iStyle. Proizvod je bio dostupan na web stranici i vidljiv svima, pregledao sam s više uređaja link i na svima je bila ta jeftinija cijena, do trenutka kad sam stavio u košaricu i kliknuo na gumb plati što me preusmjerilo na stranicu za odabir kartice, onda sam dobio neugodno iznenađenje, 1200 eura poskupljenje lol.

 jesi li probao tako za još koji proizvod? možda im jednostavno sistem kod prijenosa na payment gateway prenosi krivi iznos.

 Kod drugih proizvoda je sve normalno, i nakon povećanja cijene tog proizvoda, proizvod je neko vrijeme bio dostupan na stranici s novom cijenom, a zatim su ga u potpunosti makli iz ponude i iz moje košarice. Dakle u najmanju ruku, njihov djelatnik je napravio grešku, a mene su prevarili jer sam stigao do faze unosa podataka kartice, pri čemu je iznad formulara bila navedena nova cijena o kojoj prethodno nisam bio obaviješten.

12 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Tako si mogao i naručiti, pa su ti mogli javiti da nema više ili da je greška u cijeni ako je bila greška i opet ne možeš ništa zakonski jer ugovor se sklapa tek nakon dobivanja računa ili isporuke robe.

 

Realno cijene na webshopu se mjenjaju automatikom kod većine i to par puta dnevno na nekim proizvodima a isto tako i događaju se nenamjerne greške.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 22:37 (FakeDeath).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Trilogija kaže...

stavio sam proizvod u košaricu, i kad sam kliknuo kupi i došao do stranice gdje unosim podatke kartice, cijena se promijenila (povećala). Imam screenshot košarice i poslao sam im prigovor na e-mail. Kakva prava imam i što mogu napraviti/očekivati po pitanju toga? Također su proizvod maknuli iz ponude (i stavili status da više nije u ponudi i da odaberem zamjenski proizvod koji je naravno 1200 eura skuplji) i moje košarice naknadno nakon mog prigovora, no zadržao sam screenshot.

 -kenjkaš... tj ovisi o trgovini, cijena koju vidiš može i ne mora biti konačna, ovisno o načinu plaćanja, kredit itd.. tj naravno da cijena mora biti točna, no iznos popusta nije, ovisi.. vidljiv kad ideš na naplatu, npr besplatna dostava iznad nekog iznosa, plaćanje jednokratno ili na rate itd.. kao i moguće keš kod preuzimanja, u trgovini itd. i manji obično imaju različite cijene ovisno o načinu plaćanja, od većih je po tome poznar npr adm, ali to ti uredno piše, nekoliko cijena..

 

-da si stavio u košaricu, platio, time bi ugovor bio sklopljen i tad bi ta cijena bila konačna-cijena, kao i to da bi trgovac morao isporučiti po toj recimo nižoj cijeni ako je i rezultat greške, mada će često na webu biti disklejmer koji to negira.. ne pita se trgovca nego zakon, dok trgovac mora biti u skladu sa zakonom kao i to da bilo koji uvjet koji je suprotan zakonu ne vrijedi.. tj nije zakon ono što trgovac napiše nit ga on tumači, nego je to posao zakona-institucija a svi ga moramo provoditi-poštivati ili kazna.. no nisi došao do plaćanja, time ništa od tog.. dok u priču krećeš kao da si nešto naručio-platio.. bitna razlika.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
ihush kaže...

-da si stavio u košaricu, platio, time bi ugovor bio sklopljen i tad bi ta cijena bila konačna-cijena, kao i to da bi trgovac morao isporučiti po toj recimo nižoj cijeni ako je i rezultat greške

 Koji je to članak zakona?

8 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

u teoriji da, prakse se svi sjecamo jos od onih ryzena 1600....

 

nista od toga......

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
FakeDeath kaže...
ihush kaže...

-da si stavio u košaricu, platio, time bi ugovor bio sklopljen i tad bi ta cijena bila konačna-cijena, kao i to da bi trgovac morao isporučiti po toj recimo nižoj cijeni ako je i rezultat greške

 Koji je to članak zakona?

 -ozbiljno?

Damir22 kaže...

u teoriji da, prakse se svi sjecamo jos od onih ryzena 1600....

 

nista od toga......

 -potraži epilog teme.. iznenađen?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

podsjeti me molim te, sto bijase epilog?

 

jer sve sto ja znam da ga nitko nije dobio po toj cijeni, e sad....mozda netko i je, pa se nije hvalio.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

-je. (pošto se vidim prisjećaš..) istovremeno je to odgovor na pitanje koji članak.. tj trgovac prvo refleksno odbije, no kad se pritisne, traži, prijavi, tad se opameti ili djeluje država (istina, ovih dana teže-sporo, nema ih.. pa dio trgovaca može na to računati, no zakon je jasan, ne pojedini članak nego intencija-tumačenje, skup, koji ne tumači trgovac nego zakonodavac..).

 

-obrnuto, kao pitanje.. stvarno mislite da trgovina online može imati bilo kakve cijene i nikom ništa? .. može, kao i sve drugo, dok ide.. kao što se može npr voziti bez vozačke, no što je zakon-pravilo? treba i to dokazivati?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2024 10:40 (ihush).
11 mjeseci
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Trilogija kaže...
millennial kaže...
Trilogija kaže...
picajzla0707 kaže...
O kojoj je trgovini riječ, domaćoj ili stranoj? Ako je strana, recimo njemačka, cijena se mijenja jer se obračunava naš pdv.

Ili možda reklamiraju cijenu s popustom koji se na tebe ne odnosi... ako nije ništa od toga, onda je kurvanjska politika, možda i zavaravanje kupca.

Ali čak i ako jest zavaravanje kupca, sumnjam da ti možeš istjerat išta, osim njima kaznu... prijavi ih centru za zaštitu potrošača pri ministarstvu gospodarstva

 Naša trgovina, iStyle. Proizvod je bio dostupan na web stranici i vidljiv svima, pregledao sam s više uređaja link i na svima je bila ta jeftinija cijena, do trenutka kad sam stavio u košaricu i kliknuo na gumb plati što me preusmjerilo na stranicu za odabir kartice, onda sam dobio neugodno iznenađenje, 1200 eura poskupljenje lol.

 jesi li probao tako za još koji proizvod? možda im jednostavno sistem kod prijenosa na payment gateway prenosi krivi iznos.

 Kod drugih proizvoda je sve normalno, i nakon povećanja cijene tog proizvoda, proizvod je neko vrijeme bio dostupan na stranici s novom cijenom, a zatim su ga u potpunosti makli iz ponude i iz moje košarice. Dakle u najmanju ruku, njihov djelatnik je napravio grešku, a mene su prevarili jer sam stigao do faze unosa podataka kartice, pri čemu je iznad formulara bila navedena nova cijena o kojoj prethodno nisam bio obaviješten.

 oni su napravili grešku, desi se, ali ne vidim sad da su te prevarili. da si platio pa čekao pa ti jave da ništa od toga onda ajde može se pričati o nekakvoj prevari, mada i tada ako ti vrate uplatu nema govora o prevari. mislim da malo pretjeruješ u reakciji, ali nisi jedini često budu ovakve rasprave gdje su kupci svjesni da je došlo do nekakve greške i onda se žele okoristiti na grešci trgovca.

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
millennial kaže...
..

 oni su napravili grešku, desi se,..

 -greške se kažnjavaju.. ali, ne vidimo grešku, za sad nema greške, tj cijene koje su istaknute prije košarice mogu biti različite, ovisno o načinu plaćanja, popustu na neki iznos itd. .. i to je navedeno uz artikal-cijenu, na što se odnosi.. tad nema greške-prevare, osim možda izračunavanja točnog iznosa..

-da je u košarici, plaćeno-kupljeno, da nakon tog odbiju isporučiti.. tad bi to bila greška (kao priča o ryzenu i sl.).. prije košarice je naprosto surfanje, nema kupoprodajnog ugovora, temelja prijave itd.

-istina, može se prijaviti i recimo nejasno istaknuta cijena.. kao što se recimo za sniženja propisuje kako mora biti istaknuta cijena, odvojena roba, količina robe (ne jedan komad) ili mjesec unazad cijena... pa do tog da font na deklaraciji mora biti odgovarajuće veličine da bi bio čitljiv.. no to tad nije ovaj tip greške-prevare kao za rižu..

 

edit: npr već sam spomenuo ADM.. njihov prikaz cijena, u kategoriji npr cpu, gdje se vide razni cpu-i..

-piše cijena i piše ispod -5% za sva jednokratna plaćanja..

-zatim, kad se klikne konkretan atrikal, piše cijena, ne piše -5%.. ali piše dostava+ ..

.. dok se to sve riješava u košarici ili na kasi u fizičkoj trgovini, tek tad se zna način plaćanja, dostava itd.. dok iznad nekog iznosa dostava može biti besplatna ili se recimo na kasi dodatno kupac može cjenkati i dobiti neki dodatni popust kojeg online ne može .. no to je sve ok, nije prevara nego normalna trgovina pri čemu dva kupca iste robe ne moraju platiti isti iznos mada bi to bilo recimo logično ali samo za površni pogled bez ostalih bitinih sitnica kao npr cjenkanje..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2024 11:07 (ihush).
8 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

zadnje sto ja imam o tom slucaju, je da nece isporuciti po toj cijeni, jer bi bankrotirali, i nikakve "prijave", pozivanje na zakone, mingo, nista nije pomoglo, doslovce je bilo - narudzba je stornirana zbog greske u cijeni, ako ti se ne svidja, tuzi nas....

 

iako je besmisleno, mozda da se jave ti koji su dobili po toj cijeni u tom slucaju, da napisu kako, kao referencu za postupanje u slicnim situacijama

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

-nema reference.. nema pravila, svaki kupac mora za sebe tražiti i svakog mogu odbiti ili prihvatiti, jedan slučaj-primjer ne znači skoro ništa ostalima, nije automatika ili 'od danas je tako-jednostavno'.. život je malo kompliciraniji.

-ali, pravilo.. kupac ako misli da je oštećen, da ima neko pravo.. mora ga ZATRAŽITI, neće mu ga nitko samo tako dati.. neovisno o zakonu, tj zakon je posljednja instanca i to tek po prijavi i sporu.. do tad je stvar pregovaranja, cjenkanja, ozbiljnosti.. čak i kad nema nikakvo pravo (zakonsko) osoba može nešto tražiti i dobiti, tj može se svašta kao što odgovori mogu biti različiti a to može ovisiti i o 'tlaku zraka' recimo raspoloženju pa i ozbiljnosti stranaka, nije isto vrištavi klinac ili ozbiljna osoba koja nešto zna i neće se zaplašiti-otjerati na prvu.. kao što i trgovac ne mora znati svoj posao-pravila, možda je tek zaposlen, filipinac, možda je 'stara škola' koji radi po svom.. moguće je svašta, no beskorisno, tj jedino zajedničko svima je recimo zakon, a to je posljednje, uz problem da inspektorat ne radi, nema inspektora, nema nikog na natječaju, dok su u reorganizaciji duže vrijeme, ulaz u eu, pandemija.. kao da nitko ne želi da profunkcioniraju kako su uredno radili do prije par godina, prijava je bila zaprimljena u par radnih dana, kao i odgovor.. sad se 'čeka'.. itd. (pri čemu je zakon samo slovo na papiru..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

A zašto ti je problem napisati koji je članak zakona to? Ili skup članaka tj tumačenje zakona?

 

ihush kaže...

 

-obrnuto, kao pitanje.. stvarno mislite da trgovina online može imati bilo kakve cijene i nikom ništa? .. može, kao i sve drugo, dok ide.. kao što se može npr voziti bez vozačke, no što je zakon-pravilo? treba i to dokazivati?

 Naravno da ne, ali pišemo o ovim nenemjernim greškama...di recimo automatika povuče od dobavljača krivu cjenu, ti platiš, pa ideš ganjati ispektorat da to riješi jer si ti prevaren

 

Ili recimo trgovac ima 100 artikla po 70% nižoj cijeni, proda tih svih 100, a ti si platio taj 101 pa ideš ganjati da ti to isporuče iako oni nemaju više jer su 100 prodali....

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2024 12:47 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Trilogija kaže...
picajzla0707 kaže...
O kojoj je trgovini riječ, domaćoj ili stranoj? Ako je strana, recimo njemačka, cijena se mijenja jer se obračunava naš pdv.

Ili možda reklamiraju cijenu s popustom koji se na tebe ne odnosi... ako nije ništa od toga, onda je kurvanjska politika, možda i zavaravanje kupca.

Ali čak i ako jest zavaravanje kupca, sumnjam da ti možeš istjerat išta, osim njima kaznu... prijavi ih centru za zaštitu potrošača pri ministarstvu gospodarstva

 Naša trgovina, iStyle. Proizvod je bio dostupan na web stranici i vidljiv svima, pregledao sam s više uređaja link i na svima je bila ta jeftinija cijena, do trenutka kad sam stavio u košaricu i kliknuo na gumb plati što me preusmjerilo na stranicu za odabir kartice, onda sam dobio neugodno iznenađenje, 1200 eura poskupljenje lol.

 

Ugovor se smatra sklopljenim nakon plaćanja ili prihvaćanja uvjeta ukoliko se radi o plaćanju pouzećem.

To što si bio na koraku za unosa broja kartice nije dokaz da bi proizvod bio kupljen.

 

Ekvivalent je bio sam u autosalonu i već sam imao novačnik u rukama....

Ili imao sam puna kolica u dućanu i onda sam pred blagajnom odustao i izašao.

 

 

Ukratko ti sa njima nisi ušao u nikakav odnos pa sukladno tome niti nemaš nikakva prava.

 

Ali ono na što oni(Istyle) sada imaju pravo jest dokumentirati tvoj nastup na javnom dostupnom forumu te na temelju toga pokrenuti tužbu za klevetu po članku 149. stavak 1 i stavak 2 kaznenog zakona , pri čemu će se od tebe tražiti da dokažeš kako si prevaren i kakva ti je materijalna šteta učinjena.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2024 13:57 (UncleJimbo).
12 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Bio u salonu, keširao 30k jer su rekli da imaju auto za odmah i prilikom izrade računa shvate ta ga ipak nemaju... moraju mi odmah isporučiti auto, jer ipak, ja sam to platio i dao mu novce u ruke iako on još nije napravio račun?

 

Sklopio sam ugovor jer sam dao mu novce u ruke? Sklopio sam ugovor jer smo već sve dogovorili i ja sam auto naručio/potvrdio da uzimam?

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2024 13:38 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

bez racuna se ne racuna.....

 

ako ti izdaju racun na pogresan iznos ili robu koju nemaju.....onda da.... sve do tada, nitko nema obvezu, ni ti platiti, ni oni isporuciti.

 

sve ostalo su lazne nade, da ce se mozda ugrabiti nesto povoljnije.... na koje pristaju tek rijetke trgovine u rijetkim slucajevima kada se radi o (njima) sitnoj lovi, gdje bi eventualni gubitak ugleda ili natezanje po inspekcijama-sudu bilo besmisleno.

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Slao sam  Logitech mis u trgovinu gdje sam ga kupio da ga posalju na servis.Servis je odobrio zamjenu jel je mis neispravan. Trgovina je u trenutku dok je servis odobrio zamjenu imala isti takav mis u prodaji medutim nakon 3 dana su ga prodali umjesto da su ga proslijedili meni. Poslo sam im prigovor i oni se pravdaju da svaki odjel radi svoj dio posla i da dok je doslo do odjela zamjena od servisa na red mis je prodan. Trazio sam ih da mi daju isti takav model u bijeloj boji medutim oni me traze nadoplatu 27 eura ili ce mi vratit novce. Da li je to po zakonu. Inace sam mis kupio na akciji po 60 eura sad je 100 eura jel su cijene osle gore

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Ako tražiš identičam koji si imao, ne smiju ti ništa nadoplatiti. Ako tražiš u drugoj boji, onda to više nije isti i mogu tražiti nadoplatu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Odjel reklamacija mi je poslao mail i reko da je servis odobrio zamjenu i da ce me kontaktirat iz web prodaje, medutim oni me nisu kontaktirali i nakon 3 dana je mis identican mome prodam i sad vise nemaju takav crni ko moj samo bijeli. To me zanima da li je po zakonu ok. Ja smatram da nije jel ak su mi javili da je odobrena zamjena imali isti mis 3 dana u prodaji i onda najednom prodan nego su ga trebali maknit iz prodaje . Ja mislim da ga nisu ni prodali neg sklonili i nedaju zamjenu kad je mis sad 40 eura skuplji. Mjesecima je bio dostupan jel je stari model a novi model je ista cijena tak da neznam ko bi kupio stari model.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2024 19:39 (dmx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Koliko sam upoznat oni ne trebaju tebi isporučiti isti miš i mogu ti vratiti novce. I da ga ima, ne moraju.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

E to me zanimalo, trazit cu ih onda da posalju nazad mis pa reklamirat direkt Logitechu jedino sto onda necu imat novu garanciju

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Ak je reklamacija riješena, teško da budeš nazad dobio miš jer je servis to već riješio sa logitechom a i ak vrate, pa nije slanje logitechu besplatno...

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2024 20:05 (FakeDeath).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Onda cu ih prijavit inspekciji pa nek oni kazu utvrde jel sve po zakonu. Logitech ne trazi da mu se salje proizvod. bar meni nikad nisu i ne prave probleme imo sam z623 zvucnike koje sam dobio na dobrom popustu 79 eura ih platio u Santcta domenici 4 puta slao na servis njima i uvjek problemi javio se logitechu opisao problem trazili me racun i za 4 dana dobio nove iz Nizozemske a za stare su rekli da ih odnesem u centar za elektronicki otpad jedino sto nejde nova garancija ko kod nas nego do isteka postojece zato sam mis slao u Mikronis prvo jel mi je mis garancija do 6 mjeseca ove godine

Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice