Tomos APN 6 (snaga i brzina)

poruka: 152
|
čitano: 242.534
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
nidjo123 kaže...
fox22 kaže...

kad stavljaš petu dobivaš puno ali pod uvjetom da staviš klip 42 (sve ispod je sranje)

U krivu si. Aj malo razmisli... Kad imaš 38 klip i 42. Sa 38 se puno lakše zavrti i radi.Sa 42 mu treba još više snage da pokrene klip i radilicu zbog veličine i težine. A to što ti ne znaš sredit bez 42 je tvoja briga, nemoj se uvrijedit Namigiva

fox22 kaže...

ja sam imao 42 i radio je 7-8 god bez po frke a druga stvar je ako ti ga brusi neki priučeni polupismeni japek znači to ako ti odradi majstor ima da radi i to dugo i usput kad se brusi cilindar zajedno se nosi i klip radi preciznog brušenja

Klip se uvijek nosi kod brušenja jer se cilindar brusi prema klipu, a ne klip prema cilindru.

ti si u krivu,sa 38 se puno brze zavrti??daj nebubaj gluposti.veci promjer klipa=veca snaga=vece grijanje=vece opterecenje za radilicu,ili ti koljenasto vratilo..42klip ce se sporije vrtit sto je i logicno,al ce na manjim okretajima davat vecu snagu.razlog vece snage je vise usisane smjese goriva i zraka.

Sa 42 mu treba vise snage da pokrene klip:Kome treba vise snage da pokrene klip???

Pa klip proizvodi snagu tako sto usisava smjesu goriva i zraka.

Veci usis znaci i veci ispuh,odnosno da bi progutao vise,mora i ispljunit vise.

To znaci ako se stavlja veci klip.mora se sredjivat usis,ispuh.

brijem brij, pijem pivu
14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

OK, ali ni jedna Tomosova radilica (do 50 ccm) nije konstruirana za 42 tako da brže ode.  I daj pročitaj malo bolje i moj post prije. Reko sam da se s 42 neće puno postić ako se ne napravi ostali dio posla, a to je širenje kanala što većina ne radi.

Kome treba snaga? Pa cijeloj mašini, jer nije jednako nosit na leđima 1 kg i 10 kg. Krivo sam se izrazio, ali me se moglo shvatit. Radite što hoćete, ali upropaštavate blago kojeg ubrzo više neće biti Namigiva Sretno i pamet u glavu!

zakon
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
nidjo123 kaže...

OK, ali ni jedna Tomosova radilica (do 50 ccm) nije konstruirana za 42 tako da brže ode.  I daj pročitaj malo bolje i moj post prije. Reko sam da se s 42 neće puno postić ako se ne napravi ostali dio posla, a to je širenje kanala što većina ne radi.

Kome treba snaga? Pa cijeloj mašini, jer nije jednako nosit na leđima 1 kg i 10 kg. Krivo sam se izrazio, ali me se moglo shvatit. Radite što hoćete, ali upropaštavate blago kojeg ubrzo više neće biti Namigiva Sretno i pamet u glavu!

do klipa 40 s L karikom kojeg i sam imam,radilica ce funkcionirat savreno..Moj apn 6 sa 5 brzina 40klipom sa mojih 120kg je isao 70km/h,sa obicnim karburatorom ili ti rasplinjacem,no kasnije sam stavio od kosilice 130ccm,nakon naglog dodavanja gasa na leru malo se gusio,zbog loseg ispuha,no osjetila se znatno veca snaga.

brijem brij, pijem pivu
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)

Ja ti kazem OPET ... Daj odi nekom majstoru daj da ti zbrusi cilindar , stavi klip 42 ,stavit 5. brzinu , kupi rezica , sajbu od 15 zubi (da bolje ide u krajnjoj ) I karburator od vodene pumpe ... :D Pa mi javi oce ti ic ... Ako onda nebude iso onda .... XD

15 godina
protjeran
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
zokiN kaže...
nidjo123 kaže...

OK, ali ni jedna Tomosova radilica (do 50 ccm) nije konstruirana za 42 tako da brže ode.  I daj pročitaj malo bolje i moj post prije. Reko sam da se s 42 neće puno postić ako se ne napravi ostali dio posla, a to je širenje kanala što većina ne radi.

Kome treba snaga? Pa cijeloj mašini, jer nije jednako nosit na leđima 1 kg i 10 kg. Krivo sam se izrazio, ali me se moglo shvatit. Radite što hoćete, ali upropaštavate blago kojeg ubrzo više neće biti Namigiva Sretno i pamet u glavu!

do klipa 40 s L karikom kojeg i sam imam,radilica ce funkcionirat savreno..Moj apn 6 sa 5 brzina 40klipom sa mojih 120kg je isao 70km/h,sa obicnim karburatorom ili ti rasplinjacem,no kasnije sam stavio od kosilice 130ccm,nakon naglog dodavanja gasa na leru malo se gusio,zbog loseg ispuha,no osjetila se znatno veca snaga.

Svaka mu čast...onda sa 50kg bi iša preko 100km/h.

Što je 18cm i svaku zenu cini sretnom..novcanica od 500€
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
nidjo123 kaže...
tarantula6 kaže...

zna tko gdje se mogu nabaviti dijelovi za apn 6 u okolici varazdina....?

Naruči si sa Tomos Foruma, traži Zetu Namigiva Ja sam tamo naručivo puno puta za svoje Tomose, sve 5, brzo dođe... Inače se ja i prijatelj bavimo Tomosima već dugo vremenaOsmijeh Na njima sam naučio sve moguće u vezi dvotaktnih motora. Tomos RULES!

 

 

@hitmanr - Dellorto ti manje troši i mrvicu lošije ide od Binga. Sa Bingom ti je dosta življi, ali i guta više goriva

 

P.S.

 

Još nešto... Vidim da svi zagovaraju 42-ojku. To nije dobro, kao 1. upropaštavate cilindar, kao 2. skraćujete trajnost, a kao 3. nećete nešto puno postići ako ne napravite i ostali dio posla (dakle nije dovoljno samo probušiti na 42 nego je potrebno i širiti kanale itd.) Sasvim se fino može srediti sa manjom mjerom npr. 39-40. Jer ako bušite na 42, zariba vam - možete ga baciti u smeće, a ako bušite na manju mjeru ako vam zariba cilindar ima još mesa Namigiva

 a vidis meni svi govore da je bolji dellorto da on trosi vise goriva ko je sad tu pametan a ko lud al nekako vise virujem tebi jer kako kazes da je bing pouzdaniji pa i cijena mu je veća za 100 kn vidio sam negdi

14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

da se razumimo odma, nezelim nista radit sto ce upropastit kvalitetu, nikakva brusenja samo me zanima sta ucinit od tvornickih preporuka za pojacavanje kao npr stavit 5 brzinu koliko cu na tome dobit sta ce se promijenit ako samo dodam 5 brzinu, kakva je razlika od onog s 4 jel samo u 5 brzi ili..., jer jako mi se zesti u 4 kad je gas do kraja pa tio bi stavit 5 da malo slobodnije radi i malo brze ide

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2010 14:52 (hitmanr).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)

Koliko se ja sjecam od prije kojih 20 godina (!) dok dok se sarafilo pa APN-ima mislim da je sasvim dovoljno ubaciti petu brzinu i drugi klip s L karikom.

 

Hocu reci da se sa ovim dobije sasvim dovoljno u odnosu na ulozeno, nema potrebe za brusenjima i drugim kompliciranim i skupim zahvatima.

16 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

hehehe, svašta se ovdje napisalo...

 

pitanje je koliko želiš uložiti

 

možeš izvući dosta dobre preformanse, uz malo volje i alata

ako nećeš uložit niti lipe, možeš uzeti klip i skratiti ga na mjere običnog klipa koji se ugrađivao u sve tomose osim u apn-a gdje je klip duži i to je služilo kao blokada, sa skraćenim klipom kut otvaranja usisa ti je dosta veći, kao u četrnajstice..

možeš onda uzeti auspuh, on ti se sastoji od 2 glavna djela, grane i lonca, imaš dio grane koja ulazi u lonac, to sreži tako da ulazi samo par cm u lonac, to ti daje više snage, može ići u veće okretaje, nemoj vadit ništa, prigušivaće i ostalo, to ne šteti, micanjem tih "blokada" možeš smanjiti preformanse...

uzmeš glavu cilindra, i spustiš je za kojih milimetar, ako imaš staklo uzmi šmirgl i stavi ga preko stakla i lagano spuštaj glavu, dobit ćeš više kompresije malo više snage na niskim okretajima i momenta, nemoj pretjerati, jer pretjerivanjem ti se ne poboljša nego ide slabije...

i ako imaš kakvu brusilicu ili turpiju prilagodi ulaze preljevnih kanala cilindra prema preljevnim kanalima u blokovima poboljšat ćeš protjek smjese...

 

ako želiš uložiti nešto novaca, onda idi malo po forumima, kupi si bing 13, skviš glavu, klip sa l karikom, i taj komplet zupčanika 5. brzine, nebi te to sve trebalo izaći više od kojih 300kn...

kada to uradiš, ide ti najmanje 75, možda i zeru više, ovisi sve o prijenosnom omjeru, sa time ti je jači malo od četrnajske, pošto si napravio sve kako je imala četrnajstica, te si još poboljšao preljevnim kanalima, l klipom, te sa 5. brzinom...

 

širenje na 42 uopće nije potrebno..

 

pozdravNamigiva

nemam potpis
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
hitmanr kaže...

 a vidis meni svi govore da je bolji dellorto da on trosi vise goriva ko je sad tu pametan a ko lud al nekako vise virujem tebi jer kako kazes da je bing pouzdaniji pa i cijena mu je veća za 100 kn vidio sam negdi

Nije ni Dellorto loš, ali malo lošije ide. Bing troši malo više zbog cjevčice na dnu koja mu služi kao odušak te tamo zna ispuštat gorivo, ali se osjeti da malo bolje ide. Jedino bi bilo dobro stavit novu diznu jer ova je vjerojatno stara pa se istrošila Namigiva

zakon
14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

heheh abas,... u mene je sve staro 20godina osim platina, njih sam nedavno prominio,a nis onda cu ubacit samo 5 brzinu i to je to...bar sam siguran da mu necu smanjit rok trajanja, samo pitam se zupcanik 5 brzine jel dostupan u prodaji kao i sve ostalo ili...?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

Na Tomos Forumu traži Zetu. Košta ti 90 kn + 20 kn poštarina NamigivaLINK Kolki ti je promjer cilindra?

zakon
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2010 21:06 (nidjo123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
nidjo123 kaže...

Na Tomos Forumu traži Zetu. Košta ti 90 kn + 20 kn poštarina NamigivaLINK

 e fala puno

14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

ovako.....imam apn 6 i neki puta mi se nekako ''zadusi'' i onda ga malo turiram i onda je dobro neko vrijeme i onda me opet zeza .....neznam sta je...sta bi moglo biti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
tarantula6 kaže...

ovako.....imam apn 6 i neki puta mi se nekako ''zadusi'' i onda ga malo turiram i onda je dobro neko vrijeme i onda me opet zeza .....neznam sta je...sta bi moglo biti?

smece u gorivu,voda,filter zraka...

brijem brij, pijem pivu
14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

Karburator naštimaj, možda ti prima previše goriva, stavi filter goriva kako je rekao ZokiN, promijeni svijećicu, očisti rezervar...

zakon
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

budem probao pa cu vidjeti sta bude

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

stavi masinu od CTX-a 80 ccm i ici ce 100Km/h

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)

moj s originalnom masinom ide 70 tak da...

14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

zna tko gdje mogu kupiti komplet rucke + rucka za kocnicu i kvacilo sve u kompletu...ako tko ima nek mi javi moze i rabljeno....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
tarantula6 kaže...

zna tko gdje mogu kupiti komplet rucke + rucka za kocnicu i kvacilo sve u kompletu...ako tko ima nek mi javi moze i rabljeno....

 http://www.tomos-autousluga.hr/ evo ovo ti je stranica di mos vidit slike djelova i cijenu a ima ti i broj za nazvat stigne ti na kucnu adresu za nekoliko dana...

14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

jel ko zna koje su svijecice najbolje za apn, kakve su od boša..?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

Ma super bosna f75 i deri, nema boljih.

zakon
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
da samo bosnu gotovo nigdje vise nemoze nac..uglavnom,trazi sa najvecom toplotnom vrijednosti.
brijem brij, pijem pivu
14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

ja imam neke čehoslovačke neke stranjske pa nisu lose al pitam se kad bi bosnu stavio mora da bi bolje radio...a i jos samo jedno pitanje da nezaboravim, koje ulje ide u getribu, ja livam deltu 5 al znam da ona nije za to,koje preporucate

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2010 14:44 (hitmanr).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 14 (snaga i brzina)

Ja imam Apn 14 i ide 90, sa originalnim klipom 39 L jos iz Jugoslavije, nove karike, paljenje ostalo tako/platinsko, svecica standarna Bosch isto stara ali ocuvana, karburator takodje star, dizna 64 standard........ Znaci nije poenta ovo novo Budzenje, nego treba imati Original Delove, moze i Slovenacke normalno, jes da su skupe ali i vrede!!!! Malo Mucnite Glavom Namigiva

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)

Najbolja svecica ti je Bosch, ali gledaj da je malo skuplja i da je Original, Ulje ja stavljam 90, a ranije sam stavljao i 50 i iso je.........

15 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)
vladimir96 kaže...

Najbolja svecica ti je Bosch, ali gledaj da je malo skuplja i da je Original, Ulje ja stavljam 90, a ranije sam stavljao i 50 i iso je.........

a dobra je i bosna super

Can I tell you a secret???I see dead peoples!Oooh this shit is awesome!!
13 godina
neaktivan
offline
RE: Tomos APN 6 (snaga i brzina)

ma je, ali ova nova, nije za nista moj prijatelj je prosao sa njom oko 300 km, i zaustavi se motor, jednostavno nije htio da vuce....

14 godina
neaktivan
offline
Tomos APN 6 (snaga i brzina)

a kakvo je to elektronsko paljenje, to je nes umisto platina ako san svatio, i nije mi jasno zasto kad upalim kratko svitlo slabo gori a kad upalim dugo gori dobro i kratko i dugo...jer kad upalim dugo normalno onda rade oba isto ko i u auta, da minjam regulator napona ili zarulja ne valja

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice