Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC

poruka: 28
|
čitano: 5.136
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC

Pozdrav,

 

Trebam spojiti racunalo u radioni sa kucnim internetom put wi fi mreze.

Na kuci je vec postavljena vanjska antena TP Link  TL WA5210G koja je usmjerena prema radioni.

Udaljenost od antene do mjesta prijema signala  je otprilike 70-100m  i probija se kroz 1 zid.

 

Nemam bas previse iskustva s ovakvim uredajima  pa ne znam da li ima neke znacajne razlike izmedju PCIe  i usb kartice pa ako netko zna neka ostavi komentar.

 

Nakon kratkog pregleda ponude wi fi uredaja po internetu pronasao sam 3 koja bi mogla posluziti svrsi.

 

TP Link TL-WN881ND   https://www.tp-link.com/en/home-networking/pci-adapter/tl-wn881nd/

TP Link TL-WN822N     https://www.tp-link.com/en/home-networking/high-gain-adapter/tl-wn822n/

Mercusys MW300UH    https://www.mercusys.com/en/product/details/mw300uh

 

Ako netko ima prijedlog za neku drugu karticu neka slobodno stavi neki link u komentar, kartica mora podrzavati 2.4GHz signal jer samo taj signal antena odasilje.

Iznos koji sam voljan potrositi je 150kn.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC
Vulpes_Zerda kaže...

Pozdrav,

 

Trebam spojiti racunalo u radioni sa kucnim internetom put wi fi mreze.

Na kuci je vec postavljena vanjska antena TP Link  TL WA5210G koja je usmjerena prema radioni.

Udaljenost od antene do mjesta prijema signala  je otprilike 70-100m  i probija se kroz 1 zid.

 

Nemam bas previse iskustva s ovakvim uredajima  pa ne znam da li ima neke znacajne razlike izmedju PCIe  i usb kartice pa ako netko zna neka ostavi komentar.

 

Nakon kratkog pregleda ponude wi fi uredaja po internetu pronasao sam 3 koja bi mogla posluziti svrsi.

 

TP Link TL-WN881ND   https://www.tp-link.com/en/home-networking/pci-adapter/tl-wn881nd/

TP Link TL-WN822N     https://www.tp-link.com/en/home-networking/high-gain-adapter/tl-wn822n/

Mercusys MW300UH    https://www.mercusys.com/en/product/details/mw300uh

 

Ako netko ima prijedlog za neku drugu karticu neka slobodno stavi neki link u komentar, kartica mora podrzavati 2.4GHz signal jer samo taj signal antena odasilje.

Iznos koji sam voljan potrositi je 150kn.

 

 

 Na žalost prijatelju ni jedna od ovih ti neče pomoč..Pogledaj si na njuškalu za vanjske wifi antene ali čisto sumnjam da si možeš nešto pošteno kupit za 150kn..Ipak,provjeri malo-nikad se ne zna

5 godina
offline
Re: Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC
Vulpes_Zerda kaže...

Pozdrav,

 

Trebam spojiti racunalo u radioni sa kucnim internetom put wi fi mreze.

Na kuci je vec postavljena vanjska antena TP Link  TL WA5210G koja je usmjerena prema radioni.

Udaljenost od antene do mjesta prijema signala  je otprilike 70-100m  i probija se kroz 1 zid.

 

Nemam bas previse iskustva s ovakvim uredajima  pa ne znam da li ima neke znacajne razlike izmedju PCIe  i usb kartice pa ako netko zna neka ostavi komentar.

 

Nakon kratkog pregleda ponude wi fi uredaja po internetu pronasao sam 3 koja bi mogla posluziti svrsi.

 

TP Link TL-WN881ND   https://www.tp-link.com/en/home-networking/pci-adapter/tl-wn881nd/

TP Link TL-WN822N     https://www.tp-link.com/en/home-networking/high-gain-adapter/tl-wn822n/

Mercusys MW300UH    https://www.mercusys.com/en/product/details/mw300uh

 

Ako netko ima prijedlog za neku drugu karticu neka slobodno stavi neki link u komentar, kartica mora podrzavati 2.4GHz signal jer samo taj signal antena odasilje.

Iznos koji sam voljan potrositi je 150kn.

 

 

 Nemoj niti jedan od ta tri niti bilo sta sto zahtijeva drivere. Uzmi Access point jer onda ga mozes staviti bilo gdje u radioni, imaces daleko bolji prijem plus ne trebaju ti driveri...

Uredjaj nije nista skuplji a ustedices na zivcima....

9 godina
neaktivan
offline
Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC

Hvala vam na komentarima,

 

Sto se tice toga da li bi ili ne bi radilo sta je renato1977 rekao, ja mislim da nema razloga da ne radi posto na mobitelu lovim signal u radioni, doduse slab, stoga mislim da uz neki uredaj koji ima vanjsku antenu makar 2-3 dBi bi signal bio sasvim ok.

 

Posmatrač, za access point nisam niti znao sta je do sada i moram se slozit da to zvuci kao kvalitetnije rjesenje te cu probat pronac nesto u mom cijenovnom rangu.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC
Vulpes_Zerda kaže...

Hvala vam na komentarima,

 

Sto se tice toga da li bi ili ne bi radilo sta je renato1977 rekao, ja mislim da nema razloga da ne radi posto na mobitelu lovim signal u radioni, doduse slab, stoga mislim da uz neki uredaj koji ima vanjsku antenu makar 2-3 dBi bi signal bio sasvim ok.

 

Posmatrač, za access point nisam niti znao sta je do sada i moram se slozit da to zvuci kao kvalitetnije rjesenje te cu probat pronac nesto u mom cijenovnom rangu.

 

 Samo obrati paznju da moze raditi u client modu... Mislim da manje vise svi mogu al svejedno. Kupi koristen ako ne nadjes nov... TPlinkovi su ti odlicna opcija....

12 godina
offline
Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC

Da ne otvaram temu, selim PC iz sobe u kojoj je router u drugu sobu. Nezgodno mi je provući kabel pa bi ga spojio bežično a matična nema wifi pa ću trebati USB dongle. Ranije sam koristio ovaj na slici dolje i zadovoljavao je moje potrebe ali ne znam di mi je.

Šta kupiti da je dobro a ne košta puno?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC

Taj D-Link bez vanjske antene može raditi u prostoriji sa ruterom , ali ako ćeš sad imati zid između trebao bi neki USB adapter sa vanjskom antenom pune dužine a ne kao taj sa skraćenom unutarnjom.

Može se naći jeftino Tp-Link WN722N koji je 150Mbps ili WN822N 300Mbps sa kojim dobiješ i USB kabal da ga možeš podići na višu poziciju radi većeg dometa.

5 godina
offline
Re: Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC
BlueMax kaže...

Da ne otvaram temu, selim PC iz sobe u kojoj je router u drugu sobu. Nezgodno mi je provući kabel pa bi ga spojio bežično a matična nema wifi pa ću trebati USB dongle. Ranije sam koristio ovaj na slici dolje i zadovoljavao je moje potrebe ali ne znam di mi je.

Šta kupiti da je dobro a ne košta puno?

 I tebi bi preporucio Acces point umjesto USB varijante. Kosta isto a manje problema......

12 godina
offline
Re: Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC
Posmatrač kaže...
BlueMax kaže...

Da ne otvaram temu, selim PC iz sobe u kojoj je router u drugu sobu. Nezgodno mi je provući kabel pa bi ga spojio bežično a matična nema wifi pa ću trebati USB dongle. Ranije sam koristio ovaj na slici dolje i zadovoljavao je moje potrebe ali ne znam di mi je.

Šta kupiti da je dobro a ne košta puno?

 I tebi bi preporucio Acces point umjesto USB varijante. Kosta isto a manje problema......

 s ovim USB-om nikad ni najmanjih problema nisam imao. A vukao sam ga od Windowsa XP. Da postoji isti kupio bi isti iako je zastario po današnjim mjerilima. 

10 godina
offline
Re: Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC

Aces Point ne , jedino ako se radi o wifi ruteru koji ima i Client mod u kojem treba raditi kad je spojen na PC .

Inače WN722N je u trgovinama oko 75kn a WN822N oko 100kn.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 10:00 (AF139).
5 godina
offline
Re: Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC
AF139 kaže...

Aces Point ne , jedino ako se radi o wifi ruteru koji ima i Client mod u kojem treba raditi kad je spojen na PC .

Inače WN722N je u trgovinama oko 75kn a WN822N oko 100kn.

 Ne razumijem. Ne acces point vec router? Zasto??? Pa access point je uredjaj za to namijenjen... Platice skuplje i imati uredjaj koji nece koristiti plus komplikovanihe za podesiti... Potpuno si me zbunio. Mozes li objasniti?

5 godina
offline
Re: Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC
BlueMax kaže...
Posmatrač kaže...
BlueMax kaže...

Da ne otvaram temu, selim PC iz sobe u kojoj je router u drugu sobu. Nezgodno mi je provući kabel pa bi ga spojio bežično a matična nema wifi pa ću trebati USB dongle. Ranije sam koristio ovaj na slici dolje i zadovoljavao je moje potrebe ali ne znam di mi je.

Šta kupiti da je dobro a ne košta puno?

 I tebi bi preporucio Acces point umjesto USB varijante. Kosta isto a manje problema......

 s ovim USB-om nikad ni najmanjih problema nisam imao. A vukao sam ga od Windowsa XP. Da postoji isti kupio bi isti iako je zastario po današnjim mjerilima. 

 Zato sto nema niti jednu prednost za korisnika koji ce ga koristiti na desktopu u ondnosu na AP. Prednost je na lapu jer je lako prenosiv ali za desktop nema niti jednu prednost. Mozda koja kuna razlike u cijeni.....

10 godina
offline
Re: Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC

Aces Point je mod rada i spaja se na kućni ruter kablom a wifi adapter (Client mod) na PC  i to desktop jer mu za laptop u istoj prostoriji sa ruterom ne bi trebao wifi adapter . Wifi ruteri imaju osim wifi i wan-lan priključaka više modova rada kao npr.  AP , Client, repeater, bridge ...

Pošto seli PC u drugu prostoriju wifi adapter bez vanjske antene (na uređaju , a ne u uređaju) bi imao problem sa brzinom uslijed malog dometa pa zato treba neki wifi adapter (Client mod) sa vanjskom antenom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 12:10 (AF139).
5 godina
offline
Re: Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC
AF139 kaže...

Aces Point je mod rada i spaja se na kućni ruter kablom a wifi adapter (Client mod) na PC  i to desktop jer mu za laptop u istoj prostoriji sa ruterom ne bi trebao wifi adapter . Wifi ruteri imaju osim wifi i wan-lan priključaka više modova rada kao npr.  AP , Client, repeater, bridge ...

Pošto seli PC u drugu prostoriju wifi adapter bez vanjske antene (na uređaju , a ne u uređaju) bi imao problem sa brzinom uslijed malog dometa pa zato treba neki wifi adapter (Client mod) sa vanjskom antenom.

 O cemu ti pricas???

Access point je uredjaj razlicit od routera i iam vise modova rada. Njemu treba client mod rada i u tom modu rada taj access point prima bezicno signal i salje ga preko lan kabela u racunar....

Ti si nesto opasno pobrkao....

Njemu ne treba router vec access point...

 Ovako nesto mu treba.....

 

https://www.links.hr/hr/access-point-tp-link-tl-wa801n-300mbps-802-11b-g-n-bezicni-2x-antene-060300008

Supports multiple operation modes: Access Point, Multi-SSID, Client, and Range Extender modes

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 12:50 (Posmatrač).
6 godina
offline
Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC

Trebao bi preporuku za WIFI dongle za laptop koji podržava 5GHz. Laptop ima samo 2.4 GHz pa mi je manja propusnost. (Optika 300)

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC
Posmatrač kaže...

 O cemu ti pricas???

Access point je uredjaj razlicit od routera i iam vise modova rada. Njemu treba client mod rada i u tom modu rada taj access point prima bezicno signal i salje ga preko lan kabela u racunar....

Ti si nesto opasno pobrkao....

Njemu ne treba router vec access point...

 Ovako nesto mu treba.....

 

https://www.links.hr/hr/access-point-tp-link-tl-wa801n-300mbps-802-11b-g-n-bezicni-2x-antene-060300008

Supports multiple operation modes: Access Point, Multi-SSID, Client, and Range Extender modes

 

 Aces Point zapravo nije "uređaj " već vrsta rada tj. mod rada kao što je mod i Client , Repeater , Bridge ..

https://www.conrad.hr/p/tp-link-tl-wr802n-wlan-ruter-24-ghz-300-mbits-1368688

pod značajke ima  "Načini rada: AP, Router, Client, Bridge i Repeater"

To što neka firma mjenja naslove uređaja kako im paše netreba vas zbuniti , pa npr. powerline sa wifi nazovu "Wifi Range Extender"  a uopće nema mod rada Repeater :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 15:08 (AF139).
5 godina
offline
Re: Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC
AF139 kaže...
Posmatrač kaže...

 O cemu ti pricas???

Access point je uredjaj razlicit od routera i iam vise modova rada. Njemu treba client mod rada i u tom modu rada taj access point prima bezicno signal i salje ga preko lan kabela u racunar....

Ti si nesto opasno pobrkao....

Njemu ne treba router vec access point...

 Ovako nesto mu treba.....

 

https://www.links.hr/hr/access-point-tp-link-tl-wa801n-300mbps-802-11b-g-n-bezicni-2x-antene-060300008

Supports multiple operation modes: Access Point, Multi-SSID, Client, and Range Extender modes

 

 Aces Point zapravo nije "uređaj " već vrsta rada tj. mod rada kao što je mod i Client , Repeater , Bridge ..

https://www.conrad.hr/p/tp-link-tl-wr802n-wlan-ruter-24-ghz-300-mbits-1368688

pod značajke ima  "Načini rada: AP, Router, Client, Bridge i Repeater"

To što neka firma mjenja naslove uređaja kako im paše netreba vas zbuniti , pa npr. powerline sa wifi nazovu "Wifi Range Extender"  a uopće nema mod rada Repeater :D

 Ne nije. ROuter moze raditi kao ap ali ap ne moze kao router. Neki mogu ali oni nisu tema ovdje. Samim tim je druga vrsta uredjaja. Zasto kupiti skuplji uredjaj da radi kao ap ako Ap to isto moze raditi jednostavnije i jeftinije. TI izgleda nisi se nesto puno baktao sa time ocigledno....

Jedini zbunjen si ti ovdje ;) Meni je kristalno jasno o cemu pricam i preporucio sam uredjaj koji njemu treba....

 

Mozes ti i bagerom saditi paprike ali je mala motika puno bolja za to zar ne ;) Karikirano naravno....

 

Main Differences. The router acts as a hub that sets up a local area network and manages all of the devices and communication in it. An access point, on the other hand, is a sub-device within the local area network that provides another location for devices to connect from and enables more devices to be on the network.
Wireless routers can function as access points, but not all access points can work as routers. While routers manage local area networks, communicate with outside network systems, acquire, distribute, and dispatch data in multiple directions, establish a point of connectivity, and ensure security, access points typically only provide access to the router’s established network.

 

https://www.ligowave.com/difference-between-access-point-and-router#:~:text=The%20router%20acts%20as%20a,to%20be%20on%20the%20network.

 

Prouci malo prije nego se upustis u raspravu....

 

 

BTW power line range extender radi upravo to prosiruej domet mreze koristeci infrastrukturu elektricne mreze i ne mora imati repeater mod rada. Zato se prodaju u paru ;)

 

https://www.google.com/search?q=powerline+range+extender&rlz=1C1GCEA_srBA921BA921&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjg9ZWw6L7uAhUCjosKHQmUCE0Q_AUoAXoECAUQAw&biw=1229&bih=591

 

 

10 godina
offline
Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC

Ipak čovjeku treba wifi uređaj sa Client modom pa ostaje moja preporuka jeftinih od početka kao WN722N ili WN822N i slični drugih proizvođača.

Razlika USB ili LAN je nebitna a USB2.0 ima prednost jer može raditi do 480Mbps naprema većini wifi AP i rutera sa LAN 10/100Mbps. Zamisli imaš optiku 200Mbps i wifi  uređaje 300Mbps ( u praksi do 150Mbps ) i ograničeno LAN-om na 100Mbps :(

 

Kad su se pojavili prvi uređaji sa AP modom nisu imali Client mod i obrnuto  već u kasnijim verzijama , a ni danas masu Range Extendera nemaju Client mod a neki ni AP mod jer ima ih još dosta što nemaju LAN (RJ45).

Cijene "wifi rutera" i wifi "Aces point" uređaja su otprilike iste iako wifi ruteri imaju više opcija za spajanje u mrežu.

Ne mali broj puta sam naletio na likove koji su kupili powerline adaptere (čak bez wifi :D ) i vraćali u trgovinu  jer neznaju po naslovu zašto im neradi wifi kao range extender a to što je u powerline mali wifi u AP modu ugrađen većinom nisu zadovoljni wifi dometom .

 

ps: Nemam potrebe čitati tvoje linkove kad u praksi to znam već godinama , a ni meni mojih 63god. (penzioner)  tome ne smetaju

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC
Posmatrač kaže...
....

Posmatrač, za access point nisam niti znao sta je do sada i moram se slozit da to zvuci kao kvalitetnije rjesenje te cu probat pronac nesto u mom cijenovnom rangu.

 

 Samo obrati paznju da moze raditi u client modu... Mislim da manje vise svi mogu al svejedno. Kupi koristen ako ne nadjes nov... TPlinkovi su ti odlicna opcija....

 

AF139 kaže...

Ipak čovjeku treba wifi uređaj sa Client modom pa ostaje moja preporuka jeftinih od početka kao WN722N ili WN822N i slični drugih proizvođača.

Razlika USB ili LAN je nebitna a USB2.0 ima prednost jer može raditi do 480Mbps naprema većini wifi AP i rutera sa LAN 10/100Mbps. Zamisli imaš optiku 200Mbps i wifi  uređaje 300Mbps ( u praksi do 150Mbps ) i ograničeno LAN-om na 100Mbps :(

 

Kad su se pojavili prvi uređaji sa AP modom nisu imali Client mod i obrnuto  već u kasnijim verzijama , a ni danas masu Range Extendera nemaju Client mod a neki ni AP mod jer ima ih još dosta što nemaju LAN (RJ45).

Cijene "wifi rutera" i wifi "Aces point" uređaja su otprilike iste iako wifi ruteri imaju više opcija za spajanje u mrežu.

Ne mali broj puta sam naletio na likove koji su kupili powerline adaptere (čak bez wifi :D ) i vraćali u trgovinu  jer neznaju po naslovu zašto im neradi wifi kao range extender a to što je u powerline mali wifi u AP modu ugrađen većinom nisu zadovoljni wifi dometom .

 

ps: Nemam potrebe čitati tvoje linkove kad u praksi to znam već godinama , a ni meni mojih 63god. (penzioner)  tome ne smetaju

 Sad pricas drugu pricu. Ja otpocetka govorim AP sa client modom rada. Koji dio nije bio jasan.

Razlika izmedju USB i LAN je bitna iz vise razloga. Prvo je prijem koji je manje vise uvijek boji na AP nego na USB uredjajima, drugo je fleksibilnost u postavljanju jer AP mozes postaviti do 100m udaljenosti a USB do 2 ili 3 max, trece je jednostavno upotrebe jer nemas drivere...

Koja je prednost USB nad lanom? Samo ako ga koristis na lapu lakse je prenositi. Nista drugo.

 

I dalje ne priznajes da su to dva razlicita uredjaja sa razlicitim funkcijam i mogucnostima? Ne treba mu vise opcija? I kakvih to vise opcija ima u client modu?

To sto neko ne zna stza je powerline adapter ne znaci da su ti uredjaji losi. A primijeti da si i ti lupio glupost kad si rekao da nisu range extenderi jer nemaju repater mod...

Nemas potrebe citati linkovekad u praksi znas to godinama? Ajd ne lupetaj. Zato i pricas ove gluposti o USB 3.0  brzinama i preporucis USB 2 uredjaje.... To sto si penzioner ne znaci da znas sve. Ocigledno ne znas i samo navodis ljude na pogresne odluke.....

 

Ja sam preporucio access point sa client modom a ti trkeljaj gluposti i dalje... I postavio sam ih stotine iako nisam penzioner ;) I sam imam Access point od unify koji je profi uredjaj za razliku od ovih igracki o kojima ovdje pricamo. I zamisli zla. To je access point a ne router ;)  

 

A sta recimo ako imam veliku kucu i treba mi vise pristupnih tacaka u kuci i imam razvedenu lan kablove kroz zidove? Stavljao bi routere? A sta ako ovom liku nekad zatreba da neku masinu nakaci na net? Kupices jos jedan USB? Sta ako je cnc masina koja ne radi na windowsima? Isto usb? Svaki od tih uredjaja ima svoju svrhu i nije router rjesenje za sve. Za njega je AP najjednostavnije i najkvalitetnije rjesenje jer je uredjaj tome namijenjen....

 Btw nemam zelju te vise uciti a i ošprosteno ti jer si stariji covjek i teze usvajas nova znanja ;) Odoh surfati na svom jadnom APu ;) 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 18:54 (Posmatrač).
13 godina
online
Re: Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC
BlueMax kaže...
Posmatrač kaže...
BlueMax kaže...

Da ne otvaram temu, selim PC iz sobe u kojoj je router u drugu sobu. Nezgodno mi je provući kabel pa bi ga spojio bežično a matična nema wifi pa ću trebati USB dongle. Ranije sam koristio ovaj na slici dolje i zadovoljavao je moje potrebe ali ne znam di mi je.

Šta kupiti da je dobro a ne košta puno?

 I tebi bi preporucio Acces point umjesto USB varijante. Kosta isto a manje problema......

 s ovim USB-om nikad ni najmanjih problema nisam imao. A vukao sam ga od Windowsa XP. Da postoji isti kupio bi isti iako je zastario po današnjim mjerilima. 

ja sam imao 2 takva, možda još i imam negdje.. plati poštarinu i 20kn za pivu i šaljem 

10 godina
offline
Re: Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC

 Ništa ja ne mjenjam priču .

 Kod prijema svih wifi uređaja je nebitno koja je vrsta uređaja a pogotovo da li je LAN ili USB priključak već ovisi isključivo o osjetljivosti čipseta i anteni.

 Usb 2.0 kabal može biti do 5m dužine a da ne gubi maksimalnu brzinu od 480Mbps pa i više ukoliko se koristi HUB na kablu svako 5m .

 USB3.0 nisam nigdje ni spomenio.

 Razliku između USB i LAN kabla sam već naveo u max. brzini tj. bolji je USB a sumnjam da čovjek treba više od 5m.

 Kakve veze ima AP naprema USB ??  ... imaš wifi uređaja koji rade u AP modu a priključak uređaja je sa USB kablom.

 Ja čovjeku nisam predlagao wifi ruter već spomenio tebi kao wifi uređaj sa više modova rada i među njima AP mod a ti se uhvatio toga

 kako narod  kaže "ko pijan plota" :D ..... a uređaji jednako rade ako su oba u AP ili Client modu.

Što se powerline uređaja tiče sumještanin kupio tp-Link "wifi booster" kao wifi Range extender (tako piše na paketu) neznaući da taj kit radi preko el. instalacije i u većem adapteru ima mali wifi u AP modu pa kaže da je mislio da radi kao i ostali mali wifi range extenderi direktno bežično sa ruterom , a što sam ja samo naveo za razne naslove uređaja koje proizvođači pišu olako jer je na iste uređaje prije koju godinu bilo napisano "powerline + wifi" .

To koliko sam ja ili ti ugradio uređaja je nebitno , samo nastavi na mladima svijet ostaje  ...da ne "trkeljam" više .

 

LP

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 22:26 (AF139).
12 godina
offline
Re: Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC
ministar kaže...
BlueMax kaže...
Posmatrač kaže...
BlueMax kaže...

Da ne otvaram temu, selim PC iz sobe u kojoj je router u drugu sobu. Nezgodno mi je provući kabel pa bi ga spojio bežično a matična nema wifi pa ću trebati USB dongle. Ranije sam koristio ovaj na slici dolje i zadovoljavao je moje potrebe ali ne znam di mi je.

Šta kupiti da je dobro a ne košta puno?

 I tebi bi preporucio Acces point umjesto USB varijante. Kosta isto a manje problema......

 s ovim USB-om nikad ni najmanjih problema nisam imao. A vukao sam ga od Windowsa XP. Da postoji isti kupio bi isti iako je zastario po današnjim mjerilima. 

ja sam imao 2 takva, možda još i imam negdje.. plati poštarinu i 20kn za pivu i šaljem 

 Jebiga, naručio već nešto slično.

https://www.nabava.net/bezicni-adapteri/tp-link-tl-wn823n-usb-300mbps-20dbi-bezicni-adapter-cijena-20583511

 

10 godina
offline
Re: Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC

.. a lipo sam reka VANJSKE antene a taj ima unutarnje male... dakle mali domet.

Trgovci opet pišu gluposti jer nije 20 dBi ( antena)  već 20 dBm (izračena snaga).

https://www.tp-link.com/us/home-networking/usb-adapter/tl-wn823n/#specifications

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 9:06 (AF139).
12 godina
offline
Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC

Ne trebaju mi vanjske antene i ružne su. Prethodni wifi dongle je specifikacijama bio lošiji od ovoga a bio mi je i više nego dobar.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC

Neznam npr. WN822N da zbog dvije vanjske antenice na njemu da izgledaju loše ?

 

Bar su dipoli (+2.15dBi) za razliku od antena u tom stiku koje su dužine par mm i dobiti -15 dBi pa se veza kroz zid neće ni dobiti.

Antene su osnovne kad se radi o dometu kroz zid i ostale prepreke.

 

ps: -3 dB je gubitak pola signala u prijemu i predaji , a -10 dB se gubi 9/10 signala.

 

LP

12 godina
offline
Re: Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC
AF139 kaže...

Neznam npr. WN822N da zbog dvije vanjske antenice na njemu da izgledaju loše ?

 

Bar su dipoli (+2.15dBi) za razliku od antena u tom stiku koje su dužine par mm i dobiti -15 dBi pa se veza kroz zid neće ni dobiti.

Antene su osnovne kad se radi o dometu kroz zid i ostale prepreke.

 

ps: -3 dB je gubitak pola signala u prijemu i predaji , a -10 dB se gubi 9/10 signala.

 

LP

 Pa već sam ti napisao kako sam s još slabijim uređajem bez vanjske antene bio zadovoljan kad je računalo bilo u istoj toj prostoriji. 

10 godina
offline
Re: Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC
BlueMax kaže...

Da ne otvaram temu, selim PC iz sobe u kojoj je router u drugu sobu. Nezgodno mi je provući kabel pa bi ga spojio bežično a matična nema wifi pa ću trebati USB dongle. Ranije sam koristio ovaj na slici dolje i zadovoljavao je moje potrebe ali ne znam di mi je.

Šta kupiti da je dobro a ne košta puno?

 Radi ove seobe u drugu prostoriju sam predložio u prvom odgovoru wifi adaptere jer se udaljenostima i preprekama guši signal pa je potreban uređaj sa boljim antenama jer kad u prostoriji gdje je ruter netko koristi wifi tebi bi u drugoj prostoriji pala brzina pa i prekinula se veza.

12 godina
offline
Re: Trebam preporuku za kupnju Wi Fi kartice za PC
AF139 kaže...
BlueMax kaže...

Da ne otvaram temu, selim PC iz sobe u kojoj je router u drugu sobu. Nezgodno mi je provući kabel pa bi ga spojio bežično a matična nema wifi pa ću trebati USB dongle. Ranije sam koristio ovaj na slici dolje i zadovoljavao je moje potrebe ali ne znam di mi je.

Šta kupiti da je dobro a ne košta puno?

 Radi ove seobe u drugu prostoriju sam predložio u prvom odgovoru wifi adaptere jer se udaljenostima i preprekama guši signal pa je potreban uređaj sa boljim antenama jer kad u prostoriji gdje je ruter netko koristi wifi tebi bi u drugoj prostoriji pala brzina pa i prekinula se veza.

 Nisi me shvatio. Računalo je nekad bilo u sobi spojeno Wifi dongleom i sve je uredno radilo. Onda je iz sobe preselilo u dnevni boravak i tu je par godina bilo spojeno kabelom. Sad seli nazad u istu sobu a ne znam gdje mi je dongle pa sam kupio novog.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice