4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.046
|
čitano: 1.124.770
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

A1 toranj je na toj zgradi i ima ga u cellmapper karti nešto si krivo gledao ili nisi stavio da ti pokazuje A1 tornjeve.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Sjećam se ja toga vremena. A još interesantnije je bilo odšarafiti antenu na mobitelu kad hočeš biti nedostupan, a onom ko te zove javljalo da si izvan područja pokrivenog signalom.

 

Danas toga više nema, sve je pokriveno signalom, nema šanse da ženi "pobjegneš"  

 

No, ako ti nemaš interesa, pa bar u ovoj temi vidiš kolko ljudi imaju problema da pronađu najbolju / najkvalitetniju opciju kućnog interneta. (Zagušenja, dostupni bandovi...) 

Evo, meni osobno je pomoglo konačno mogu reći da imam dovolne brzine za moje potrebe. Naravno, navučeš se, i istražuješ jel može više, ali mnogi niti ne znaju koje 4G ili čak 5G opcije su im dostupne (sukladno tome, i brzine). Zato ova tema dobro dođe. Zato i cellmapper dobro dođe...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ddavorin ewo slika

Sad neznam jel kuzis

Ovaj crni krug je moja zgrada a druga slika je gdje je toranj

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
mariolla79 kaže...

Ddavorin ewo slika

Sad neznam jel kuzis

Ovaj crni krug je moja zgrada a druga slika je gdje je toranj

 Ok sad znaš di ti je toranj i na tu stranu stana stavi router

4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

A1 toranj je na toj zgradi i ima ga u cellmapper karti nešto si krivo gledao ili nisi stavio da ti pokazuje A1 tornjeve.

 Ne znam. "Toranj" (u stvarnosti - 4 grozda antena na svakom ćošku nebodera) mi nije bio prikazan kada sam gledao i zato sam se začudio i to napisao. Znam da treba odabrati operatera iz padajućeg izbornika.

 

 

I još nešto. Tamo gdje ljetujem cellmapper pokazuje da je antena tamo gdje je nema. Čak piše last seen 1. rujna 2021. Bila je nekada tamo, za tadašnji VIP i bolje je pokrivala područje od HT-a koji je najbližu antenu imao 3km dalje. Ali toga već odavno nema jer je ta hotelska zgrada na kojoj je bila VIP-ova antena srušena i tamo su napravljeni time sharing apartmani. Tko je uspio "vidjeti" tu antenu na toj ili bliskoj lokaciji, zbilja ne znam, jer sam tamo prolazio svaki dan ovoga ljeta i mnoga ljeta prije toga. Zato sam reagirao na netočnost cellmappera, što se nekome možda neće svidjeti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 20:35 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ZdravacVZ kaže...

Sjećam se ja toga vremena. A još interesantnije je bilo odšarafiti antenu na mobitelu kad hočeš biti nedostupan, a onom ko te zove javljalo da si izvan područja pokrivenog signalom.

 

Danas toga više nema, sve je pokriveno signalom, nema šanse da ženi "pobjegneš"  

 

No, ako ti nemaš interesa, pa bar u ovoj temi vidiš kolko ljudi imaju problema da pronađu najbolju / najkvalitetniju opciju kućnog interneta. (Zagušenja, dostupni bandovi...) 

Evo, meni osobno je pomoglo konačno mogu reći da imam dovolne brzine za moje potrebe. Naravno, navučeš se, i istražuješ jel može više, ali mnogi niti ne znaju koje 4G ili čak 5G opcije su im dostupne (sukladno tome, i brzine). Zato ova tema dobro dođe. Zato i cellmapper dobro dođe...

 Meni je bilo dovoljno ući u kuću. Debeli zidovi.

 

Ima još rupa bez signala. Preklani sam se vozio Likom prema Plitvicama. Dok sam vozio, nisam gledao u mobitel. Poslije sam iz znatiželje pogledao izvještaj o signalu u sekciji potrošnje baterije i tamo sam vidio da sam jedno vrijeme bio bez signala. :-)

 

Interes... Stvarno nemam zašto napamet pamtiti koji su "tornjevi" oko mene ili to pratiti. Kada živiš u gradu, to je super sporedna stvar jer si pokriven s više strana. Sve je zagušeno i pomaci u brzini su vrlo mali i to u dugom razdoblju. Tek kada ljudi odu iz Zagreba usred ljeta, osjeti se poboljšanje, ali to traje kratko (mjesec dana). Zato i nisam uzeo nikakav pokućni internet jer ljudi divljaju čim uzmu takvu uslugu i ne skidaju se stoga, pa je mreža vječno zagušena.

 

Tema pokrive routere, a to me svakako zanima. Čekam da padnu cijene 5G routerima. Sada su debelo preskupi. A fale i odgovarajuće tarife kod providera.

11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Momentalno sam kod staraca a kad odem u svoj stan s prozora u dnevnom direkt glefam toranj...cca300-450 m

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
mariolla79 kaže...

Ddavorin ewo slika

Sad neznam jel kuzis

Ovaj crni krug je moja zgrada a druga slika je gdje je toranj

 Imaš to kaj imaš, ne budeš ulovio ništa bolji signal. Možeš jedino probat okrenut ruter na onaj u Ključu al on je vjerojatno još zagušeniji. Na Plivin i Marijagoričke zaboravi. Onaj na Škribula brigu je ionako A1 a za ovaj u Svetom Križu si u prevelikoj rupi i uopće ga ne loviš. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Prek wifi je do 90mbit..kad ga spojim preko zice bu veci download ili isti? Mislim ja sam zadovoljan i s ovim jer bi prek bakra imao do 20

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Planiram uzeti od tcoma gigabox za apartman ali bez ugovorne obveze pa mi treba router... Što preporučate do cca 500 kn, znači čisti plug n play 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav svima, uzeo sam vodafone gigacube b818 umjesto starog ZTE 283 smeća na A1 flatboxu. Download mi je postao drastično brži, u prosjeku 3x. Međutim ping u Apexu i Fortnitet-u je groblje, prosjek je oko 130-150, dakle neigrivo. Ping na ZTE-u je iznosio prihvatljivih 60-80. Signal je inače ok, sve mi se čini ok, osim spomenutog pinga u igrama.

Postoji li kakvo rješenje za ovaj problem, optimizacija na routeru? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.9.2021 1:33 (they).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
they kaže...

Pozdrav svima, uzeo sam vodafone gigacube b818 umjesto starog ZTE 283 smeća na A1 flatboxu. Download mi je postao drastično brži, u prosjeku 3x. Međutim ping u Apexu i Fortnitet-u je groblje, prosjek je oko 130-150, dakle neigrivo. Ping na ZTE-u je iznosio prihvatljivih 60-80. Signal je inače ok, sve mi se čini ok, osim spomenutog pinga u igrama.

Postoji li kakvo rješenje za ovaj problem, optimizacija na routeru? 

 B818 ima agregaciju 4 frekvencije i vrlo vjerojatno su one dostupne kod tebe (1,3,7,20) i zato ti je brzina toliko skočila.

No, kao i cvaki drugi router, jedna frekvencija mu mora biti "primarna". Iz iskustva mogu reći da je to uglavnom frekvencija (band) sa najjačim signalom. To u praksi može značiti da je taj band zagušen, posljedično možda i veći ping, ali router svejedno taj band uzme kao glavni.

 

Tomu možeš doskočiti sa onom skriptom za huawei routere, gdje, između ostaloga, možeš i zadati koji band da mu bude glavni (to mu zadaš ovako, npr.; 1+3+M7+20

Znači slovo M ispred broja banda.

 

Naravno, prethodno točnim mjerenjem ustanoviš koji band kod tebe ima najmanji ping.

 

E sad, u teoriji je to tako, u praksi će ti biti potrebni dani, tjedni, i puuuno mjerenja da točno ustanoviš, jer ovisno o zagušenjima frekvencija, to se često može i promjeniti.

Za skriptu proguglaj "Huawei router hack 3.0". Imaš čak i tutorijal na youtubeu.

5 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav,

 

je li moguce na neki nacin trajno zadati primarni band u recimo 3ca ili 4ca? Probao sam preko ove skripte i radi jedno vrijeme, nekih 30min-1h, al onda opet vrati na neki drugi band...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Crni Petar4 kaže...

Pozdrav,

 

je li moguce na neki nacin trajno zadati primarni band u recimo 3ca ili 4ca? Probao sam preko ove skripte i radi jedno vrijeme, nekih 30min-1h, al onda opet vrati na neki drugi band...

 Nije moguće pokušaj ako već nisi prvo zadaj Band koji želiš primarni i kad se spoji na njega stavi ili na AUTO ili zadaj mu bands koje imaš na svom tornju i tad će ti biti primarni kojeg si odabrao prvo a dali će vječno ostati vjerojatno neće . 

5 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Stigao Gigacube Huawei B818-263.

 

Brzine downloada su uglavnom iznad 100Mbit, dok su na ZTE MF286-R bile oko 20Mbit, tako da super.

 

Jedna loša stvar koju sam primjetio... Na ZTE-ovom routeru je ping uglavnom oko 20ms na speedtest.net, a na B818 40ms.

 

 

EDIT: 

 

Uspio sam sa ovom skriptom promijenit glavnu frekvenciju i sad je ping 20ms. https://justpaste.it/8yswq

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2021 15:27 (kroacija).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav,

jel ima koji router koji može agregirati upload frekvencije?

 

Trenutno imam Huawei B535-232.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
kroacija kaže...

Stigao Gigacube Huawei B818-263.

 

Brzine downloada su uglavnom iznad 100Mbit, dok su na ZTE MF286-R bile oko 20Mbit, tako da super.

 

Jedna loša stvar koju sam primjetio... Na ZTE-ovom routeru je ping uglavnom oko 20ms na speedtest.net, a na B818 40ms.

 

 

EDIT: 

 

Uspio sam sa ovom skriptom promijenit glavnu frekvenciju i sad je ping 20ms. https://justpaste.it/8yswq

 Što znači ta skripta ako smijem pitat?

Imam B818 također, imam na AUTO da mi uzme sve što se nudi, al primjetio sam skok pinga također.

Kovačić
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tirkiz kaže...

Pozdrav,

jel ima koji router koji može agregirati upload frekvencije?

 

Trenutno imam Huawei B535-232.

 Može i B535-232 2CA UL

3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
Tirkiz kaže...

Pozdrav,

jel ima koji router koji može agregirati upload frekvencije?

 

Trenutno imam Huawei B535-232.

 Može i B535-232 2CA UL

Hvala, kako to da natjeram?

Koristim onu browser skriptu di upišem samo bandove (npr. 1+3) ali čini mi se da je to samo za download CA?

Spajam se na HT toranj koji ima bandove 1, 3 i 20

 

Napišeš još neke routere koji imaju 2CA, 3CA upload da znam(o)?

 

 

EDIT: isprobao LTEHMonitor460 i LTEInspecteur, svi mi kod uploada ne nude da odaberem više od jednog banda

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2021 16:42 (Tirkiz).
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

koliko ti je UL kada si na AUTO? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Oko 30-45 Mbps.
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Stavi samo B3 testiraj i snimi koliki su parametri signala. Ovako je kod mene samo na B3

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2021 17:26 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

-

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2021 19:50 (kroacija).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
acmilan2 kaže...
kroacija kaže...

Stigao Gigacube Huawei B818-263.

 

Brzine downloada su uglavnom iznad 100Mbit, dok su na ZTE MF286-R bile oko 20Mbit, tako da super.

 

Jedna loša stvar koju sam primjetio... Na ZTE-ovom routeru je ping uglavnom oko 20ms na speedtest.net, a na B818 40ms.

 

 

EDIT: 

 

Uspio sam sa ovom skriptom promijenit glavnu frekvenciju i sad je ping 20ms. https://justpaste.it/8yswq

 Što znači ta skripta ako smijem pitat?

Imam B818 također, imam na AUTO da mi uzme sve što se nudi, al primjetio sam skok pinga također.

 

Evo YT videa 

 

Kolko sam razumio trebao bi moći promijeniti "primarni band", da bude B1, B3, B7, B20, koji god je manje zagušeniji.

Isprobao sam par kombinacija i nekad se činilo da je ping bolji, ali sad dobivam i 20ms pinga na AUTO.

5 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Prokužio sam to malo... Kada je band 3 "glavni" onda imam najbolji download i ping.

 

Koji je najbolji način da postavim taj band uvijek bude odabran, jer ga nekad mijenja na 7 i 20? Pokušao sam staviti pod bands sa onom skriptom "1+M3+7+20".

 

Također, postoji li način da biram na koji toranj se spaja? Gledam pod eNB id i taj je dosta udaljen, postoje bar 3 bliže.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2021 20:17 (kroacija).
13 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imam B818-263 već mjesecima, i često navečer brzina se sroza, ujutro čak zna biti 200mbit/sec, a na večer pada dosta, u ekstremima ide i nisko od 2mbit/sec.

Ja sam mislio da je to zbog zagušenja, puno ljudi surfa, no neku večer brzina se opet jako srozala i ja sam ga resetiarao i onda je bilo 120-130mbita, da bi danas opet bila ist stvar i opet sam ga morao resetirati da 'vratim' brzinu. Što se to događa i zar sad svaki put moram reset napraviti kad brzina padne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
kroacija kaže...

Prokužio sam to malo... Kada je band 3 "glavni" onda imam najbolji download i ping.

 

Koji je najbolji način da postavim taj band uvijek bude odabran, jer ga nekad mijenja na 7 i 20? Pokušao sam staviti pod bands sa onom skriptom "1+M3+7+20".

 

Također, postoji li način da biram na koji toranj se spaja? Gledam pod eNB id i taj je dosta udaljen, postoje bar 3 bliže.

 

Kod tebe jedina mogućnost da staviš vanjske usmjerene antene Iskra p56 i njihovim usmjerenjem mijenjaš tornjeve. Dobot ćeš na brzini i stabilnosti signala.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2021 20:34 (DDavorin).
5 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Kad mislim igrat nešto lockam si band na B3 i bude solidan ping, poslije stavim na AUTO. Ako ima netko bolju ideju, neka predloži.

 

Antene možda nabavim nekom prilikom, al' nije mi u planu sad...

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

pozdrav i pitanje :)

 

HT dava  5G na sim card,unlimited za nekih 229 kn,budući da nemam opciju za optiku i neću je još dugo imati,mislio sam

uzeti to,jer mi treba za posao odnosno za komp,e onda mi treba adekvatan ruter za 5G,a oni bome koštaju,gledam ovaj

D-LINK DWR-2101 ,oko 4k kuna 

 

Dali sam ja sve to dobro pohvatao,dali to tako ide,dali mogu proći jeftinije ili još bolje,preporuke- iskustva,puno biste mi pomogli

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
čuperak kaže...

pozdrav i pitanje :)

 

HT dava  5G na sim card,unlimited za nekih 229 kn,budući da nemam opciju za optiku i neću je još dugo imati,mislio sam

uzeti to,jer mi treba za posao odnosno za komp,e onda mi treba adekvatan ruter za 5G,a oni bome koštaju,gledam ovaj

D-LINK DWR-2101 ,oko 4k kuna 

 

Dali sam ja sve to dobro pohvatao,dali to tako ide,dali mogu proći jeftinije ili još bolje,preporuke- iskustva,puno biste mi pomogli

 

Hvala

 Pozdrav!

 

Prije nego "zaroniš" u 5G vode, savjetujem ti da ispitaš dostupnost 4G signala na tvojoj mikrolokaciji. Konkretno, na ovome linku (KLIK) provjeri koje frekvencije su ti dostupne. Nakon toga, izmjeri brzinu nekim malo boljim 4G mobitelom (recimo starim cca 2 godine, oni imaju već agregaciju frekvencija).

 

Dakle, prvo testiraj brzinu 4G, ako se vrti oko 50 - 100 Mbps, moj savjet ti je da ne ideš na 5G, nego prihvatiš da ti je ovo dovoljno dobro, i tada kupiš bez ugogorne obaveze neki 4G router (Tipa Huawei B535, B715, ili čak B818), i imaš solidni internet za puuuuuuuno manje novaca.

 

Kada 5G bude više raširen (za cca godinu dana), uvijek ćeš moći prodati ovaj 4G router, a i 5G routeri će znatno pojeftiniti.

Ili pričekaš da operateri počnu davati 5G routere pod ugovor...

 

U svakom slučaju, nemoj žuriti, dobro razmisli i testiraj prvo!

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice