Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.998
|
čitano: 4.621.776
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ne trebaju mu jer ne misli igrati, znaci ne treba placati FreeSync i 75Hz jos -/+ 300-350kn, ali i moze, zavisi di kupuje.

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Reedy kaže...
x360gamer kaže...

Pozdrav ljudi!
Nedavno sam na preporuku kupio benq monitor od 24", ali sada mi sve više u oči upada neki ultra wide od 29". Posebice zato jer ništa ne radim na PCu osim surfanja, Office i filmovi! Gaming znači 0 bodova. Koliko vidim, dobio bih samo dodatnu širinu s novim monitorom, što je izvrsno za filmove, ne?
1700 kn imam na raspolaganju, dal bi išlo što za tu lovu?
Može i rabljeno ako je sve tip top stanje i posjeduje garanciju!

 

Edit: sto mislite o lg29UM58?

 Pročitaj par stranica unazad, imaš noviji LG 29UM68-P i još noviji LG 29UM69G-B.

 

Ja ću vjv uzeti idući tjedan u Linksu 29UM69G-B.

 Hvala obojici na preporuci!
Zasto u Linksa iduci tjedan? Hoce biti popust ili samo sada nisi pri lovi?

 

Inace da, ne treba mi nista za gaming jer niti imam vremena za gaming, niti konfiguraciju za to!

Znaci lg29UM58 je ok izbor? Dali je kvarljiv? Jer znam iskustva S ED, ali tamo je daleko najjefitniji...

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Moja preporuka je da kupis u Mall.hr za 2050kn UM58, sredina izmedju ED-a i popularnih ducana po cijeni, a barem imaju ducan u HR. Jos jednom, ED nudi 2g jamstva na LG, drugi ducani 3g. Ko ce ga znat je li kvarljiv ili ne, lutrija, ali ono sto ti se moze desit je npr. backlight bleed cega sam se ja bojao, ali je bilo sve ok. Kako UM58 ima gadan stalak, preporuka i za VonHaus nosač isto u Mallu za 180kn, ak ces ga na stol, ako na zid onda mozes proci i malo jeftinije, zavisno treba li ti ruka nosaca ili ne.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2017 22:36 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Opisi malo dojmove o tom nosacu vonHaus...kakav je build quality..

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 0:30 (roby27).
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Čelična konstrukcija, plastični su samo držači za kablove kojih ima 3 komada. Meni najniži držač usput služi kao tzv. mouse bungee, tj. držač kabla za miš. Jednom kad se monitor montira s njim se može kaj hoćeš, čak i pivot. Ruka se izvlači max. 42.8cm, drugi detalji su na linku..

 

E da, cijela ruka dolazi složena. Treba se samo stavit na šipku pa sa imbusom zavit i to je ujedno podešavanje po visini, jedino koje se ne izvede u sekundi. Uz 2 imbusa dolaze šarafi i za 75mm i za 100mm VESA mount. Dio koji se učvršćuje za stol doslovce podržava sve debljine stola. Dodali su par stvarčica kao rješenje, ako debljina stola prelazi standardne mjere.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 1:02 (The_Fichek).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
x360gamer kaže...

Zasto u Linksa iduci tjedan? Hoce biti popust ili samo sada nisi pri lovi?

 Sada nisam pri lovi. 

 

A i tko zna, možda negdje uleti po jeftinijoj cijeni. Vidim da je na mimovrste.si 2000kn, pa možda dođe u mall.hr po toj istoj cijeni pošto su te firme praktički iste samo jedna djeluje u Sloveniji, a druga u Hrvatskoj.

12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

molim za pomoć odabira monitora za oko 5000 kn za grafički dizajn, povremeno igranje i gledanje filmova.

Bitno mi je da je monitor što veći (star sam pa više ne vidim :))

 

Moj odabir:

 

1.LG 34UM88-P 21:9 IPS (5.029 kn)
2. Philips BDM3470UP/00 34  (5.388 kn)
3. Samsung U32E85K 31,5  (5.388 kn)
4. LG 34UM88C-P (4.500 kn) (ne znam koja je razlika s modelom pod broj 1.?)
5. HP OMEN W9S97AA 32"  (3.472 kn)
ako ima neki bolji prijedlog slobodno mi napišite
Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Reedy kaže...
x360gamer kaže...

Zasto u Linksa iduci tjedan? Hoce biti popust ili samo sada nisi pri lovi?

 Sada nisam pri lovi. 

 

A i tko zna, možda negdje uleti po jeftinijoj cijeni. Vidim da je na mimovrste.si 2000kn, pa možda dođe u mall.hr po toj istoj cijeni pošto su te firme praktički iste samo jedna djeluje u Sloveniji, a druga u Hrvatskoj.

 Nisam znao za tu trgovinu! Hvala!

Inače, tamo je moj slabiji model bez (navodno) dobrih nosača, manjeg HZ i ostalih meni ne bitnih pošto ne gejman stvari, skuplji od 29UM69G!

Naravno da bih onda uzeo taj, jer cijena 266€je i više nego super za takav monitor! 

Nadam se da će doći onda u mall.hr po toj cijeni (naručio par puta od njih, pohvale za brzinu - za reklamaciju ne znam,i nadam se da niti neću znati 😊).

Koliko vidim, to Slovenci ne dostavljaju vam slo?!

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
OggyvonKenobi kaže...
Moj odabir:
1.LG 34UM88-P 21:9 IPS (5.029 kn)
2. Philips BDM3470UP/00 34  (5.388 kn)
3. Samsung U32E85K 31,5  (5.388 kn)
4. LG 34UM88C-P (4.500 kn) (ne znam koja je razlika s modelom pod broj 1.?)
5. HP OMEN W9S97AA 32"  (3.472 kn)
ako ima neki bolji prijedlog slobodno mi napišite

 1.) i 4.) -> 4.) nema thunderbolt

 

3.) - 4K, odlično za rad, tj. za grafički dizajn

4.) Najjeftiniji od 21:9, a ništa lošiji

 

Ja bi uzeo 4.), ali više zbog igara i filmova, nego zbog ugodnijeg rada Makar i za to bi bio odličan.

A i ako je vid slabiji, pitanje je koliko je pametno uzimati 4K.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
x360gamer kaže...
Reedy kaže...
x360gamer kaže...

Zasto u Linksa iduci tjedan? Hoce biti popust ili samo sada nisi pri lovi?

 Sada nisam pri lovi. 

 

A i tko zna, možda negdje uleti po jeftinijoj cijeni. Vidim da je na mimovrste.si 2000kn, pa možda dođe u mall.hr po toj istoj cijeni pošto su te firme praktički iste samo jedna djeluje u Sloveniji, a druga u Hrvatskoj.

 Nisam znao za tu trgovinu! Hvala!

Inače, tamo je moj slabiji model bez (navodno) dobrih nosača, manjeg HZ i ostalih meni ne bitnih pošto ne gejman stvari, skuplji od 29UM69G!

Naravno da bih onda uzeo taj, jer cijena 266€je i više nego super za takav monitor! 

Nadam se da će doći onda u mall.hr po toj cijeni (naručio par puta od njih, pohvale za brzinu - za reklamaciju ne znam,i nadam se da niti neću znati 😊).

Koliko vidim, to Slovenci ne dostavljaju vam slo?!

 Nije sigurno da će doći u mall.hr; može biti, ali i ne mora. Nisam siguran za dostavu, ali to mi ionako nece biti problem pošto sam poprilično blizu Slo i imam rodbine tamo pa neće biti problem naručiti..

 

Samo kažem, ne znam da li mi se isplati dati 350 kn više i kupiti kod nas (zbog garancije naravno).

7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Šta mislite o Samsungovom monitoru LS24F350FHUXEN?Koliki mu je freesync opseg (nema ga na AMD-ovoj stranici)?Malo me brine garancija od samo dvije godine, kakav je kvalitet samsungovih monitora (namjeravam ga koristiti 5 godina što je daleko više od dvije)?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Do 72Hz. Imas lijepu recenziju na YT, malo potrazi. Mislim da bi mogao imati nesto backlight bleeda, posto im je to klasa najjeftinijih 24" PLS monitora, ali ima dobre boje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.6.2017 15:16 (The_Fichek).
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozz ljudi, da ne otvaram novu temu evo ovdje ću upitati nadam se da će mi netko moći pomoći.
Naime tražim 1080p monitor ispod 1000 kuna, vidim da ih ima mnogo u ponudama većine shopova oko 700-800 kuna te da mnogi od tih modela imaju čak i 178 stupnjeva kut gledanja.
Monitor mi treba samo i isključivo za Lightroom, znam da za te novce ne mogu dobiti monitor koji ima baš kvalitetne boje ali trenutno koristim jeftini laptop čiji display pod kutovima pati od ogrome razlike u prikazu boja i kontrastu, tako da bi svaki koji nema taj problem bio ogroman napredak za mene.
Ima li neki monitor u tom cjenovnom rangu koji bi mi mogli preporučiti te jesu li te službene specifikacije vjerne čak i kod tih jeftinijh proizvoda?

IRebic
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Do 72Hz. Imas lijepu recenziju na YT, malo potrazi. Mislim da bi mogao imati nesto backlight bleeda, posto im je to klasa najjeftinijih 24" PLS monitora, ali ima dobre boje.

 Misliš na ovu recenziju?

To je drugi model (fhe a ne fhuxen).

Kakav je Samsung što se tiče pouzdanosti i kvalitete monitora?

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
IRebic kaže...

Pozz ljudi, da ne otvaram novu temu evo ovdje ću upitati nadam se da će mi netko moći pomoći.
Naime tražim 1080p monitor ispod 1000 kuna, vidim da ih ima mnogo u ponudama većine shopova oko 700-800 kuna te da mnogi od tih modela imaju čak i 178 stupnjeva kut gledanja.
Monitor mi treba samo i isključivo za Lightroom, znam da za te novce ne mogu dobiti monitor koji ima baš kvalitetne boje ali trenutno koristim jeftini laptop čiji display pod kutovima pati od ogrome razlike u prikazu boja i kontrastu, tako da bi svaki koji nema taj problem bio ogroman napredak za mene.
Ima li neki monitor u tom cjenovnom rangu koji bi mi mogli preporučiti te jesu li te službene specifikacije vjerne čak i kod tih jeftinijh proizvoda?

klik ili klik

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DaShip kaže...
The_Fichek kaže...

Do 72Hz. Imas lijepu recenziju na YT, malo potrazi. Mislim da bi mogao imati nesto backlight bleeda, posto im je to klasa najjeftinijih 24" PLS monitora, ali ima dobre boje.

 Misliš na ovu recenziju?

To je drugi model (fhe a ne fhuxen).

Kakav je Samsung što se tiče pouzdanosti i kvalitete monitora?

Da, na tu sam mislio. Isti je to monitor 99%. Obicno se mijenjaju zadnja slova za drugo trziste. Taj monitor ima 2 imena samo za HR trziste i, ako sam dobro skuzio, istocnu EU. Po meni su svi monitori lutrija sto se tice probijanja pozadinskog osvijetljenja, osim onih sa VA panelom, iako su i ti LCD. Osobno bih zato gledao model sa VA panelom i onda, ako je monitor samo za multimediju, 27" LC27F398 ili C27F390 ili C27F396 (prakticki isti, 390 ima malo losiji stalak), ako nije samo za multimediju 24", tj. 23.6" C24F390FHU. Svi ti su takodjer 72Hz FreeSync, sa Samsungovim VA panelom ili negdje zvanim SVA. Za neke je zeznuto sto su svi odreda zakrivljeni cak i 24", dok PLS (Samsungov IPS inace) model nije zakrivljen.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.6.2017 20:18 (The_Fichek).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Svi ti monitori, osim što su 27 inčni full HD, još su u drugoj cjenovnoj klasi.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Zato sam spomenuo i 24" koji je u klasi 24", a neki od tih 27" kostaju 1500kn u ED i po meni isplativi rizika jer velim, manja je sansa da VA dolazi sa backlight bleedom.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
DaShip kaže...

Svi ti monitori, osim što su 27 inčni full HD, još su u drugoj cjenovnoj klasi.

 evo ako ti nije problem 50-60kn vise  http://prntscr.com/fibfsk  24" , IPS , 1080p

9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ljudi  Dugo sam odugovlačio sa kupnjom monitora ali sad pošto mi je stigla nova konfa mislim da je konačno došao red i na monitor, uglavnom trebam preporuku za 24' FreeSync monitor, meni su za oko zapeli ova dva LG 23MP68VQ-P i Samsung C24F390 i da svjestan sam rizika kupnje u eDigitala...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
NiDJO7Z7 kaže...

Pozdrav ljudi  Dugo sam odugovlačio sa kupnjom monitora ali sad pošto mi je stigla nova konfa mislim da je konačno došao red i na monitor, uglavnom trebam preporuku za 24' FreeSync monitor, meni su za oko zapeli ova dva LG 23MP68VQ-P i Samsung C24F390 i da svjestan sam rizika kupnje u eDigitala...

 

Preskoči EDigital klik

7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ima li ikakvih informacija o monitoru LG 24MP59G-P?Pretpostavljam da je ovo zamjena za 24mp68vq-p model.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.6.2017 11:39 (DaShip).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja sam danas naručio LG 29UM69G-B za 2000 kn na mimovrste, trebao bi doći u srijedu pa javim dojmove. :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Dostava im je besplatna i za HR ili? 

 

Btw. imaju identican layout kao mall.hr.

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Dostava im je besplatna i za HR ili? 

 

Btw. imaju identican layout kao mall.hr.

 Već je bila priča o tome par postova iznad. Mall.hr je "sestra" firmi mimovrste, međutim nemaju sve stvari iste i nije moguće naručiti u HR. Doma sam tik do Slovenije i dio obitelji živi u Mariboru, pa sam naručio njima, u srijedu predvečer idem po njega.

11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Vrijeme je da umirovim svoj CRT, te nakon dužeg razmišljanja i razgledavanja monitora odlučio sam što mi treba. U slijedećih nekoliko dana ću uzet monitor, a imam još samo zadnju dilemu na koji ići: AOC G2460PG ili Acer Predator XB241H

Pošto su i cijena i specifikacije dosta slične, zanima me kojeg bi mi vi preporučili?

Engage...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jean-Luc Picard kaže...

Vrijeme je da umirovim svoj CRT, te nakon dužeg razmišljanja i razgledavanja monitora odlučio sam što mi treba. U slijedećih nekoliko dana ću uzet monitor, a imam još samo zadnju dilemu na koji ići: AOC G2460PG ili Acer Predator XB241H

Pošto su i cijena i specifikacije dosta slične, zanima me kojeg bi mi vi preporučili?

 ajme meni TN matrica pokušaj si nabaviti neki IPS 

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Gledao sam i ne zamara me ta razlika, nije toliko primjetno kao što sam mislio dok sam čitao po forumima. A igram večinom FPSove pa mi je bitnije da bude 144Hz, IPS takvog i za cijenu koju mogu platiti ne mogu naći... Ako neđeš slobodno daj prijedlog

Engage...
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jean-Luc Picard kaže...

Vrijeme je da umirovim svoj CRT, te nakon dužeg razmišljanja i razgledavanja monitora odlučio sam što mi treba. U slijedećih nekoliko dana ću uzet monitor, a imam još samo zadnju dilemu na koji ići: AOC G2460PG ili Acer Predator XB241H

Pošto su i cijena i specifikacije dosta slične, zanima me kojeg bi mi vi preporučili?

Ako se mozes malo rastegnuti sa cijenom pogledaj i ovaj https://www.nabava.net/monitori__90/aoc-monitor-ag271qx-tn-lcd-led__30901971

Veci ekran 27inch + veca rezolucija 2560x1440 + 144Hz + Freesync

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.6.2017 21:52 (evincar).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Uzet ću nvidiju pa mi je bezveze freesync, zato sam i odlučio da ću jedan od ova dva uzimati... ako netko ima ideje koji je bolji ili je svejedno koji da uzmem, možda neki treći koji nisam vidio u ovom rangu...

Engage...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice