Zaštita e-mail računa

poruka: 2
|
čitano: 3.962
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Zaštita e-mail računa

Kao prvo, ispričavam se ako je tema na krivom mjestu.

 

Moj problem je da me je gmail obavijestio da je na moj e- mail račun otvoren iz Južne Koreje. Srećom seronja se nije usrećio pošto mi je to e-mail namjenjen samo za registracije po forumima i igrama, pa nikakvih stvarnih podataka nije bilo (čak sam vidio da ime koje sam upotrijebio prilikom stvaranja tog računa Crash Fistfight {#}).

 

Ipak ne želim da se to događa pa me zanima može li se pristupanje e- mail računu ograničiti na samo moju IP adresu ili bar na hrvatske IP adrese pošto predpostavljam da je i nema puno glupana kod nas koji se tim bave. Dakle ima li pomoći i što predlažete?

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zaštita e-mail računa
karikar kaže...

Kao prvo, ispričavam se ako je tema na krivom mjestu.

 

Moj problem je da me je gmail obavijestio da je na moj e- mail račun otvoren iz Južne Koreje. Srećom seronja se nije usrećio pošto mi je to e-mail namjenjen samo za registracije po forumima i igrama, pa nikakvih stvarnih podataka nije bilo (čak sam vidio da ime koje sam upotrijebio prilikom stvaranja tog računa Crash Fistfight {#}).

 

Ipak ne želim da se to događa pa me zanima može li se pristupanje e- mail računu ograničiti na samo moju IP adresu ili bar na hrvatske IP adrese pošto predpostavljam da je i nema puno glupana kod nas koji se tim bave. Dakle ima li pomoći i što predlažete?

 

Hvala unaprijed!

Neznam kako i može li se uopće to napraviti da ograničiš pristup na hr ip adrese, al predpostavljam da ti je neko provalio pass na mailu jer ti je računalo zaraženo s nekim smećem. Najbolja zaštita ti je držati računalo čistim, dobar AV i redovito ga skenirati s nekim on-demand scanner-om tipa mbam.

I nadam se da si skenirao disk nakon što ti se to dogodilo. Ako nisi evo link na mbam i opali full scan

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice