Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*

poruka: 67
|
čitano: 44.473
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*

Mnogi vjerojatno nisu čuli, ali postoji jedan odličan program koji sadrži toliko mogućnosti da slobodno može zamijeniti Photoshop u mnogim slučajevima kod korisnika koji ne trebaju baš sve što Photoshop nudi.

 

Paint.NET je besplatan editor fotografija i grafike s naprednim filterima, layerima i sl.

 

Osim što radi odlično, podržava i višejezgrena računala, što efektivno ubrzava rad za onoliko puta koliko jezgara imate.

 

http://www.getpaint.net

 

Probajte. :)

 

 

 

*Što se naslova tiče: znam da nije zamjena za PS (niti može otvarati PSD), ali je i više nego dovoljan za većinu onih koji Photoshop drže zbog slika npr.

 

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2008 14:19 (naxeem).
Moj PC  
6 1 hvala 4
16 godina
neaktivan
offline
Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*

Ne znam zašto toliko hvalite taj Paint.NET kad je GIMP moćniji 100 puta.

 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*

Osim što Gimp ne radi na Windowsima, nisam primijetio da može iskoristiti 4 (8, 16..) jezgre pri filtriranju?

 

Eh, da, zašto je GIMP bolji od Paint.NET-a 10,000%?

 

 

(Bolji jest, ali baš 100 puta? - Btw ovo je program za Windowse, koji je tu da zamijeni Photoshop koji većina ukrade, a ne treba im jer im je i ovo sasvim dovoljno.

 

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2008 12:02 (naxeem).
16 godina
offline
RE: Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*
naxeem kaže...

Osim što Gimp ne radi na Windowsima

 


btw, pričaš gluposti sa tim Paint.NET-om....

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*

Dobar je Paint.Net.Neko vrijeme ga imam i solidan.Tko više voli jedno od drugog ovisi o ukusima i načinu kako to koristi.
Besplatan je i solidan.


v_maxcpp
16 godina
neaktivan
offline
Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*

GIMP je bolji od Paint.NET iako ih oboje koristim, na Windowsima i GIMP(radi na Windowsima itekako) i Paint.NET , a na Linuxima samo GIMP(lol). Paint.NET je jednostavniji, barem po mom mišljenju jer na njemu mogu raditi korisnici koji nemaju preveč pojma, a GIMP ima više mogućnosti i bolji je. Preporučam oboje i mislim da su najbolji besplatni programi za obradu fotografije. Sve u svemu i u BUGU su tako napisali dok je bio onaj broj srpanj/kolovoz 2007 u alternative Photoshopu da su oni dobri.


http://www.freewebs.com/horagio/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*

A tu je i Gimpshop :)

 

http://www.gimpshop.com/

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*
ambivalent kaže...
naxeem kaže...

Osim što Gimp ne radi na Windowsima

 


btw, pričaš gluposti sa tim Paint.NET-om....

 Wow! Nisam znao za ovo! :)
Jako, jako fino!

Ali da gluposti pričam, to ne. :)

Edit: skinuo sam Gimp. Ima malo problema s interpretacijom PSD-a, ali ovo je jako, jako fini alat. Hvala na informacijama!

 

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2008 14:52 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*

Možda sam i ja malo pretjerao s reakcijom.GIMP je veoma moćan i ja ga koristim ali za "obične" korisnike bolji je Paint.NET jer je lagano se njime služiti dok za GIMP morate pročitati hrpu tutora.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*

 

 

.....čuli jesmo ta čitali smo BOL, te je vrlo važno reći da  je moguce preuzeti i source kod C#, pa tko voli, dodane samo neke opcije koje ima onaj "fotošop", te ima modicirani program istog.


Skupljam Kinder-jaja!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*
Red Nix kaže...

Možda sam i ja malo pretjerao s reakcijom.GIMP je veoma moćan i ja ga koristim ali za "obične" korisnike bolji je Paint.NET jer je lagano se njime služiti dok za GIMP morate pročitati hrpu tutora.

 istina, ak nešt hoćeš napravit na brzak jer kod GIMPa ak ne radiš često trebaš malo potražit di se kaj nalazi, al Paint.NET ti ubrzava posao

http://www.freewebs.com/horagio/
16 godina
neaktivan
offline
Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*

ja iskreno ne mogu zamislit slaganje kompozicije ili uredzivanje RAW formata bez photoshopa.

 

A da ne govorim o kompaktnosti PSD formata s drugim programima (edius, after effects itd itd...).

 

Na zalost svih tih programa, PS ce biti godinama ispred njih.


Pobrkao sam svoje namjere s svojim mogućnostima.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*
pixelatem kaže...

ja iskreno ne mogu zamislit slaganje kompozicije ili uredzivanje RAW formata bez photoshopa.

 

A da ne govorim o kompaktnosti PSD formata s drugim programima (edius, after effects itd itd...).

 

Na zalost svih tih programa, PS ce biti godinama ispred njih.


 
Je, ali ako nisi platio par tisuća kuna za njega, izlažeš se novčanoj kazni i zatvoru do 5 godina
16 godina
neaktivan
offline
RE: Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*
segregator kaže...
Je, ali ako nisi platio par tisuća kuna za njega, izlažeš se novčanoj kazni i zatvoru do 5 godina
 
ja sam mislio da mi zivimo na balkanu?

moze jedan primjer tog 'kaznjavanja' u nasoj drzavi?

Pobrkao sam svoje namjere s svojim mogućnostima.
16 godina
offline
RE: Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*
pixelatem kaže...
segregator kaže...
Je, ali ako nisi platio par tisuća kuna za njega, izlažeš se novčanoj kazni i zatvoru do 5 godina
 
ja sam mislio da mi zivimo na balkanu?

moze jedan primjer tog 'kaznjavanja' u nasoj drzavi?

 
Moj zet je platio 5000kn kazne i morao je još kupiti licencu za Office.
Inače kad M$ odluči da se uvede red oko softvera u nekoj državi, onda odaberu par žrtvenih janjaca i odrape im drakonsku kaznu (npr u Italiji je prije par godina par ljudi dobilo velike zatvorske i novčane kazne zbog piraterije). E sad, male su šanse da između par milijuna nas u hr baš ti budeš taj, ali opet nikad se ne zna :)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*
segregator kaže...
Moj zet je platio 5000kn kazne i morao je još kupiti licencu za Office.
Inače kad M$ odluči da se uvede red oko softvera u nekoj državi, onda odaberu par žrtvenih janjaca i odrape im drakonsku kaznu (npr u Italiji je prije par godina par ljudi dobilo velike zatvorske i novčane kazne zbog piraterije). E sad, male su šanse da između par milijuna nas u hr baš ti budeš taj, ali opet nikad se ne zna :)

 
tvoj zet je mozda imao firmu i ostvarivao profit vezan uz piratski software.

Ja radim u firmi gdje je piratski soft normalna stvar. Od winXp pa do CS3 paketa kojeg imam instaliranog na ovom racunalu s kojeg pisem.
Ova firma ostvaruje profit vezan u racunalne programe, office, flash, photoshop i slicno....

Iskreno, ja sam samo radnik kojeg to uvelike ne zanima. Cak bi mi bilo zanimljivo da dodze inspekcija i da sef plati kaznu.
Meni je receno da je soft origigi, i to je sve sto me zanima. Ja ga nisam instalirao, nisam administrator i apsolutno me nije briga sta se odvija.

U prosloj firmi soft je bio originalan, Office, windowsi, photoshop, edius... puno toga.

Obe firme su jos uvjek aktivne, inspekcija ni jednoj ne kuca na vrata.
Jedan trosi 20-30 k kuna na origigi soft, drugi plati flat jedan misec i skine sve to s torrent mreze.

Daleko od toga da podupirem pirate, ali cinjenica je da se apsolutno nista ne odvija u nasoj drzavi po tom pitanju.

individualac koji ima osobni studio u svojoj sobi, piratski soft od 100 000 kuna moze normalno i mirno spavat...

Pobrkao sam svoje namjere s svojim mogućnostima.
16 godina
neaktivan
offline
Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*

Meni je Paint.net skroz dovoljan, pogotovo kada sam skužio koliko ima pluginova i online tutorijala. Zabave i proučavanja do mile volje...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*
naxeem kaže...
ambivalent kaže...
naxeem kaže...

Osim što Gimp ne radi na Windowsima

 


btw, pričaš gluposti sa tim Paint.NET-om....

 Wow! Nisam znao za ovo! :)
Jako, jako fino!

Ali da gluposti pričam, to ne. :)

Edit: skinuo sam Gimp. Ima malo problema s interpretacijom PSD-a, ali ovo je jako, jako fini alat. Hvala na informacijama!

 

 Pa to je čak i na nekoliko Entera bilo došlo, čak je i članak o njemu bioSmijeh
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.1.2009 18:59 (BORN).
15 godina
online
Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*

Nije mi baš jasno zašto je ova tema završila u audio i video alati, ovo je program za crtanje, tu i tamo za obradu slike.

 

Koristim taj program već dosta dugo, otkad se prvi put pojavio na Bug DVD-u i dosta je dobar, ali Photoshop mi je daleko bolji.

Moj potpis.... :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*

ja sam prije koristio paint.net i ugodno me iznenadio. a od prije par dana imam i photoshop. i uglavnom koristim njega, a za neke manje zahvate koristim paint.net

''Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam baš siguran.'' ~ Albert Einstein Danas je teško biti glup, konkurencija je prevelika.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*

Paint.Net je zgodna mala stvarčica te je pristupačnija korisniku ali naravno ima brojne nemogučnosti....

Gimp je kompliciraniji ali dosta dobro se drzi protiv skupljih software-a......

 

Microsoft Pant je najbolji program za zabavlja male rođake kad vam teta kaže da stavin neku ne nasilnu igiricu....

Ne nasilna igrica (kao da to postoji...)....



Pain.Net vs Gimp me podsječa na Corel Draw vs Photoshop....

 

Photoshop je bolji.....

Tikviči vladaju svijetom!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*

ma što se mene tiče i Paint.NET i Gimp su odlični..Paint.NET je jednostavniji i poslužiti će početnicima..ali sve u svemu obadva programa odlična!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*

Koristim Paint.NET i mogu reći da sam zadovoljan. Više nego izvrstan program za obične usere.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------------- Intel E7200@3ghz,Gigabyte EP35-DS3,Gainward 8800GT OC,Segate Barracuda 500gb,2x 2 gb Kingmax MARS ram,Thermaltake Soprano, Corsair VX 450W
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.1.2009 21:44 (Mayales).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*

Još jedan ljubitelj Paint.NET-a. Odličan, brz, dobra podrška forumaša. Čak i naprednije stvari se bez puno muke mogu napraviti s njim.

 

Oni koji kažu da Paint.NET ne valja, te da je Photoshop nekoliko puta bolji, uglavnom niti ne znaju obrađivati forografije, već samo nabacuju efekte (vidi temu o samozvanim Photoshop power userima na Bugovom forumu)

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2009 14:41 (Random.).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*

Ja sam ga sad instaliral.Ali nisam znal za kaj služi,a kad saidel činil mi se sličan Photoshopu,a sad vidim da i je .

Forza Milan!!!AC Milan!!!
15 godina
neaktivan
offline
Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*

Može bit zamjena za hobi, ali za malo ozbiljniji rad photoshopu nema ravnog... jednostavno to je standard

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*

To je daleko od Photoshopa....To je samo par osnovnih filtera+par toolova i to je to...Kakav konkurent...Tko u tome napravi nekaj ozbiljnije od poštimavanja kvalitete slike ili mjenjanja boja,svaka mu čast...

http://it.forumi.hr/ Moj forum.Registrirajte se.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*

Sta ti to nemos napravit u tome? Ja ga isto koristin i super je.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*
Thog kaže...

Može bit zamjena za hobi, ali za malo ozbiljniji rad photoshopu nema ravnog... jednostavno to je standard

Istina no što je to malo ozbiljniji rad? Normalno da će profesionalnim foto studijima photoshop biti standard no mora li biti baš svima? Osobno ne vidim razlog zašto koristiti piratske kopije photoshopa kad postoje zaista kvalitetni besplatni programi koji zadovoljvaju potrebe večine korisnika. Za ozbiljniji rad može se koristiti gimp koji uz par plugina i sretne ruke može sve što i photoshop.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Paint.NET - besplatna zamjena za Photoshop*

Normalno da će Ps biti standard profesionalnim grafičkim i dizajnerkim studijima i dizajnerima ali za obične korisnike koji traže malo veće  mogućnosti paint.NET je odličan surogat.

oko za oko,pasta za zube
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2009 21:47 (dncrmt).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice