Photoshop slika 30x45 veličina

poruka: 2
|
čitano: 3.520
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop slika 30x45 veličina

Imam jedno 40-tak slika koje želim srediti kao kolaž  gdje će se slike preklapati u pojedinim dijelovima, a negdje samo stajati jedna pored druge i sl.. a na kraju da to bude slika veličine 30x45cm i dati u foto studio.

E sad imam par nedoumica, pitanja,

Na koju prosječno veličinu slike da smanjim a da mi kvaliteta ostane dovoljno dobra za print, jel OK 800*600 pa poslje smanjujem ili mogu i manju veličinu?

Koje postavke u photoshopu da stavim, ako idem sa veličinom 30x45cm RGB, 8bit,300pixel/inch u startu mi fajl bude veličine bar 50-tak+ MB. Jel to OK ili ima neki drugi način

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Photoshop slika 30x45 veličina

kao prvo slaganje toliko fotki je pain in the a** ručno složiti (ima programa koji to automatski rade, google izbacio ovaj kao prvi http://www.shapecollage.com/features besplatan i ima opciju da ti on to složi i snimi u psd formatu a da onda ti to u photoshopu porihtaš po svojoj volji, no nisam ga koristio tako da ne mogu reći kako stvar šljaka)

no evo nekih razmišljanja pa ti izvuci nekaj korisno iz toga

30X45cm na 300dpi ti daje rezoluciju u pixelima od oko 5300x3500, ak imaš 40tak fotki (uzmimo da ih je 42 radi lakšeg računanja) onda bi ih mogao postaviti u raspored 6 redova po 7 fotki, što računanjem ispada da bi svaka fotka trebala biti 800x600 , kao što si sam zaključio, no ja bi same slike ostavio na rezolucijama na kojima jesu nego bi kada pasteam fotku u pojedini layer taj layer smanjivao prema potrebi, ionako trebaš manipulirati layerom da ga narihtaš na poziciju po svojoj želji

 

što se tiče veličine datoteke...ako su ti fotke u jpg formatu u irfanviewu prilikom snimanja sa Save as može se maknuti exif podatke i time smanjiti datoteku slike sa recimo 5mb na 500kb, bez da to utječe na kvalitetu i rezoluciju fotki... tak da bi ti to trebalo smanjiti veličinu konačne datoteke

 

isto tako same fotke trebao bi postaviti na 300dpi ako ideš u izradu fotografije u fotostudiju

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2011 9:10 (Wolverine).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice