Legalni monopol u hrvatskoj

poruka: 160
|
čitano: 80.376
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
syncmaster245b kaže...
ATJLučko kaže...

Ovaj post pišem isključivo kao kupac, vrlo zahtjevan kupac, ali koji ne bere koliko košta gadget koji kupujem, jer znam što želim, da se zna za početak.

 

Ne cini li ovaj naglaseni dio nepotrebnim cijelu daljnu pricu?

Zna što želi, pa želi da prodavač zna više od njega, pa da popriča malo s njim svaki put kad dođe. Što je slijedeće - duge šetnje uz more držeći se za ruke?

 

Jel ti kupuješ komponentu za računalo ili se udvaraš ženi prodavaču svog života?

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2011 21:07 (Elles D.).
14 godina
protjeran
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
ATJLučko kaže...

Ovaj post pišem isključivo kao kupac, vrlo zahtjevan kupac, ali koji ne bere koliko košta gadget koji kupujem, jer znam što želim, da se zna za početak.

Kada dođem kod trgovca, nikada ali nikada ne kupujem od prve, razlog, provjeravam doživljava li on mene ili mu služim kao ovca za šišanje, kao što neko ranije je kazao, i dobro je kazao. Drugi puta dolazim s namjerom informiranja, prvo o općenitim mogućnostima, tipa; prodajete li kompjutere, odlično; koliko brandova zastupate ( osim ako se radi o dućanima Istyle ili Apcom, koji zastupalu isključivo Apple ili Kodeks - DELL-a, i slično), nakon toga popričam s trgovcem da vidim jesmo li na istom nivou znanja, ako me šiša, nitko sretniji od mene, ako ga ja iznenadim nekim pitanjima koje ja kao više laik nego geek, na moju žalost, znam i pokrivam temu koja mene interesira, by by amigo, moj novac nije za ovu predstavu, ima i boljih u gradu, danas.

Kada me je trgovac već ošišao svojim znanjem, pokazujem i ja želju za kupnjom, pokazujem point of my interes, konkretno: "to želim". Ako se može nabaviti, u nekom razumnom roku, OK, ali ako mi opet počne prodavati razne isprike i postavljati pitanja u stilu; a što će to vama, pa i ova konfiguracija koju imam ovdje je više nego dovoljna za sve ono što će te pomisliti i poželjeti raditi na njemu, to nije njegova briga.

 LOL...takvi dosadnjakovići kao ti su mi dizali živac puno puta...dođe jednom ,pregleda, pita 100 pitanja i niš ne kupi...dođe drugi puta pita za savjet i opet niš ne kupi...treći puta ga više ne doživljavam...

 

tako je to od strane trgovaca. 

kad već znaš više ili tvrdiš da znaš, onda ne pitaš nego tražiš "to i to". ako ima kupi ako nema - adio.

 

Ionako svi gledaju web ponude pa u trg. dođu samo po savjet i da vide kako ta stvar izgleda u 3D. I zbog toga bi samo web shop bio bolje rješenje. trgovine ukinuti sve.

 

A što se uvoznika tiče; šta mislite na koji naćin se MSan tako proširio i stvorio ni iz čega u roku  godinu-dvije??? sigurno ne poštenim igranjem - imau i oni veze u vladi RH...ministrom gospodarstva (možda i Polančecom) i mnogim inspekcijama...takav uspjeh nema ni Amerika i može se vidjeti smao na filmu. No naša HR ima to u praxi.

13 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
cassini kaže...
ATJLučko kaže...

Ovaj post pišem isključivo kao kupac, vrlo zahtjevan kupac, ali koji ne bere koliko košta gadget koji kupujem, jer znam što želim, da se zna za početak.

Kada dođem kod trgovca, nikada ali nikada ne kupujem od prve, razlog, provjeravam doživljava li on mene ili mu služim kao ovca za šišanje, kao što neko ranije je kazao, i dobro je kazao. Drugi puta dolazim s namjerom informiranja, prvo o općenitim mogućnostima, tipa; prodajete li kompjutere, odlično; koliko brandova zastupate ( osim ako se radi o dućanima Istyle ili Apcom, koji zastupalu isključivo Apple ili Kodeks - DELL-a, i slično), nakon toga popričam s trgovcem da vidim jesmo li na istom nivou znanja, ako me šiša, nitko sretniji od mene, ako ga ja iznenadim nekim pitanjima koje ja kao više laik nego geek, na moju žalost, znam i pokrivam temu koja mene interesira, by by amigo, moj novac nije za ovu predstavu, ima i boljih u gradu, danas.

Kada me je trgovac već ošišao svojim znanjem, pokazujem i ja želju za kupnjom, pokazujem point of my interes, konkretno: "to želim". Ako se može nabaviti, u nekom razumnom roku, OK, ali ako mi opet počne prodavati razne isprike i postavljati pitanja u stilu; a što će to vama, pa i ova konfiguracija koju imam ovdje je više nego dovoljna za sve ono što će te pomisliti i poželjeti raditi na njemu, to nije njegova briga.

 LOL...takvi dosadnjakovići kao ti su mi dizali živac puno puta...dođe jednom ,pregleda, pita 100 pitanja i niš ne kupi...dođe drugi puta pita za savjet i opet niš ne kupi...treći puta ga više ne doživljavam...

 

tako je to od strane trgovaca. 

kad već znaš više ili tvrdiš da znaš, onda ne pitaš nego tražiš "to i to". ako ima kupi ako nema - adio.

 

Ionako svi gledaju web ponude pa u trg. dođu samo po savjet i da vide kako ta stvar izgleda u 3D. I zbog toga bi samo web shop bio bolje rješenje. trgovine ukinuti sve.

 

A što se uvoznika tiče; šta mislite na koji naćin se MSan tako proširio i stvorio ni iz čega u roku  godinu-dvije??? sigurno ne poštenim igranjem - imau i oni veze u vladi RH...ministrom gospodarstva (možda i Polančecom) i mnogim inspekcijama...takav uspjeh nema ni Amerika i može se vidjeti smao na filmu. No naša HR ima to u praxi.

Dobar dan, pozdrav od dosadnjakovića, i da, neću te kuditi čisto ću samo malo elaborirati svoje stavove.

No1; kada nešto kupujem, kupujem po mogućnosti najkvallitetnije, a kako su ti kupci dizali živčeke puuuno puta, ti takvu robu vjerojatno nemaš u svom dučanu, ili gdje već radiš, bez uvrede.

No2; kada nemam dost novaca, štedim dok ne uštedim dovoljno za ono što ja želim, ne napadam pod svaku cijenu jer me svrbe nofci u novčaniku, daklen solarno plaćanje, samo Ante Gotovina, ili Johny Cash, pa biraj,

No3; kada sam napominjao kupnju televizora, imao sam na umu kako plaćanjem gotovinom, pomažem svom prijatelju jer će on moguće napraviti kalkulaciju kojom je vuk sit, ovce na broju i meni i njemu kost u grlu na mjestu, jer da sam sam išao u Zagreb, Jankomir i teglio telac nazad doma, pa to niti EurocardMastercard ne može platiti,

No4; tko garantira da u sitnim slovima ne piše kako slika na oglasu ili ovom tržištu može varirati, ili ne odgovara stvarnoj ponudi a kao oni nisu odgovorni za to i da se kontaktira trgovac u vašoj zemlji, vašem gradu, što god,

N05; KUPAC JE UVIJEK U PRAVU, bez obzira koliko puta došao kod tebe u tvoj dućan, ili u kojem radiš!!!! A ako si profesionalan i ljubazan trgovac, ti ćeš kupca dočekati jednako veselo i 1 puta i 1001 puta, tako da ću se ja kod tebe uvijek rado vratiti u novu 1287 kupnju. Što misliš da su kupci gluve i ćorave kuje da ne kuže trgovca koji moli Boga samo da ništa ne pitaš i ne "talsaš" sa nekom svojom konfiguracijom ili nečim što se tebi ne daj Bože ne da nabavljati, vidiš tlake!! (znam da sam malo pretjerao s velikim slovima, ali to je činjenica koju poštivaju i u BUG časopisu i zbog toga da košta i 50 kuna, ja ću ga uvijek kupovati, jer kupci njihove revije zaslužuju samo najbolje, a to i dobivamo, na stranu što je internet too much prebrz pa se puno toga sazna već nakon 5 minuta, prokletstvo današnjeg vremena, što se tu može), a zašto bih ja samo pitao i ako ima ima ko nema nikom niš?? Zašto ti ne bi kazao, "gospodine, trenutno nemamo to što vi trebate, ali u najkraćem vremenskom periodu nabaviti ćemo to što trebate, cijena će biti otprilike ovakva", na što ću ja kada vidim kako si ljubazan i uslužan, ma progutati i nekih 100 kuma na nekih 2000 moje narudžbe, jer si se ti kao čovjek, trgovac pobrinuo, potrgao za mene, a ne samo razgovarati što se ima na lageru, daj Bože da me nešto takvog interesira, bolje tebi, bolje meni, ali što ako ne, ću ostaviti svoj novac kod nekog drugog, pa da, uvijek postoji i ta opcija!?

No6; osobno ja bih baš zabranio ili makar ograničio Web shop, čisto iz razloga što su ljudi kupovali nešto, a u paketu dobivali "cigle" i slično, a o kvaliteti bi se isto dalo porazgovarati, 3D kupnja u živo, kada ja osjetim, popipam, ponjušim, rečimo kupuješ Audi S6, novi, bi ga kupio preko Web Shopa, ili, kupuješ neke traperice, bi ih kupio da ih ne probaš kako ti stoje, ili, kupuješ tipkovnicu, pa valjda ćeš probati kako ista diše, što ako ne dobiješ crnu koju si tražio već neke neodređene smeđe boje, osobno ne vjerujem nikome, pa niti sebi dok oko u ruci ne vidi. Ionako, Web Shop je izum lijenih američana i njihovog koliko toliko komotnog načina života, to kod mene baš i ne prolazi, drugim riječima želim da proizvod dođe do mene i prije kupnje, a ne da kupujem nešto što je yxzž kilometara od mene, odmah se postavlja pitanje kako servisirati kada se pokvari, kako reklamirati neke nedostatke???? Ima toga još puno, ali za kraj ovoga posta, kada ti na Sony laptopu kojeg kupiš u Svijetu Medija otpadne tipka na tipkovnici, što misliš, koliko ti treba vremena da ti se obavi servis "jedne tipka na tipkovnici", reći ću samo jaaako puno i dugo vremena.

No7; u MSan-u nisam do sada kupovao nikako, što možda i neću, ali bit kod mog razmišljanja je kako na 1 mjestu kod trgovca treba biti kupac i njegova želja, volja, što će on, trgovac u naj situaciji što brže, prije odraiti, a ako nema sada, biti će u roku od xy dana, a ako neme i ne može nabaviti, preporučam ovaj dućan iz tog i tog razloga. Samo malo zdrave konkurencije, napominjem ZDRAVE!!! Završiti ću događajem koji se je dogodio u Canada, Toronto, hrvatski turisti došli na sjever američanskog kontinenta i poželjeli kupiti video kamera, uđu u 1 store, pronađu odgovarajuću, ma im je cijena bila možda nepovoljna, oni odu pogledati u koji drugi dućan. Kada takva ista kamera još malo skuplja, ništa, oni u razgovor s trgovcem koji ne može povjerovati svojim ušima što čuje. No, da ne bi bilo nisam znao, nazove on oni store i pita ta cijenu, kada je čuo koja je cijena promptno je snizio za razliku + 1,99 CAD, u znak zahvale što su ipak kupili kod njega, a ne kod konkurencije, eto to je jedan vid zdrave konkurencije i.

 

BTW; bez obzira na sve, cijenim što nisi samo pukao TD-own, već si si dao malo truda nešto konkretno i koncizno napisati, i da, ovo je samo razmjena stavova i razmišljanja, uz vrlo važnu činjenicu, kupac je uvijek u pravu, najbolji kupac, zadovoljan kupac, i da, na samo kraju, vi trgovci ste ovdje zbog vaših Kupaca a ne oni zbog vas !!!   

ATJ Lučko
14 godina
protjeran
offline
Legalni monopol u hrvatskoj

evo da nastavim, kažeš "kupac je u pravu" pa i je dok je zaista u pravu. samo što ti za sebe tvdriš da ćeš dolazirti u takvu trg. dok je prodavač susretljiv, ljubazan i sl bez obzira na cijenu ako je malo viša. E to je totalna laž - ljudi škrtice kakvi i jesu jebali bi se za uštedu od 10 tak kn.  Govorim iz iskustva. Šta vrijedi što ja tipu objesnim kakao će instalirati novu grafu ili HDD, kad onda on veli al tu mi je skupo idem tamo-i-tamo. eto..

ti bi trebao malo raditi na mom mjestu pa da se i sam uvjeriš.

 

a to što kažeš da nikad nebi kupio u Msanu, baca u vodu sve što si naveo, kao kupac i potrošač - jer MSan nema maloprodaju!!  Samo VP za dilere...tako da mi sve ovo smrdi na trolla

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
cassini kaže...

evo da nastavim, kažeš "kupac je u pravu" pa i je dok je zaista u pravu. samo što ti za sebe tvdriš da ćeš dolazirti u takvu trg. dok je prodavač susretljiv, ljubazan i sl bez obzira na cijenu ako je malo viša. E to je totalna laž - ljudi škrtice kakvi i jesu jebali bi se za uštedu od 10 tak kn.  Govorim iz iskustva. Šta vrijedi što ja tipu objesnim kakao će instalirati novu grafu ili HDD, kad onda on veli al tu mi je skupo idem tamo-i-tamo. eto..

ti bi trebao malo raditi na mom mjestu pa da se i sam uvjeriš.

 

a to što kažeš da nikad nebi kupio u Msanu, baca u vodu sve što si naveo, kao kupac i potrošač - jer MSan nema maloprodaju!!  Samo VP za dilere...tako da mi sve ovo smrdi na trolla

Halo Cassano, ma kakav troll, nemoj se s tim niti slučajno zezati, niti u primisli. 

Što se tiče "onih" koji bi se dali za kako kažeš uštedu, možeš si misliti uštede, od nekih 10-tak kunica, pa ja na to kažem; "tko na malo gleda, taj i malo vrijedi", čisto iz razloga što smatram kako je najbolje utrošen novac onda i samo onda kada sam kupio baš ono što želim, a sada kako su moji stavovi takvi kakvi jesu, to nije ničiji problem, pa niti moj dok si ih mogu ispunjavati, barem se nadam za druge, o mišljenju me baš i nije briga.

Ako netko već kupuje grafičku karticu, valjda zna u kojim je gabaritima traži, pa ne može karikirano kupiti Porsche 911 GT3RS za 28000 Oera, nikako, dati će on oko 150000 tauženki + rvacki PDV 23%, a za 28000 će dobiti neku Targu iz 1968 jer za "te" novce se ne može kupiti glanc nova Porša, zar ne?? Opet, druga je stvar, koliko je kod tebe konkretna grafa skuplja, koliko je daleko onaj drugi prodavač i koliko je kod njega cijena. Ako je tvoja cijena, opet karikiram, kod tebe ako 10% skuplja, a drugi trgovac u drugom gradu, barem 50 km udaljen, nikakva računica mu ne prolazi za tih 10%, pogotovu ako imaš ovlasti i volje s njim popričati i obraditi ga te mu dati skonto (ako smiješ), naravno ne 10% ali do 5 bi trebao biti jako zadovoljan. E, tu se opet vraćamo na onu visinu marže, tko zna koliko koji trgovac vrednuje svoju maržu, kao da je jedini na svijetu, i kao da bez njega nema života, sic, brzo bu on skviknul.

 

Trol, smrdi, samo zato ŠTO DO SADA NISAM KUPOVAO U MSAN-U, pa daj barem malo bolje pročitaj što sam napisao, bez uvrede bilo komu, ali kada kupujem komp ili laptop, mogu kupiti samo na max 4 adrese, nije bitno koje niti koje marke, tako da podatak što nisam i (sada to explicite tvrdim), sigurno neću kupovati u MSan-u, ipak samo sam fizička osoba, nikako pravna, a opet, ti mi sada zvučiš kao ili njihov djelatnik ili možda vanjski poslovni partner, čim toliko si za njih zapeo, makar to i nije bitno, ali ako nešto ne volim i sam to su glupiranja, isto tako trolanja, spamanja, osobno na BOL-u sam da bih nešto naučio, a ako nešto znam, da isto podijelim, tako da si pucao penal, ali si promašio, he he he he.

 

P.S. iskreno, nisam u poziciji više raditi u sadašnjem postavu Ustava RH, ali ako bih kada mogao možda nabaciti neku ideju kako obraditi svakog kupca, nema problema, makar, kao kupac koji pokazuje siguran stav, uvijek sam dobro prolazio kod trgovaca, zašto ne bi moglo biti vice versa!?     

ATJ Lučko
13 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj

Čini mi se da ste malo prešli u OT. Ovaj dio trebao bi biti o ICT biznisu a ne iskustva krajnih korisnika sa trgovcima ili debata o isplativosti ili cijenama. Naravno da će kupac sam odlučiti što i gdije će kupiti.

Ono na što je ovdje autor pokušo skrenuti pažnju jest podređeni položaj malih trgovaca prema veleprodaji. Dakle, uopće nemaš mogućnost biti jeftiniji. Argument da krajnjeg korisnika, kako je netko već rekao, baš zabole neka stvar za takve probleme je u najmanju ruku problematičan i pokazuje nerazumjevanje teme. Uvjeti nabave trebalo bi biti jednaki, no nisu. Tek kada to budu mogu doći do izražaja educiranost i lubaznost prodavača i slično.

Jednako tako, na ovome forumu raspravljaju ljudi koji su "pismeniji" od prosječnog kupca, stoga toliko komentara o kojekakvim web shopovima i nabava-netima. Koliko nas je takvih u generalnoj populaciji? A svi trebamo iste stvari.

15 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
TechDE kaže...
 Uvjeti nabave trebalo bi biti jednaki, no nisu. Tek kada to budu mogu doći do izražaja educiranost i lubaznost prodavača i slično.

 

 

 

Da li mozemo imati jednake uvjete nabave, ako recimo, ti  narucis 4 maticne ploce, a ja kontejner? Sto mislis tko bi mogao imati bolju cijenu?

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
13 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
TechDE kaže...

Čini mi se da ste malo prešli u OT. Ovaj dio trebao bi biti o ICT biznisu a ne iskustva krajnih korisnika sa trgovcima ili debata o isplativosti ili cijenama. Naravno da će kupac sam odlučiti što i gdije će kupiti.

Ono na što je ovdje autor pokušo skrenuti pažnju jest podređeni položaj malih trgovaca prema veleprodaji. Dakle, uopće nemaš mogućnost biti jeftiniji. Argument da krajnjeg korisnika, kako je netko već rekao, baš zabole neka stvar za takve probleme je u najmanju ruku problematičan i pokazuje nerazumjevanje teme. Uvjeti nabave trebalo bi biti jednaki, no nisu. Tek kada to budu mogu doći do izražaja educiranost i lubaznost prodavača i slično.

Jednako tako, na ovome forumu raspravljaju ljudi koji su "pismeniji" od prosječnog kupca, stoga toliko komentara o kojekakvim web shopovima i nabava-netima. Koliko nas je takvih u generalnoj populaciji? A svi trebamo iste stvari.

Slažem se sa tvojim komentarom, a podvlačim onaj detalj, podređeni položaj malih trgovaca kao 1 detalj i kao 2 detalj, educiranost i ljubaznost, s malo više tendencije u smjeru educiranosti, ljubaznost se vuče već od kućnog odgoja od mladih dana.

Ako je i OT ne bi nitko trebao danas zamjeriti nam, kada bi svi mali trgovci "krenuli" sa kvalitetama koje se traže kroz detalj 2, majka Država, možda ne bi više držala štangu velikim ( razlikuj vele prodaju od velikog trgovca, jer sam ja dobio obrisanac po topm pitanju, a da priznajem, nisam taj dio i kvalitetnije elaborirao), "Velikim" trgovcima. Jedan Todorić i Konzum su više preveliki da bi smjeli pasti, to kao solucija prati i privlači krizu u državi, na primjer, ili Vindija i Drk, ili Kerum i "Kerum", Horvatinčić sa svojima mega Mega projektima, i još povelika vrpa nji, koji ne plaćaju svoje dugove jako bitno na vrijeme. Tada se u igru vraćaju i mali trgovci kroz detalj broj 1 ali, oni koji ulaze, nažalost samo oni koji uspiju opstat, i isplivat na površinu, ovako dok je ministra Po pijača i onog trulog mastodonta "HitroHR", čitaj porez na budale kada tako moram biti otvoren, teško da mali trgovac ima motiva i želje gubiti vrijeme s kupcem kao ja, na moju veliku žalost.

Moram priznati da niti meni nije drago takvo nešto živjeti, te stoga i samo ovako grubog subjektivnog razloga nikada niti u kojem slučaju ne bih želio biti bilo kakav, čitaj trgovac, ugostitelj, poljoprivrednik, uzgajivač, maslinar, vinogradar, ma bilo koji oblik poslovanja kada sam mali,majušni poduzetnik, trgovac, koji želi plaćati sve svoje dadžbine na vrijeme, isto tako tražim i očekujem plaćanje svojih potraživanja od države posebice, ali, samo zato što moj dnevni, mjesečni, kvartalni promet nije 0,0001% recimo Konzuma, ja kao takav za ovakvu RH, ne predstavljam brigu, već samo problem, pain on the hers ass!!   

ATJ Lučko
13 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
syncmaster245b kaže...
TechDE kaže...
 Uvjeti nabave trebalo bi biti jednaki, no nisu. Tek kada to budu mogu doći do izražaja educiranost i lubaznost prodavača i slično.

 

 

 

Da li mozemo imati jednake uvjete nabave, ako recimo, ti  narucis 4 maticne ploce, a ja kontejner? Sto mislis tko bi mogao imati bolju cijenu?

Ne govorim o tome, logično je da ide dodatni rabat na količinu. Govorim o stvarima koje uređuje zakonodavac, ne tržište.

 

16 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
TechDE kaže...
syncmaster245b kaže...
TechDE kaže...
 Uvjeti nabave trebalo bi biti jednaki, no nisu. Tek kada to budu mogu doći do izražaja educiranost i lubaznost prodavača i slično.

 

 

 

Da li mozemo imati jednake uvjete nabave, ako recimo, ti  narucis 4 maticne ploce, a ja kontejner? Sto mislis tko bi mogao imati bolju cijenu?

Ne govorim o tome, logično je da ide dodatni rabat na količinu. Govorim o stvarima koje uređuje zakonodavac, ne tržište.

 

Kao npr.?

13 godina
neaktivan
offline
Legalni monopol u hrvatskoj

umjesto da se žalite na web shopve možda bi bilo pametnije razmislit kako osnažit svoju prodajnu mrežnu odnosno kako privuć sebi kupce jer bez obzira na to što web shopovi i web trgovina rastu i predstavaljaju sadašnjost i  budućnost ne vidim da propadaju obrti koji znaju što rade. ima i takvih na topiku.

ja jesam onaj koji koristi usluge web shopova i uspoređivača cijena tipa jeftinije.hr ili nabava.net ali volim se zaletit i do fizičkih trgovina ukoliko kupujem nešto od čega očekujem i uslugu (čitaj: podršku) nakon same kupovine.

 

eto, toliko o ovome.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj

Pa npr. fantomske firme bez sjedišta i adrese, bez odgvornosti, bez poreza... zatvoriš i otvoriš drugu

Da ne govorim o natječajima i kako se dobivaju...

16 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
TechDE kaže...

Pa npr. fantomske firme bez sjedišta i adrese, bez odgvornosti, bez poreza... zatvoriš i otvoriš drugu

Da ne govorim o natječajima i kako se dobivaju...

Znači, nemaš ništa konkretno?

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
Old Iggy kaže...
TechDE kaže...

Pa npr. fantomske firme bez sjedišta i adrese, bez odgvornosti, bez poreza... zatvoriš i otvoriš drugu

Da ne govorim o natječajima i kako se dobivaju...

Znači, nemaš ništa konkretno?

 

Ako si očekivao Wikileaks, ništa od toga.

A porukama tipa "kao npr." i "...ništa konkretno..." nije da baš da pridonosiš diskusiji. Barem ne konstruktivno.

Ja sam dao svoj osobni, subjektivni stav. Ako se ne slažeš, argumentiraj ti.

Ono što mene zanima je kako izgledaju GFI i porezne kartice takvih firmi. I plaćaju li SVE svoje obveze, posebno državi.

Posjećuju li ih gospoda u crnom sa značkama "Državni inspektorat". Trebaju li pune fascikle (ispravne) dokumentacije?

Takve stvari.

 

16 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
TechDE kaže...
Old Iggy kaže...
TechDE kaže...

Pa npr. fantomske firme bez sjedišta i adrese, bez odgvornosti, bez poreza... zatvoriš i otvoriš drugu

Da ne govorim o natječajima i kako se dobivaju...

Znači, nemaš ništa konkretno?

 

Ako si očekivao Wikileaks, ništa od toga.

A porukama tipa "kao npr." i "...ništa konkretno..." nije da baš da pridonosiš diskusiji. Barem ne konstruktivno.

Ja sam dao svoj osobni, subjektivni stav. Ako se ne slažeš, argumentiraj ti.

Ono što mene zanima je kako izgledaju GFI i porezne kartice takvih firmi. I plaćaju li SVE svoje obveze, posebno državi.

Posjećuju li ih gospoda u crnom sa značkama "Državni inspektorat". Trebaju li pune fascikle (ispravne) dokumentacije?

Takve stvari.

 

 

Kojih to firmi? Točno? Ovdje vidim samo kukanje, te "ne plaćaju porez" (što je idiotarija sama po sebi, nema baš takvih firmi da rade kaos na tržištu), te "varanje na natječajima" - male firme nemaju tu što tražiti. Niti imaju cijenu, niti kompetenciju.

Savjet sam dao - usluge, ne prodaja HW-a. Danas je zarada na HW-u kikiriki, ne može se živjeti od toga.

16 godina
offline
Legalni monopol u hrvatskoj

Prodaja hW - Čisti trgovac vulgaris. 

Prodaja usluge - Ako je i tuđa ipak tu treba bar nešto znati.

 

 

 

 

 

Tehnika narodu!!!! ...narod kaže: Tko ne pije! Virovat mu nije! ...
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj

Dobro, vidim da se nećemo složiti. Zapravo, ovdje mješamo kruške i jabuke, jer se ne radi samo o različitim konceptima prodaje.

Nije baš da kvartovski dućan uspoređujemo s Konzumom, o čemu priča Iggy. Tu rasprave nema, veliki je veliki.

Ne razumijem čemu toliki bijes i nerazumjevanje stanja prema "malima", sve i da si vlasnik nekog web-shopa ili čak veleprodaje.

Što se tiče "kukanja", izraz (mislim da nije ni hrvatski) je neprimjeren i uvredljiv. Nitko ne kuka, iznose ljudi svoje stavove i raspravljaju o problemima. Smisao foruma kao medija, zapravo. Ponovno, neznam čemu taj ton.

Ne plaćanje poreza nije idiotarija, prije svehrvatski način poslovanja, zajedno s neplaćanjem dobavljačima, zaposlenicima itd. Ako pokušavaš nekoga uvjerit da firma koja posluje isključivo preko web-a radi SVE po zakonima i propisima, "onda je svizac zamotao čokoladu..."

Ovo što se tiče natječaja je promašeno, nerazumjevanje teme, rekao bih. Kad bi bilo tako, samo bi se par firmi moglo javljat na natječaje. Zato te u njima prati veleprodaja, cijenom, garancijom, servisom i kompetencijom. Ako želi, a najčešće ne želi, jer imaju već svoje igrače.

 

Ovaj dio o uslugama ostavit ću za neki sljedeći post. To mi je najomiljeniji dio. Sveti gral sve-informatičkih firmi. Za nekoga vanjskog, mješanje zraka i prodavanje magle.

 

 

16 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
TechDE kaže...

Dobro, vidim da se nećemo složiti. Zapravo, ovdje mješamo kruške i jabuke, jer se ne radi samo o različitim konceptima prodaje.

Nije baš da kvartovski dućan uspoređujemo s Konzumom, o čemu priča Iggy. Tu rasprave nema, veliki je veliki.

Ne razumijem čemu toliki bijes i nerazumjevanje stanja prema "malima", sve i da si vlasnik nekog web-shopa ili čak veleprodaje.

Što se tiče "kukanja", izraz (mislim da nije ni hrvatski) je neprimjeren i uvredljiv. Nitko ne kuka, iznose ljudi svoje stavove i raspravljaju o problemima. Smisao foruma kao medija, zapravo. Ponovno, neznam čemu taj ton.

Ne plaćanje poreza nije idiotarija, prije svehrvatski način poslovanja, zajedno s neplaćanjem dobavljačima, zaposlenicima itd. Ako pokušavaš nekoga uvjerit da firma koja posluje isključivo preko web-a radi SVE po zakonima i propisima, "onda je svizac zamotao čokoladu..."

Ovo što se tiče natječaja je promašeno, nerazumjevanje teme, rekao bih. Kad bi bilo tako, samo bi se par firmi moglo javljat na natječaje. Zato te u njima prati veleprodaja, cijenom, garancijom, servisom i kompetencijom. Ako želi, a najčešće ne želi, jer imaju već svoje igrače.

 

Ovaj dio o uslugama ostavit ću za neki sljedeći post. To mi je najomiljeniji dio. Sveti gral sve-informatičkih firmi. Za nekoga vanjskog, mješanje zraka i prodavanje magle.

 

 

Kukanje jedino i drži ovaj thread na životu.

Preko 20 godina sam u ovom poslu, ideja prodavanja custom/specijaliziranog/kvalitetnog HW-a me pustila prije 10 do 15 godina, tad su bile jasne naznake kud to vodi.

Teorija o neplaćanju poreza kao povećanja konkurentnosti, rad preko weba definirati praktički radom na crno i slično - to ne da ide u domenu kukanja već rasprave o zdravom razumu. Prije će neka trgovina biti u takvim problemima već web shop.

Što se natječaja tiče, realno se na veće natječaje i javlja samo par firmi. U pravilu veleprodaje. Njima se ne isplati imati "svoje igrače" jer to direktno znači povećavanje cijene, a kad su redovno u igri marže od 1% (+/- 1%) to je put u gubljenje natječaja.

Kao pružatelj usluga i kao nekadašnji korisnik jedini način realne zarade su usluge. Sve ostalo je samo koprcanje (osim ako nemaš jako specifičnu ekskluzivu).

15 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
TechDE kaže...

Što se tiče "kukanja", izraz (mislim da nije ni hrvatski) je neprimjeren i uvredljiv. Nitko ne kuka, iznose ljudi svoje stavove i raspravljaju o problemima.


 

Bolje kukati za parama, nego biti zaparan kukom!

 

 

Ne znam gdje si ti primjetio toliki bijes prema "malima"?

OP je kroz ovaj forum kanalizirao svoj jal prvenstveno zbog nemoci da ista ucini po tom pitanju i u tom dijelu ga u potpunosti razumijem.

Mi ostali "mali " smo ga savjetovali da se pocne prilagodjavati trzistu jer stanje sa malim trgovinama ce bit sve gore. Dakle ukoliko si bas "zapeo" za prodaju hardvera jedino sto ti preostaje ga vezati sa svojom uslugom, dakle sloziti nekakv mini poslovni kompletic (umrezavanje, remote pristup, remote podrska, mrezni printer, file sharing, backup rijesenje....) i to sve skupa prodavati kao jedan proizvod.

 

Kao sto sam vec rekao, sjediti u poslovnom prostoru i cekati da kupci sami dodju i kupuju kod tebe je nerealno i kao sto vidimo niti veliki vise mogu to priustiti si (HG Spot, Vemil).

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
15 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
TechDE kaže...

1. Ako pokušavaš nekoga uvjerit da firma koja posluje isključivo preko web-a radi SVE po zakonima i propisima, "onda je svizac zamotao čokoladu..."

 

2. Ovaj dio o uslugama ostavit ću za neki sljedeći post. To mi je najomiljeniji dio. Sveti gral sve-informatičkih firmi. Za nekoga vanjskog, mješanje zraka i prodavanje magle.

 

 

1. Firma u kojoj radim radi iskljucivo preko web-a, 99% klijenata nikad nisam vidio u zivotu, legalni smo 100%

 

2. Prodajemo upravo usluge. Mijesanje zraka i prodavanje magle? Vodoinstalater prodaje uslugu, jel on prodaje maglu? Ili pak frizer? Programer? Racunovodja? Profesor?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
tnakir kaže...
TechDE kaže...

1. Ako pokušavaš nekoga uvjerit da firma koja posluje isključivo preko web-a radi SVE po zakonima i propisima, "onda je svizac zamotao čokoladu..."

 

2. Ovaj dio o uslugama ostavit ću za neki sljedeći post. To mi je najomiljeniji dio. Sveti gral sve-informatičkih firmi. Za nekoga vanjskog, mješanje zraka i prodavanje magle.

 

 

1. Firma u kojoj radim radi iskljucivo preko web-a, 99% klijenata nikad nisam vidio u zivotu, legalni smo 100%

 

2. Prodajemo upravo usluge. Mijesanje zraka i prodavanje magle? Vodoinstalater prodaje uslugu, jel on prodaje maglu? Ili pak frizer? Programer? Racunovodja? Profesor?

Rekao sam: "za nekoga vanjskog". Mi nismo vanjski, barem većina. Tako da znamo što su to usluge.

Ekspilicitno tvrditi da nešto je isplativo a nešto drugo nije je u najmanju ruku hrabro, naime nemaju svi jednake uvjete, najprije samoga života a posljedično i poslovanja. Ne žive svi u Zagrebu ili nekom mjestu sa 20000 ljudi (da ne izmišljam). Nemaju svi jednake cijene najma, ne plaćaju svi 20 zaposlenih, nemaju svi 3 kredita za 5 službenih auta. Znam, sada će se opet javiti neko i reći ja sam ovako ili onako. Naravno da ima svakakvih primjera.

Tvrdim: može se živjeti i od prodaje HW. Možda ne tako dobro kao od programiranja, ali nisu ni svi piloti Formule 1. Netko vozi i taksi ili autobus. Danas treba bit zadovoljan s malim.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.4.2011 17:55 (TechDE).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
TechDe veze ti blage nemas.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
naxeem kaže...
TechDe veze ti blage nemas.

Gdje si se našao?

Voziš taksi ili autobus?

15 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
TechDE kaže...
naxeem kaže...
TechDe veze ti blage nemas.

Gdje si se našao?

Voziš taksi ili autobus?

On ti prodaje maglu{#}

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
Da, ja ti prodajem magluštinu. :)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
Inače, od taxija se dobro živi ako se potrudiš.
15 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
naxeem kaže...
Inače, od taxija se dobro živi ako se potrudiš.

 -opet o politici? {#} (hint: Kalmeta, taxi = vozač)... da jako dobro se živi, osim što su neki u Remetincu a neki još na skijanju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj

Zapravo s time se i treba bavit. 6 meseci Remetinca u zamjenu za nekoliko miliončeka. Kao da ideš na platformu, samo bolje.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
Pa isplati se.
16 godina
offline
Re: Legalni monopol u hrvatskoj
TechDE kaže...

Rekao sam: "za nekoga vanjskog". Mi nismo vanjski, barem većina. Tako da znamo što su to usluge.

Ekspilicitno tvrditi da nešto je isplativo a nešto drugo nije je u najmanju ruku hrabro, naime nemaju svi jednake uvjete, najprije samoga života a posljedično i poslovanja. Ne žive svi u Zagrebu ili nekom mjestu sa 20000 ljudi (da ne izmišljam). Nemaju svi jednake cijene najma, ne plaćaju svi 20 zaposlenih, nemaju svi 3 kredita za 5 službenih auta. Znam, sada će se opet javiti neko i reći ja sam ovako ili onako. Naravno da ima svakakvih primjera.

Tvrdim: može se živjeti i od prodaje HW. Možda ne tako dobro kao od programiranja, ali nisu ni svi piloti Formule 1. Netko vozi i taksi ili autobus. Danas treba bit zadovoljan s malim.

 

 

Sve što sam pisao pisao sam iz najbolje namjere. Imam previše iskustva s tim i s velikim dijelom IT-a kod nas da bih tvrdio suprotno.

Ako ti se sviđa raditi na takav način i zadovoljan si s malim, nemoj kukati da drugi kradu, varaju i slično.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice