4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.046
|
čitano: 1.124.703
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Rok0 kaže...
Pozdrav ekipa,

Trebam pomoc oko 4g routera.
Trenutacno u vikendici koristim B525s-23a i Gigabox, bez vanjskih antena.
Brzina je pristojnih 40-80Mbit, ali na mobitelu Iphone XS s T-mobile karticom pored routera je 100-200 Mbita.
Problem je sto neke dane (pogotovo u sezoni kad ima puno turista, iako ne iskljucivo samo tad) brzina preko routera pada na svega nekoliko Mbit i internet postane neupotrebljiv. U tim najgorim trenucima preko mobitelja i dalje imam preko 50 Mbit.

Koji router kupiti da dobijem istu brzinu kao i preko moba? vidio sam fantasticnu DDavorinovu tablicu 4g routera ali ne znam je li moram ici na mid tier ili premium :)

Hvala puno!!

 Pa to ti je vrlo jednostavno, Iphone Xs ti je Cat 16 i ako u vikendici imaš 3 carriera ili 4 on koristi sve te resurse i imaš veću brzinu za razliku od B525-23A koji ti je Cat 6 i koji koristi 2 carriera na baznoj.

Ako hoćeš brzine kao na mobu onda kako si i napisao imaš Davorinovu tablicu i u njoj je sve lijepo objašnjeno , vidi koji podržavaju 3CC ili 4 CC i to ti je to.

međutim ako si na nekom području gdje je preko ljeta veliko zagušenje na svim carrierima u busy houru onda ne treba očekivati spektakularne rezultate ni od ovih skupih rutera.

zna se desiti da u velikim turističkim središtima ima problema na ćelijama koje su na maximalnom kapacitetu od 4CC i gdje su svi carrieri u zagušenju radi velikog broja korisnika i tu onda nema pomoći.

14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Rok0 kaže...
Pozdrav ekipa,

Trebam pomoc oko 4g routera.
Trenutacno u vikendici koristim B525s-23a i Gigabox, bez vanjskih antena, cellmaper kaze Bands 1,3,20.
Brzina je pristojnih 40-80Mbit, ali na mobitelu Iphone XS s T-mobile karticom pored routera je 100-200 Mbita.
Problem je sto neke dane (pogotovo u sezoni kad ima puno turista, iako ne iskljucivo samo tad) brzina preko routera pada na svega nekoliko Mbit i internet postane neupotrebljiv. U tim najgorim trenucima preko mobitela i dalje imam preko 50 Mbit.

Koji router kupiti da dobijem istu brzinu kao i preko moba? vidio sam fantasticnu DDavorinovu tablicu 4g routera ali ne znam je li moram ici na 3 ili su dovoljne 2 agregacije. Je li se roiter automatski prebacuje na dvije najbolje?

Hvala puno!!

 Ovaj ruter već ima 2 agregacije. Slikaj u postavkama razine signala pa da vidimo dal su vanjske antene bolje rješenje.

 

Ako bi išao na novi ruter ovo su moji projedlozi:

https://www.satshop.fi/huawei-b818.html

https://www.satshop.fi/huawei-5g-cpe-pro-2-h122-373.html

nemam za potpis
2 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo signal s polu-zatvorenim griljama.

Trenutacno je dvojba izmedju huawei b818 i Netgear AC810 .

Netgear ima 3CA sto mi je tu dovoljno i prakticniji mi je za nosenje. Strag me jedino da ce biti slabiji prijem 4g mreze i snaga wifi mreze jer ima manje antene.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2021 14:06 (Rok0).
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jeli ima netko iz Vž ili okolice A1 tarifu koja ima pristup 5G mreži? Bezbrižna, Savršena ili Premium  Biz, Bezbrižna Biz, Savršena Biz

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Sta bi ovo bilo b28 ?

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Cellmapper app upali i stavi sliku

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Cellmapper app upali i stavi sliku

 Evo kartica u ruteru huawei b535 

-
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 14:34 (horihoro).
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Zanimljivo radi na 2600mhz + 700mhz 

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

sad su i na 700Mhz upalili 4G umjesto pravi 5G po ovim slikama. Jel imaš 5G mob? Trebao si ostaviti sim u mobu i pokrenutu cellmapper app i pokazala bi se frekvencija na tornju kada bi napravio upload podataka.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 15:50 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

sad su i na 700Mhz upalili 4G umjesto pravi 5G po ovim slikama. Jel imaš 5G mob? Trebao si ostaviti sim u mobu i pokrenutu cellmapper app i pokazala bi se frekvencija na tornju kada bi napravio upload podataka.

 Samsung s10+ 

-
8 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ako neko oće prodajem komplet za najbolji 4g net

 

Huawei B818

https://www.satshop.fi/huawei-b818-263.html

 

Iskra P56 antene - nove u kutiji nikad montirane

Adapteri za ruter / antene
Nosač za antene za dimnjak / zid

 

Ruter kupljen tu od kolege ddavora sa foruma još uvijek preko god dana pod garancijom

 

Sve u kompletu 1300 kn?

 

Ako nekog zanima PP da ne spamam

#YOLO
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

sad su i na 700Mhz upalili 4G umjesto pravi 5G po ovim slikama. Jel imaš 5G mob? Trebao si ostaviti sim u mobu i pokrenutu cellmapper app i pokazala bi se frekvencija na tornju kada bi napravio upload podataka.

 Evo iz rutera isto

-
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo juće malo mapirao 5G A1 DDS i rezultati su ni sam ne znam šta da kažem. Router očitava B28 klasični 4G cellmaper B20 i prikazao ga je kao novi toranj, a PC app LTEHMonitor preko routera ni sam ne znam koju frekvenciju se spaja . Evo par slika

 

novi toranj B20  Router    LTEHmonitor     Brzina

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 12:46 (DDavorin).
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Vidim da dosta ljudi kupuje Huawei H122-373 5G CPE Pro 2 nije mi jasno zašto baš taj 4G/5G router? Uskoro kad nađem malo vremena napraviti ću tablicu 5G routera nešto slično kao što sam napravio za 4G routere.

 Osobno me ova tablica jako zanima.

 

Ja planiram ubrzo kupovati 5g Ruter i ovaj Huawei mi se je činio kao najbolja opcija uloženo / dobiveno.

 

Netgear je bolesno skup a neznam što je još dostupno u EU a da je bolji omjer kvalitete i cijene od ovog Huaweia?

#YOLO
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ekipa pozdrav!

Malo pričekajte s kupovinom, bar još tjedan, dva!

Planiram ovih dana testirati kombinaciju:   5G mobitel Samsung a22 5G ili A52S 5G- router WAN port - i dalje normalno kak ko već u kući ima.

 

Ako je netko već to probavao, bio bih zahvalan za komentare / dojmove, da ne gubim vrijeme ak ne radi.

 

U teoriji bi to trebalo funkcionirati. Samsung je u android verziji 11 i UI 3.1 dodao to "Ethernet tether", potreban je samo USB-C <- RJ45 adapter i trebalo bi raditi. U teoriji 

 

Ima tu dosta pitanja (grijanje mobitela, bežićno punjenje baterije i opet grijanje, stabilnost veze, i općenito podešavanje, a najbolji odgovori će se dobiti "real life" testom.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

ja i frend imamo taj huawei, ako ti nije zurba sacekaj do kraja mj navodno istice probni period pa ide ukljucenje novih freq. tako se bar nadamo, ja sam t-com on a1 pa cemo oboje testirati.

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dennocro kaže...

ja i frend imamo taj huawei, ako ti nije zurba sacekaj do kraja mj navodno istice probni period pa ide ukljucenje novih freq. tako se bar nadamo, ja sam t-com on a1 pa cemo oboje testirati.

 

 

 Odlično!

 

Čekam onda real life testove!

#YOLO
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ZdravacVZ kaže...

Ekipa pozdrav!

Malo pričekajte s kupovinom, bar još tjedan, dva!

Planiram ovih dana testirati kombinaciju:   5G mobitel Samsung a22 5G ili A52S 5G- router WAN port - i dalje normalno kak ko već u kući ima.

 

Ako je netko već to probavao, bio bih zahvalan za komentare / dojmove, da ne gubim vrijeme ak ne radi.

 

U teoriji bi to trebalo funkcionirati. Samsung je u android verziji 11 i UI 3.1 dodao to "Ethernet tether", potreban je samo USB-C <- RJ45 adapter i trebalo bi raditi. U teoriji 

 

Ima tu dosta pitanja (grijanje mobitela, bežićno punjenje baterije i opet grijanje, stabilnost veze, i općenito podešavanje, a najbolji odgovori će se dobiti "real life" testom.

 Evo, prvi dojmovi 4G ili 5G koristiti mobitel umjesto modem/routera;

- kod mene nema 5G, pa nisam baš ni imao volje detaljno testirati, ALI;

- Da odmah napočetku zaključim; Bolja varijanta je modem/router

 

pozitivno;

- Samsung galaxy S10+, 4G A1 internet "Ethernet tethering opcija"  -  TP_Link UE300C adapter  - WAN port na routeru  =  RADI (brzina je cca 20% manja, možda niti toliko - teško je reći kad 4G oscilira sam po sebi, latencija zanemarivo veća (možda 3 ms ili manje)

- stabilna veza, meni nije nijednom pukla

- mobiteli znatno jeftiniji nego routeri, ali ako hoćete spojiti uređaje doma, svejedno neki router trebate imati

 

negativno;

- sve ostalo;

- mobitel brzo troši bateriju, može se puniti wireless ali ne preko usb-a. Ovdje bi možda neki adapter sa pass thrugh power to mogao, al nemam ga.

- nemožete mobitel staviti u Bridge mode, tako da vaš router ne vidi vanjsku IP adresu. Gateway je IP adresa koju mobitel dodijeli

- double NAT  (možda ima netko ovdje tko zna kak to rješiti)

 

 

Generalno je dojam da bi nešto i moglo biti od ovoga, ali kad nemam u blizini 5G signal, iskreno, neda mi se sad ni zahebavati više s time.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2021 18:34 (ZdravacVZ).
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo Osijek mislim da je to prvi toranj sa 5CA i to A1

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav,

 

mali info s moje strane - TCentri imaju ZTEov MC801A model 5G routera, nekih 800kn + preplata od cca 206kn mjesečno, taj kombo je praktički nova verzija Gigaboxa. Kaže teta iz Tcentra da će imati i Huawei CPE Pro 2, no mislim da je je to krivi info, nekako se ne mogu sjetiti da si mogao birati dva različita Gbox routera, no možda sam u krivu. 

Q9650 + IFX-14, Corsair Dominator DDR3 4GB, Gigabyte X38T-DQ6, 8800GT + HR03 GT, Intel X25 - M x2, Cosmos 1000, Sve OC
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Grayseal kaže...

Pozdrav,

 

mali info s moje strane - TCentri imaju ZTEov MC801A model 5G routera, nekih 800kn + preplata od cca 206kn mjesečno, taj kombo je praktički nova verzija Gigaboxa. Kaže teta iz Tcentra da će imati i Huawei CPE Pro 2, no mislim da je je to krivi info, nekako se ne mogu sjetiti da si mogao birati dva različita Gbox routera, no možda sam u krivu. 

 Pitaj ti tetu iz T-centra dali Gigabox ima pristup 5G mreži. Ne vidim tu ponudu u webshopu samo alcatel link hub. A ok možda imaju u poslovnicama. Kolika bi bila cijena bez UO da router platiš odjednom?

16 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ima pristup da, dala mi je simicu, testirah, 206kn preplata 200Gb pa šalješ SMS za 50Gb.

U Puli sam, izvan centra grada, na krovu dobijem NSA 5G, u kući praktiči flappa između 4G i 5G, nema smisla. Ideja mi je bila ili onaj Huawei ili taj ZTE + vanjske antene (P60 ako sam dobro vidio od Iskre), trebalo bi raditi ok, ali toliki ulog na "valjda"... Trenutno koristim HibridBox, bolje izgubit nego nać, ali makar ima flat za stream, a posao preko 4G.

Q9650 + IFX-14, Corsair Dominator DDR3 4GB, Gigabyte X38T-DQ6, 8800GT + HR03 GT, Intel X25 - M x2, Cosmos 1000, Sve OC // ovo je bila konfa iz vremena kada sam mislio da je to bitno :)
16 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
Grayseal kaže...

Pozdrav,

 

mali info s moje strane - TCentri imaju ZTEov MC801A model 5G routera, nekih 800kn + preplata od cca 206kn mjesečno, taj kombo je praktički nova verzija Gigaboxa. Kaže teta iz Tcentra da će imati i Huawei CPE Pro 2, no mislim da je je to krivi info, nekako se ne mogu sjetiti da si mogao birati dva različita Gbox routera, no možda sam u krivu. 

 Pitaj ti tetu iz T-centra dali Gigabox ima pristup 5G mreži. Ne vidim tu ponudu u webshopu samo alcatel link hub. A ok možda imaju u poslovnicama. Kolika bi bila cijena bez UO da router platiš odjednom?

 Cijenu ne znam, da sam uzeo bio bi UO, pa nisam ni pitao. Ima u slobodnoj prodaji za 230€ - idealoDE ali izbacili su i noviji - ZTE MC8010..

Q9650 + IFX-14, Corsair Dominator DDR3 4GB, Gigabyte X38T-DQ6, 8800GT + HR03 GT, Intel X25 - M x2, Cosmos 1000, Sve OC // ovo je bila konfa iz vremena kada sam mislio da je to bitno :)
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Grayseal  Gigabox nema pristup 5G mreži tako da ti nije potreban 5G router osim ako ćeš uzeti neku govornu tarifu koja ima pristup 5G mreži.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Tcom box.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Postoji li plan koliko brzo će doći 5G mreža u područja izvan gradskih sredina na periferiju? ili ako znate koliko brzo je to išlo za 4G mrežu?
MPLAB C18
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

evo skripta za lte h monitor 4.6 verziju da ne morate slati poruke za brzinu kada potrosite paket, za sada radi.

 

LTEHMonitor -cli -command="SendSms:13909:brzina",Exit

 

 

 

Moj PC  
4 0 hvala 2
5 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Trenutno imam A1 Homebox s njihovim ZTE 286R routerom i brzine preko dana su mi uglavnom oko 10-20Mbps. Po noci znaju doci i do 60Mbps. Ping na speedtestu je 20, u igrama 70 i vise. Router najcesce pokazuje 3 ili 4 crtice signala.

 

Stavio sam karticu u mobitel i vani izmjerio brzine cak do 150Mbps.

 

Mislio sam kupiti Iskra P56 antene, a možda i neki bolji router. Koje od toga bi bilo pametnije uzeti prvo?

 

 

EDIT: Zna li netko dobiva li Homebox podrsku za 5G?

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2021 0:02 (kroacija).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Nabavi B818 i riješen problem, imaš ga na ebay.de polovni za nekih 80 eura. Ima san isti slučaj ka ti, čim san ga uzea skočile brzine preko 100 Mbps, noću ide i preko 200.

Jedina loša vijest je da ti se ping neće popravit (brat mi igra cod pa se stalno žali na visok ping). 

Posao oslobađa.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2021 1:08 (subi91).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Huawei b535-232 lte ili alcatel link hub hh71? Ima tko iskustva koji je bolji sto se tice DL? Iza zapresica sam u prigorju pa bi htio sto bolji dl,jer preko bakra mogu max imat 20 dl,nema jos optike za sada pa mi je 4g prenosivi jedina opcija za 159 kn..u t centru mi kazu da je alcatel hardwerski slabiji nesto od huaweia ali da huawei ima dosta reklamacija zbog softwera da puca veza i tako dalje..negdje sam procitao da namjerno uvaljuju alcatel jer imaju vecu zaradu na njemu...uzeo jucer alcatel dl se vrti oko 80mbit i imam 5 dana da ga vratim ak nisam zadovoljan pa ako je huawei bolji i ako netko ga ima uzeo bi njega..ak.kaj znaci pored prozora je na 2 katu od 1.10 bu na 3 katu

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2021 10:42 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice