Fractal Design Arc Midi MOD

poruka: 27
|
čitano: 7.562
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
online
Fractal Design Arc Midi MOD

Pozdrav,

Evo da predstavim svoj mali mod s prednjim panelom kucista.

Ovo je za probu napravljeno od kartona, vidit cu ocu li napravit onda od plexia il od aluminija...

 

 

U planu jos:

  • Napraviti side panel cjeli od plexia ili izrezati ovaj i na njega staviti plexi
  • Sleevati kablove od napajanja
  • Maknut oba kaveza za hard diskove
  • Produziti mbo tray i staviti na to 2 hdd-a
  • Mozda pofarbati mbo tray u bijelo
  • RGB ledice u kuciste
  • Nabaviti nove ventilatore
  • Eventualno karbonizirati neke dijelove...
  • Nabaviti potenciometar

Uzivajte u slikama, i ostavite koji feedback {#}

pocetno stanje pocetno stanje
ovako mi isto predobro zgleda ovako mi isto predobro zgleda
FINISHED :D FINISHED :D
GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 19:45 (MilkMan).
Moj PC  
12 3 hvala 0
15 godina
offline
Fractal Design Arc Midi MOD

Super ti je ideja ovo što si uradio samo ti ja ne bi preporučio da ostaviš ovako bez prednjeg filtera, posebno ako ti kućište stoji pod nogama, jer ta dva venta su ti samo takvi usisivači za prašinu. Imam slično kučište od Xigmateka, (Midgard II) pa znam kako ta dva venta usisavaju prašinu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Fractal Design Arc Midi MOD
malina22 kaže...

Super ti je ideja ovo što si uradio samo ti ja ne bi preporučio da ostaviš ovako bez prednjeg filtera, posebno ako ti kućište stoji pod nogama, jer ta dva venta su ti samo takvi usisivači za prašinu. Imam slično kučište od Xigmateka, (Midgard II) pa znam kako ta dva venta usisavaju prašinu.

Znam kolega, to je samo za "slikanje" imam jos jedan front panel i taj stoji u svakoj uporabi jer da ovako drzim odmah bi se nagutalo prasine kuciste

GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN
12 godina
neaktivan
offline
Fractal Design Arc Midi MOD

Like. Ja bi samo maknuo gornje bayeve, zakitovao ih i sve prefarbao npravio rub od plexija oko ventova i ubacio led :)

 
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Fractal Design Arc Midi MOD
Mrrockwell kaže...

Like. Ja bi samo maknuo gornje bayeve, zakitovao ih i sve prefarbao npravio rub od plexija oko ventova i ubacio led :)

s plexijem cu najvjerovatnije i radit, zatamnit ga, a posto rgb ledice dolaze bit ce show {#}

a ovo za kitanje, dobra ideja, mogo bi razmislit o tome {#}

GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN
12 godina
offline
Fractal Design Arc Midi MOD

Not bad, čekamo nastavak! {#}

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
online
Fractal Design Arc Midi MOD

Pozz ekipa

nabavio potenciometar i 2 venta, danas se s time zahebavo, popravio cable managment(sada mogu normalno zatvorit bocnu stranicu LOL) i to je u biti to.

GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN
Moj PC  
9 0 hvala 1
14 godina
online
Fractal Design Arc Midi MOD

drugi set!

usporedba s cokoladom da se vidi stvarna velicina kucista usporedba s cokoladom da se vidi stvarna velicina kucista
GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 21:21 (MilkMan).
Moj PC  
7 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Fractal Design Arc Midi MOD

nice, bit ce nes od tebe ;) 

11 godina
neaktivan
offline
Fractal Design Arc Midi MOD

Ovaj vent na dnu izbaci-nema koristi od njega nikakve,bolje ga premjesti gore...

Ja sam neki dan baš probao na svom Arc Mini dal ima kakve koristi od tog venta i niš-s njim i bez njega,temp grafe i svega ostalog nepromjenjene. 

A bome ni ovaj bočni nije potreban..isto gore prebaci-imat ćeš bolji airflow.

Ovako puše sa svih strana i protok je slabiji.{#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 22:07 (aceton).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Fractal Design Arc Midi MOD
Pobogu izbaci ovaj hdd bay koji ne koristis. Stvarno ne razumijem ljude s arcom koji imaju zracno hladenje i hdd bay koji im smeta protoku zraka!:/
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Fractal Design Arc Midi MOD
Mrrockwell kaže...
Pobogu izbaci ovaj hdd bay koji ne koristis. Stvarno ne razumijem ljude s arcom koji imaju zracno hladenje i hdd bay koji im smeta protoku zraka!:/

kolega, samo sam cekao da mi netko to primjeti.

Naime učinio bi ja to odavno, dapače makao bi i donji kavez, no u ovom grmu leži zec.

donji šraf se vrti u prazno i nemogu ga nikako izvadit i prihvatili su mi to pod garu a neda mi se nikako kuciste poslat :/

GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN
12 godina
offline
Re: Fractal Design Arc Midi MOD
MilkMan kaže...
Mrrockwell kaže...
Pobogu izbaci ovaj hdd bay koji ne koristis. Stvarno ne razumijem ljude s arcom koji imaju zracno hladenje i hdd bay koji im smeta protoku zraka!:/

kolega, samo sam cekao da mi netko to primjeti.

Naime učinio bi ja to odavno, dapače makao bi i donji kavez, no u ovom grmu leži zec.

donji šraf se vrti u prazno i nemogu ga nikako izvadit i prihvatili su mi to pod garu a neda mi se nikako kuciste poslat :/

probaj kombinirkama izvadit, ja sam na mnogo stvari uspio {#}

I Love Music
12 godina
offline
Fractal Design Arc Midi MOD

Poznat mi je potenciometar. {#}

 

Samo nastavi! {#}

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Fractal Design Arc Midi MOD
dombak1608 kaže...

Poznat mi je potenciometar. {#}

 

Samo nastavi! {#}

 

Meni isto:)
13 godina
offline
Fractal Design Arc Midi MOD

Hehe, nije dugo izdržao kod mene, otišli i on i ventovi dalje :).

Sometimes you just have to pee in the sink
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 12:21 (Absu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Fractal Design Arc Midi MOD
1950Killer kaže...
MilkMan kaže...
Mrrockwell kaže...
Pobogu izbaci ovaj hdd bay koji ne koristis. Stvarno ne razumijem ljude s arcom koji imaju zracno hladenje i hdd bay koji im smeta protoku zraka!:/

kolega, samo sam cekao da mi netko to primjeti.

Naime učinio bi ja to odavno, dapače makao bi i donji kavez, no u ovom grmu leži zec.

donji šraf se vrti u prazno i nemogu ga nikako izvadit i prihvatili su mi to pod garu a neda mi se nikako kuciste poslat :/

probaj kombinirkama izvadit, ja sam na mnogo stvari uspio {#}

probao, samo sam izgulio sraf

dombak1608 kaže...

Poznat mi je potenciometar. {#}

 

Samo nastavi! {#}

 

Mrrockwell kaže...
dombak1608 kaže...

Poznat mi je potenciometar. {#}

 

Samo nastavi! {#}

 

Meni isto:)

 

Absu kaže...

Hehe, nije dugo izdržao kod mene, otišli i on i ventovi dalje :).

heheh, ovaj potenciometar kod svakog malo ko lokalna kurva {#}

GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN
16 godina
offline
Fractal Design Arc Midi MOD

Evo i koja kritika da ne budu sve samo pohvale.

 

Ne sviđa mi se{#}

 

Napravio si totalnu suprotnost fractalovom minimalističkom konceptu.

 

Ne kažem da nije dobro, izgleda gejmerski :) No ne sviđa mi se takav koncept, zato sam i odabrao Fractala umjesto onih Zalman i CM "gejmerskih" kučišta...

 

U svakom slučaju pohvale za trud.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
online
Re: Fractal Design Arc Midi MOD
lllnuclearlll kaže...

Evo i koja kritika da ne budu sve samo pohvale.

 

Ne sviđa mi se{#}

 

Napravio si totalnu suprotnost fractalovom minimalističkom konceptu.

 

Ne kažem da nije dobro, izgleda gejmerski :) No ne sviđa mi se takav koncept, zato sam i odabrao Fractala umjesto onih Zalman i CM "gejmerskih" kučišta...

 

U svakom slučaju pohvale za trud.

mozda ce zvucati cudno ali slazem se s tobom. pc mi svaki dan izgleda normalno(znaci stock front panel i nikakvih điđi miđi, a ovo je samo za naslikavanje.

taj minimilizam me tako privlaci kod definea {#}

GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN
11 godina
neaktivan
offline
Re: Fractal Design Arc Midi MOD

kolega, samo sam cekao da mi netko to primjeti.

Naime učinio bi ja to odavno, dapače makao bi i donji kavez, no u ovom grmu leži zec.

donji šraf se vrti u prazno i nemogu ga nikako izvadit i prihvatili su mi to pod garu a neda mi se nikako kuciste poslat :/

Bušilicom izbušiti vijak?

Što hladnije to bolje :)
14 godina
online
Re: Fractal Design Arc Midi MOD
Praedator kaže...

kolega, samo sam cekao da mi netko to primjeti.

Naime učinio bi ja to odavno, dapače makao bi i donji kavez, no u ovom grmu leži zec.

donji šraf se vrti u prazno i nemogu ga nikako izvadit i prihvatili su mi to pod garu a neda mi se nikako kuciste poslat :/

Bušilicom izbušiti vijak?

citaj sto sam gore napisao, priznali su mi to pod garanciju al sam pre ljen da im posaljem na servis..{#}

GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN
16 godina
offline
Fractal Design Arc Midi MOD

Viš ja sam imao isti problem s tim kučištem i s istim vijkom. Ja sam ga izvukao sa klještima. Vrtio kao da odšarafljujem i povlačio prema sebi i nakon 2-3 min je izašao.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Fractal Design Arc Midi MOD
Mrrockwell kaže...
Pobogu izbaci ovaj hdd bay koji ne koristis. Stvarno ne razumijem ljude s arcom koji imaju zracno hladenje i hdd bay koji im smeta protoku zraka!:/

 

 

Ak ništa drugo, može iz njega povadit ladice i okrenut ga za 90° da ima kao neki tunel za zrak.

 

 

PS Tih ventova što imaš u kućištu trebaš pola izvadit. Imat ćeš temperature veće 2 stupnja bukvalno, i duplo manje rotirajučih djelova u kućištu.

14 godina
online
Re: Fractal Design Arc Midi MOD
Pupo kaže...
Mrrockwell kaže...
Pobogu izbaci ovaj hdd bay koji ne koristis. Stvarno ne razumijem ljude s arcom koji imaju zracno hladenje i hdd bay koji im smeta protoku zraka!:/

 

 

Ak ništa drugo, može iz njega povadit ladice i okrenut ga za 90° da ima kao neki tunel za zrak.

 

 

PS Tih ventova što imaš u kućištu trebaš pola izvadit. Imat ćeš temperature veće 2 stupnja bukvalno, i duplo manje rotirajučih djelova u kućištu.

Mislio sam stavit ova 2 sto pusu odozdola i sa strane gore tako da imam ova 2 sto upuhuju i 3 sto ispuhuju?

Gamers dont die, they respawn! :)
12 godina
neaktivan
offline
Fractal Design Arc Midi MOD
Uvijek ti je bolje imati pozitivni pritisak u kucistu. Vise usisa nego ispuha. 2 opcije 2x 120 kao usis i jedan 120 ispuh 2x 120 naprijed i jedan sa strane, iza i ovaj stražnji gornji vent kao ispuh.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2013 15:04 (Mrrockwell).
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Fractal Design Arc Midi MOD

eo da se pohvalim, nije previše truda, al dosadilo mi da je sve crno, pa sam grill pofarbao, unutra je sve crno-bijela kombinacija pa reko da i izvana bude, uglavnom, ja zadovoljan:)

11 godina
neaktivan
offline
Fractal Design Arc Midi MOD

Ne znam zašto ali Fractalu baš paše bijelo crna kombinacija, barem po mom mišljenju. Super je {#}

Toni
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice