Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.900
|
čitano: 4.543.241
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Znaci izmedu tog bijelog Benq i ovog Aoc-a kao bolji izbor za moje potrebe nekog All rou dera je Benq bolji izbor?
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarkoKwon kaže...

Decki, da li da idem dva dupla monitora 24" ili 24" + ultra wide ? Za igre bih koristio samo jedan monitor, no za posao bih oba koristio. Koje su vase preporuke ? 

 U istoj sam situaciji!

Imam dva 21", i sad bi nesto novo.

Ultrawide mi zvuci bolje. U igrama sve radi na jednom i izgleda puuuuno bolje, a za rad se svi proizvođaći hvale kako imaju pametan softver koji ekran dijeli na djelove. Makar, ako imaš Win 10, to je vec sve ugrađeno i savršeno radi.

 

P.S. moj plan je nabaviti i neki jeftinjak 15" da mi stoji pokraj ovog glavnog monitora, ak ništa drugo kao rezervni monitor kad igram: - praćenje temperature, TeamSpeak, Viber, snimanje gameplaya.... Samo je šteta što svi stariji monitori imaju užasno debeli rub. I obično su bež, a cijela konfiguracija mi je crna.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Cyber odi negdje i pogledaj 27" 16:9 i taj "majusni" 24 wide, nece ti na pamet pasti da to uzimas jer u bf nebus k vidio..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

Cyber odi negdje i pogledaj 27" 16:9 i taj "majusni" 24 wide, nece ti na pamet pasti da to uzimas jer u bf nebus k vidio..lp

 Pa nigdje nisam napisao koji monitor uzimam, ili..? :D

 

I krivo sam skuzio pitanje kolege. Mislio sam da pita 24+24 ili samo wide.

Ali svejedno ostajem na wide (neki veliki) + 24".

Ak je nizi od 24 onda radije ne.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2016 10:11 (CyberDemonVZ).
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

 

 Pozdrav...Naime kupujem monitor (cijena oko 2500 kn) Svrha nije za gaming neko za rad u muzickom studiju..(audio- editing..... (mozda nekad i zaigram nesto :)...ali primarno  za rad

 Problem je sto udaljenost od monitora mora bit  minimalo 1 metar jer su mikseta i klavijatura ispred mene.. a sa sadasljim 24 incnim oci mi krvare..(samsung star 10 godina 1920x1200)

 Zato mislim da u obzir dolazi samo 27" pa na vise....

 E sada nemogu se odlucit.. nasao sam neki samsung 4k https://edigital.hr/monitor/samsung-u28e590d-28-uhd-led-monitor-p381732

Dali da idem na 4k, ili na neki 1080p ali sa visokim refresh rate-om..

 kao ovo recimo https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=214677

 

 

oje
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2016 12:48 (tajsam).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...
DarkoKwon kaže...

Decki, da li da idem dva dupla monitora 24" ili 24" + ultra wide ? Za igre bih koristio samo jedan monitor, no za posao bih oba koristio. Koje su vase preporuke ? 

 U istoj sam situaciji!

Imam dva 21", i sad bi nesto novo.

Ultrawide mi zvuci bolje. U igrama sve radi na jednom i izgleda puuuuno bolje, a za rad se svi proizvođaći hvale kako imaju pametan softver koji ekran dijeli na djelove. Makar, ako imaš Win 10, to je vec sve ugrađeno i savršeno radi.

 

P.S. moj plan je nabaviti i neki jeftinjak 15" da mi stoji pokraj ovog glavnog monitora, ak ništa drugo kao rezervni monitor kad igram: - praćenje temperature, TeamSpeak, Viber, snimanje gameplaya.... Samo je šteta što svi stariji monitori imaju užasno debeli rub. I obično su bež, a cijela konfiguracija mi je crna.

 

UW je zakon za posao, ja sam se preporodio s njim, a i sve ostalo je super, tako da velika preporuka. Taj pametni software je stvarno beskoristan  Ne moraš ni skidati.

Ne slušajte Stjepanja jer on sve svoje teze o Ultrawideu temelji na tome što je ćorav. One koje ne temelji na slabom vidu već su mu ovdje pobijene.

12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Pa i ti ces ocoravit ak nastavis buljit u taj otvor za pisma, lol, tebi je ok ici s s konja na magarca? I o kakvom pobijanju pricas covjece to govance kosta enormnih 2400kn trebas biti doslovno bez mozga da ides to uzimati...ti si ocigledno od onih koji su vidjeli i probali 3 monitora u 30g

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 4 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kao prvo, ja još nikad nisam čuo nikoga da govori da mu je 24'' premaleno, presitno, ovo ono. Dapače, većina svijeta se slaže da je 24'' sweetspot za fhd rezoluciju. Jedino ti to opisuješ kao "otvor za pisma".

Kao drugo, nema tu nikakve priče o konjima i magarcima zato što oba forumaša koji trenutačno razmatraju UW na njega prelaze s manjih monitora.

Kao treće, pobijene su tvoje teze o tome da hrpa igara ne radi na UW rezoluciji, da nema gorega nego "gledat u crne rubove" i da prostor nije bolje iskoristiv nego na 27'' 16:9 FHD-u (koji ima identičnu iskoristivost prostora kao i 24'' FHD). Čak si i rekao da su 24'' i 29'' monitori zapravo potpuno ista stvar. Mogu ti sve to fino citirati ako želiš.

 

Ja ne govorim da je 27'' loše, očigledno se puno toga svodi na potrebe i preferencije korisnika, ali ti jednostavno iznosiš neke tvrdne koje nemaju veze sa stvarnosti.

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Domdom32 kaže...

Kao prvo, ja još nikad nisam čuo nikoga da govori da mu je 24'' premaleno, presitno, ovo ono. Dapače, većina svijeta se slaže da je 24'' sweetspot za fhd rezoluciju. Jedino ti to opisuješ kao "otvor za pisma".

Kao drugo, nema tu nikakve priče o konjima i magarcima zato što oba forumaša koji trenutačno razmatraju UW na njega prelaze s manjih monitora.

Kao treće, pobijene su tvoje teze o tome da hrpa igara ne radi na UW rezoluciji, da nema gorega nego "gledat u crne rubove" i da prostor nije bolje iskoristiv nego na 27'' 16:9 FHD-u (koji ima identičnu iskoristivost prostora kao i 24'' FHD). Čak si i rekao da su 24'' i 29'' monitori zapravo potpuno ista stvar. Mogu ti sve to fino citirati ako želiš.

 

Ja ne govorim da je 27'' loše, očigledno se puno toga svodi na potrebe i preferencije korisnika, ali ti jednostavno iznosiš neke tvrdne koje nemaju veze sa stvarnosti.

 Pa ja imam fullhd na 21,5" (samsung iz potpisa), a na laptopu fullhd na 15,6" pa sam živ. I nije neka naučna fantastika to gledati.

 

Kome je 24" fhd presitno je stvarno čorav! Inače imam -0,75 i bez problema bez naočala oboje gledam, jedino me počne nakon sat ili dva glava boljeti.

12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Stoji vise manje sve sto si napisao, to sam i ja ponavljao no ti to ne vidis ocigledno, taj monitor je 1000kn skuplji od odlicne 27"!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pa da je skuplji stoji, ali ne 1000 kn nego 400 kn. Verzija s Freesyncom je od BenQ-a skuplja cca 800 kn, ali nju bi onda bilo fer usporediti s Freesync ekranom od 27'', pa razlika pada na 550 kn.

 

Ne vidim zašto bi se onda očiglednoj činjenici da je 29'' FHD monitor skuplji od 27'' FHD monitora trebali dodavati još neki fiktivni nedostatci?

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2016 14:28 (Domdom32).
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Usput, mislim da sam našao što bi mi odgovaralo. Ovaj Dell mi se čini OK.

 

Ima u HR curved verzija ili samo flat?

 

Je dobar taj monitor ili se može za 2t +/- 300kn bolje nešto uzeti? (uredski posao, office, i sl.)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ja imam vec jedan 24 monitor i treba mi sekundarni, pa razmišljam da li da idem + 1, 24" monitor ili da idem +1 ultra wide ? Ne bih koristio ultra wide monitor solo već u paru sa trenutnim 24" monitorom.
Darko
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Jos jednom molim pomoc oko odabira monitora. Imam budzet od 1000 kuna i najradije bi 21,5 inc iako mozete preporuciti i 24 inca. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Karlek_19 kaže...

Usput, mislim da sam našao što bi mi odgovaralo. Ovaj Dell mi se čini OK.

 

Ima u HR curved verzija ili samo flat?

 

Je dobar taj monitor ili se može za 2t +/- 300kn bolje nešto uzeti? (uredski posao, office, i sl.)

 Mislm da ljudi za 27'' uglavnom preporučuju onaj BenQ EW2750ZL kao best buy. On ti je oko 1500 kn, a ako je samo za uredske poslove, trebao bi biti sasvim u redu.

DarkoKwon kaže...
Ja imam vec jedan 24 monitor i treba mi sekundarni, pa razmišljam da li da idem + 1, 24" monitor ili da idem +1 ultra wide ? Ne bih koristio ultra wide monitor solo već u paru sa trenutnim 24" monitorom.

 A tu najviše ovisi tvoja preferencija i kolko želiš potrošiti. UW je super zbog dodatnog prostora u radu, za gledanje filmova i za igranje, a nije ništa bolji od 24'' ako gledaš samo serije npr. i ako ti ne treba puno prostora.

Pandzinho kaže...

Jos jednom molim pomoc oko odabira monitora. Imam budzet od 1000 kuna i najradije bi 21,5 inc iako mozete preporuciti i 24 inca. 

 Mislim da imaš nekoliko stranica prije preporuku monitora u tom cjenovnom rangu.

10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav 

 

zanima me bestbuy zakrivljeni monitor a pozeljno bi bilo da je 4k.Cijena da ne prelazi 5k

 

hvala

lp

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2016 17:08 (karlo125).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
tajsam kaže...

 

 Pozdrav...Naime kupujem monitor (cijena oko 2500 kn) Svrha nije za gaming neko za rad u muzickom studiju..(audio- editing..... (mozda nekad i zaigram nesto :)...ali primarno  za rad

 Problem je sto udaljenost od monitora mora bit  minimalo 1 metar jer su mikseta i klavijatura ispred mene.. a sa sadasljim 24 incnim oci mi krvare..(samsung star 10 godina 1920x1200)

 Zato mislim da u obzir dolazi samo 27" pa na vise....

 E sada nemogu se odlucit.. nasao sam neki samsung 4k https://edigital.hr/monitor/samsung-u28e590d-28-uhd-led-monitor-p381732

Dali da idem na 4k, ili na neki 1080p ali sa visokim refresh rate-om..

 kao ovo recimo https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=214677

 

 

Kad ti na 24" FHD monitoru oči krvare, onda ti nema smisla uzimati 4k, jer će ti bez scalinga sve biti puno sitnije, a i pitanje je kakav je scaling na programima koje koristiš (pod pretpostavkom da ti oči krvare, jer je sve presitno s obzirom na udaljenost).

Za posao nemaš koristi od 144Hz.

Znači, ako ti je na 24" sve presitno, onda bi ti najbolji izbor bio onaj 28" BENQ što je Rambox preporučio pri vrhu stranice.

Origin (Battlefield): Dead_Body_cRo
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2016 17:48 (TexW).
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Molim vas mišljenje o ovim monitoru Acer GN276HL bid

Jel ga se isplati uzeti za 2500kn?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
karlo125 kaže...

Pozdrav 

 

zanima me bestbuy zakrivljeni monitor a pozeljno bi bilo da je 4k.Cijena da ne prelazi 5k

 

hvala

lp

 ja ti mogu preporuciti odlican Dell P2715Q 4k, no nije zakrivljen kad sam ga uzimao platio sam ga 5500 sad je 1000kn jeftiniji! slika na njemu je vrh!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
karlo125 kaže...

Pozdrav 

 

zanima me bestbuy zakrivljeni monitor a pozeljno bi bilo da je 4k.Cijena da ne prelazi 5k

 

hvala

lp

 ja ti mogu preporuciti odlican Dell P2715Q 4k, no nije zakrivljen kad sam ga uzimao platio sam ga 5500 sad je 1000kn jeftiniji! slika na njemu je vrh!

 izutetno trazim samo te zakrivljene,vidio ih na reboot infogameru i jako su mi se svidili takvi monitori a jos da je 4k ma superiska

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Panzindho, imas iiyamu 24" amva na alzashopu na black friday za soma kuna, to je bar 300kn ustede i ako se prijavljujes prvi put dobijes i popust 5e - taman da pokrije troskove dostave

Monitor je vise nego odlican, uzeli ga frendu, s tim da je sada novija b2 verzija u ponudi
Btw. Na mobu sam pa nemrem dati link
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Evo dobio prije sat vremena poruku od reboot infogamera sa fb.Vele da tamo di se igrao bf1 32vs32 radilo onovoj Samsungovoj Quantum Dot seriji 27inch monitora.

Vidim da kod nas nema al uglavnom cijena na amazonu je nesto manje od 300 dolara tako da bi kod nas bio nekih 2500 kuna ali mene zanima posto postoji samo 1080p verzija dali da ja onda pricekam jos kojih par mjeseci pa mozda izade isti takav ali sa 1440p ili 4k rezom?

 

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
karlo125 kaže...

Evo dobio prije sat vremena poruku od reboot infogamera sa fb.Vele da tamo di se igrao bf1 32vs32 radilo onovoj Samsungovoj Quantum Dot seriji 27inch monitora.

Vidim da kod nas nema al uglavnom cijena na amazonu je nesto manje od 300 dolara tako da bi kod nas bio nekih 2500 kuna ali mene zanima posto postoji samo 1080p verzija dali da ja onda pricekam jos kojih par mjeseci pa mozda izade isti takav ali sa 1440p ili 4k rezom?

 

 

hvala

 
Rijec je o samsungovom 144hz VA monitoru. Medutim koliko vidim na amazonu je cijena 350 dolara za 24 incni. Znaci 27 je jos skuplji. 
Kod nas ce biti jos skuplji kada dodu.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...
karlo125 kaže...

Evo dobio prije sat vremena poruku od reboot infogamera sa fb.Vele da tamo di se igrao bf1 32vs32 radilo onovoj Samsungovoj Quantum Dot seriji 27inch monitora.

Vidim da kod nas nema al uglavnom cijena na amazonu je nesto manje od 300 dolara tako da bi kod nas bio nekih 2500 kuna ali mene zanima posto postoji samo 1080p verzija dali da ja onda pricekam jos kojih par mjeseci pa mozda izade isti takav ali sa 1440p ili 4k rezom?

 

 

hvala

 
Rijec je o samsungovom 144hz VA monitoru. Medutim koliko vidim na amazonu je cijena 350 dolara za 24 incni. Znaci 27 je jos skuplji. 
Kod nas ce biti jos skuplji kada dodu.

 Gle po meni je tam nije niti pre mali a niti pre velik,samo da mi je jos veca rez a cijena nebi trebala biti vise od 4k

A kad uglavnom izlazi taj monitor kod nas?

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

http://www.nabava.net/search.php?q=gw2470

 

Ovo ti je navodno best buy za 24''.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
karlo125 kaže...

Pozdrav

zanima me bestbuy zakrivljeni monitor a pozeljno bi bilo da je 4k.Cijena da ne prelazi 5k

hvala

Pogle ove:

 https://www.alzashop.com/34-hp-envy-d2643234.htm?catid=18855757

5700kn, free dostava

 

https://www.computeruniverse.net/en/products/90617749/philips-bdm3490uc.asp

5000kn, + dostava (ne znam koliko)

 

Oba su veća (viša) od standardnog 27" + još dodatnih 30% u širinu.

 

I to je najjeftinije što ima u tim dućanima da je 1440p. Tak da bi još morao pričekati za veći odabir.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
rambox kaže...
To nije nikakav pravi gejming monitor, razlog za to je ovo zaokruženo zeleno dakle 60Hz klasičan monitor.

 

 

Ovdje imas review

 

cjenovno prihvatljiv u low budget rangu 4k gaming monitora

 

 

http://www.gadgetreview.com/best-4k-gaming-monitor

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.11.2016 10:07 (raguseo).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

A nista.. Narucio sam taj BenQ GW2870H.... Vidit cemo kad stigne :) valjda se nisam z.....bo :)

oje
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Dosta reviewera kaze da je super monitor, jos uz potvrdu par forumasa si siguran!

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice