Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.903
|
čitano: 4.544.781
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ghosting na benq monitorima je za zatvor!

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ajme tebi kad Rambox procita tvoju poruku. :)

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

kupio bih znaci monitor led ali ne znam koja od ova dva su bolja, znaci oba dva imaju istu cijenu al specifikacije nisu iste pa me brine koji je bolji od ova dva  http://www.samsung.com/hr/consumer/it/monitor/led-monitor/LS24E370DL/EN ili https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-Racunala-i-periferija-Monitori/Monitor-S-series-23%2C8%22/p/J007MJQ

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
tajsam kaže...

A nista.. Narucio sam taj BenQ GW2870H.... Vidit cemo kad stigne :) valjda se nisam z.....bo :)

 Ja ga imam i zadovoljan sam, samo kao što kolega kaža, ghosting je primjetan, ali se navikne 

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ivan262 kaže...
tajsam kaže...

A nista.. Narucio sam taj BenQ GW2870H.... Vidit cemo kad stigne :) valjda se nisam z.....bo :)

 Ja ga imam i zadovoljan sam, samo kao što kolega kaža, ghosting je primjetan, ali se navikne 

 A gle,na svašta se čovjek navikne...i na puno gore stvari od ovog..ali glupo je davat preporuke za takav monitor..čovjek prelazi s crt-a,5-10 godina starog lcd-a i očekuje da može dobit samo bolje(bez obzira na cijenovni rang),kad ono dobije skrolajuči lajt šou

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

dp

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2016 1:11 (danexxx).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
danexxx kaže...
ivan262 kaže...
tajsam kaže...

A nista.. Narucio sam taj BenQ GW2870H.... Vidit cemo kad stigne :) valjda se nisam z.....bo :)

 Ja ga imam i zadovoljan sam, samo kao što kolega kaža, ghosting je primjetan, ali se navikne 

 A gle,na svašta se čovjek navikne...i na puno gore stvari od ovog..ali glupo je davat preporuke za takav monitor..čovjek prelazi s crt-a,5-10 godina starog lcd-a i očekuje da može dobit samo bolje(bez obzira na cijenovni rang),kad ono dobije skrolajuči lajt šou

 Nije toliko strašno da imaš "lajt šuo", samo u specifičnim situacijama se primjeti, kad se baš potrudiš da ih primjetiš 

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa!

Pratim već par dana što se piše na temi, vidim da je ovdje najživlja rasprava o monitorima, barem što se tiče hrvatskih stranica.

 

Konkretno zanima me monitor od 24", to mi se čini kao ok veličina s obzirom na prostor koji imam i potrebe. Služio bi kao all-round monitor, dakle pretežno surfanje i multimedija, povremeno causal igrice. Vidim da (neki) preporučuju benq gw2470h kao best buy za 24". Koliko vidim po recenzijama nije loš, a i cijena je stvarno prihvatljiva. E sad mene zanima je li to stvarno best buy jer nije mi toliki problem dat i 200-300 kn više ako se stvarno može dobit nešto bolje u toj veličini?

 

Vidim da je trenutačno na popustu u Elipsu ovaj AOC I2475PXQU http://www.elipso.hr/informatika/monitori/AOC-I2475PXQU/ na 1250 s (navodno) 1560. Vrijedi li to tih novaca u odnsu na ovaj navedeni benq? Online narudžba sa stranica koje sam vidio da se spominju nije mi problem (platit online karticom je najmanji problem ako je dostava uredna itd.).

Hvala unaprijed za prijedloge!

 

 

EDIT: ima li problema što bih monitor spojio na laptop? grafa je gt 740m i integrirana intel hd4000

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2016 14:53 (bug4).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja imam taj monitor, boje za monitor takve cijene su odlicne.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ivanzu kaže...

Ja imam taj monitor, boje za monitor takve cijene su odlicne.

 Ako si meni odg, nisam skužio na koji monitor od ona 2 misliš? I bez uvrede ali to mi nije baš odgovor na pitanje koje sam postavio

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

molim preporuku uzimam novi monitor 24". Bitnija mi je kvaliteta slike od gejmanja (iako koristim rx470 8gb) tako da trazim IPS monitor sa cijenom od 2000-2500kn.

Sta vam se cini od ovih par modela

 

LG    25UM56-P

ASUS MX259H
DELL U2515H
DELL U2415
DELL U2414H

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Dell U2515h, uzeo sam 27 te serije i ne mogu se nauzivati. Topla preporuka.

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
bug4 kaže...
ivanzu kaže...

Ja imam taj monitor, boje za monitor takve cijene su odlicne.

 Ako si meni odg, nisam skužio na koji monitor od ona 2 misliš? I bez uvrede ali to mi nije baš odgovor na pitanje koje sam postavio

 benq gw2470h je bolji od toga AOC-a i trenutacno je bestbuy monitor, ja sam ga platio 920kn kada sam uzimao preko firme.

 

BENQ ima 3000:1 kontrast dok AOC 1000:1.

15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ljudi, vidim da pisete da je ovaj BenQ GW2470H VA jako dobar mene sad zanima dali da si njega kupim ili da si kupim Dell S2415H,

ako ima jos koji a da je dobar monitor slobodno mi preporucite jer ja se ne kuzim jako puno u monitore pa bih molio pomoc oko toga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima i unaprijed hvala na pomoći oko izbora monitora.

Prosječni sam korisnik koji najviše koristi comp za internet, multimediju, tu i tamo photoshop. Igra se u glavnom kćer (Sims). Na poslu sam uglavnom 8 sati pred monitorom, po mi je najbitnije da monitor koliko toliko ima neke od zaštita za oči i vid (Blue Light, Flicker-free Technology).

Dvoumim se između ova dva monitora:

 

1) AOC I2481FXH ili

2) BENQ GW2470H

 

Naravno može i neki drugi prijedlog. S cijenom ne bi išao preko 1.300 kn. Monitor do max 24"

 

Hvala.

Pozdrav

Andrej

ANDREJ
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ohaj, malo sam zabrijao sa ultra igranjem na 144Hz a i skupi su monitori tak da trebam preporuku ne 144 hercnog monitora. 

 

Čekam black friday tak da idući tjedan akcija.

 

Gtx 1080, 6700K, 16GB, trebam 27" 1440p monitor. Za igranje naravno. 

Pretpostavljam da će sam prelazak sa 1080p na 1440p biti sam po sebi boom stoga neću pretjerivat sa dodatnim zahtjevima. Ne bi bilo loše da ima i crnu crnu.. Hvala.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
gocc01 kaže...

Ohaj, malo sam zabrijao sa ultra igranjem na 144Hz a i skupi su monitori tak da trebam preporuku ne 144 hercnog monitora. 

 

Čekam black friday tak da idući tjedan akcija.

 

Gtx 1080, 6700K, 16GB, trebam 27" 1440p monitor. Za igranje naravno. 

Pretpostavljam da će sam prelazak sa 1080p na 1440p biti sam po sebi boom stoga neću pretjerivat sa dodatnim zahtjevima. Ne bi bilo loše da ima i crnu crnu.. Hvala.

S Dellovim U2715H ne možeš fulati.

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Uzeo sam Ultrawide 34"!

LG 34UM58

2560x1080p @75Hz

Pozitivne strane:

34", IPS, 75Hz, UltraWide (kako kome).

Stvarnih 75Hz (uz overclok u driverima), odlične boje.

Nema probijanja svijetla po rubovima.

 

Negativne strane:

Jako niska rezolucija za tu veličinu.

Ima samo HDMI ulaz.

 

Ko bi mogao uživati u njemu:

Gameri i ljubitelji filmova.

 

Za koga nije:

Ljude koji traže visoku rezoluciju - grafičari, CAD, poslovni korisnici, svima kome smeta manja rezolucija.

 

Blur test (čim manje vidljivih sjena UFO-a)

 
 

Stvarnih 75Hz (nesmije biti praznih polja)

 
 

 

34" monitori u našim dućanima, ovisno o modelu, koštaju oko 4000-10.000kn.

Ovaj se može pronaći već za 2500kn u Alzashopu i Computeruniverse-u.

 

Ovo mi je prevagnulo, jer me odbijala niska rezolucija.

Uzeo sam u Alzashopu s besplatnom dostavom. Zadnji komad. Sad je za nekoliko desetaka Eura narasla cijena.

Nisam razočaran, dobio sam točno ono što sam htio. I više nego sam platio

 

Ako imate kakva pitanja ili testove, javite.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2016 12:47 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
14 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kako si mogao kupit otvor za poštanski sandučić....

Uh, oprosti, sve ispod 27" je premalo, presmješno i tko kupi manji monitor nego koji Stjepanj striktno pohvali i naredi je bez mozga kako on striktno kaže i vrijeđa, ali moderatore boli kurac...

Ipak ti si na 34", ali nisi uzeo 27" 16:9 znači da si kupio sranje...

 

I da, sada pati jer ti pola igara neće podržavat 21:9 rezoluciju - ponovno stručna Stjepanova konstantacij.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2016 13:23 (doktor1).
Moj PC  
11 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Može li netko objasniti šta je ovo: 

Jer to tako na svim Benq VA monitorima ili je ovo nekakav kvar?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
doktor1 kaže...
I da, sada pati jer ti pola igara neće podržavat 21:9 rezoluciju - ponovno stručna Stjepanova konstantacij.

 

Evo, malo patim:

http://i.imgur.com/CPgdkJi.jpg

http://i.imgur.com/ldl6Xaq.jpg

http://i.imgur.com/G34mFiD.jpg

http://i.imgur.com/wFQjTkD.jpg

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.4.2017 14:01 (CyberDemonVZ).
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
doktor1 kaže...

Kako si mogao kupit otvor za poštanski sandučić....

Uh, oprosti, sve ispod 27" je premalo, presmješno i tko kupi manji monitor nego koji Stjepanj striktno pohvali i naredi je bez mozga kako on striktno kaže i vrijeđa, ali moderatore boli kurac...

Ipak ti si na 34", ali nisi uzeo 27" 16:9 znači da si kupio sranje...

 

I da, sada pati jer ti pola igara neće podržavat 21:9 rezoluciju - ponovno stručna Stjepanova konstantacij.

 Kaj se uzbuđujete, Stjepanj na forumu ko Markićka uživo, dobiva previše "medijskog prostora". Jednostavno ignore i bok.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Bellegar kaže...

Može li netko objasniti šta je ovo: 

Jer to tako na svim Benq VA monitorima ili je ovo nekakav kvar?

 To bi i mene zanimalo. Malo fali da uzmem dotični model već sutra...

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Bellegar kaže...

Može li netko objasniti šta je ovo: 

Jer to tako na svim Benq VA monitorima ili je ovo nekakav kvar?

 Tako je na svakom VA monitoru,frustrirajuče je i van igara,pa čak i čitajući ovaj forum

 

bug4 ti bi ga koristio kod glazbene produkcije,koji program?ako je interface taman npr kao fruty il ableton mogao bi čak dobit i epilepsiju :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2016 14:49 (danexxx).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
danexxx kaže...
Bellegar kaže...

Može li netko objasniti šta je ovo: 

Jer to tako na svim Benq VA monitorima ili je ovo nekakav kvar?

 Tako je na svakom VA monitoru,frustrirajuče je i van igara,pa čak i čitajući ovaj forum

 

bug4 ti bi ga koristio kod glazbene produkcije,koji program?ako je interface taman npr kao fruty il ableton mogao bi čak dobit i epilepsiju :)

 To si me zamijenio s nekim. Meni treba monitor ovako za općenitu uporabu. Pa ako je to tako na tom monitoru zašto je best buy? Navikneš se nakon nekog vremena pa ne predstavlja problem?

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Lacoste kaže...

Pozdrav ljudi, vidim da pisete da je ovaj BenQ GW2470H VA jako dobar mene sad zanima dali da si njega kupim ili da si kupim Dell S2415H,

ako ima jos koji a da je dobar monitor slobodno mi preporucite jer ja se ne kuzim jako puno u monitore pa bih molio pomoc oko toga.

Tu su ti dolnji linkovi, dakle vrlo bitne i uočljive razlike između VA/AMVA vs IPS=plati Benq i nosi.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=104&jumpto=4520670&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=175&jumpto=4861010&sort=asc&view=flat

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da očito sam te zamjenio,tek sam sad skužio da si 1. dan,mutno mi je sve pred očima :) u mom slučaju je sve gore i gore,jednostavno me umara i oći su na samrti bez obzira na sve zaštite koje  ima.. tko baš želi best buy monitor neka mi se javi na PM pa ga dobije još povoljnije

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...

Uzeo sam Ultrawide 34"!

LG 34UM58

2560x1080p @75Hz

 

 

Ako imate kakva pitanja ili testove, javite.

 Koju graficku koristis?

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
bug4 kaže...
danexxx kaže...
Bellegar kaže...

Može li netko objasniti šta je ovo: 

Jer to tako na svim Benq VA monitorima ili je ovo nekakav kvar?

 Tako je na svakom VA monitoru,frustrirajuče je i van igara,pa čak i čitajući ovaj forum

 

bug4 ti bi ga koristio kod glazbene produkcije,koji program?ako je interface taman npr kao fruty il ableton mogao bi čak dobit i epilepsiju :)

 To si me zamijenio s nekim. Meni treba monitor ovako za općenitu uporabu. Pa ako je to tako na tom monitoru zašto je best buy? Navikneš se nakon nekog vremena pa ne predstavlja problem?

 To je problem VA panela koji se primjeti jako rijetko, obično u igrama kod nekih specifičnih tamnijih scena/boja. U filmovima npr. to nećeš primjetiti nikad. Monitor je best buy jer je unatoč toj mani VA panel za prosječnog korisnika puno bolji izbor od IPS-a.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
raguseo kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Uzeo sam Ultrawide 34"!

LG 34UM58

2560x1080p @75Hz

 

 

Ako imate kakva pitanja ili testove, javite.

 Koju graficku koristis?

 Evo, sve sam upisao pod Moj PC.

MSI Armor GTX 1070.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice