Došlo vrijeme za novi monitor

poruka: 26
|
čitano: 4.102
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina

Pozdrav svim forumašima!

Četiri godine koristim Philipsov 17'' CRT i o njemu samo riječi hvale, no međutim postao mi je mali i trebam novi vjerovatno LCD.

Pronašao sam si neke monitore ali sam ne odlučan i tražim Vaš savjet.

Treba mi monitor do max 1500kn, dužine dijagonale 20'' ili 22'' (može i 24'' ali onda obvezatno da ima podešavanje po visini), po prirodi sam antitalenat za igre (jednom godišnjem upalim neku igricu i to neš tipa Icetower), inače se bavim amaterskom fotografijom tj. općenito slikama, programi poput Photoshopa su mi stalno aktivni, nemora imati niti profotoRGB ili Adobe RGB - dosta mi je i sRGB. Kad mi dođu frendovi bacimo koji filmić pa bih zbog toga da odnos stranica bude 16:9 (nemora biti strogo taj omjer ali samo da nisu oni skoro kockasti) a i mislim da je lakše gledat u ekran kada je 16:9.

Trgovine koje dolaze u obzir su sa područja Vinkovaca EX Profeso, BIT Systemi, Ines ali mislim da je najveći izbor u HG Spotu a može i LINKS poslovnica u Osijeku.

Odabrao sam si jednog Philipsa kolega mi je dao preporuku na Samsunga a i dopao mi se jedan LED LG.

Onaj prvi Philipsov mi se još naviše sviđa samo ne znam dal su mi omjeri kontrasa mali?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran

evo ovaj monitor je prva liga samo rijeci hvale ces cuti o njemu imaju neki sa foruma ga AOC

z v o n e x p
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina

kakav je monitor što se kvalitete tiče? ja bi također nešto kvalitetno što bi me moglo vremenski durat....

i jel može neš jeftinije jel sam jedva i ovih 1500kn skupioPlač

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina

gledaj tko ti daje najveću garanciju,a kad je cjenovni rang sličan uzmi si što veću dijagonalu  (naravno u skladu sa grafom koju imaš)

ja imam LG-a i nemam sa njim nikakvih problema

dnl
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran

cuj moze se jeftinije ali stvarno probaj nekako nagurati tih 50kn jer je monitor prva liga

z v o n e x p
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina

hmm morat ću čekat novi rođendan za još 50 kn! Xd

zanima me jel kontras statični i dinamički 1000:1 i 8000:1 malo za jedan LCD? jel mi se po svem dopao onaj Philips iz prvog posta samo mu je to mana

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran

malo je bar meni ja sam isto kada sam kupovao monitor uzeo tako na biranje na kraju kupio sam k neko smece od monitora 22" na kojem je slika nije bas tamna ali je dosta tamna za poluditi rade sada kada kupues kupi pravi poput toga AOC nego kantu poput toga philipsa

z v o n e x p
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
RE: Došlo vrijeme za novi monitor

Svi monitori imaju 3 godine jamstva (kod nas).

Za sada se držite jedno vrijeme podalje od LG-a, jer imaju malo problema sa matricama (nisu LG),

kao što je taj isti problem imao Samsung prije cca 12 mjeseci.

AOC je AOC, Art of Color ima samo svoju matricu.

Tko god da je čuo za Xerox, zna o čemu pričam, jer to su sve AOC monitori,

rade se u AOC postrojenjima sa AOC matricama, po Xerox zamisli.

Xerox samo lijepi svoje ime, i to je to.

2434Pw je jedan od boljih monitora, i rijedak monitor na tržištu kojem cijena ide gore.

Moj je kupljen u 12.mj. prošle godine za cca 1200kn.

S obzirom da je podesiv po visini, dolazi sa D-SUB i HDMI kablom, te ima odlično postolje,

doista je pravi izbor. Dobio je nagradu za najbolji dizajn 2008. godine.

Ali ono najbolje na njemu je adapter izvan monitora, tako da se matrica dodatno ne grije,

a i u slučaju kvara ispravljača, lako se stavi zamjenski dok ovaj dođe sa reklamacije,

te se ne mora cijeli monitor slati na reklamaciju.

AOC kod mene ima najmanje reklamacije, najviše ima Hans.G, kojem nakon cca 24 mjeseci odu kondezatori,

te se u servisu preleme, i onda rade kako spada.

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
14 godina
neaktivan

Znači ovog da ne kupujem.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2010 1:21 (godo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
Don Kihoty kaže...

Mislim da Samsung monitori od 1.07.2010. imaju jamstvo 24 mjeseca.

14 godina
protjeran
godo kaže...

Znači ovog da ne kupujem.

Ne izbacuje mi proizvod, samo link weba.

Eyekool kaže...
Don Kihoty kaže...

Mislim da Samsung monitori od 1.07.2010. imaju jamstvo 24 mjeseca.

Uf to suxa... Moram provjeriti tko je "službeni" uvoznik.

14 godina
neaktivan

Popravio sam. Samo izgleda da moraš požuriti jer kada sam prvo stavio nakon nekog vremena je link vodio na samsungov monitor, mislio sam da sam ja krivi link kopiro, provjerim i stvarno LG na drugom linku.

Inače radi se o LG monitoru cijena je 1 249 kn, 22"

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2010 1:24 (godo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina

Evo, da ne otvaram novu temu, došlo vrijeme da kupim novi monitor.

Koristiti ću ga za:

1. igranje

2. rad sa grafičkim aplikacijama (PS, Max..)

Vidim da dosta hvalite ovaj AOC, dali biste ga i meni preporučili? Spreman sam izdvojiti do cca 1800kn max, ako može manje, odlično. Konfa je pod "Moj PC".

3D Designer
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina

Evo našao sam mali review od tog AOC-a i po tome što kažu baš i ne stoji najbolje, pogotovo u segmentu gaminga i reprodukcije boja.

http://www.digitalversus.com/aoc-2434pw-p357_7507_284.html

E pa sad ti budi pametan. Ja bi najradije na LG-a ali sad opet taj navodni šajze sa matricama. Jel sa LG-om problem samo u mrtvim pixelima ili još ima kakvih nedostataka na matrici, odnosno da li se primjećuje razlika u slici na prošlim lg-ovim matricama i ovim novim "tkoznakojim" matricama?

logic sense of no sense.

0 0 hvala 0
14 godina
protjeran

Hmm mora da je neki očajan primjerak dobio, koji bi ja reklamirao.

Taj monitor ne smije imati ghosting nikako.

Imam ga ja i dosta mojih kolega, i na ni jednom tako loš kotrast i ghosting.

Ghosting apsolutno nikakav.. Čudno...

14 godina

A kakav vam je za igre, jeste li probali?

Koji biste mi još preporučili? Kažem, nije problem ako treba malo protegnuti financije do nekih 1800kn max.

3D Designer
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina

Ispričavam se ako bumpam ranije nego što smijem (kolko često uopće smijem?), ali dosta mi je hitno ovo, dali bi mi itko mogao preporučiti još nešto? Ne volim biti ograničen na jedan izbor, a stvarno se slabo razumijem u monitore, za 5 promijenjenih kompova promijenio sam svega 1 monitor lol...

3D Designer
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina

Kupio AOC ovaj, hvala svejedno.

Imam pitanje, imam po dobrih 2-3cm "slobodno" od rubova monitora, znači slika nije rastegnuta do kraja. U uputstvima piše kako se vrši automatsko podešavanje slike ali na žalost monitor odbija izvršiti kalibraciju... Imate li ideju kako da ovo riješim? Prema uputstvu trebao bih 2 sec. držati prst na onom simbolu ali ne događa se ništa... Pitam jer su neki ovdje rekli da imaju ovaj monitor (ili sličan sa istim principom podešenja).

Također, po opcijama (OSD) ne dopušta mi odabrati manualno podešenje pozicije i veličine slike.

Riješeno kroz ATI drajvere. Inače super zadovoljan sa monitorom.

3D Designer
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2010 21:38 (Minoza).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina

Evo danas sam dobio i ja svoj primjerak AOC-a, za sada sam zadovoljan ali tek sada sljeti testiranje.

Morao bih pohvaliti LINKS da su stvarno sve odradili stručno i profesionalno... Jučer naručio, danas već dobio... svaka čast

Evo već imam jedno pitanje! pri HD full rezoluciji slika mi nije od ruba do ruba...Imam skoro 3cm margina sa svih strana, kako bih to mogao maknuti?

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2010 21:22 (Zale).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina

AOC je ok monitor, ali uspoređujući ga sa Samsungom je kao da idete uspoređitvati GTX250 sa 5970.

Every hole is a goal!
14 godina
protjeran
Bukva kaže...

AOC je ok monitor, ali uspoređujući ga sa Samsungom je kao da idete uspoređitvati GTX250 sa 5970.

Art of Color je vani razvikaniji od jadnog Samsunga...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite
15 godina

Imao sam oboje (odnosno Samsung i sada imam). Nije baš da ne znam što pričam...

Every hole is a goal!
15 godina

Sorry za Off topic da ne otvaram novu temu samo zbog ovoga. Može mi netko reć kako na spomenutoom AOC-u pri HD full rezoluciji raširit sliku skroz do ruba, bez margina? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina

Pa meni se čini da je par postova iznad Minoza imao isti problem i napisao da ga je riješio podešavanjem u Catalyst-u.

logic sense of no sense.
14 godina
protjeran
Zale kaže...

Sorry za Off topic da ne otvaram novu temu samo zbog ovoga. Može mi netko reć kako na spomenutoom AOC-u pri HD full rezoluciji raširit sliku skroz do ruba, bez margina? 

Problem je u HDMI scalingu.

Taj problem ima većina monitora sa ATi karticama priključena na HDMI.

Riješenje sam napisao na PCPLAY forumu prije 8 mjeseci, ali evo i ovdje.

Dakle ovako, po slikama:

Odabrati "Desktop & Displays" Odabrati "Desktop & Displays"
Desni klik na display i "configure" Desni klik na display i "configure"
Scaling TAB i staviti na 0%, jer se ATi preko HDMI-a izgubi i stavi na 15%, Scaling TAB i staviti na 0%, jer se ATi preko HDMI-a izgubi i stavi na 15%,
Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2010 22:11 (Don Kihoty).
16 godina
Bukva kaže...

Pogotovo da ak dobis Samsung sa Chimei LCD panelom, a ne originalnim Samsung onda je tek i veselje puno iznenadnog cuđenja jer slika i boje na Samsung nikak nisu na mjestu ko rakova djeca.Nevinašce

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice