Metronet WIFI

poruka: 6
|
čitano: 4.544
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Metronet WIFI

Imam jedan problem sa odabirom Wireless routera il modema neznam točno što mi treba.

Ja u svojoj zgradi imam provedene kablove za internet i računalo spajam direkt u zid,a na jednom zidu imam neku ericssonovu kutiju.

Ako mi može neko reći što meni treba da imam wireless a ja sam to ovako zamislio da iz zida ukopčajem ethernet kabel u wireless router il modem i onda iz njega ethernet u komp a wirelessom se spajam sa ostalim uređajima.Znači bitno je da modem router ima ulaz signala preko ethernet kabla!!

Molim vas pomozite mi!

mix100
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Metronet WIFI

dali su ti potrebne neke dodatne radnje kako bi pokrenuo Internet na računalu ili samo otvoriš browser i surfaš?

Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Metronet WIFI
Ukopcam kabel i odmah imam internetski pristup
mix100
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Metronet WIFI
mix100 kaže...

Imam jedan problem sa odabirom Wireless routera il modema neznam točno što mi treba.

Ja u svojoj zgradi imam provedene kablove za internet i računalo spajam direkt u zid,a na jednom zidu imam neku ericssonovu kutiju.

Ako mi može neko reći što meni treba da imam wireless a ja sam to ovako zamislio da iz zida ukopčajem ethernet kabel u wireless router il modem i onda iz njega ethernet u komp a wirelessom se spajam sa ostalim uređajima.Znači bitno je da modem router ima ulaz signala preko ethernet kabla!!

Molim vas pomozite mi!

 

tada je ovo što si napisao u redu... poslužit će bilo koji router sa wirelessom... samo ukopčaš kabel iz utičnice u jedan od LAN portova, a računalo u neki od drugih LAN portova, te upogoniš wireless

bitno je samo da isključiš DHCP server na tom novom routeru kako bi dobivao IP adrese od starog routera (koji je vjerojatno ta ericsson kutija)

Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Metronet WIFI
Girith kaže...
mix100 kaže...

Imam jedan problem sa odabirom Wireless routera il modema neznam točno što mi treba.

Ja u svojoj zgradi imam provedene kablove za internet i računalo spajam direkt u zid,a na jednom zidu imam neku ericssonovu kutiju.

Ako mi može neko reći što meni treba da imam wireless a ja sam to ovako zamislio da iz zida ukopčajem ethernet kabel u wireless router il modem i onda iz njega ethernet u komp a wirelessom se spajam sa ostalim uređajima.Znači bitno je da modem router ima ulaz signala preko ethernet kabla!!

Molim vas pomozite mi!

 

tada je ovo što si napisao u redu... poslužit će bilo koji router sa wirelessom... samo ukopčaš kabel iz utičnice u jedan od LAN portova, a računalo u neki od drugih LAN portova, te upogoniš wireless

bitno je samo da isključiš DHCP server na tom novom routeru kako bi dobivao IP adrese od starog routera (koji je vjerojatno ta ericsson kutija)

Da to je ericssonova kutija znači bilo koji samo da isključim DHCP?

mix100
12 godina
offline
Metronet WIFI

da, nemožete pogriješiti... jedino ako uzmete neki sa jednim portom za LAN onda nebude dobro :)

znači obično imaju 4 LAN porta i ovi svi uređaji šta imaju wireless (laptopi, mobiteli, tableti) rade na 802.11b/g standardu...

Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone.
 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice