Tomos APN 6 (snaga i brzina)

poruka: 152
|
čitano: 242.415
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
hitmanr kaže...

a kakvo je to elektronsko paljenje, to je nes umisto platina ako san svatio, i nije mi jasno zasto kad upalim kratko svitlo slabo gori a kad upalim dugo gori dobro i kratko i dugo...jer kad upalim dugo normalno onda rade oba isto ko i u auta, da minjam regulator napona ili zarulja ne valja

da elek,je umjesto platina...probaj vidit sta struja zeza,prekidac mozda.

brijem brij, pijem pivu
14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

pa jel pouzdano koliko to elektronsko ili su ipak bolje platine

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
je pouzdano je,u platine ti se smece zavuce,pa zezaju,a ovo pici...
brijem brij, pijem pivu
14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

ma neki mi tvrde da su bolje platine pa ko ce sad znat, a ta elektronika jel to dolazi vanka ko i bobina od 12 v ili...?.....isto se pali priko kurble zar ne.....ja iman platine i pali uvik iz prve pa pitam se kako bi bilo s tim

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
hitmanr kaže...

ma neki mi tvrde da su bolje platine pa ko ce sad znat, a ta elektronika jel to dolazi vanka ko i bobina od 12 v ili...?.....isto se pali priko kurble zar ne.....ja iman platine i pali uvik iz prve pa pitam se kako bi bilo s tim

da isto unutra ide,isto se pali sve isto..samo noviji motori uvode elektroniku,platine su old skul.

brijem brij, pijem pivu
14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

a da kuzim, kad bi stavlja elektronsko bili samo to mora zaminit za platine ili jos sta

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
da,to ti je mala crna kutijica,samo se zice prespoje..
brijem brij, pijem pivu
14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

a pa to onda nije neki problem...a bas cu to digod prominit al eo meni platine odlicno rade neznam di ce vise bolje radit nes drugo, al ako ti kazes da je pouzdanije....

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)
ovak izgleda
brijem brij, pijem pivu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

aha...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
vladimir96 kaže...

Najbolja svecica ti je Bosch, ali gledaj da je malo skuplja i da je Original, Ulje ja stavljam 90, a ranije sam stavljao i 50 i iso je.........

 jel mislis na hipenol 90

15 godina
protjeran
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
hitmanr kaže...
vladimir96 kaže...

Najbolja svecica ti je Bosch, ali gledaj da je malo skuplja i da je Original, Ulje ja stavljam 90, a ranije sam stavljao i 50 i iso je.........

 jel mislis na hipenol 90

za sta trebas ulje?

brijem brij, pijem pivu
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
hitmanr kaže...

PRIJE SVEGA ISPRICAVAM SE PRAVILNIKU FORUMA I SUDIONICIMA AKO SAM STAVIO VEC POSTOJECU TEMU, (ocito je nisam primjetio). Zanima me, imam tomos apn 6 s 4 brzine al to je samo 60 km/h a kazu da oni od 5 brzina idu brze, jel se to moze ugradit i jel se mijenja snaga jer neki mi tvrde da je oni od 5 brzina brzi al manje zilav jer oni koji imaju 5-u brzinu da nije samo nadodana vec da su sve drugacije poredane i da i prva se moze vise razvuc. Logicki sto je brzina kraca motor je jaci i triba li pritom jos ista minjat osim brzina, mozda radilicu ili karburator...UNAPRIJED HVALA!!!

kupi si masinu od Tomos CTX-a 80ccm  i namontiraj gore i ic ce ti APN preko 100KM/h

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
zokiN kaže...
hitmanr kaže...
vladimir96 kaže...

Najbolja svecica ti je Bosch, ali gledaj da je malo skuplja i da je Original, Ulje ja stavljam 90, a ranije sam stavljao i 50 i iso je.........

 jel mislis na hipenol 90

za sta trebas ulje?

Ja sam stavio 90 Luk Oil, ali moze i hipenol 90, ma bitno je samo da je 90-ica! a takodje dobar ti je i Euro Oil 50....  Ulje je za menjac, ali samo za Apene, ili slicne, ne za automatike!!!! Belji se

 

15 godina
protjeran
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
vladimir96 kaže...
zokiN kaže...
hitmanr kaže...
vladimir96 kaže...

Najbolja svecica ti je Bosch, ali gledaj da je malo skuplja i da je Original, Ulje ja stavljam 90, a ranije sam stavljao i 50 i iso je.........

 jel mislis na hipenol 90

za sta trebas ulje?

Ja sam stavio 90 Luk Oil, ali moze i hipenol 90, ma bitno je samo da je 90-ica! a takodje dobar ti je i Euro Oil 50....  Ulje je za menjac, ali samo za Apene, ili slicne, ne za automatike!!!! Belji se

 

ima ATF za apn-a najbolje,nesmije bitz pre gusto,tesko se salta..

brijem brij, pijem pivu
13 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
epa moze i to!! ako nema nista drugo, ma samo da je ulje, al ne za mesavinu!!!!!!!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
zokiN kaže...
hitmanr kaže...
vladimir96 kaže...

Najbolja svecica ti je Bosch, ali gledaj da je malo skuplja i da je Original, Ulje ja stavljam 90, a ranije sam stavljao i 50 i iso je.........

 jel mislis na hipenol 90

za sta trebas ulje?

 za getribu ono sto se uliva u motor di je getriba, koje se preporuca, koje je najbolje za to

14 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
vladimir96 kaže...
epa moze i to!! ako nema nista drugo, ma samo da je ulje, al ne za mesavinu!!!!!!!

 haha ma necu nebrini, a sto se tice za mjesavinu koje je bolje inin dvo taktol ili oni zeleni od omwa...bitne su mi te stvari drzim do apenca volio bi da sto veci vijek ima zato i pitam

15 godina
protjeran
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
hitmanr kaže...
zokiN kaže...
hitmanr kaže...
vladimir96 kaže...

Najbolja svecica ti je Bosch, ali gledaj da je malo skuplja i da je Original, Ulje ja stavljam 90, a ranije sam stavljao i 50 i iso je.........

 jel mislis na hipenol 90

za sta trebas ulje?

 za getribu ono sto se uliva u motor di je getriba, koje se preporuca, koje je najbolje za to

ATF

brijem brij, pijem pivu
14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

to je sve samo je naziv atf, ok trazit cu ako ima na punpnoj, a jel to ulje dano po preporuci proizvođača

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2010 11:25 (hitmanr).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
zokiN kaže...
ovak izgleda

 jel potrebna nova ploca paljenja za elektronsko paljenje ili samo ona elektronika, da pojednostavnim jel mogu ja samo izvadit platine i stavit elektroniku ili moram jos sta minjat...

13 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
hitmanr kaže...
zokiN kaže...
ovak izgleda

 jel potrebna nova ploca paljenja za elektronsko paljenje ili samo ona elektronika, da pojednostavnim jel mogu ja samo izvadit platine i stavit elektroniku ili moram jos sta minjat...

treba ti dosta Elektronike, i ja sam ugradio takvo paljenje, samo PAZI/ ako imas magnet od 12V i 90W, kao i ja, razbice ti sijalicu od 24V i 45W.... to se mora paziti, taj magnet daje oko 35V, to je jako puno, varnica skace na 2cm................. meni visi sa motora pola kile elektronike, pa se ne preporucuje da se vozi po blatu ili vodi, sem ako se to dobro napravi.... po njivi cupa sve zivo, a po putu jos vise, ma to ti je ko zverka.... Cool  Izlanuo se

13 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
hitmanr kaže...
vladimir96 kaže...
epa moze i to!! ako nema nista drugo, ma samo da je ulje, al ne za mesavinu!!!!!!!

 haha ma necu nebrini, a sto se tice za mjesavinu koje je bolje inin dvo taktol ili oni zeleni od omwa...bitne su mi te stvari drzim do apenca volio bi da sto veci vijek ima zato i pitam

ja stavljam Stilov crveni// na njemu najbolje radi, a i trimer ima isto ulje tak da se dobro pokazuje.., a moze i bilo koje drugo, apn ce da ide, cak i na disel, al nemojte to da probate, ne budite ko ja.... odee motor..

14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

u mene je 12 v 50 w

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
hitmanr kaže...
zokiN kaže...
ovak izgleda

 jel potrebna nova ploca paljenja za elektronsko paljenje ili samo ona elektronika, da pojednostavnim jel mogu ja samo izvadit platine i stavit elektroniku ili moram jos sta minjat...

Moraš promjeniti sve šta je na slici: pločicu paljenja (namotaje), magnet i bobinu (CID). Možda ćeš morati i žice za struju prilagođavati, neznam.

 

vladimir96 kaže...
hitmanr kaže...
zokiN kaže...
ovak izgleda

 jel potrebna nova ploca paljenja za elektronsko paljenje ili samo ona elektronika, da pojednostavnim jel mogu ja samo izvadit platine i stavit elektroniku ili moram jos sta minjat...

treba ti dosta Elektronike, i ja sam ugradio takvo paljenje, samo PAZI/ ako imas magnet od 12V i 90W, kao i ja, razbice ti sijalicu od 24V i 45W.... to se mora paziti, taj magnet daje oko 35V, to je jako puno, varnica skace na 2cm................. meni visi sa motora pola kile elektronike, pa se ne preporucuje da se vozi po blatu ili vodi, sem ako se to dobro napravi.... po njivi cupa sve zivo, a po putu jos vise, ma to ti je ko zverka.... Cool  Izlanuo se

 

Imao sam ja na BT-u 12V/90W i nije palilo sijalicu 12V/45W. Mora biti neka greška, dali u namotajima, dali u regulatoru napona (ako ga ima).

Sako cera bolje, sako jutre huje!
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2010 19:08 (PredatoR).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)

EEEE bas too.... ovo je sa BT/a, malo je trebalo zbudziti sve to, ali posle je bilo super, to jest sada....Osmijeh  ja nemam regulator napona, tako da mi sve sijalice koje stavim crknu, al ima jos, mada takve sijalice od 24V za taj Far, tesko je naci.... kad sam stavio sijalicu od 12V, pregorela je cim samo malo povecao gas...., moram kupit neku Halogenu sijalicu od 24 pa da nikako ne crkne.... ali za sada Radi necu da diram nista, ni da dajem Gas do Daske...... hahahahahaha Namigiva

13 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

Zna mozda neko dali se jos prave delove za APN????

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

evo planiram i ja kupiti neki tomos pa me zanima bi li bolje bilo kupiti apn 6 ili automatic a3?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
vladimir96 kaže...

Zna mozda neko dali se jos prave delove za APN????

 

Da. Uživaj.

Sako cera bolje, sako jutre huje!
13 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)

Hvala! Osmijeh

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice