Power over ethernet

poruka: 10
|
čitano: 2.357
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
PoE

Ima li netko tko bi mi iz edukativnih svrha bio voljan objasniti kak napraviti "Power over Ethernet" modem?

 

Ustvari jednostavno želim vidjeti malo moddova koji nisu čisto estetske naravi.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2012 20:30 (g12356).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PoE
Pozdrav molim pomoč.Pošto namjeravam jedan router(AP)postaviti na tavan te povezati njime UTP LAN kablom od prilike 25 m s PC.Zanima me pošto do routera nemogu sprovesti struju(220v),dali bi Power over ethernet adapter bio dobar način da jednostavno ali sigurno kroz UTP kabel sprovedem struju k AP-u,dali bi za takvu razdaljinu kabela bio dovolja pasivan PoE ili poželjni adaptivni PoE s vlastitim ali jačim voltnim punjačem?Znam samo da se kroz vrlo dug UTP kabel može izgubiti dosta napona te nisam siguran dali bi pasivni PoE adapter ili ti standarni punjač mogao dostaviti dovoljno struje k AP-u?Kakva su vaša iskustva s PoE?tnx.
16 godina
neaktivan
offline
Re: PoE

U pravilu ti svi routeri interno imaju vlastiti regulator napona, tako da nebi smia imat nekih vecih problema. Najbolje bi ti bilo probat s originalnim ispravljacem i dva pasivna POE adaptera na trazenoj udaljenosti. Ukoliko dodje do nestabilnosti ili povremenih restartanja routera, onda uzmi ispravljac s 1.5 do 3V vecim naponom i istom ili vecom strujom napajanja. 

12 godina
offline
Power over ethernet

a da si sve to pojednostaviš, skratiš sebi muke pa to radiš bez poe adaptera nego jednostavno koristiš 100 mbps ethernet (4 žice) i još dvije ili 4 paralelno koristiš za napajanje? u teoriji mi se to čini izvedivo

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PoE
Probat cu s orginalnim ispravljačem(Input:100-240V~50/60Hz 0.3A,Outpout:+12V=1A)spojiti kroz PoE.Dali bi ispravljač od npr napajanja s ovim specifikacijam(Input:100-240V-1500mA 50/60Hz,Oupout:19V=4740mA) mogao da napaja dotični AP pošto se fizički s strujnim adapterom može spojiti na PoE?
16 godina
neaktivan
offline
Re: PoE

radje idi s originalnim... ovih 19V mi se cini (pre)visoko za napajanje, a cak i ako regulator u routeru to izdrzi, dosta ce se grijat zbog znacajne razlike u naponima... ako je ovaj napon od 12V premal (iako mi se cini da ce bit sasvim u redu), najvise bi isa do 15V ispravljaca... 

12 godina
neaktivan
offline
Re: PoE
Hvala na savjetima!
12 godina
neaktivan
offline
Re: PoE
Nabavio danas 30 metara UTP CAT5 kabela i PoE opremu te spojio s routerom te sve za sad radi super bez iti jedne greške.Router se ne resetira a čak se i dotični manje zagrijava.tnx
16 godina
neaktivan
offline
Re: PoE

ako radi sad, onda ce radit i inace... :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: PoE
Glavno da radi... :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice